KRAS - problemi in rešitve

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

KRAS - problemi in rešitve

OdgovorNapisal/-a s57uud » 13 Okt 2005, 11:14

S55YSE dela že celo desetletje. Vozljišče sem postavil v rekordno kratkem času z namenom, da pridem v mrežo packet radia. Hotel sem biti v toku dogajanja in v tistih letih je bilo to nemogoče brez PR. Ob startu je KRAS imel rekordno dolgo povezavo na megabitnih hitrostih, o ADSL-ju pa ni bilo niti duha niti sluha.
Svojo željo: biti prisoten na pr sem torej izpolnil, pri tem pa me ni prav nič motilo dejstvo, da so vozljišče koristili vsi amaterji bljižnje in daljne okolice. Še več, vesel sem bil, da je stvar obče koristna. Nuja ostati v stiku z ostalimi radioamaterji, predvsem konstruktorji me je terala v 10 letno vzdrževanje in posodabljanje vozljišča. Pomoči v tem času je bilo bore malo, finačne natanko 0 ! Moram pa se zahvaliti nekaterim amaterjem, ki so pomagali z delom in dobro voljo. To so S53MV, S52D, S56BLU, S55M, S53KP, S57RA, S57UXY. Upam, da nisem koga izpusti, če sem, se mu opravičujem. Zahvaliti se moram tudi tistim, ki so mi nalašč nagajali, saj so s svojim početjem v meni vzbudili še bolj trdno voljo, stvar pripeljati do konca. Teh raje nebi našteval, saj tu prostora ni na pretek.

V preteklih mesecih je prihajalo na vozljišču S55YSE do neljubih problemov. "Neznani" znanci so začeli samovoljno obračati antene za mikrovalovne linke, pojavljajo se piratski znaki, o čemer me njihovi pravi lastniki konstantno obveščajo.
Sam do omrežja pristopam preko črne prsti, tako da vozljišča nimam stalno "pod kontrolo". Zaradi premaknjenih anten je link povezava do prehodov v piranu padla in koprščina si je omislila supervozelj na Slavniku.

Glede na to, da mi zdravstveno stanje ne dovoljuje vožnje in tudi peš vzpona na Sedovnik ne, kaj šele plezanje po stolpu, sem v resničnem precepu kaj naj z vozljiščem naredim, saj mi je problemov, brez kakršnega koli zadovoljstva dovolj.
Stalno lovljenje "podizvajalcev" za plezanje po stolpu in prevoz z terenskim vozilom na hrib ne pride v poštev.
Ostane torej samo dvoje:
1. Da vozelj ugasnem in ga odnesem domov, kjer si na policah hodnika urejam nekakšen muzej radioamaterskih izdelkov.
2. Da najdem nekoga, ki bo to odkupil in se obvezal še naprej vzdrževati.

Glede na dogajanja, pa se žal bolj nagibam k prvi odločitvi. Vendar, če se bo našlo dovolj RADIOAMATERJEV, ki jih PR na krasu zanima bodo torej PR imeli še naprej.

73 de S57UUD, Darko
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s53kp » 13 Okt 2005, 18:52

:oops: Osebno menim, da bi se na Krasu lahko našli interesenti, ter bi vozljišče obdržali v delujočem stanju. Darko tebe pa popolnoma razumem, da ža vsaj zaenkrat ne moreš vsega opraviti, verjamem pa, da boš še vedno pripravljen novim in teresentom priskočiti na pomoč s strokovnimi nasveti. :roll:
Na obali smo se na kordinaciji dogovorili, da bomo do nadaljnjega še naprej pustili link Piran-Kras čeprav iz že napisanih razlogov ne gre najboljše, da se pa zadeva nazaj popraviti če je radioamaterski interes.

73 de s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

S55YSE - QRT

OdgovorNapisal/-a s53kp » 09 Nov 2005, 20:54

Pozdravljeni!

Po podatkih, ki sem jih dobil včeraj je S57UUD ugasnil SuperVozelj S55YSE - Kras. Žal se ni našel nihče, ki bi bil pripravljen prevzeti vozljišče in ga vzdrževati naprej. Darko zaradi poznanih zadev tega ne zmore. Ker ga je sam postavil, ga je sam ugasnil.
Škoda za vse nas.

s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: KRAS - problemi in rešitve

OdgovorNapisal/-a s53kp » 30 Sep 2008, 18:30

Na Krasu smo imeli nekaj časa zastoj. Danes sem se odpravil na izlet na Sedovnik in zadevo uredil tako da je povezava spet OK. Seveda ne smem pozabiti povedati, da je svoj prispevek do Sežane prispevala xyl - Marija, ki je dala svoj avto in pa bivša služba za vzpon na hrib, ker je cesta slaba.
Veselo delo vam želim. Drugič ko kdo opazi, da ne dela naj kar pošlje e-mail ali na zasebno sporočilo, čeprav pogosto čekiram linke, ne pa vsak dan.

s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: KRAS - problemi in rešitve

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Sep 2008, 19:25

Uff, hvala Maks! Si mi prišparal en izlet na "kucl".
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov