Portal ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 27 Maj 2010, 16:55

Portal ZRS me kljub plačani članarini (plačano decembra 2009 za leto 2010) že več kot 20 dni obravnava kot nečlana in mi ne dovoli prijave ter onemogoča dostop do foruma ZRS.

Sedaj obstajata dve rešitvi problema:
1. Vrnite mi plačano članarino ZRS, ali
2. nekdo od odgovornih naj se končno zmiga in uredi zadevo, saj ste bili o problemu obveščeni pred najmanj 20 dnevi

Za ZRS je prava sramota, da se tako obnaša do svojih članov, ki pravočasno in redno plačujemo članarino.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 27 Maj 2010, 20:08

Miloš, a si prepričan, da je ZRS tisti grm v katerem tiči zajec?
Zagotavljam ti, da mehanizem, ki je v uporabi in prevzet od prejšnjega vodstva vsem nam povzroča težave (kot vidiš tudi tebi).
Nekatere članarine se nakazujejo direktno na račun ZRS, druge na račun kluba in potem na ZRS.
Vsekakor sem sam proti temu, da se prikazovanje HAM vsebin na portalu in forumu ZRS pogojuje s plačilom čkanarine.
Še vedno čakamo dobro dušo, ki bo prevetrila (po možnosti brezplačno in v svojem prostem času) php na strani www.hamradio.si in s tem razvezala dostop do informacij.
To ti pišem kot S55M in ne kot član UO ZRS.
Za nadaljne vzroke tvojih težav pa sem ti ta trenutek na voljo na 041 713 714.

73&GL!
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 27 Maj 2010, 20:12

Tudi pri meni že lep čas piše:
Dostop je dovoljen le članom ZRS.


:roll: :cry:
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a s57bat » 28 Maj 2010, 05:51

Hej hoj Miloš!

Precej čudno.Sam sem bil v "isti kvoti" kot ti,vendar meni zadeva po intervenciji dela BP.

73 Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 28 Maj 2010, 08:44

Včeraj me je poklical Rado in sva malo poklepetala o tem in onem. Problem je v tem, da moj matični klub Triglav do sedaj ni nakazal moje kotizacije ZRS (plačane decembra 2009!) naprej na račun ZRS. Logika pa je sedaj taka, da dokler ni moj denar na ZRS, me program, ki bedi nad članstvom obravnava kot izobčenca - neplačnika. Kaj bom res po 30 letih članstva v RK Triglav moral zamenjati klub? Vsakemu funkcionalno pismenemu človeku je jasno, da denarja, ki ni tvoj ne zadržuješ na svojem računu, ampak ga moraš v dogovorjenem roku plačila nakazati naprej tistemu kateremu je namenjen. Torej, klub obdrži na svojem računu del nakazanega denarja namenjenega klubski članarini, del denarja namenjenega kotizaciji ZRS pa nakaže naprej. It is simple, like that! Če pa komu ni to kristalno jasno, lahko pridem v klub v učilnico in narišem na tablo.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 28 Maj 2010, 11:18

S57D napisal/-a: ... Kaj bom res po 30 letih članstva v RK Triglav moral zamenjati klub? ...

73, Miloš S57D


... kaj pa še čakaš Miloš, če tako ravnajo. Sicer pa, položnica kotizacije za ZRS v bodoče na tvoj naslov in nobenega filozofiranja !
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S57vg » 30 Maj 2010, 07:16

Dobro jutro!
Danes sem za hec se logiral in zadeva deluje brez problema!! :o
73's de S57VG Velko / JN76TN \ MARIBOR

SKYPE callto://velko40/
Uporabniški avatar
S57vg
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Jan 2004, 13:22
Kraj: Maribor

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 30 Maj 2010, 07:42

Za hec sem pred nekaj sekundami poizkusil tudi jaz, pa mi še vedno ne deluje.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S51U » 30 Maj 2010, 09:32

S57D napisal/-a:Problem je v tem, da moj matični klub Triglav do sedaj ni nakazal moje kotizacije ZRS (plačane decembra 2009!) naprej na račun ZRS. Logika pa je sedaj taka, da dokler ni moj denar na ZRS, me program, ki bedi nad članstvom obravnava kot izobčenca - neplačnika. Kaj bom res po 30 letih članstva v RK Triglav moral zamenjati klub? Vsakemu funkcionalno pismenemu človeku je jasno, da denarja, ki ni tvoj ne zadržuješ na svojem računu, ampak ga moraš v dogovorjenem roku plačila nakazati naprej tistemu kateremu je namenjen. Torej, klub obdrži na svojem računu del nakazanega denarja namenjenega klubski članarini, del denarja namenjenega kotizaciji ZRS pa nakaže naprej. It is simple, like that! Če pa komu ni to kristalno jasno, lahko pridem v klub v učilnico in narišem na tablo.

73, Miloš S57D


Tukaj se bom pač moral vmešati, ne gre drugače. Kot bivši predsednik RK Triglav moram pač razložiti kako te zadeve delujejo. ZRS je v dogovoru z RK Triglav ( spisek, kdo je plačal kotizacijo ZRS ... ) pošlje RAČUN na RK Triglav in ta ga v predvidenem roku plača. Zadeva je pač taka Miloš, da ne moreš iz klubskega računa kar nakazovati okoli denarja, saj bi te kaj hitro zaprli. Računovodski standardi so jasni, potrebno je pač dobiti račun od ZRS, zelo preprosto je vse skupaj, samo sodelovati je treba, zavrteti kakšen telefon, skratka - pogovarjati se je treba :wink:

Je pa vsakdo dobrodošel v RK Triglav kadarkoli, predvsem pa ob ponedeljkih med 19:00 in 20:00, pa čeprav ni član tega kluba in lahko vpraša kar ga teži, tudi tablo lahko vsakdo popiše, pod pogojem, da za seboj tudi pobriše - ni panike Miloš :D

Vsa ta leta do sedaj je zadeva špilala brez problemov, glede na to v kakšnem minusu je ZRS, pa je seveda bolje, da gre ves denar na račun RK Triglav in se kasneje nakaže cesarju kar je cesarjevega ... ZRS to dobro ve in bi lahko napisal, zakaj sploh REDNE člane ( brez prekinitev plačila članarine ) briše iz svoje baze ....

Upam, da sem zadevo malo bolj osvetlil, pa lep dan še naprej.

PA ŠE TO, TUDI SAM SE NE MOREM PRIJAVITI NA URADNI PORTAL ZRS, ČEPRAV ŽE 25 LET NEPREKINJENO PLAČUJEM ČLANARINO ZRS - skrajni čas, da preneham z metanjem denarja stran.

Hvala vrli glavaši ZRS !!!!!!!! Upam, da boste odkrili toplo vodo in članstvo kje drugje, v Sloveniji boste našli vedno manj bedakov!
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 30 Maj 2010, 09:58

Mario, v citatu si izpustil prvi stavek, ki se mi zdi pomemben, namreč tako informacijo sem dobil od predsednika ZRS. Kar se mene tiče, lahko mirno živim brez portala in uradnega foruma ZRS, saj sta bolj ali manj mrtva. Vse se dogaja na forumu LEA in to mi čisto zadostuje.

V klub hodim redno, nazadnje sem bil prejšnji teden (lahko preveriš vpis v knjigi). Prišel bi tudi kakšen ponedeljek, pa me preveč moti kajenje v radioklubu, polni pepelniki na hodniku, pa kaj bi našteval saj to lahko tudi sam vidiš .... Klub je neke vrste javen prostor in ni privat stanovanje, zato bi se splošno znani "protikadilski" zakon moral upoštevati tudi v RK Triglav.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S51U » 30 Maj 2010, 12:36

S57D napisal/-a:Mario, v citatu si izpustil prvi stavek, ki se mi zdi pomemben, namreč tako informacijo sem dobil od predsednika ZRS. Kar se mene tiče, lahko mirno živim brez portala in uradnega foruma ZRS, saj sta bolj ali manj mrtva. Vse se dogaja na forumu LEA in to mi čisto zadostuje.

V klub hodim redno, nazadnje sem bil prejšnji teden (lahko preveriš vpis v knjigi). Prišel bi tudi kakšen ponedeljek, pa me preveč moti kajenje v radioklubu, polni pepelniki na hodniku, pa kaj bi našteval saj to lahko tudi sam vidiš .... Klub je neke vrste javen prostor in ni privat stanovanje, zato bi se splošno znani "protikadilski" zakon moral upoštevati tudi v RK Triglav.

73, Miloš S57D


Jaz na žalost hodim v klub malo manjkrat, saj imam skoraj vsak ponedeljek zvečer službo ...

Tudi meni LEA več kot zadostuje, uradni portal ZRS pa res ne vem za koga je narejen.

Lepo nedeljo še naprej.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Maj 2010, 13:28

S51U napisal/-a:ZRS je v dogovoru z RK Triglav......


Najbrž bi bilo lepo, če bi RK Triglav sporočil, kakšno višino zneska želi na računu?
Lahko sicer prepišemo lanskega, vendar to ne bo v skladu z letošnjim stanjem.
Ne vem koliko krat še bom moral napisati, da nihče nikogar od nikoder ne briše!!!!
Veleum, ki je postavljal spletno stran je prijave in objave povezal z izpiski prejetih plačil.
Sedaj še vedno iščemo nekoga, ki bi to popravil (Ste vešči web programiranja? Prosimo vas za brezplačno pomoč.)
Veliko let je plačevanje RK Triglav potekalo brez težav, ker je nekdo, za katerega smo letno v ZRS porabili kakih 20.000 EUR imel zlat čas, da je komuniciral in lobiral naokoli.
ZRS ni in ne bo v minusu, vsaj dokler ga vodi trenutni UO.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S51U » 30 Maj 2010, 14:59

:roll: Kakor sem že dejal, pogovarjati se je treba, nič drugega .....
Tudi ko Arčija ni bilo več, je zadeva laufala, ne vem zakaj sedaj ne :oops:
Ne briga me administracija in ostalo, še vedno sem mnenja, da mora krovna organizacija z matičnimi klubi sodelovati, pa ne samo preko položnic... Če pa je za telefonski klic odšteti 20.000 €, potem pa res lahko zapremo štacuno!
Toliko !
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a s56g » 30 Maj 2010, 15:58

Hoj, vsi

Dobil sem nekaj administratorskih pravic na www.zrs.si in popravil malenkost nastavitve: prijava je zdaj mogoča za vse, ki imate uporabniško ime in geslo ... testiranja na plačano kotizacijo ni več.

A tudi prej je velika večina vsebin delovala tudi brez prijave. Izjema je samo forum, ki neprijavljeni ne more videti kaj več kot en "forum". Kvalitetna forumska komunikacija itak poteka tule in še na nekaj drugih forumih, zato ne verjamem, da zelo pogrešamo še zgorajimenovanega.

73 de tom*/s56g
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: Portal ZRS

OdgovorNapisal/-a S51U » 30 Maj 2010, 16:41

s56g napisal/-a:Hoj, vsi

Dobil sem nekaj administratorskih pravic na http://www.zrs.si in popravil malenkost nastavitve: prijava je zdaj mogoča za vse, ki imate uporabniško ime in geslo ... testiranja na plačano kotizacijo ni več.

73 de tom*/s56g


Še vedno -> dostop dovoljen le članom ZRS :oops:
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov