Slovenski radioamaterski časopis-CQ

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S51KW » 21 Mar 2010, 18:08

Krizni časi so neusmiljeni in lahko zatrdim da je za mene pomemben vsak euro,verjetno tudi za marsikaterega od nas,lahko sem solidaren z posamezniki ki so pomoči potrebni a za stvari ki mi v hobiju niso nujno potrebni ne želim biti solidaren z nikomer.Verjamem da se bo na ta post vsul plaz kritik, ma kljub temu pri svoji trditvi vztrajam.Poudarjam da sem pripravljen plačevati za QSL biro,repetitorje zahtevam pa da ZRS z mojim plačilom kotizacije v teh zahtevnih časih ravna preudarno.Posameznik ki želi kaj več naj doplača za nadstandard. :)
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S57D » 21 Mar 2010, 19:59

Vsako ukvarjanje s katerikolim hobijem se v tem času lahko šteje za nadstandard ...... in nadstandard se plača, vzemi CQ ZRS kot bonus, ki ga dobiš s plačilom članarine ZRS, pa ti bo takoj lažje. :wink:

73, Miloš S57D

p.s.
Jaz svoje račune vedno in redno plačujem sam, zato ti vsaj z mano ni treba biti solidaren ...
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s56a » 22 Mar 2010, 11:15

S57Q napisal/-a:Ko se vam bodo sesuli diski in serverji, bom jaz še zmeraj vzel v roke tiskan in lepo zvezan letnik CQ-a, si nadel očala in kaj prebral.
Pa tudi za en časopis soldov se bo našlo, ni najdražja stvar pri mojem hobiju.
Nič ne bi imel proti boljši vsebini, vendar smo si tudi tega krivi sami ...


Moj edini sesuti server je bil 70 cm WBFM na Krvavcu! AMIS optika BP. Slišal grozljivke o SIOL v S55A/M okolju. Časopise berem edino v YU z 56 kb internetom. Kupil ta 10" notesnik z 160 GB diskom za backup. Pomembni dokumenti shranjeni na USB SSD stiku. GSM telefon ima dodatnih 2 GB prostora.

Vsaka A4 stran papirja je 10-4 zelene vejce! Ta napis smo imeli zraven mrežnih tiskalnikov na IJS. Danes se tiska samo za potrebe reklama. ARRL mi ponuja nižjo letno članarino s CD, ki vsebuje QST, NCJ in QEX.

Vsaj boljši vsebini prispevam skoraj 50 let! Brezplačno do pred kratkim :P Z veseljem podarim par sto kG radioamaterskih in elektrotehničnih knjig in časopisov zainteresiranim! QSL kartic imam nekoliko manj na YU1,3,7PCF, YU3EA, S57MM, S5046A, N1YU, W1BCD.
s56a
 

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S51KW » 23 Mar 2010, 11:24

p.s.
Jaz svoje račune vedno in redno plačujem sam, zato ti vsaj z mano ni treba biti solidaren ...

Stavek o moji solidarnosti ni bil namenjen hamom in posledično tudi tebi ,je mnenje ki obrazloži moje razmišljanje o "bonusu" ki naj bi bil CQ-ZRS v sedanji obliki. :D
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S51CP » 23 Mar 2010, 18:37

S55WT napisal/-a:Ena možnost, ki bi verjetno tudi pocenila zadevo je ta, da se izdaja med letom v pdf obliki, na koncu leta pa kot zbir v papirnati obliki, mogoče celo samo za tiste, ki to želijo, morda malo doplačilo, možnosti je ogromno...., želja verjetno tudi.
Samo predlog, jaz bi bil takoj za.

Janko, se strinjam. Zame bi bilo dovolj to, da je revija v pdf formatu pravočasno objavljena, ne pa da objava zamuja leto in več.
Če bo to urejeno (zagotovljeno) pošljem izjavo na ZRS, da ne želim prejemati CQ revije v papirnati obliki.

73, Stojc
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s57fk » 23 Mar 2010, 22:46

In elektronska izdaja časopisa bo rešila finančne zagate zveze ... mogoče še elektronske kartice, pa se bo nekaj prišparalo na QSL biroju, ... Večina komunikacij se opravi elektronsko - torej so tudi prostori nepotreben strošek ... pa do kam še?

Kolikor je meni znano je UO februarja dobil nedvoumen delovni mandat. Pošteno bi bilo, da mu pustimo njegovih 100 dni, naj v miru dela po zastavljenih prioritetah. Potem pa verjetno lahko pričakujemo tudi rezultate in informacije ... mogoče tudi o tem, kdo je bil postavljen na sodno zatožno klop kot krivec za zatečeno stanje ... pa v končni fazi tudi kdaj lahko pričakujemo naslednjo izdajo CQ-ja.

Moja pričakovanja gredo nekako v smer izboljšanja, ne pa sanacije s ciljem, da postane zveza namenjena sama sebi. In CQ ZRS v trenutni obliki je skoraj zagotovo ena od stvari, ki jo naredi bližjo članom.

... samo moj pogled na tole ...

Lp, Frenki
Uporabniški avatar
s57fk
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Jul 2008, 19:36
Kraj: Ljubljana, JN76GB

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S51CP » 24 Mar 2010, 21:05

s57fk napisal/-a:In elektronska izdaja časopisa bo rešila finančne zagate zveze ...

Frenki, kdo trdi, da bo CQ v PDF-u rešil finančne zagate... Vsak naj se zase odloči, ali mu je dovolj ažurno stanje revije v PDF ali potrebuje še papirnato obliko.
Moje izkušnje izpred veliko let, ko še ni bilo interneta so sledeče:
Naročen na CQ, Radioamater, SAM, TIM, Računari, Moj Mikro, Klik .. in še kup drugih "strokovnih revij", za katere se trenutno ne spomnim imena, tako da bi moral zdej v "skladovnico" pogledat kaj je vse tam, ne vem kaj z njimi. Stran mi jih je škoda vršt, kao spomini (nostalgija) na tiste čase, pa mogoče kdaj še kaj prav pride ...
Naj ob vsem tem v dobi interneta in računalništva še vedno zagovarjam "skladovnice papirja"?

73, Stojc
Zadnjič spremenil S51CP, dne 01 Apr 2010, 19:45, skupaj popravljeno 1 krat.
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s57sr » 30 Mar 2010, 10:39

Pozdrav še enkrat

Mislim, da je vredno, da glasilo Zveze radioamaterjev prihaja v takšni obliki kot je prihajal do sedaj torej v pisni obliki ne glede
na to da bi ga lahko dobili tudi v PDF-ju. Časopis ali revija ima svoj čar in vrednost. Jaz imam vsa glasila CQ še majhne formate iz
takratne SFRJ, ter sem jih dal vezati in mi pomenijo veliko, marsikomu sem jih že posodil in jih je prebiralo mlado kot staro, radioamaterji in
neradioamaterji.

Prav tako mislim, da ne bi bilo v redu, če bi se razmišljalo o podražitvi zaradi tiskanja revije CQ ali popravilu,obnavljanju repetitorjev itd.
Kar se tiče slabega finančnega stanja ZRS imam svoje mnenje, ki ga ne bom razglabljal na forumu verjamem pa, da se bo z dialogom in
dobro voljo dalo urediti vse v dobro vsem radioamaterjem in radioamaterstvu v Sloveniji.

pozdrav Roman
lep 73 !
s57sr
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 22 Feb 2006, 08:38
Kraj: mozirje

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S51AG » 30 Mar 2010, 16:54

Fantje (in dekleta),

le mirno kri! Kljub temu, da ZRS diha bolj na tanko, izhajanje revije CQ ZRS v znani obliki in obsegu ter druge vitalne aktivnosti niso ogrožene. Delamo na tem, da bomo lahko nemoteno izpeljali čimveč načrtovanih aktivnosti v neokrnjenem obsegu. Je pa res, da bo potrebno dvakrat obrniti vsak cent, upoštevati prioritete, predvsem pa se strogo odreči nepotrebnih stroškov. In nenazadnje, volontersko delo je lahko pomembni prispevek k dobremu poslovanju ZRS.

Veseli me, da slovenskim radioamaterjem ni vseeno, kaj se dogaja z ZRS, in prepričan sem, da bomo skupaj zmogli premagati marsikatero oviro.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S53RI » 04 Maj 2010, 06:55

Juh!

Sedaj je mesec maj, časopisa CQ ZRS pa še vedno ni. Ali sem kaj spregledal ali pa vam ni vredno napisat kateri mesec izide?


73,gl
Andrej S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Maj 2010, 09:10

CQ ZRS je v tisku, jutri naj bi šel na pošto. Bo dvojna številka na 72 straneh (torej precej povečan obseg) in prinaša mnogo zanimivih tehničnih člankov, reportaž in informacij, pa tudi priročen azimut zemljevid za pravilno obračanje anten s centrom v S5!

Na povezavi si lahko ogledate naslovnico in kazalo....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S57D » 04 Maj 2010, 09:16

Že po kazalu se vidi, da bo zanimivo branje. Komaj čakam, da ga dobim v nabiralnik.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s51da » 04 Maj 2010, 09:21

Kdaj pa izide PDF verzija?

73 de S51DA
s51da
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Okt 2001, 01:00
Kraj: Bohinj

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Maj 2010, 09:48

Po sklepu UO se na portalu ZRS objavi pdf verzija 6 mesecev po izidu tiskane....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Slovenski radioamaterski časopis-CQ

OdgovorNapisal/-a S50DX » 04 Maj 2010, 10:33

s55z napisal/-a:Po sklepu UO se na portalu ZRS objavi pdf verzija 6 mesecev po izidu tiskane....


Zadnja objavljena na hamradio.si pa je -> CQ ZRS Oktober 2008 :roll:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov