Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a S51AG » 27 Feb 2010, 10:10

Pozdravljeni!

Ali je bila predstava zrežirana? Zanimivo, po svoje simpatično vprašanje, ki terja nekoliko šaljivi odgovor.

S pripravo zadnjega dejanja žaloigre smo se namreč ukvarjali že nekaj časa, intenzivno pa od lanskega junija. Zavesa je padla minulo soboto. Od tega trenutka dalje se naše vaško gledališče z žaloigrami ne bo več ukvarjalo, ampak se bo kljub grenkobi, ki se je nabirala v preteklih mesecih, raje lotevalo veselih tem. S tem, da bo za naslednje predstave potrebno veliko igralcev s pomembnimi vlogami. Ne pozabite pa, da ima naše vaško gledališče v tem trenutku precej oguljene kostume, polomljeno sceno in luknjast oder, in da bo pot do soja žarometov in zglancanega parketa še dolga.

Šalo na stran: trenutno se ukvarjamo, kako zagotoviti osnovne funkcionalnosti Zveze, vključno z delovanjem pisarne in kako z minimalnimi sredstvi ter obilico volonterskega dela uresničiti zastavljene kratkoročne cilje. Vsaka pomoč, četudi v obliki dobre besede ali moralne podpore, je več kot dobrodošla, in verjamem, da bomo redioamatersko enotnost enotnost dokazali tudi v prihodnjih akcijah.

Tudi zadeve okoli dokumentacije in postopkov o ZRDej bomo v razčistili v kratkem ter obvestili javnost. Zagotavljam pa, da si okoli te teme v tem trenutku ni potrebno preveč beliti glave.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, Ptuj
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s56a » 27 Feb 2010, 11:27

S57J: Zakaj sem sedaj še bolj zaskrbljen kot prej, namesto, da bi bil vesel ob tako »srečnem« razpletu?

Jaz sem bil precej zaskrbljen v casu priprave ZRD s strani anonimne skupine avtorjev s koncepti Soc. Zveze obveznega clanstva in "skupnega prispevka". Odsel sem nepovabljen na AJK sestanek in dodatno osupnil nad S51RM omejenim pristopom. S56ZDB ze takrat ni bilo. Na konferenci me zaskrbelo S50A predsedovanje, ki je uspesno izvedlo "vojaski udar"! Zal se nabralo veliko negativne energije okrog ZRD ter vprasljivega financnega poslovanja in vsi so glasovali "proti". Nekaj podobnega kot 95% na referendumu za odcepitev od YU. Bojim se, da S58R ne bo imel dovolj casa za ZRS podobno kot S54A. Eno leto imamo za otreznitev in morebitne pozitivne spremembe. Ali bomo sposobni transformirati drustvo 50 aktivnih radioklubov z 50% clanov v zvezo VSEH S5 radioamaterjev? Za zacetek sestaviti sirse posvetovalno telo, ki bo zastavilo ishodisca za popravek statuta ZRS s smernicami razvoja v 21 stoletju in ne samo ohranjanja tekovina. Eno priloznost s S51BR smo ze zamudili!

P.S. Prvic vidim rdeci klicaj, ki vabi na prijavo tega posta moderatorjima! Kratek cas se dvignula megla na forumu.
Zadnjič spremenil s56a, dne 28 Feb 2010, 01:03, skupaj popravljeno 1 krat.
s56a
 

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s56oa » 27 Feb 2010, 12:15

Mario, saj si zadel žebljico na glavico. Glavni problem ZRS v preteklosti je bil, nesposobnost se prilagoditi aktualnim časom, torej nepripravljenost se spremeniti.
Z ZRDej so pa hoteli čas zavrteti še za 50 let nazaj, torej v popolnoma nasprotno smer od željene.

Novemu vodstvu pa čestitam, ker si je upal odreči svetemu gralu ZRSa - sekretarju profesionalcu s polnim delovnim časom. Je pa res, da imajo sedaj prostejše roke, ker smo ostali brez slednjega zaradi upokojitve. Pa ne mislim sedaj na to, da so sekretarji delali slabo. Mislim predvsem na to, da si ga ne moremo več privoščiti. Predstavljal pa je tretjino proračunskih izdatkov.

V bližnji prihodnosti bo še več dilem, kaj si ZRS lahko privošči in kaj ne in spremembe bodo neminovne, če ne bo organizacija umrla.
Pri čemer se morajo sami radioamaterji in radioklubi zamisliti o svojem položaju in delu. Treba se je zavedati, da so člani ZRS radioklubi, radioamaterji pa le posredno, preko svojega članstva v radioklubih članih ZRS. Treba bo razmišljati, da ZRS ni nek veliki brat, ki mora poskrbeti za čisto vse tegobe radioamaterjev. Da morajo kaj naresti tudi sami radioamaterji in klubi in ne samo pričakovati, da jim bo ZRS vse dala, od izpitov, pa do DSTAR repetitorjev na lokalnem vaškem zvoniku.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57ad » 27 Feb 2010, 21:29

s57nbt napisal/-a:Tudi meni se zdi malo sumljivo, kako lahko je potekala razrešitev oblasti in da glavnih zagovornikov ni bilo na spregled.


Razrešitev oblasti je šla gladko predvsem zaradi zevajoče luknje v ZRS blagajni, nepravilnosti pri knjiženju računov, itd, na kar vse je opozorilo poročilo nadzornega odbora.

Stvari okrog ZRDej so vplivale posredno, saj je tisto skrpucalo mobiliziralo veliko večino S5 radioamaterske srenje. Vendar, če ne bi bilo rdečih številk in ugotovljenih knjigovodstenih napak itd, bi le z nasprotovanjem ZRDej le stežka prodrli (avtorji in zagovorniki bi se pa na konferenci kar drenjali).

Seveda bi za mirnejši spanec le bilo potrebno ugotoviti, če niso tvorci ZRDej skrpucala ukrepali kaj na svojo roko. Menim pa, da je kaj takega, mimo sklepa Konference, nično!

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52ab » 27 Feb 2010, 22:19

...še enkrat, "vpogled" je pomenil KO - brez odštevanja. Nasprotnika ni niti bilo na proglasitvi "zmagovalca". Res, šalo na stran - vodeči ekipi ne bo lahko, se trudi in lepo bi bilo, da se ji ne nagaja. Tono pa je tako in tako obljubil poročilo. Fantje delajo resno...
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57j » 27 Feb 2010, 23:20

S52DK napisal/-a:Hoj! :D

Janezu in podobnim sem že nekajkrat nakazal, da naj se včlanijo v ZRS in naj nastopijo na volitvah v OU ZRS in z idejami, ki jih imajo bodo vsekakor izvoljeni in bodo lahko vodili organizacijo. :roll: Menim, da je kritizirati lahko, mnogo težje pa je v realnosti kaj narediti. 8) Zato še vedno stojim za tem, da naj ti silni kritizerji postanejo člani ZRS in nato spremenijo taisto organizacijo, da bo v vseh pogledih idealna.:wink:

Lep pozdrav iz Prištine.


Robi, lajna se ti bo »znucala«. Ali res ne znaš povedati kaj drugega? Sam si napisal, zakaj nočeš kandidirati, jaz pa sem tudi že večkrat povedal, kaj si mislim o ZRS. Niti sekundo se ne bi ukvarjal z njo, če s svojo dejavnostjo ne bi vitalno ogrožala mojega glavnega hobija. In po vsej verjetnosti ne bom več dolgo silni kritizer, če mi boste vzeli licenco po treh mesecih, ko ne bom plačal kotizacije.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57j » 27 Feb 2010, 23:21

s56oa napisal/-a:Treba bo razmišljati, da ZRS ni nek veliki brat, ki mora poskrbeti za čisto vse tegobe radioamaterjev. Da morajo kaj naresti tudi sami radioamaterji in klubi in ne samo pričakovati, da jim bo ZRS vse dala, od izpitov, pa do DSTAR repetitorjev na lokalnem vaškem zvoniku.

73 de S56OA - Ognjen


Bom nadaljeval Ognjenovo naštevanje:
, do degradacije operaterjev višjih razredov, pa širjenja laži o IARU, pa pobiranja licenc operaterjem, ki niso plačali kotizacije ZRS.

Vsekakor je lažje naštevati dobre strani in prednosti, pa še lepše se sliši, kot napake in grdobije. Ampak skupaj bova ustvarila vsaj približno realno in objektivno sliko.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57j » 27 Feb 2010, 23:22

s55m napisal/-a:S55M: Zato ker, ko se opečeš z mlekom, pihaš tudi v jogurt!!!


Hvala vsem za odgovore, vendar me niste prepričali.
Glavnega vprašanja včeraj niti nisem napisal. Torej, kaj se je zgodilo prejšnjemu predsedniku, da v delovna telesa konference ni predlagal nikogar, ki bi bil vsaj približno iz njegovega tabora? Čisto vsi člani organov so iz opozicije, celo član prejšnjega UO, ki ga je prejšnji predsednik po ukazu svojega nadrejenega odstranil iz UO.
V novem UO so trije uradni člani prejšnje sestave. Če trdite, da pred konferenco ni bilo nobenega dogovarjanja in režiranja, jih je verjetno nova ekipa prepričala v sodelovanje po izglasovani nezaupnici med odmorom za kosilo.Kandidati so v takem primeru imeli hudičevo malo časa za tako pomembno odločitev. Nova ekipa pa zelo težko in kočljivo nalogo pojasniti kandidatom, ki so jih pridobili k kandidiranju že prej, da z njihovo kandidaturo ne bi nič, ker bodo njihove funkcije pač dobili drugi.
Kljub odlično izvedeni organizaciji in pripravi nove ekipe, moram reči, da ste vseeno pozabili ne eno veliko stvar. Če ste pričakovali zmago, ste morali pričakovati tudi to, da vas bomo tečneži takoj zasuli z vprašanji, kritikami in vsem ostalim, kar spada zraven. Niste določili »glasnogovornika« ali svojega predstavnika za stike z javnostjo. Na konferenci je bilo veliko govora tudi o tem, da bo zagotovljeno sprotno obveščanje in javnost dela, kar tudi govori o potrebi po takem predstavniku.

S57AD: Delovno predsedstvo ni sodni tribunal, temveč skrbi za moderiranje, za legitimen potek konference.

Res je Mirko. Kljub temu, da so vložili več mesecev dela za želeni rezultat, niso niti trznili, ko so zmagali. Indijanski bojevnik pač nikoli ne sme pokazati svojih čustev.

S52JT: Zato bi predlagal, da se na APEK naslovi uradni dopis z omenjeno prošnjo. Zakaj na APEK? Ker dvomim, da je vsa dokumentacija na voljo sedanjemu UO na sedežu ZRS.

APEK ne bo pravi naslov. Tam so poskusili že leta 2007 in pogoreli,
http://www.apek.si/sl/objava_prejetih_p ... e_pripombe
zato so letos šli na višje inštance.

Kar se mene tiče:
Na Lepem potu 6 nič novega.
Zdaj se s svojim tečnarjenjem že sam sebi gravžam, zato bom utihnil in potiho spremljal delo ZRS, da bom pripravljen, ko me boste poklicali naj vam prinesem-vrnem licenco.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a S52DK » 28 Feb 2010, 00:49

s57j napisal/-a:In po vsej verjetnosti ne bom več dolgo silni kritizer, če mi boste vzeli licenco po treh mesecih, ko ne bom plačal kotizacije.LP Janez, S57J


Janez, ne vem od kje ti strah, da ti bo kdo kaj vzel. :roll: Ljudje stalno povdarjajo, da od ZRDej ne bo nič, ti pa si še kar v neprestanem strahu. :-? Če imaš verodostojne informacije, da je bil res ZRDej res poslan v proceduro povej kdo, kdaj in kam je to poslal. 8) Sistem "rekla kazala" se je že mnogokrat pokazal kot neverodostojen in je povzročil samo škodo v medsebojnih odnosih. :wink:

Lep pozdrav iz Prištine. :D
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s56a » 28 Feb 2010, 01:16

S57AD: Razrešitev oblasti je šla gladko predvsem zaradi zevajoče luknje v ZRS blagajni, nepravilnosti pri knjiženju računov, itd, na kar vse je opozorilo poročilo nadzornega odbora.

Prevec gladko je vseeno islo ker izvestaj NO ni bil pravocasno v dokumentih konference. Manjkalo je tudi porocilo disciplinske komisije. Procedura je bistveni del demokracije!

LP6 bi lahko preuredili v muzej z znamenitimi ZRS kiti pa sse dodali stare tasterje in postaje. Takrat bi mogoce S57J spet pomagal :D
s56a
 

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Feb 2010, 02:47

Kaj naj rečem fantje? Da je šlo gladko pravite?
Prav, če mislite tako, potem pa res ne vem, koliko let bi se morali pripravljati, če bi moralo iti na grobo.
Gladko je bilo zato, ker so bili vsi klubi pravilno in pravočasno informirani o poslovanju ZRS. Pričakovati drugačno odločitev večine delegatov, je bilo iluzorno in predstavnik takratnega vodstva niti v sanjah ni pričakoval, da bodo delegati seznanjeni s podrobnostmi poslovanja, zato ni bil pripravljen s protikandidati saj ni imel nikogar predlagati, ker glavnih akterjev ni bilo prisotnih. Če je nekaj članov UO ostalo v enaki postavi kot pred tem, to lahko pomeni le, da so svoje delo opravljali korektno in nobenih zadržkov ni bilo, da ga ne bi opravljali še naprej.
Še najlažje od vsega dela, ki smo si ga nakopali na grbo, je odgovarjati na tukajšnja vprašanja in dvome.
Šele sedaj, ko smo začeli odpirati "pandorino skrinjico" , smo dojeli kanček tega, kar se je dogajalo pod predsedovanjem S52P. O vsem bodo klubski predstavniki pravočasno obveščeni, preko njih pa tudi vsi ostali.
Narediti primopredajo v papirnem kaosu, pomanjkanju dokumentov, spotikanju in sprenevedanju, pa bo mali "bojni" podvig. In ko tukaj dvomite in morda iščete "dlako v jajcu", nekaj "norcev" tudi ta vikend svoj prosti čas preživlja na LP6, da vam bomo lahko sploh povedali, kakšno je stanje. Če jim želite pomagati, ste vedno dobrodošli.
Moje osebno mnenje je, da je bivše poslovanje predsednika že mejilo na znanstveno fantastiko.
In, ker smo dejali, da je poslovanje ZRS od sedaj naprej javno, vam tudi pišem javno.
Pa še moj odgovor na dvome o morebitni vložitvi osnutka ZRD. ZRS, noben njen organ, še posebej pa ne konferenca ZRS, ni vložila nobenega osnutka zakona na nobeno državno ustanovo.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52jt » 28 Feb 2010, 08:37

Glede na dejstvo, da Adija poznam reci piši nekaj manj kot 30 let mu verjamem glede ZRD in se zato glede tega vprašanja ne bom več oglašal.

Menim da je pošteno, predvsem pa "državotvorno", da novo vodstvo pustimo kokikor toliko na miru z raznimi "rekla kazala", da v miru naredi posnetek stanja in o tako ugotovljenem stanju obvesti zainteresirano javnost.

Se pa z Adijem strinjam tudi v tem, da dajmo se končno radioamaterji vprašat, kaj lahko mi naredimo za našo organizacijo in ne kaj ona lahko (mora) narediti za nas.

73 de S52JT
s52jt
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Feb 2010, 21:54

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s53kp » 28 Feb 2010, 12:05

Pozdrav!
Nevem zakaj toliko polemik prve dni po izvolitvi novega vodstva. Mislim, da je bilo povsem demokratično izvoljeno, saj to video zapis jasno nakazuje, pa tudi zapisnik, katerega smo prejeli to ponazarja.
Ko sem bil v letih 1984-88 predsednik našega kluba in so na skupščino prišli tisti, ki jih nisi videl dve leti pa so kritizirali, ne da bi poznali razmere kaj smo delali, sem v šali dejal: " V razpravo dela naj se vključijo tisti člani, ki so skozi obravnavano obdobje pristopili, pomagali in kaj naredili " (smeh).

Tudi jaz ne morem kritizirati lovske zveze, ker nisem lovec.

Dajmo tokrat kaj pomagati če ne drugače moralno novi ekipi, in verjeti v njih, da bodo zadevo zapeljali v pozitivno smer.

Adi in ostali gremo naprej in vso srečo vam želim.

s53kp, Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov