Javnost dela ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 14 Feb 2010, 09:40

Večji del leta 2009 smo spremljali dogajanje v naši radioamaterski skupnosti, kjer so se kazale razlike o razumevanju in delovanju zveze. Kljub pozivom s strani klubov se stanje ni spremenilo.

Javnost dela, je vse preveč zanemarjena in celo kršena s strani vodstva ZRS.

Na problemski konferenci 14.11.2009 in prav tako na seji usklajevalne skupine ZRDej 17.12.2009, je bilo razlaganje 6. člena statuta o javnosti dela ZRS spet razloženo na svoj enostranski način s strani vodstva ZRS.


Javnost dela in povečanje prispevka klubov na 100€ brez kakršnekoli obrazložitve (mogoče je razlog za nenadno uvedbo v finančnem stanju zveze ? ) nas je vzpodbudilo, da smo na podlagi 6. in 34. člena statuta vložilo zahtevo za vpogled v finančno in materialno poslovanje ZRS, ki smo jo poslali na ZRS priporočeno 28.12.2009.


Z odgovorom, ki smo ga prijeli 12.02.2010 ( čakali smo nanj več , kot 40 dni), je zopet kršen 6. člen statuta, saj nam je med pregledom prepovedano podatke kopirati in prepisovati. Vse to pa izničuje namen vpogleda, kajti ravno dostop do podatkov in njihova uporaba sta razlog, zakaj imamo v statutu to določbo. Poleg tega je praktično ne mogoče pregledati celotno poslovanje v času, ki nam ga je predsednik ZRS odmeril za pregled (2h!!).


Tak način dela se nam zdi nedopusten s strani predsednika, ki je hkrati po statutu odgovoren za javnost dela.

za radioklub Radenska
Matej / S56ZM




- zahteva za vpogled v finančno materialno poslovanje ZRS

Slika


- odgovor ZRS

Slika
Priponke
dtb vpogled januar 2010 brez MP.pdf
(111.99 KiB) Prenešeno 402 krat
zahteva_za_vpogled_v_finančno_in_materialno_poslovanje_ZRS.pdf
(184.11 KiB) Prenešeno 399 krat
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 14 Feb 2010, 12:57

Svaka čast precedniku,
za odgovor je rabil 40 dni, ko ga napiše (v petek) in odda na pošto,(vmes je vikend, in pošta dela bolj na pol)bo mogoče v ponedeljek že na naslovu kluba, ampak takrat bi pa bi že rad imel odgovor..
... pa če še pošta zamudi...
Ponavlja se stara praksa "vabljeni na konferenco, ki je bila minulo soboto..."
In očitno je res marsikaj za skrit, da je čas tako skopo odmerjen in prepoved zapiskov..
Sicer pa ni prepovedano slikanje in snemanje.. 8)
Take mamo!


LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 14 Feb 2010, 15:01

Fantje

sam sem podal konkretne predloge glede sprememb in dopolnitev Statuta ZRS z obrazložitvami.

Goran je dva dni po tem mojem predlogu izdal dovoljenje za ogled, ki je precej podobno, kot bi ravnal po teh predlogih. Lahko je, lahko ni... glej predlog za dopolnitev 34. člena statuta:

http://lea.hamradio.si/~s52ab/forum/sta ... l_sprememb

Torej premika se...
Statut pa je tako in tako, najbolje spisati na novo.

Spisan je tudi že osnutek (ali mogoče predlog) Pravilnika o materialno finančnem poslovanju ZRS. Ni mi znano kdo je avtor, vendar bi moral biti ta akt deležen kar nekaj pojasnil, dopolnil in sprememb, ker je videti prirejen z aktom neke podobne organizacije.

Vse se da, če se hoče !
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 14 Feb 2010, 20:43

Hoj!

Umazano perilo bi bilo boljše prati na uradnem forumu ZRS. Vsaj kar se članstva tiče, ne pa da se na delo ZRS-ja pridušajo tudi nečlani, še posebno do vsebin, ki se ne dotikajo vseh S5 radioamaterjev. In ena od vsebin je vsekakor tudi finančno materialno poslovanje.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a S51V » 14 Feb 2010, 22:17

Robi, upam da ne misliš resno s tem kar pišeš...
S51V
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 14 Mar 2008, 10:03
Kraj: MOTA

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 14 Feb 2010, 23:55

Robi, a misliš, da bi ostalo na forumu?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 15 Feb 2010, 06:47

Hoj!

Silvo, moje mnenje je, da se moramo v zvezi finančno materialnega poslovanja ZRS-ja z njim ukvarjati le plačniki kotizacije. To se ne tiče ostalih radioamaterjev v S5, ki je finančno ne podpirajo. Seveda se najdejo tudi radioamaterji, ki na kakšen drugačen način podpirajo delovanje radioamaterstva v S5, toda to je že druga zgodba.
Adi, vsekakor imaš prav. Na ZRS forumu vsekakor ne bi ostalo, zadeva ima širše rasežnosti in je zelo vnetljiva.
Kot že večkrat slišano: Vse se vrti okoli denarja. In tega nikoli ni dovolj. In nikoli vsi niso zadovoljni. Karavana gre pa naprej...
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 15 Feb 2010, 08:17

Ravno zato se trudimo, da karavana ne bi šla naprej, saj nam bo "kamela" tako izdahnila, ker je trenutno grba že brez maščobne rezerve.
Če vsi samo dvignemo roke v zrak se ne bo nič spremenilo na boljše. Stvari se same po sebi gibljejo samo iz slabega na slabše.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Javnost dela ZRS

OdgovorNapisal/-a s57ad » 15 Feb 2010, 09:13

S52DK napisal/-a:Hoj!

Umazano perilo bi bilo boljše prati na uradnem forumu ZRS. Vsaj kar se članstva tiče, ne pa da se na delo ZRS-ja pridušajo tudi nečlani, še posebno do vsebin, ki se ne dotikajo vseh S5 radioamaterjev. In ena od vsebin je vsekakor tudi finančno materialno poslovanje.


"Pometanje pod preprogo" je ZRS pripeljalo tja, kjer sedaj je!

Robi, članarino ZRS sem plačeval od 14. januarja 1964, ob leta 1975 do 1991 sem plačeval celo tri: članarino matičenam radioklubu, tako imenovano "operatersko članarino", ki se je kasneje, z združitvijo operaterskih razredov preimenovala v "kotizacijo ZRS", ter članarino lokalnem radioklubu v Črni Gori ali v Srbiji, kjer sem v tistem času služboval. Iz državljanske nepokorščine (med ostalim tudi zaradi netransparentnosti dela sedanjega vodstva ZRS) zadnji dve leti nisem plačal kotizacijo, me pa, tako kot mnoge druge neplačnike kotizacije še kako zanima, kaj bo z ZRS, ker je od tega (na osebnem nivoju) odvisno, če se bom vrnil v ZRS ali bom ostal "freelancer". In verjamem, da še mnogi neplačniki kotizacije razmišljajo podobno kot jaz!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov