Konferenca ZRS 2010

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s52aa » 21 Feb 2010, 22:34

s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s55m » 21 Feb 2010, 22:36

Peter, hvala za opozorilo. Ne vem, kdo ima administratorske pravice za tisti del, tako, da bom čimprej urgiral.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s53kp » 21 Feb 2010, 23:23

Spoštovani!
Nisem bil prisoten (žal obveznosti) sem pa popolnoma zadovoljen z razpletom dogodkov.

Novemu vetru želim obilo uspeha in v okviru svojih možnosti bom z veseljem sodeloval in pomagal.

Lažje smo zadihali...

73 de s53kp, Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s57j » 22 Feb 2010, 22:10

S56ZM napisal/-a:eden od sklepov skupščine :

Vse aktivnosti okoli priprave ZRDej naj se nemudoma ustavijo, konferenca zavrača predlagan osnutek ZRDej v celoti.


73,

Matej / S56ZM


Pozdravljeni!

Tale sklep je možno razumeti tudi tako, da so vse aktivnosti ustavljene, ker niso več potrebne, saj je ZRDej že bil posredovan v obdelavo državni upravi. Po dokaj zanesljivih informacijah je bil poslan nekaj dni po sestanku v AJK. Tam je bil tudi (potrjeno iz več različnih virov) glasno izrečen stavek: Vi kar govorite kar hočete, mi bomo naprej delali po svoje.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a S56DM » 22 Feb 2010, 22:24

Vso srečo novemu vodstvu. Upam da bodo stvari šle na bolje.
Me pa zanima, če lahko upamo na kakšno poročilo stanja ob prevzemu vodenja?

73, Davorin
S56DM
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 14 Sep 2008, 20:30
Kraj: JN76TJ

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Feb 2010, 05:29

s57j napisal/-a:
S56ZM napisal/-a:eden od sklepov skupščine :

Vse aktivnosti okoli priprave ZRDej naj se nemudoma ustavijo, konferenca zavrača predlagan osnutek ZRDej v celoti.

73,
Matej / S56ZM

Pozdravljeni!

Tale sklep je možno razumeti tudi tako, da so vse aktivnosti ustavljene, ker niso več potrebne, saj je ZRDej že bil posredovan v obdelavo državni upravi. Po dokaj zanesljivih informacijah je bil poslan nekaj dni po sestanku v AJK. Tam je bil tudi (potrjeno iz več različnih virov) glasno izrečen stavek: Vi kar govorite kar hočete, mi bomo naprej delali po svoje.

LP Janez, S57J

Janez,

Ne vem, od kod ti take informacije (bi bilo pa lepo, če bi navedel vire, saj bi le tako lahko dokazal verodostojnost), lahko pa tebi in vsem ostalim zatrdim, da ZRS ni dala nobenega dokumenta v zvezi z ZRDej na omenjeno ministrstvo. To isto je zatrdil tudi predsednik na konferenci... UO ni imel mandata za pošiljanje česarkoli na ministrvo in tako je tudi ostalo, kljub temu, da smo s tem zamudili rok za obravnavo v letu 2010. Kar se mene, pa tudi tedanjega predsednika tiče, je bil sklep komisije zavezujoč:

Citat iz poročila UO konferenci ZRS:
UO ZRS na podlagi neusklajenih predlogov radioklubov ni mogel nadaljevati z delom na zadani nalogi, zato je aktivnosti okoli ZRDej ustavil, posledično tudi ni posredoval osnovnega predloga Ministrstvu, da bi bil vključen v proceduro za leto 2010.
Predlagan osnutek sploh ni bil dan v obravnavo konferenci, ampak je bil konferenci v zvezi s tem predlagan sklep, da se ustanovi novo delovno posvetovalno telo, ki ne bo delovalo le na področju zakonodaje, ampak celotnega delovanja zveze:
Ustanovi se programsko razvojni svet, ki bo poleg UO ZRS, ki skrbi za operativne naloge v teku leta, skrbel za dolgoročno vizijo in razvoj radioklubov in radioamaterstva ter deloval kot organ, ki svetuje UO ZRS z usmeritvami med konferencama in pripravljal strateške predloge za samo konferenco. Predlagamo, da je programsko razvojni svet sestavljen iz 10 članov in po enega člana iz vsakega radiokluba, ki želi v njem sodelovati. Vodi naj ga predsednik programsko razvojnega sveta, sestanki se sklicujejo po potrebi, poroča pa konferenci ZRS o svojem delu.
O pedlogih se seveda ni razpravljalo, saj je bil cilj konference čisto nekaj drugega... Bil pa je ustanovljen nek drug organ, ki naj bi deloval zgolj na področju zakonodaje in statutarnih sprememb, ki pa naj bi zajemala tudi nečlane ZRS.. ne spomnim se več imena...

Naj ob tem novi ekipi zaželim veliko uspehov in manj polen pod noge...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a S51U » 23 Feb 2010, 09:11

Veliko sreče novemu vodstvu in pustite jih, da začnejo z delom ....
Naj njihovi rezultati govorijo za njih, ves ta pesimizem me že počasi navdaja z obupom.
Zakaj nekateri vidijo kozarec vedno na pol prazen - moj je vedno napolnjen do roba :wink:

S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s56rir » 23 Feb 2010, 12:28

Eni so pač večni pesimisti, pa četudi jim ponudiš cel svet. Mogoče kje obstaja, ampak do sedaj še nisem zasledil enega optimističnega sestavka od Janeza.
Pustimo ljudem svoje veselje.

Če novo vodstvo opravi vsaj polovico zadanih nalog, je po mojem mnenju že več kot uspešno. Želim jim dosti uspeha pri opravljanju le teh. Kolikor je v naši moči, pa moramo tudi ostali doprinesti k realizaciji načrtov. Upam, da bomo vsi kupaj uspešni.
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s57j » 23 Feb 2010, 21:03

s55z napisal/-a:

Janez,

Ne vem, od kod ti take informacije (bi bilo pa lepo, če bi navedel vire, saj bi le tako lahko dokazal verodostojnost), lahko pa tebi in vsem ostalim zatrdim, da ZRS ni dala nobenega dokumenta v zvezi z ZRDej na omenjeno ministrstvo. To isto je zatrdil tudi predsednik na konferenci... UO ni imel mandata za pošiljanje česarkoli na ministrvo in tako je tudi ostalo, kljub temu, da smo s tem zamudili rok za obravnavo v letu 2010. Kar se mene, pa tudi tedanjega predsednika tiče, je bil sklep komisije zavezujoč:


Pozdravljeni, gospod Dragan!

Prav nobenega namena nimam, da bi vam verjel. Svojo nagnjenost k laganju ste že pokazali tudi na teh forumih v zvezi z odstrelitvijo/odstopom člana UO ZRS. Še manj pa verjamem prejšnjemu predsedniku ZRS, ki je po širni Sloveniji med radioamaterji širil laž o plačevanju IARU članarine, katero je navsezadnje posredoval tudi državnim organom. Tudi takrat je vest o ZRS-jevski želji po uvedbi frekvenčnine pricurljala na te forume, pa ste jo hitro utišali, češ, počakajmo. Dokaze za to ZRS-jevsko nadvse »častno« dejanje SEM objavil na teh forumih. In rezultat? Po dobri stari ZRS-jevski navadi, da je največji negativec tisti, ki na napake in zlorabe pokaže, ne pa tisti, ki so jih zagrešili, sem jaz postal največji negativec. Verjetno sem že stokrat vprašal, ali bo kdo odgovarjal za ali pojasnil laži v zvezi z IARU članarino. Ali ste kje zasledili kakršen koli odgovor na to vprašanje s katerikoli strani? Seveda ne. In ga še dolgo tudi ne boste. Skoraj se upam zatrditi, da nikoli.

Zato niti slučajno ne mislim navajati virov za svojo verodostojnost. Še najmanj pa vam, gospod Dragan.

Dopuščam tudi možnost, da vi res ne veste nič o pošiljanju ZRDeja. Vendar vsi vemo, da so UO ZRS v zadnjem času vodili njegovi skriti člani, ki so se prav malo menili za pravila in mnenja drugih.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Feb 2010, 21:48

Spoštovani gospod Janez,

Zagotovo bo novo vodstvo ZRS preverilo vaše trditve in upam, rezultate tudi objavilo. Če vaše trditve držijo in je kakršenkoli dokumet z žigom in podpisom predsednik prispel na ministrstvo, potem sem bil zaveden in se vam bom opravičil. V nasprotnem primeru pričakujem vaše opravičilo in tudi navedbo lažnivih (če, so res) virov, ki so zavedli Vas...

Se opravičujem za tikanje v prejšnjem postu, saj sem navajen na takšno ravnanje med radioamaterji, ki vikanje smatrajo za žaljivko... Za vas bo najbrž tako res najbolj primerno...

Z lepimi pozdravi,
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s56a » 24 Feb 2010, 00:55

Hitra objava dokumentov konference in predlog za elektronsko poslovanje so za vso pohvalo.
Jaz sem rajse delal v ARRL CW tekmovanju ampak sem bil vesel mavrice kartonov na konferenci!

"S50X je podal informacijo, da je od 108 klubov, prisotnih 74 klubov."

Posamezniki so predstavljali vec klubov pa je vseeno ena trecina bila odsotna!

S50A v zakljucku pove: "Klub je osnovna organizacija. UO naj ne podleže slavi in gloriji. To je težko delo, delo za klube in ne za sebe. Ni bilo vse slabo, kar je bilo narejeno do sedaj. Dobre stvari voditi naprej, težke izboljšati in najti rešitve."

Rahli spomin na spodbudne Titove govore z Osnovno Organizacijo Zveze Komunistov :evil:

Podpiram povdarek strokovnosti namesto Glorije! Vsaj imamo kar nekaj doktorjev znanosti v nasih vrstah. IARU pravi, da smo najlepsi znanstveni konjicek. Predolgo smo samo telovadili in zbirali QSL. "Brontozaverji na kamenitih valovih" - kako to lepo zveni :D

Zveza radioklubov deli probleme le teh in se po 60. let treba preusmeriti izvirnem posamezniku! Mali tajkuni bodo vedno zagovarjali nacionalne interese in zapravljali tuji denar.
s56a
 

Re: Konferenca ZRS 2010

OdgovorNapisal/-a s57j » 24 Feb 2010, 21:51

s55z napisal/-a:
Se opravičujem za tikanje v prejšnjem postu, saj sem navajen na takšno ravnanje med radioamaterji, ki vikanje smatrajo za žaljivko... Za vas bo najbrž tako res najbolj primerno...

Z lepimi pozdravi,


Pozdravljeni!

Jaz pa sem navajen, da ljudje govorijo resnico. Sem bil včasih prepričan, da za radioamaterje to še posebej velja. Ampak, celo življenje se učimo.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov