ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s55m » 18 Dec 2009, 19:11

S55Z je nekje napisal
Da ne govorim o Adijevih izpadih, ki so bili že na meji nasilništva... To je bil jako slab prispevek demokraciji...


Dragan, vedno poizkušaš biti bolj papeški od papeža.
Nasilni izpad najvišje stopnje in primer zatiranja demokracije je nasilništvo s strani "nevidne skupine" z njihovim ZRD ter "nevidno" palico, disciplinsko komisijo in nenormalno ukazovalen diktatorski odnos S53RM z njegovim kričanjem "Tišina!!!"
Nikomur ne dovolim, da bo name kričal in tako je bilo tudi tokrat, zato sem kričal tudi sam.
Zato te prosim, da ob omenjanju moje reakcije vsaj oplaziš hinavščino z druge strani, ki nima meja (da ne omenjam smehljanja z druge strani, ki je bilo prisotno že na prejšnjem srečanju na Fakulteti za elektrotehniko).
Bodi pošten, najprej do samega sebe in nato še do nas ostalih in urejaj naprej glasilo, saj to delo opravljaš dobro.
In če me že omenjaš, me omenjaj tam, kjer veš, da sem prisoten tudi sam.
Toliko o demokraciji in poštenosti.

73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s57j » 18 Dec 2009, 21:37

Živjo, Adi!

Na žalost nisi prvi, ki ga je omenjeni gospod osiral za hrbtom. Očitno uživa v tem, zato zagotovo tudi zadnji nisi. Ker mu mora biti jasno, da v današnji informacijski dobi nič ne ostane skrito, tak način izkorišča, da nekomu po ovinkih pove, česar se mu v obraz ne upa. Taka karakterna "vrlina" je več kot očitno zaželjena pri izbiri kandidatov za UO ZRS in zagotavlja ne samo članstvo v njem, ampak tudi "višja" mesta in pozicije.


LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a S57NL » 19 Dec 2009, 12:25

Pozdravljeni !

Zgleda , da še nismo v stanju presežti delitve na naše in vaše tudi tu v naši organizaciji . Podobno kot v politiki . Razlika , je le v tem , da je politika k.... in zato ji ni za zameriti : da enkrat zmakne men in rdrugmu .. Seveda pa tudi obratno ! Ne znamo se pogovarjati kulturno z argumenti , tako iz ene kot druge strani . To je zagotovo za stran tega ker smo kar padli v tako imenovano demokracijo in ne znamo v njej delovati . Potrebujemo vzgojo , ta pa se dobi le z počasnim uvajanjem . Bi rekel z evolucijo . Imamo med nami precej provokatorjev , veliko zagnancev , ki hočejo vsaj nekaj na boljše spremeniti in drugih , ki temu nasprotujejo pa - kot berem - še sami ne vedo zakaj ! Bo preteklo še veliko časa ........ ?
LP Brane de S57NL
S57NL
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2006, 13:12
Kraj: Vojsko - Mrzla Rupa

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s57x » 19 Dec 2009, 14:27

Ja, pa kdo koga deli na vaše in naše?? To kar naprej ponavljajo tisti, ki še sami ne vedo, ali so naši, vaši, njihovi ali pa živijo le v svojih sanjah. Dolgo časa že tlačim ta svet, tudi aktiven radioamater operater (spet delitev, a ne? Ma, nekoga, ki lovi lisico, pokliče CQ samo preko repetitorja ali na kakšnem sestanku testira ozvočenje, ali pa samo cini - z vsem spoštovanjem do vseh, teh ZRDej ne zanima kaj dosti) sem toliko časa, da sem krepko poskusil oba režima - tistega, ki tisti, ki takrat sploh niste živeli pravite, da je bilo enoumja, in tega, ki mu jaz pravim preprosto - neumje! Čudno, da v tistih težkih, morečih in svinčenih časih, nikomur od hamovske elite ni padlo na (eno)um, da bi spesnil kakšen rigorozni pravilnik, ki bi ga, papir, s strahospoštovanjem vzeli v roke in ga pobožno brali in živeli v skladu z njegovomi nauki. In po klubih se je delalo veliko in pošteno. Vsak sold je bil težko zaslužen; in vem, da je imel vsak cekin za družbo ustrezni dokument. Seveda, v tistih časih smo imeli SDK in niti pomislili nismo, da bi se nam kaj kar zgubilo. Eh, kakšni težki časi!
Zanimivo, da nekateri, ki poznate samo neumje trdite, da smo mi ostali tam nekje zadaj! Z vso odgovornostjo trdim: bog ne daj, da ta umotvor, ki ga nekateri tako besno zagovarjajo (eh, šmenta, a ni bilo pred nekaj leti prav zaradi članov...brez veze... potrebno spreminjati pravila našega edinega KV tekmovanja), pride v roke državnim uradnikom! Ti bodo prepričani, da je to plod vrhunske pameti S5 radioamaterjev. In mene, ki sem pod povprečjem, bi bilo močno sram.
Fantje, počasi si bo treba natočiti vsaj čisto vodo! 1 + 1 = 2. Kaj pa, če se ta preprosta računica ne bi izšla? Kdo bo kriv? Nedisciplinirani klubi, posamezniki, člani UO, morda sam predsednik in polpredsedniki. Pa saj bo kmalu zasedal vrhovni organ! Bojim pa se, da bodo spet navšečnosti s papirji, saj, kot kaže, ZRS še vedno nima strokovnega delavca.


73 vašim in našim, Jurij s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 19 Dec 2009, 18:07

s57x napisal/-a: Z vso odgovornostjo trdim: bog ne daj, da ta umotvor, ki ga nekateri tako besno zagovarjajo, pride v roke državnim uradnikom! Ti bodo prepričani, da je to plod vrhunske pameti S5 radioamaterjev.

Nekateri pač tega NOČEJO razumet in vztrajajo pri tem umotvoru, z neverjetno(!) trmo, klub temu, da so neštetokrat opozorjeni. "Kovaču" pač ni ratala ne lopata ne motika, je pa nastal buzdovan. Do sedaj še ni uspelo prepričevanje, da naj z njim že enkrat končno nehajo opletat, ker se bo mogoče, če se bodo zmenili, v bodoče le skovalo kaj uporabnega in manj grozečega.

O tem, da mogoče celo precenjuješ aktualne in ex državne uradnike, bi se dalo razpravljat.... :wink:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s57x » 19 Dec 2009, 18:20

Jože, prepričan sem, da najnižji državni uradnik v tem resorju pozna osnove zakonodaje.
Že na prvi pogled bo videl, da se kup predlogov tepe z drugimi zakoni. Misliš, da jih bodo šli spreminjati zaradi nas? Enkrat si pač moramo priznati resnico, da so minili časi, ko smo bili pomembni (bolje - mi smo mislili, da smo).


73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 20 Dec 2009, 08:06

s57x napisal/-a:Jože, prepričan sem, da najnižji državni uradnik v tem resorju pozna osnove zakonodaje.
Že na prvi pogled bo videl, da se kup predlogov tepe z drugimi zakoni. Misliš, da jih bodo šli spreminjati zaradi nas?
73 Jurij, s57x

Če je predlagatelj skropucala prijatelj od državnega uradnika se vse da...
politika dela po načelih danes jaz tebi, jutri ti meni...
In tako se bo zgodilo.
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 20 Dec 2009, 10:29

s57nbt napisal/-a:In tako se bo zgodilo.

...si prepričan da se bo ?
Kakšno konkretno aktivnost še predlagaš, da se ne bi ? Možnosti je še kar nekaj... :wink:
Torej...?
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 20 Dec 2009, 10:56

Jaz osebno ne morem, ker ne plačujem članarine/kotizacije/karkolipačžetistoje ZRSu...pa tudi če bi, še vedno ne bi mogel, ker sam osebno nisem radioklub.
Obstaja pa v statutu ZRS kar nekaj vzvodov, kot si sam namignil, kako izmaknit stol posameznikom, za katere vsi vemo, da hočejo ostalim 99,5% hamov v S5 s slepilnimi manevri in z metanjem peska v oči, kako je to dobro, da to pa sedaj zares potrebujemo, ker če ne bomo nasankali itd... vsiliti nekaj, kar bi koristilo 0.5% hamovščine v S5, ostalim pa celo onemogočilo delo na frekvencah!
Ne da sem sam prepričan, da se bo to zgodilo, dejstva kažejo na to... da se aktivnosti z nespremenjenim tempom za doseganje zastavljenega cilja nemoteno odvijajo naprej, pa preko trupel, če bo treba...
Poglej si zadnje sklepe, uradne in neuradne.
Za bruhat.
En izmed zdravnikov je kakih 14 dni nazaj rekel, da ga je sram, da je zdravnik zaradi vse gnojnice, ki se preliva o žalostnih primerih po medijih.
Ko bo naš problem prišel na plano v javnost, se bojim, da bom imel podoben občutek tudi sam, ko se bo narod spraševal, kako lahko iz hobija oz. razvedrila, zaradi finančnih intereseov določenih posameznikov z dobrimi Vezami In Poznanstvi, nastane vse prej kot hobi in razvedrilo, ampak politika in zaslužkarstvo.
Lepo nedeljo!
p.s. Grem vrtet postajo, dokler jo še lahko imam, še malo pa jo bom moral imeti prijavljeno, certificirano, zaplombirano, pa prošnje z koleki bom moral pošiljat na LP6 če jo sploh lahko kupim, pa od kod mi denar zanjo bom moral prikazat itd...
Bruh!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 20 Dec 2009, 13:08

s57nbt napisal/-a:Jaz osebno ne morem, ker ne plačujem članarine

p.s. Grem vrtet postajo, dokler jo še lahko imam, še malo pa jo bom moral imeti prijavljeno, certificirano, zaplombirano, pa prošnje z koleki bom moral pošiljat na LP6 če jo sploh lahko kupim, pa od kod mi denar zanjo bom moral prikazat itd...
Bruh!

Uff...koliko pesimizma... :D
Menim, da bi plačeval članarino "kotizacijo", če se razmere spremene, tako, kot še marsikdo, ki je zrevoltiran z obstoječo situacijo. V to sem osebno prepričan. To pa je, če se v tej smeri urede finance, evidence...in še marsikaj osnovnega, razumljivega samo po sebi v taki organizaciji, kot je ZRS.
Za začetek bi se (za sedaj samo interno)"odprlo omare", da vidimo, koliko okostnjakov bo padlo ven, vse lepo zapisniško in detaljno zabeleži, objavi(!)....povdarjam, za začetek ! Na podlagi tega, bi sledile nadalnje poteze.

Nekaj vas je, ki mi ustvarjate vtis, da ste se že sprijaznili s tem, kar pišeš pod "p.s."... :evil:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s53kp » 21 Dec 2009, 11:24

Pozdrav!

Po vsem tem kar tukaj vidim obstajajo samo dve možnosti:

1. Da na konferenci, ki bo februarja 2010 celotno vodstvo ZRS odstopi, da se v novo izberejo povsem druge osebe, ki do sedaj niso bile v UO, NO itd. Če to vodstvo ne odstopi, da ga konferenca razreši in izvoli drugo vodstvo.
2. Da se po vzgledu drugih držav ustanovi povsem nova Zveza klubov, ki pozitivno razmišljajo.

S tem bi preprečili vso nadaljnje prerekanje in gonjo, kateri ni videti kraja.

LP
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s56oa » 21 Dec 2009, 19:59

Oštja Maks, misli mi kradeš. :lol:

Drugače sem jaz bil še bolj liberalnih misli. Pod postavko 2 nisem omejen samo na novo zvezo radioklubov. Lahko je tudi Centralni radioklub. S tem takoj odpade anomalija, kdo je član - operater in kdo ne. Seveda imamo potem druge probleme. Recimo kako sklicat občni zbor dveh jurjev članov. :lol:

Skratka, da dam podnapise: Če se krmilo ZRSa ne bo zresnilo, se mu zna zgoditi, da ga odmontiramo iz avta ali pa se preprosto presedemo v drugi avto. ;)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 22 Dec 2009, 00:20

Še vedno obstaja možnost, da predlagatelji ZRDej-a, kljub temu, da ga izbrišejo z dnevnega reda in nadaljnjih obravnav, v privat navezi s politiki
in prijatelji v stranki, ta zakon, skropucalo, na stranska vrata vrinejo v parlament in potem smo tam, kjer ni muh je pa .....
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s52aa » 22 Dec 2009, 08:22

s53kp napisal/-a:da se v novo izberejo povsem druge osebe, ki do sedaj niso bile v UO, NO itd.


Zdaj rabimo še nekoga, ki bo sposoben te ljudi spraviti skupaj.
Kakšen prostovolec?
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: ZRD sestanek 17.12.2009 v RK S53AJK

OdgovorNapisal/-a s56oa » 22 Dec 2009, 10:39

S55SR napisal/-a:Še vedno obstaja možnost, da predlagatelji ZRDej-a, kljub temu, da ga izbrišejo z dnevnega reda in nadaljnjih obravnav, v privat navezi s politiki
in prijatelji v stranki, ta zakon, skropucalo, na stranska vrata vrinejo v parlament in potem smo tam, kjer ni muh je pa .....


Na srečo imamo večstrankarski sistem in v parlamentu že par desetletij ne sedi samo ena politična opcija. Bomo že zvedeli, če bo kak tak poiskus. ;)

Sicer pa mislim, da celo trenutno vladajoči niso tako nori, da bi kakšno tako skropucalo sploh poslali v parlament. Zakoni gredo najprej skozi pregled in pravno presojo, preden končajo v parlamentu. ZRDej, skropucalo kakršno je, je še daleč od resnega zakonskega predloga. Itak ga še vladni pravniki ne bi prežvečili.

Skratka, kakorkoli se bodo trudili, bodo potrebovali z ZRDej ene par let. Do takrat pa se lahko karte v radioamaterstvu tako premešajo, da lahko nekateri ugotovijo, da so čez noč postali zgodovina. Seveda v glavnem, ker niso upoštevali mnenja lastnega članstva.

Zato sem tudi proti ZRDej, ki ustoliči ZRS kot edinega predstavnika radioamaterjev. Potem nastane monopol. Monopol je pa vedno dolgoročno nevaren. Tako pa, če se tistim na ZRSu skisa, pač poberemo kufre in gremo drugam, tam pa naj se ukvarjajo sami s seboj in svojo samovšečnostjo. Ko ne bo članstva, bodo postali irelevantni za vse, od IARU pa do Vlade RS. Grožnja slednjega je pa odličen stimulans za kvalitetno delo. Uzakonjen monopol, pa ravno obratno.


73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov