14. seja UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 22 Okt 2009, 11:38

Živjo!

Pred točno 14. dnevi je bila 14. seja UO ZRS, na kateri se je med drugim govorilo tudi o (glede na dnevni red seje):
- delu med sejama
- finančnem poročilu
- razpisu za novega sekretarja
- seznanitvi z razpravo v radioklubih o ZRDej in prejetih predlogih

Zanima me, če bo zapisnik te seje kaj kmalu na vpogled? Po mojih podatkih bo sekretar s 14.11.2009 zadnji dan delal na ZRS, razpisa pa nisem opazil še nikjer...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 22 Okt 2009, 11:59

....?!!...

...v reviji CQ ZRS je razvidno, da so "0rgani konference - ZRS"....

...in člani UO....med drugim tudi: Bajko Kalauzović S57BBA...

Torej člana UO ZRS zanima, kdaj bo zapisnik 14 seje na vpogled... :-?
Zmenite se med sabo, bodite resni in opravljajte funkcijo, ki vam je
zaupana :evil:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 22 Okt 2009, 12:54

Jože, glede na to, da slediš elektronske medije:

viewtopic.php?f=5&t=8374
in
http://www.hamradio.si//index.php?optio ... &Itemid=45

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 22 Okt 2009, 13:38

...sledim, Bajko sledim... :)
vendar menim, da bi kot ex. član UO moral vedeti, kdo bi moral
poskrbeti za objavo zapisnika in poziv nameniti njemu....a ne ?.. :wink:
Če ne bi reagiral, pa ga (dotičnega), javno pozvati k objavi.
Seveda nas vse zanimajo zadeve, ki si jih izpostavil in bi tudi
radi videli "črno na belem", kako se rešujejo zadeve.
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S55SR » 22 Okt 2009, 23:17

Tudi na "uradni" strani ni nič. Muca papala?
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 23 Okt 2009, 05:53

http://en.wikipedia.org/wiki/Guerrilla_warfare
:roll:
zgolj slučajnost?
opisani so tudi protiukrepi!
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 24 Okt 2009, 13:20

Fantje,

sicer pa, kaj sploh pričakujete od zapisnika? Mogoče realni prikaz dejanskega stanja? Zmotno mišljenje.

Če gre za zapisnik, se ga napiše, prebere in s strani udeležencev podpiše na sestanku, in kot takšnega tudi objavi. Vsa ostala kasnejša "avtorska dela" posameznikov, ki se verjetno v skladu z dosedanjo prakso kobajagi usklajujejo, so ničvredni pamfleti in zgodbice za lahko noč.

No ja, kako dolgo je že trajalo, da je bil objavljen zapisnik letošnje skupščine ZRS? Tri mesece? In takšno početje odgovornih pri ZRS se še vedno tolerira?

Pa dober tek,

Anton GALUN, Ptuj
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 25 Okt 2009, 16:31

Včasih - njega dni, smo glede zapisnika delali takole:

Predsednik vodi sestanek, sejo ali kar je že. On NE piše zapisnika...in dela ostala opravila vodenja
Zapisnikar sestanka, seje...beleži bistvo razprave posameznih razpravljalcev, nakar se formulira sklep po posamezni točki in da na glasovanje, beleži izid glasovanja in zabeleži eventuelno ločena mnenja. Na koncu se celotni zapisnik prebere in prisotni nato podpišejo ta zapisnik. Prepis tega potem lahko na koncu nosi tkzv. "lr" - lastnoročno, ob podpisanih na koncu zapisnika. Original se hrani v arhivu. Tako približno, je bilo vsaj včasih. Če je to sedaj kaj drugače, pa ne vem.
Zapisnikar bi po službeni dolžnosti v našem primeru in po mojem skromnem mnenju, moral biti sekretar ZRS, lahko pa v njegovi odsotnosti pač negdo drug, kar je stvar dogovora.

Jaz od tega zapisnika (14 seja), ne pričakujem, da bo narejen po tem postopku. V njem bodo le zabeležene neke aktivnosti, ki se bodo odvijale v bližnji bodočnosti. Vsekakor pa pričakujem, da se bo v bodoče te zadeve uredilo. Osebno sem obveščen (lahko rečem "malo pod HI"), da po zapisniku sprašuje nečlan organizacije, ki ni plačal "kotizacije", ki ima vodilno funkcijo v radioklubu....ma, :roll: ...razume naj, kdor more...?!! :( :-? :wink:

...pa saj se dela na tem, da v bodoče bolje bo ! :D...fantje intenzivno delajo na tem...!!!
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 27 Okt 2009, 10:18

Pri prebiranju zapisnika 14. seje lahko samo ugotovim, da so postopki upravnega odbora ZRS več kot čudni. Ozrl bi se le na dve zadevi: razpis za zaposlitev novega sekretarja in finančno stanje

To, da Igor, S51IK odhaja v pokoj, se verjetno ni izvedelo neposredno pred 14. sejo, ampak je moralo biti znano že nekaj časa. Sam sem bil o zadevi mimogrede obveščen že 15. avgusta, torej pred dobrima dvema mesecema. Namesto, da bi UO ZRS pravočasno začel iskati človeka, primernega zaposlil ter ga s pomočjo Igorja uvedel v delo, se je spet čakalo na zadnji trenutek. Kolikor mi je znano, je Igor v službi le še ta teden. Zakaj tako?

V zvezi s finančnim stanjem pa se sprašujem, kaj se dogaja na odhodkovni strani in zakaj se ne izvajajo ustrezni varčevalni ukrepi, ki bi že predhodno preprečili, da bi stanje postalo "zaskrbljujoče". Sprašujem se, kaj vse v primeru ZRS zajemajo t. im. "fiksni odhodki".

Anton GALUN, Ptuj

PS: na odgovor iz sklepa št. 145 na Ptuju še čakamo.
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S55SR » 27 Okt 2009, 11:47

Boste tudi še čakali. Vrhuška se še ni zmenila, kaj naj precednik odgovori. Se bodo že, ko se jim bo to zdelo.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: 14. seja UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 22:45

S57BBA napisal/-a:Živjo!

Pred točno 14. dnevi je bila 14. seja UO ZRS, na kateri se je med drugim govorilo tudi o (glede na dnevni red seje):
- delu med sejama
- finančnem poročilu
- razpisu za novega sekretarja
- seznanitvi z razpravo v radioklubih o ZRDej in prejetih predlogih

Zanima me, če bo zapisnik te seje kaj kmalu na vpogled? Po mojih podatkih bo sekretar s 14.11.2009 zadnji dan delal na ZRS, razpisa pa nisem opazil še nikjer...

LPB.


Sekretar je danes (po mojih informacijah) delal zadnji dan. Sedaj izkoristi še 14 dni dopusta, potem pa odpravnina in "penzija".
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 17 gostov

cron