Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s59bj » 23 Okt 2009, 16:55

Če bo šlo, kot se zdi, se mi zdi zaskrbljujoče in bo odšlo še
veliko zdaj zainteresiranih. Jože; kar misli si, da kaj mislijo mlade glave.
Mislim, da gre po starem receptu, ki nam je dobro znan. :evil:
Uzakoniti radioameterski hobi :o :lol:
s59bj
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 Mar 2005, 13:46

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 23 Okt 2009, 18:17

Samo,....NI razloga za strah...potrjeno pred kratkim. !

Jože, povej, kaj nam preostane drugega, kot da upamo, da bodo nastali boljši odnosi, odprtost
do članstva, pogovor in upoštevanje hamov, tako tistih s "kotizacijo" ali brez. Fantje
poskušajo rešit situacijo - eni in drugi, izgleda tako, ali ne....?
Nekaj mojih misli glede zakona, pa sem navedel v gornjih postih..

Lepo se imejta
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 23 Okt 2009, 23:17

Dokler ne vidim tega, in to mora biti JAVNO, ne verjamem. So nas prevečkrat peljali žejne preko vode.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s59bj » 24 Okt 2009, 12:47

S52AB Samo,....NI razloga za strah...potrjeno pred kratkim. !

Jože, povej, kaj nam preostane drugega, kot da upamo, da bodo nastali boljši odnosi, odprtost
do članstva, pogovor in upoštevanje hamov, tako tistih s "kotizacijo" ali brez. Fantje
poskušajo rešit situacijo - eni in drugi, izgleda tako, ali ne....?
Nekaj mojih misli glede zakona, pa sem navedel v gornjih postih..

Lepo se imejta

Ravno danes sem prebral zapisnik seje skupščine ZRS. "Dvojni radioamaterji" naj bi predstavljali glaven problem. Zaradi njih naj bi se sprejelo zakon.. Joj, joj.. In še to, da naj bi to privabilo vse tiste bivše člane nazaj. Ta je tako bosa. Se bo pa moralo kaj drugega bistveno spremeniti, da bi tiste radioamaterje privabili nazaj v članstvo. S tem zakonom že ne. Prej jih bo še kaj odšlo, če se bo to tako nadaljevalo. Zakon naj bi sprejeli tudi zaradi nekih razprtij tam v MB klubu. Trdim, da s tem ne bo rešena nobena situacija, ampak bo še marsikaj zapletlo.
Društvo radioamaterjev naj dela v skladu z Zakonon o društvih in Zakonom o telekomunikacijah, naj dela na vzpostavljanju korektnih odnosov, pa se bo vse izboljšalo in tudi članstva bo več. Z aroganco, kakršno smo videli v odgovorih nekaterih predstavnikov ZRS članom v polemiki tu, se pa vidi, da tega nivoja ni in to bi lahko koga skrbelo. Isto je, kakor je bilo. Tega ne bo rešil noben zakon, kar smo videli že v preteklosti.

Jože, tudi ti se imej lepo.
s59bj
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 Mar 2005, 13:46

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51BR » 24 Okt 2009, 21:53

Zdaj pa ni več le nekaj hudo narobe v vodstvu ZRS, ampak se je nekaterim totalno skisalo. Zakoni in predpisi so več kot zgledni in ne vem kateri predpis ovira našo dejavnost? Naj mi nekdo pokaže en člen v nekem predpisu, ki nam onemogoča boljše in kvalitetnejše delo?

Že sam sem pred nekaj letih opažal, kako nekateri hočejo voz potegniti nazaj. Takrat sem spustil, pa naj ga vlečejo. Zdaj drvi z nezadržno hitrostjo. Ukiniti ZRS in ustanoviti novo sodobno zvezo, času primerno. Pa ne me vleči spet nazaj v komunizem in socializem (čeprav nam, priznam, res ni nič manjkalo).

Skratka, dajem dvojni podpis proti neumnostim z specialnim radioamaterskim zakonom! Če bo tak zakon kdaj sprejet (in bom še živ), tisti trenutek zablindiram vse, kar imam radioamaterskega doma. :)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Okt 2009, 12:32

S51BR napisal/-a:Zdaj pa ni več le nekaj hudo narobe v vodstvu ZRS, ampak se je nekaterim totalno skisalo.
Skratka, dajem dvojni podpis proti neumnostim z specialnim radioamaterskim zakonom! Če bo tak zakon kdaj sprejet (in bom še živ), tisti trenutek zablindiram vse, kar imam radioamaterskega doma. :)


Pozdravljeni!

Uh, kakšna ihta!

Ali se sploh zavedaš, da je vsega tega kriva tudi zakonodaja, ki si jo prav ti izsilil pred leti? Ko smo te opozarjali, kakšne bodo posledice, pa si nam pred nosom mahal s svojim motom: "Rušil bom vse pred sabo".

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51BR » 25 Okt 2009, 13:24

Mimogrede, ne piši v prvi osebi množine oziroma se ne vikaj. Lahko je pljuvat vsevprek. Da ne bo enako kot pred leti, prosim, navedi točne člene zakonov in predpisov, ki so krivi za stanje duha v ZRS. Najlažje je zganjat demagogijo. ;)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Okt 2009, 18:40

S51BR napisal/-a:Mimogrede, ne piši v prvi osebi množine oziroma se ne vikaj. Lahko je pljuvat vsevprek. Da ne bo enako kot pred leti, prosim, navedi točne člene zakonov in predpisov, ki so krivi za stanje duha v ZRS. Najlažje je zganjat demagogijo. ;)


Imaš pa res kratek spomin. Samo na Posvetu predstavnikov radioklubov (rezultati katerega so bili neobvezujoči za kogarkoli, kot bo konferenca o ZRD-ej) v Stegnah, smo bili najmanj trije, ki smo opozarjali na uničujoče posledice združevanja operatorskih razredov.
O čem sem takrat govoril lahko še enkrat prebereš na naslovu:

viewtopic.php?f=9&t=4629&p=19844&hilit=telgrafija#p19844

Ne bom navajal členov zakonov in predpisov, ker je brez veze.
Združevanje operatorskih razredov, oziroma degradacija operaterjev višjih razredov, izničenje njihovega dolgoletnega dela in uspehov, na drugi strani pa nenadna pridobitev pravic za operaterje najnižjega razreda brez vsakega dela ali dodatnega usposabljanja - to je izvirni greh za današnje stanje duha v ZRS. Na žalost tvoji nasledniki v UO ZRS skušajo popraviti tvoje napake na še bolj uničujoč način z razliko, da naj bi tokrat prizadeli vse slovenske radioamaterje in ne samo članstva ZRS.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51BR » 25 Okt 2009, 18:51

Hudo, da cela četa ne more popraviti napak nekega Bregarja. Res hudo! Nisem pa slišal še enega tehtnega argumenta, zakaj bi združevanje operaterskih razredov uničilo radioamaterstvo in ZRS. Če že nočeš naštevati členov, naštej vsaj utemeljitve za le-to trditev. ;)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 25 Okt 2009, 20:02

...žal bo treba nekaj ravnanj osvetliti, če hočemo zadeve peljati naprej konstruktivno:

Težave, ki so sedaj aktuelne, in so s tematiko sprejemanja ZRDeja samo še bolj potencirane, ne izhajajo od včeraj, bo jih pa nedvomno treba osvetliti pri nadalnji aktivnosti...
...v sporočilu hama, ki ga je upoštevati, lepo piše "črno na belem" :
"Ko je prišel S51BR (za predsednika-opomba moja), je takoj poslal pismo IARUju, da bo tudi ZRS ukinila vse pogoje za pristop na KV"... :evil: ...torej BREZ (!) soglasja večine članstva...Tudi sam sem tisti čas zelo nasprotoval tej izenačitvi in ne samo jaz, kot se očitno vidi... Seveda brez uspeha.

Nadalje je drugi udeleženec v tej raboti izjavil: ..spet "črno na belem" :"Jaz ne bom pisal dveh pravilnikov za klase z znanjem CW in klase brez znanja CW"...in to "star" in upoštevan ham...Vidite kako podobnost z aktualnim ZRDej in dogajanjem okoli tega...?.. :wink:

Nadalje: "Na konferenci IARU 2002 v San Marinu, je naš predstavnik (ZRSja), opozarjal delegate, da bodo posledice izenačevanja operaterskih razredov povzročile resne težave, vendar nihče od delegatov tega opozorila našega predstavnika ni jemal resno, ker so vsi videli le množico novih članov in posledično, veliko pobrane članarine. Vse organizacije, ko so šle po poti liberalizacije imajo podobne probleme. Licenc je res več, vendar ne narašča število članov. Kvaliteta je padla, kar se vidi po dogajanjih na obsegih"

Skupni imenovalec vseh teh početij je, po moji skromni ugotovitvi: Izključitev ham srenje iz odločanja, neupoštevanje mnenj, sedaj vidimo - upravičenih opozoril....etc
Smo v dobi interneta, ko lahko na tak način izrazimo svoje strinjanje ali nestrinjanje z nečem kar je po našem mnenju dobro ali ne. V postopku nastajanja osnutka ZRDej so že napravljene napake, kot so bile citirane zgoraj in to, po mojem mnenju, v toliki meri, da nadalnja aktivnost lahko z napačnimi potezami stanje le še poslabša.

Torej fantje, težka naloga čaka tako skupino, ki je podala poziv za izboljšanje razmer, katero smo nekateri podprli, kot same aktualne organe uprave ZRS. Oboji bodo v neki točki morali uvideti dejstvo, da bo treba delovati skupaj, opoštevati članstvo, njegove konstruktivne pripombe etc...

Samo mirno in premišljeno... :)
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51AY » 25 Okt 2009, 20:29

S51BR napisal/-a:Hudo, da cela četa ne more popraviti napak nekega Bregarja. Res hudo! Nisem pa slišal še enega tehtnega argumenta, zakaj bi združevanje operaterskih razredov uničilo radioamaterstvo in ZRS. Če že nočeš naštevati členov, naštej vsaj utemeljitve za le-to trditev. ;)


Če bi bil radioamater, z vsem operaterskim znanjem (ne samo veselošolskim), bi ti bilo vse jasno. Res je hudo, ko se igraš z vžigalicami, potem se pa čudiš zakaj vse gori... :-?
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51BR » 25 Okt 2009, 20:55

Zaradi takih podcenjujočih razmišljanj, ki so pod vsakim nivojem, NIMATE radioamaterjev! Radioamaterji niso(te) samo inženirji, magistri in doktorji, ampak vsak, ki uspešno opravi radioamaterski izpit! Kdo pa bo šel v tako družbo, kjer se vse vprek podcenjuje posameznike. In to zgodbo poznam že najmanj od leta 1976 dalje.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S51AY » 25 Okt 2009, 21:01

Ne gre za podcenjevanje, inženirje, magistre ali doktorje... Gre za osnovno bistvo operaterskega znanja, ki tebi očitno ni domače. Tistim, ki ob vsaki ekspediciji izgubljajo živce zaradi ... pustimo; je vse jasno... Ampak to bo za eno novo temo.
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Okt 2009, 21:11

S51BR napisal/-a: Če že nočeš naštevati členov, naštej vsaj utemeljitve za le-to trditev. ;)


Zakaj jaz? Projekt je bil tvoj. Ali te nikoli ni zanimalo, kaj je prinesel, povzročil? Ali lahko sedaj, po več letih sam analiziraš, kaj je po izenačenju operaterskih razredov bolje in kaj slabše, kot pred tem? Kaj je bolje ali slabše za radioamaterje kot posameznike, kaj je bolje ali slabše za ZRS in kaj je bolje ali slabše za celotno radioamatersko skupnost v Sloveniji? Pri tem pa bodi nepristranski.

Veliko pove že sam tvoj stavek:
" Če bo tak zakon kdaj sprejet (in bom še živ), tisti trenutek zablindiram vse, kar imam radioamaterskega doma. "

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 25 Okt 2009, 21:30

.... :-? ...kaj je pod nivojem, Rudi, kaj ?...!... :evil:
Povej, napiši Rudi - S51BR, konkretno, pa da razčistimo...!
A, da nisi morda ravnal, tako kot je napisano ?
Torej, kot si sam navedel, morda želiš "novo zvezo"...in tebe za predsednika ? a to?
Ali se niso nepravilnosti okoli izključevanja članstva pri odločanju o važnih zadevah, ki se še kako tičejo članstva, vodile takoj potem, ko si prevzel predsedniško mesto ?....!! :evil:
Raje ne nadaljuj Rudi s to aroganco... Posiplji se s pepelom, pač, lomil si ga kot predsednik, povsem evidentno! NIMAMO RADIOAMATERJEV..?. :roll: a se ne vidiš v tem kot sokrivec ?...
In NE podcenjuj nas. Si nas s svojim ravnanjem v času svojega predsednikovanja že dovolj...!!

Sedaj se poizkuša na nek način dogovoriti kako naprej. Ali se bo ta ZRDej dal v nadalnjo proceduro ali ne, je stvar skupnega dogovora in ne mimo tega. A ni mogoče to komu še vedno jasno ?
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov