Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 11:29

S59ZB napisal/-a:Oddajenje brez licenc že sedaj ureja obstoječa zakonodaja, tudi kako in kdo je za to zadolžen - ali se mogoče motim?
Tu nam nov zakon ne bo nič koristil.

73 Zvone


Res je, toda iz prakse vemo, da monitoringa na naših frekvencah ni. Naše frekvence ne varuje nihče in to zgolj zato, ker niti radioamaterji sami ne kažemo veliko zavzetosti, da bi imeli to področje "urejeno".

Tudi temu služi radioamaterski monitoring (ki pa nikakor ni, kot so nekateri namigovali, profesionalna služba).

Najlažje je radioamaterski monitoring izvajati tako, da je na voljo ažurni CALLBOOK (ki ga je kot ažurnega in kot javno dostopen seznam mogoče voditi le na podlagi zakona in ne osene privolitve) in da sploh obstaja možnost preveriti, če nek klicni znak sploh obstaja, če je QTH taprav, če je licenca veljavna, itn..

Malo je potrebno, a če ni volje in se vse že v izhodišču znegira, no, potem niti sto modrecev ne pomaga.

73

S56ZDB, Darko

P.S. NIKOLI ni mogoče ugoditi prav vsem. Toda zadošča, če vsaj dobronamerni dobijo ustrezne razlage, ki jih le-ti tudi razumejo oz. so jih sposobni razumeti. Profesionalnim nergačem itak ni pomoči.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55rd » 30 Okt 2009, 11:33

Saj človek - radioamater - operater sploh ne več ali bi se naj jokal ali smejal. Darko, S56ZDB pa se je spustil v zadnjih odgovorih na poden komunikacije. Prav človek, ki je določen s strani ZRS, da nastavi hrbet. OK, gre nekaj časa, vendar, če ostaneš sam, hitro klecnejo kolena pod težo obtožb. Glede na visoko šolsko izobrazbo ter funkcijo na ZRS je dokazal sam, da edinec ne more, pa naj se tako še trudi narediti ničesar. Po eni vstrani vpije, da naj stopimo skupaj, po drugi strani pa vidi nekako sam, da je edini ostal od ZRS z hrbtom obrnjenim proti jezni množici. Zakaj sedaj biti jezen na ljudi, ki izražajo svoja mnenja? Napaka je bila storjena, krivda je pa tako na strani ZRS kot na strani klubov, če si to priznamo ali ne. Oboji se morajo ohladiti in se prvo vsesti skupaj. Če prvi skupni sestanek preživite tako predstavniki ZRS kot klubov je napredek narejen. Vsi vpleteni imajo maslo na glavi. Ja, vem, to boli slišati, vendar, ne da zagovarjam ZRS, je treba vprašati predstavnike klubov kje so bili do sedaj? Zakaj se je tako dolgo čakalo na podana vprašanja. Zakaj se ni že prej urgiralo v kolikor ni bilo odgovora? Vem, da se je z leti nabralo precej negativne energije na obeh straneh, vendar voz vleči vsak na svojo stran kot dve muli, ne gre. Sedaj na hitro sklicani sestanki po klubih in zbiranje mnenj je bolj jalovo delo. To je po mojem bilo potrebno narediti na začetku, da klubi povejo svoje mnenje o novem zakonu, svoja pričakovanja, podajo predloge o rešitvah, saj prvi vidijo, kaj se na "terenu" dogaja. Potem je osnutek itd. Ne vem, vse skupaj mi je otročje. Nedoraslo. Zakaj zakon sedaj na hitro napisati? Vrnite se na prvo stopničko poti in začnite vsi skupaj, vsaj enkrat, delovati. Prvo naj povedo klubi kaj in kako pričakujejo, potem pa po pameti naprej. Obe strani ustavite konje in se skulirajte. Ko nekdo, ki ni radioamater - operater čita tale forum, mu, verjamem, mine volja, da bi postal radioamater.
s55rd
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 28 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 11:50

anton.galun napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:
Tono, glavno, da je tvoj mandat zacementiran in za vse večne čase..

Ti pa povem, da me je iskreno strah za ZRS, če bi mogoče ti s svojimi somišljeniki nekoč uspel pridobiti zaupanje na konferenci za vodenje ZRS. Strah zaradi tega, ker smo imeli priložnost tudi tukaj prebrati, da je v preteklosti ZRSa že obstajal primer, ko je obveljalo "ko pametnejši popusti, bedaki zavladajo". Posledice pa vemo kakšne so bile in so še.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Tvojo obtožbo na račun UO ZRS, s katero UO obtožuješ kršitve 6. čl. statuta ZRS (javnost dela) sem prebral in ti spisal odgovor. Žal si lasten prispevek iz le tebi znanega razloga umaknil tako da je propadel tudi moj odgovor. Bom pa preveril, če z ultimativno zahtevo RK Ptuj na naslov UO ZRS o tem, da naj UO ZRS v nasprotju z sklepom konference ustavi vse postopke za izdelavo osnutka ZRDej ne predstavlja nespoštovanje sklepov konference ZRS.



Hja, moj mandat in mandat kolegov iz upravnega odbora Radiokluba Ptuj poteče v naslednjem letu. In iz tega sledi, da nikogarjšnji mandat ni zacementiran. Bojim pa se, da se neglede na prihodnjo sestavo vodstva Radiokluba Ptuj stališča do postopkov upravnega odbora ZRS v zvezi z razvpitim Zakonom ne bodo kaj dosti spreminjala. O zadevi smo se namreč širše pogovorili in zavzeli jasna in predvsem argumentirana stališča. Za razliko od članov UO ZRS, ki se po besedah njihovega predstavnika nikakor ne pustijo cukati za rokav, se nas tistih par, ki tvorimo upravni odbor Radiokluba Ptuj, vedno pogovarja s tistimi, ki so nas izvolili.

"Ultimativno zahtevo" po ustavitvi postopkov bi bilo dobro pred "preverjanjem" predvsem temeljito prebrati in jo poskušati razumeti. V "zahtevi" piše, da predlagamo:

1. Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 15. dneh po prejemu tega dopisa razpusti delovno skupino za pripravo osnutka Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej).

2. Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 15. dneh po prejemu tega dopisa ustavi vse dejavnosti v zvezi s pripravo Zakonodaje o radioamaterski dejavnosti (ZRDej) ter v javni objavi navede, natančno pojasni ter utemelji, kateri so razlogi, da so rešitve v podzakonskih aktih, s katerimi je urejeno delo radioamaterjev v Republiki Sloveniji, neprimerne, ter da je zato potrebno pristopiti k pripravi Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej). Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj hkrati navede in natančno pojasni, kakšni bi naj bili učinki predlaganega Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej).
Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 30. dneh po javni objavi skliče izredno konferenco, na kateri naj se člani Zveze radioamaterjev Slovenije ponovno opredelijo do priprave Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej) oz. do stališč ZRS v zvezi z domnevno neprimernostjo podzakonskih aktov.


A piše kje, da kaj zahtevamo ali celo postavljamo ultimate? Od demokratično izvoljenega vodstva ZRS, ki je sicer od redne volilne konference temeljito spremenilo obliko, bi pričakoval, da bo predloge obravnavalo malce drugače.

Kar pa se tiče kršitve 6. člena Statuta ZRS pa lahko povem le to, da javnost dela ZRS spričo dejstva, da informacij, za katere je Radioklub Ptuj zaprosil že pred štirimi meseci, do danes ni pridobil, ni bila zagotovljena. Menim, da nadaljnje diskusije, ali gre za kršitev 6. člena Statuta, niso potrebne.

Kar pa se tiče vodenja ZRS: v vsakem trenutku si upam prevzeti vodenje organizacije, katere pripadnik se čutim. Bojim pa se, da bi bila zadeva precej boleča za vrsto ljudi. Kajti najprej bi poskrbel za brezkompromisno javnost dela in transparentnost postopkov. Verjamem pa, da utegnejo tovrstne namere pri nekaterih vzbuditi strah.

Presenečajo me diskusije v smislu "ko pametnejši popusti, bedaki zavladajo", "kozlancije", "konjine" (pomena dveh zadnjih besed sicer ne razumem), "da naj se nekdo pobere" in podobno. Tudi prisotne grožnje s "preverjanjem" in podobnim so skrajno deplasirane. Tisti, ki se greste vodstva ZRS, bi lahko vsaj malo razmislili o uporabi diplomatskih veščin, predvsem pa o izbiri besed. Zavedati se je potrebno, da se sicer bitko da dobiti na bajonet, toda na bajonetu sedeti ni mogoče.

Anton GALUN, Ptuj


No, Tono, pa si le dahnil, da te zanima funkcija predsednika ZRS.

Zdaj še povej, da si tudi med glavnimi avtorji znamenitega "poziva" in je vse skupaj, vsaj s tvoje strani, le (zame zanesljivo prozoren) predvolilni manever.

Zato ti povem, če bi to povedal prej bi vsaj folk že prej bil seznanjen s tem, da ga, eno, Anton Galun želi na naslednji konferenci kandidirati za mesto predsednika ZRS bi vsaj pol druge argumentacije bilo dosti bolj jasne..

Tako pa je jasno tudi to, da ti je v osebnem interesu, da zadeve v tem času in kar zadeva TA UO ZRS potekajo kar se da slabo in še slabše, saj se le tako lahko ti pojaviš kot "rešitelj".

Kakopak, tvoja ambicija je legitimna in legalna, je pa, verjemi, težavno delat, če se mora tudi med radioamaterji gledati podobne prizore, kot iz slovenskega parlamenta.

Imaš tudi politične ambicije? Imaš tudi sicer željo okrepiti ZRS ali je zgolj zaradi lastnega napuha razvodeneti do nerazpoznavnosti. Verjemi, da je še najslabša različica, če iskreno verjameš, da delaš dobro, hkrati pa se ne zavedaš, da s svojimi potezami ta hip objektivno škoduješ skupnim naporom taiste organizacije.

Marsikdo iz "tvojega kroga" (za katere sem prepričan, da morda niso niti vedeli, da s nasprotovanjem ZRDeju peljejo vodo na mlin Tonotovi kandidaturi za predsednika ZRS) bo morda dvakrat premislil, če te vendar želi za predsednika.

Zase vem, da sedanjemu predsedniku (naj mi Bog oprosti, ampak ne gre za "uvlačenje", temveč človeka res spoštujem kot veliko večjega diplomata od sebe..) ne segaš niti do kolen.

Kar zadeva diplomacijo in taktnost, oprosti, pamet si ne dam soliti od osebe, ki 1. ni poslala delagata na konferenco, 2. tudi po izrecni prošnji ni poslala primerjavo radioamaterske zakonodaje, kljub temu, da je velikobesedno trdil, da to področje odlično pozna in bi lahko v tej smeri kaj prispeval, 3. svoje ambicije skriva za drugimi.

A ja, predvsem mi ne boš pamet solil o tem kakšne besede naj uporabljam na neformalnem forumu. Moj križ je samo moj in za svoja dejanja (in besede) sem sam odgovoren.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Pri zahtevi po sklicu izredne konference si pozabil, da je točno ta tema bila na dnevnem redu REDNE konference, na katero, kakšno naključje, RK Ptuj, katerega tako sposoben predsednik da si, svojega delegata ni poslala.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 11:59

s56vdi napisal/-a:Saj človek - radioamater - operater sploh ne več ali bi se naj jokal ali smejal. Darko, S56ZDB pa se je spustil v zadnjih odgovorih na poden komunikacije. Prav človek, ki je določen s strani ZRS, da nastavi hrbet. OK, gre nekaj časa, vendar, če ostaneš sam, hitro klecnejo kolena pod težo obtožb. Glede na visoko šolsko izobrazbo ter funkcijo na ZRS je dokazal sam, da edinec ne more, pa naj se tako še trudi narediti ničesar. Po eni vstrani vpije, da naj stopimo skupaj, po drugi strani pa vidi nekako sam, da je edini ostal od ZRS z hrbtom obrnjenim proti jezni množici. Zakaj sedaj biti jezen na ljudi, ki izražajo svoja mnenja? Napaka je bila storjena, krivda je pa tako na strani ZRS kot na strani klubov, če si to priznamo ali ne. Oboji se morajo ohladiti in se prvo vsesti skupaj. Če prvi skupni sestanek preživite tako predstavniki ZRS kot klubov je napredek narejen. Vsi vpleteni imajo maslo na glavi. Ja, vem, to boli slišati, vendar, ne da zagovarjam ZRS, je treba vprašati predstavnike klubov kje so bili do sedaj? Zakaj se je tako dolgo čakalo na podana vprašanja. Zakaj se ni že prej urgiralo v kolikor ni bilo odgovora? Vem, da se je z leti nabralo precej negativne energije na obeh straneh, vendar voz vleči vsak na svojo stran kot dve muli, ne gre. Sedaj na hitro sklicani sestanki po klubih in zbiranje mnenj je bolj jalovo delo. To je po mojem bilo potrebno narediti na začetku, da klubi povejo svoje mnenje o novem zakonu, svoja pričakovanja, podajo predloge o rešitvah, saj prvi vidijo, kaj se na "terenu" dogaja. Potem je osnutek itd. Ne vem, vse skupaj mi je otročje. Nedoraslo. Zakaj zakon sedaj na hitro napisati? Vrnite se na prvo stopničko poti in začnite vsi skupaj, vsaj enkrat, delovati. Prvo naj povedo klubi kaj in kako pričakujejo, potem pa po pameti naprej. Obe strani ustavite konje in se skulirajte. Ko nekdo, ki ni radioamater - operater čita tale forum, mu, verjamem, mine volja, da bi postal radioamater.


Hej, mene ne moti, imam kar nekaj kilometrine "scanja uz veter" in sem redko kdaj pri tem bil nedosleden, a velikokrat zelo uspešen (konkurenčni boji zoper Telekom, afera UDBA.NET, afera BWIN.COM, to name just few). Bojevati se za "skupno dobro" mi je pisano na kožo od nekdaj in se tega nikoli nisem sramoval. Še najbolj pa se mi gnusijo tisti, ki so močni le v tropu iz katerega le grizejo, grizejo..

Nasprotno temu pa vidim prihodnost radioamaterizma v Sloveniji dokaj črnogledo, če sami ne bomo "strinili vrste" in uporabili možnost, ki nam jo je dala država za tisto za kar se sami odločimo.

Pri uporabi te množine (MI) pa izhajam iz tega, da ta proces ni in ne bo trajal večno, zanesljivo pa ne nadaljnjih 18 let, kolikor trajajo različne zdrahe. Če želimo zadeve peljati premnočrtno jih je treba peljati veliko bolj resno kot le v nekem debatnem klubu. VEDNO bodo neinformirani. VEDNO bodo nezadovolji. VEDNO bodo nekateri glasni in zahtevali nekaj kar je že mimo in je rešeno.

Takisto tvoja zahteva. Hej, DOBRO JUTRO, ampak točno to (povprašati klube) smo tudi storili med poletjem, odzvali so se RK Burja, RK Ptuj in (hmm, ne spomnim se tretjega kluba), pa so po vrsti zamudili priložnost predlagati kaj konkretnega in otipljivega. Šmenta! In potem naj bi še en krog debat? In še en krog debat? In koliko krogov debat in pregovarjanj in prerekanj, po možnosti s tistimi, ki še toliko solidarnosti do drugih radioamaterjev kažejo, da ne plačajo niti teh nekaj fičnikov lastni organizaciji?! Ki pa je ljubijo sovražiti in napadati..

Ma ne, no!

Ta vlak pelje, pa ne pelje prehitro, da ne bi bilo mogoče vstopiti na katerikoli postaji ali celo med postajami.

Kdor je pozitivec in razpolaga s temeljim zaupanjem, da ZRS in UO ZRS dela v dobro radioamaterjev, ta bo zmagal. Ostali pa bodo na obrobju gledali kako vlak pelje mimo.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 30 Okt 2009, 12:09

s56vdi napisal/-a:Saj človek - radioamater - operater sploh ne več ali bi se naj jokal ali smejal. Darko, S56ZDB pa se je spustil v zadnjih odgovorih na poden komunikacije. Prav človek, ki je določen s strani ZRS, da nastavi hrbet. OK, gre nekaj časa, vendar, če ostaneš sam, hitro klecnejo kolena pod težo obtožb. Glede na visoko šolsko izobrazbo ter funkcijo na ZRS je dokazal sam, da edinec ne more, pa naj se tako še trudi narediti ničesar. Po eni vstrani vpije, da naj stopimo skupaj, po drugi strani pa vidi nekako sam, da je edini ostal od ZRS z hrbtom obrnjenim proti jezni množici. Zakaj sedaj biti jezen na ljudi, ki izražajo svoja mnenja? Napaka je bila storjena, krivda je pa tako na strani ZRS kot na strani klubov, če si to priznamo ali ne. Oboji se morajo ohladiti in se prvo vsesti skupaj. Če prvi skupni sestanek preživite tako predstavniki ZRS kot klubov je napredek narejen. Vsi vpleteni imajo maslo na glavi. Ja, vem, to boli slišati, vendar, ne da zagovarjam ZRS, je treba vprašati predstavnike klubov kje so bili do sedaj? Zakaj se je tako dolgo čakalo na podana vprašanja. Zakaj se ni že prej urgiralo v kolikor ni bilo odgovora? Vem, da se je z leti nabralo precej negativne energije na obeh straneh, vendar voz vleči vsak na svojo stran kot dve muli, ne gre. Sedaj na hitro sklicani sestanki po klubih in zbiranje mnenj je bolj jalovo delo. To je po mojem bilo potrebno narediti na začetku, da klubi povejo svoje mnenje o novem zakonu, svoja pričakovanja, podajo predloge o rešitvah, saj prvi vidijo, kaj se na "terenu" dogaja. Potem je osnutek itd. Ne vem, vse skupaj mi je otročje. Nedoraslo. Zakaj zakon sedaj na hitro napisati? Vrnite se na prvo stopničko poti in začnite vsi skupaj, vsaj enkrat, delovati. Prvo naj povedo klubi kaj in kako pričakujejo, potem pa po pameti naprej. Obe strani ustavite konje in se skulirajte. Ko nekdo, ki ni radioamater - operater čita tale forum, mu, verjamem, mine volja, da bi postal radioamater.


Samo mirno, Renato. Forumi namreč veljajo kot "varnostni ventil".
Vsekakor bolje, da tu "leti perje", kot, da to leti v neposrednih stikih, recimo 14. novembra.
Bi bilo kot na kaki stari vaški veselici, ki to ni bila, če koga niso "zaštihal"... :-?
Sedaj tretja skupina zbira svoje privržence (kar po telefonu)... :D....
Bo še pestro.... :wink:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 30 Okt 2009, 12:35

Zaradi zelo vprašjivega nivoja diskusije, spoštovani Darko, mi je povsem odveč polemizirati o tem, kar si uspel napisati v tvojem zadnjem sporočilu.

Če bi pazljivo prebral, sem na tvojo provokacijo o vodenju ZRS jasno odgovoril, da si v vsakem primeru upam prevzeti vodenje. Da pa bi imel kakršne koli politične ambicije, pa je zmotno mišljenje, še najmanj, pa da bi na naslednji konferenci želel kandidirati za predsednika ZRS, ali pa ta prostor zlorabljal za uresničevanje političnih ambicij. Moram pa povedati, da pa se nikoli ne ustrašim takšnih ali drugačnih izzivov. In, Darko, ko bo ta vaša garnitura vodstva ZRS v dobrem letu odšla, si bom močno prizadeval, da bodo ZRS pričeli voditi ljudje, ki bodo dejansko uživali zaupanje širše množice, predvsem pa, da bodo znali vzpostaviti dialog s tistimi, ki so jih izvolili. Pa četudi za ceno cukanja za rokav. Vse ostale manipulacije pa so popolnoma odveč. Nedvomno pa bodo tisti, ki bodo prišli za vami, imeli skrajno težko delo.

Naj še odgovorim, da sem en od avtorjev "Poziva" in tega nikakor ne skrivam, ter sem na to dejstvo zelo ponosen.

O izrecni prošnji za dostavo "primerjave radioamaterske zakonodaje" pa žal prvič slišim. Če je mišljen odgovor na poziv z dne 17.07.2009 za dostavo smernic, potem lahko povem, da je Radioklub Ptuj svoj odgovor posredoval pravočasno. Glede na to, da predstavnikom Radiokluba Ptuj spričo neodgovarjanja na zastavljena vprašanja ni bilo omogočeno sodelovanje v delovni skupini, je bil odgovor takšen, kot smo ga posredovali.

In to je to, Darko, čista dejstva.

Anton GALUN, Ptuj

PS: ker sem spregledal tvoj PS, ti dolgujem še mali odgovorček: Anton Galun kot (kao) sposoben predsednik pred člani ne jamra, da je finančno stanje Radiokluba Ptuj "zaskrbljujoče". To pač počnejo eni drugi precedniki.
Zadnjič spremenil anton.galun, dne 30 Okt 2009, 14:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 12:47

Ne, Tono, tisti dopis je šel dosti kasneje od moje ustno (po telefonu)
povedane prošnje, da dostaviš primerjavo med različnimi državami
(zlasti EU) okrog radioamaterske zakonodaje.

A ja, če nadaljume tvoje izvajanje.. Ta garnitura ti ni všeč, prevzel pa
naj bi ZRS nekdo drug, ki ga boš zopet cukal za rokav in nergal, če ne
bi izvajal zadev tako, kot si si to ti zamislil.

Ej, pa ni to slabo. Predsedniki in UO ZRS kot natakarji, ki jih lahko po
mili volji napizdevaš, oni pa naj bodo lepo stali v stavu "mirno" in z
ravnodušnostjo osla trpeli klofute in zmerjanja, a je to to?

Žal, realni svet ne deluje tako, kot to misliš ti. Ko se vzpostavi
nekaj nivojev hijerarhije (in med posameznim radioamaterjem in
ZRSom so vsaj še radioklubi) se vzpostavi tudi nek sistem pravil,
praviloma v pisni obliki.

Ko nekoga izvoliš na nek položaj mu hkrati izročiš neko dozo
zaupanja, ki je ta opraviči ali zapravi, a redko kdaj bo že
zaradi načela, da "vsem ni mogoče ustreči" veljalo, da zgolj
tisti, ki je glasen določa kdaj nekdo prelomi obljubo, prekrši
zaupanje, itn.

V svoji vnemi zoper ZRS in UO si pozabil, da si v manjšini. Res pa
je, da si glasen in da v odsotnosti enako tako glasnih odgovorov
ZRS tudi marsikaterega izmed "tihe večine" pač uspeš prepričati
zgolj na podlagi tistega "kjer je dim je tudi ogenj".

Najbolj verodostojno bi pa bilo, če bi res ti osebno kandidiral
in bi pač spoznal, da si v manjšini. Ali pa ne, in bi prevzel ti
sam odgovornost za prihodnost. Pa da vidimo..

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 30 Okt 2009, 13:07

Aja, telefonski razgovor? A nista bila celo dva zaporedna, en daljši pa en zelo kratek? Vsebine se sicer prekleto dobro spomnim. Tematika pa ni ravno zvenela v smislu "izrecne prošnje".

No ja, v zvezi z vodenjem ZRS pa le to: a veš da sva se midva z atom že pred časom zmenila, da bom jaz precednik ZRS?

Sicer pa, Darko, problem večine bo najprej zadel aktualni upravni odbor ZRS. Do potencialnega ukvarjanja z mojo večino bo torej slednji moral poskrbeti najprej za svojo, in to tisto, tapravo. Sicer pa, ali ne bo sedanja garnitura upravnega odbora ZRS v letu 2011 poskusila še enkrat kandidirati?

Z nasmeškom na ustih te prisrčno pozdravljam,

Anton GALUN, Ptuj
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s58ru » 30 Okt 2009, 13:54

"Mi (uporabniki tega foruma) smo se o vseh teh problemih na veliko razpisali, a (bom še enkrat ponovil) nikjer ni RK. Na sosednjih sporočilih lahko vidimo mnenje samo 16 RK od 109 in 33 RA od…… Kje so ostali? UO ZRS igra prav na to, na imaginarno podporo. Če nisi proti, si z menoj."
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57k » 30 Okt 2009, 14:31

Na tem forumu pa moderatorji dopuščate veliko nestrpnosti in žalitev s strani S56ZDB. Sam jemljem besede ala "folk" z zelo negativnim preznakom in me kot (posrednega) člana ZRS žali. Odkrito tudi kaže na odnos podpredsednika ZRS do vseh članov ZRS.

Sandi S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 30 Okt 2009, 16:07

Meni osebno pa je (kot dokaj svežemu RA, pa vseeno sem že dolgo na svetu in sem videl že dosti vode preteči pod raznimi mostovi) zanimivo brati vašo diskusijo. Z veseljem si vsak dan vzamem dva ali trikrat po 15 minut in preberem aktualno diskusijo.

Vidim, da sta tako kot v mnogih skupnostih tudi tukaj dva različna bregova, ki sta bila na začetku hudičevo narazen, zdaj pa sta vsaj toliko blizu, da se slišita med seboj.

Vendar se že vseh 13 strani jebavate s popolnoma napotrebnimi zadevami.

Namesto da bi konstruktivno dorekli KAJ JE NAROBE ter uskladiti mnenja zakaj urediti ali NE urediti problematiko z ustreznim zakonom, se vi jebete (narečni izraz za zajebavate :wink: ) drug drugega, kdo kaj JE rekel in kdo kaj NI.

Ali je kdorkoli napisal črno na belem kakršne koli argumente PRO ali CONTRA? Jaz jih tukaj na forumu nisem videl. Kako se naj potem nekdo, ki ne pozna vaših zamer iz preteklosti, odloči kaj je prav in kaj ni? Zagotovo stvar ni samo črnobela, ampak milijon sivih odtenkov pa verjetno tudi ni. Pa še vedno in vseeno sem mnenja, da sem kot član RK in ZRS upravičen vedeti, kaj se dogaja. Pa prosim, ne me usmerjat na moj matični RK, če debasta teče tukaj, naj bodo tudi gradiva tukaj.

LP iz MB; Uroš
73 de S58RAF
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 16:27

Uroš, če jih še nisi videl črno na belem, ali morda s pomočjo rdeče, potem še malo poišči na tem forumu, pa boš našel.
Če ne bo šlo, ti po tednu dni pošljem link.

73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 30 Okt 2009, 16:30

Adi, imam jih pred seboj (barvno) sprintane. Ne rabiš biti zajedljiv.

Govorim o argumentih Pro in Contra TUKAJ na forumu.
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 17:38

S58RAF napisal/-a:Meni osebno pa je (kot dokaj svežemu RA, pa vseeno sem že dolgo na svetu in sem videl že dosti vode preteči pod raznimi mostovi) zanimivo brati vašo diskusijo. Z veseljem si vsak dan vzamem dva ali trikrat po 15 minut in preberem aktualno diskusijo.

Vidim, da sta tako kot v mnogih skupnostih tudi tukaj dva različna bregova, ki sta bila na začetku hudičevo narazen, zdaj pa sta vsaj toliko blizu, da se slišita med seboj.

Vendar se že vseh 13 strani jebavate s popolnoma napotrebnimi zadevami.

Namesto da bi konstruktivno dorekli KAJ JE NAROBE ter uskladiti mnenja zakaj urediti ali NE urediti problematiko z ustreznim zakonom, se vi jebete (narečni izraz za zajebavate :wink: ) drug drugega, kdo kaj JE rekel in kdo kaj NI.

Ali je kdorkoli napisal črno na belem kakršne koli argumente PRO ali CONTRA? Jaz jih tukaj na forumu nisem videl. Kako se naj potem nekdo, ki ne pozna vaših zamer iz preteklosti, odloči kaj je prav in kaj ni? Zagotovo stvar ni samo črnobela, ampak milijon sivih odtenkov pa verjetno tudi ni. Pa še vedno in vseeno sem mnenja, da sem kot član RK in ZRS upravičen vedeti, kaj se dogaja. Pa prosim, ne me usmerjat na moj matični RK, če debasta teče tukaj, naj bodo tudi gradiva tukaj.

LP iz MB; Uroš
73 de S58RAF


Lepo povedano. Ravno zaradi tega, ker nekateri radioklubi svojih članov niso seznanili z materiali teče akcija, da ta seznanitev članstva steče neposredno.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57oma » 30 Okt 2009, 18:32

Ocitno ZRS predstavlja ena in ista oseba vsaj na tem forumu.Od doticnih pa ne duha in ne sluha.Pomeni,da nekaj smrdi in se kuha v ozadju.Jaz sem se vedno,da se organizacija razpusti in postavi na novo.Do sedaj ni bilo nic pametnega receno,koliko prebiram forum,je ena sama kregarija.Prosil bi moderatorje,da se drzijo pravil,da niso pravila,samo za ene,za druge pa ne veljajo.
73! de S57OMA

Boštjan
s57oma
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Jul 2009, 12:44
Kraj: Brežice, JN75TV

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov