Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s50ld » 23 Sep 2009, 21:07

Podpis k predlogom!

Dobro napisano in argumentirano ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S57XX » 24 Sep 2009, 07:18

S56ZDB napisal/-a:
s57nbt napisal/-a:Kot je nekaterim jasno že dalj časa,
tistim ki jim še ni, srčno priporočam branje predloga z komentarjem, kjer je jasno razvidno, kam pes taco moli.
Predlog pravi tudi "Člani radioklubov so hkrati člani ZRS." = več članov ZRSa = več denarja
Kdo bi rezal pogačo v tem primeru, se tudi ve.
Hvala vsem ki so sodelovali v pripravi komentarjev, bolj strinjati se ne bi mogel.
Kje podpišem?!?

LP!


Iz "Priročnika za radioamaterje" (izdaja ZRS, Ljubljana 1995) na strani 23. v spodnji polovici strani piše naslednje: "Radioamaterji imajo status člana radioamaterske organizacije urejen s članstvom v enem od radioklubov ZRS."

Iz "Priročnika za radioamaterje" (izdaja ZRS, Ljubljana 2004) na strani 24. v stolpcu levo, sredina piše naslednje: "Radioamaterji imajo status člana radioamaterske organizacije, ki je urejen s članstvom v enem od radioklubov ZRS."


Res tako piše, a še enkrat poglej letnici obeh priročnikov in preveri kakšna je bila takrat zakonodaja in vse ostalo ... Eh :roll:

Da dopolnim. zakonodaja, ki omogoča drugačen način organiziranja je bila sprejeta leta 2006 (Zakon o društvih (ZDru-1) Ur.l. RS, št. 61/2006).
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s56g » 24 Sep 2009, 10:15

V vseh točkah podpiram "sporočilo" iz pripomb na predlog ZRDej in se zahvaljujem kolegom za izjemno delo, odlično pripravljeno besedilo in ves čas, ki ste si ga odtegnili (tudi na račun "klofarije"). Mnenja, ki smo si jih izmenjali med člani kluba so bili zgolj "podmnožica" tistega, kar je napisano v pripombah. TU!

73 de tom*/s56g
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 24 Sep 2009, 16:10

S56ZDB napisal/-a:
s57nbt napisal/-a:Kot je nekaterim jasno že dalj časa,
tistim ki jim še ni, srčno priporočam branje predloga z komentarjem, kjer je jasno razvidno, kam pes taco moli.
Predlog pravi tudi "Člani radioklubov so hkrati člani ZRS." = več članov ZRSa = več denarja
Kdo bi rezal pogačo v tem primeru, se tudi ve.
Hvala vsem ki so sodelovali v pripravi komentarjev, bolj strinjati se ne bi mogel.
Kje podpišem?!?

LP!


Iz "Priročnika za radioamaterje" (izdaja ZRS, Ljubljana 1995) na strani 23. v spodnji polovici strani piše naslednje: "Radioamaterji imajo status člana radioamaterske organizacije urejen s članstvom v enem od radioklubov ZRS."

Iz "Priročnika za radioamaterje" (izdaja ZRS, Ljubljana 2004) na strani 24. v stolpcu levo, sredina piše naslednje: "Radioamaterji imajo status člana radioamaterske organizacije, ki je urejen s članstvom v enem od radioklubov ZRS."

Se opavičujem za off topic, drugih mojih postov nisi videl?
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s50ta » 25 Sep 2009, 09:31

Slika na tem forumu kaže, da Predlog ZRDej, ki ga je pripravila delovna skupina (v nadaljevanju skupina) radioamaterjev, kateri je bila naloga zaupana na 37. konferenci ZRS zaenkrat nima velike podpore. Vendar se moramo zavedati, da je po sedanji ureditvi ZRS konferenca najvišji organ. Delovna skupina za pripravo ZRDej je prevzela nase veliko breme in moramo biti pošteni, še pravočasno pripravila "PREDLOG" ZRDej. Pravočasno pravim zato, ker je do naslednje redne letne konference ZRS, kjer se bo glasovalo o sprejetju/nesprejetju ZRDej še kar nekaj časa. Vsi skupaj imamo možnost "radioamatersko svobodo", da ta predlog obravnavamo konstruktivno in skušamo doprinesti k temu, da bomo imeli slovenski radioamaterji tak zakon na katerega bomo ponosni, ali pa z nekonstruktivnimi predlogi, ki nimajo ne repa ne glave rušimo to kar je bilo do sedaj narejeno in za kar je skupina vložila ogromno truda in svojega prostega časa. Razumel bom in tudi podprl trud in delo katere druge skupine, ki bo pripravila celovit, konkurenčen predlog ZRDej temu predlogu, vendar le v primeru, da bo iz novo nastalega predloga razvidno, da je boljši, bolj strokoven in nenazadnje bolj prijazen za mene kot radioamaterja. Še enkrat pa poudarjam celovit predlog zakona, kajti to je obveza 6. člena 37. letne konference ZRS. In seveda ta predlog bo moral biti sprejet na 38. letni konferenci ZRS. Torej predlog, vsaj sam mislim tako, naj bi pripravili člani ZRS za nas, ki še naprej želimo biti člani in imeti svojo nacionalno organizacijo, ki nas bo zastopala v državnem merilu, v IARU in posredno v ITU.
Tako sedaj sem podal nekatera svoja stališča in mislim, da nisem osamljen v tem pogledu glede naše nacionalne organizacije. Vse ostale radioamaterje, ki pa jim naša organizacija ni všeč in ji ne bi radi pomagali preživeti pa predlagam, da usmerijo vse napore in sile v organiziranje take organizacije s katero bodo imeli veselje. V kolikor bo v prihodnosti na območju Slovenije delovala sposobnejša, boljša in zame kvalitetnejša organizacija, ki bo združevala nacionalni interes slovenskih radioamaterjev se ji bom sam tudi pridružil in to bo takrat, ko bo ta druga organizacija (zveza) zastopala tudi moje interese v državnem merilu, v IARU in posredno še v ITU.

73 de Andrej / S50TA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55o » 25 Sep 2009, 13:32

ali pa z nekonstruktivnimi predlogi, ki nimajo ne repa ne glave rušimo to kar je bilo do sedaj narejeno in za kar je skupina vložila ogromno truda in svojega prostega časa. Razumel bom in tudi podprl trud in delo katere druge skupine, ki bo pripravila celovit, konkurenčen predlog ZRDej temu predlogu, vendar le v primeru, da bo iz novo nastalega predloga razvidno, da je boljši, bolj strokoven in nenazadnje bolj prijazen za mene kot radioamaterja.


Glede nestrokovnosti gradiva pa takole: Če misliš/te, da je bil predlog skupine napisan nestrokovno, prosim opredeli točno, ne pa rekla/kazala. Zadeva ni napisana brez zakonske podlage in predlaga mnenja in razloge zakaj predlog "fantomske skupine, ki se niti radioamaterski javnosti ne upa predstaviti" po našem mnenju ni dober. Utemeljeno in argumentirano. Tako smatram, da se je potrebno pogovarjati in mnenja uskladiti, predno gremo kakorkoli naprej.

Vse ostale radioamaterje, ki pa jim naša organizacija ni všeč in ji ne bi radi pomagali preživeti pa predlagam, da usmerijo vse napore in sile v organiziranje take organizacije s katero bodo imeli veselje


O tej politiki izključevanja in tehniki, kdor ne trobi z nami v isti rog, naj gre, pa nima smisla izgubljati besed.

Zakon in predlogi UO naj bi povezovali, ne pa razdvajali. Ampak le z usklajenimi predlogi bomo to dosegli. V primeru, da ne bi imeli želje ostati v tej organizaciji, ki nam veliko pomeni in bi radi, da bi bila čim boljša, tudi te aktivnosti ne bi bilo. Ravno obratno je - Skrb za organizacijo nas pripravlja do tega, da ukrepamo in svoj čas porabimo za predloge ideje, delo...

O argumentiranih zadevah pa se MORAMO pogovarjati, saj to je smisel zveze. Zveza smo jaz, ti, peter, jože, RK XXX in RK YYY in je edino pravilno, da poskušamo skozi odprt dialog priti do skupnega stališča, ki bo za oba (vse) dober. In nato te zaključke tudi spoštovati in jih poskusiti čim bolje izpeljati z novim predlogom ali na drug način, ki ga dopušča zakonodaja RS. Pa če bo potrebno 1 teden, 1 leto ali 10 let usklajevanja, pa naj bo! Toliko časa kolikor pač bomo potrebovali. Postavljamo namreč temelj na katerem bo radioamaterstvo delovalo vnaprej in če tu storimo napako, se lahko krepko zašijemo.

Torej, ker zgleda, da predloga nisi dobro prebral, naj ga še enkrat na kratko ponovim:

- Predlog, ki je bil podan, ni to, da se zadeve vržejo v morje in se na njih pozabi, temveč, da se strokovno še enkrat pregleda možnosti in določi smer na način, ki je za "moje" pojme bolj pravilen:

1. Skupaj, jaz, ti in radioamaterji s5 naj se zedinijo/mo o tem:
* ZAKAJ je stvari potrebno urediti
* KAKO je stvari potrebno urediti
* Kakšen NAMEN zasledujemo pri pripravi gradiva
* kakšne so PRAKSE drugod in kaj se iz njih lahko naučimo in kaj lahko apliciramo v naše "skupno dobro"
* Kako s tem zakonom OLAJŠATI delo radioamaterjev

2. Šele po tem, ko bomo skupaj v osnovnih smernicah o statusu radioamaterja in kako se umestiti v prostor proti (sposodil si bom iztočnice od človeka, katero mnenje visoko spoštujem), ter opredeliti in identificirati probleme, bomo mogoče našli tudi pot za njihovo uresničitev, še posebno, če bi jih lahko razvrstili po prioriteti reševanja oziroma teži posledic, če posamezen problem ne bo rešen:
o radioamaterja kot posameznika
o radioamaterja do radioamaterja
o radioamaterja do organizacije
o radioamaterja do javne uprave
o radioamaterja do civilne družbe
o radioamaterja do mednarodnega okolja
o radioamaterja do ostalih uporabnikov radijskega spektra


Predlagamo ustanovitev celo DVEH novih skupin, ki naj bi skupaj z radioamaterji naredili to, kar mi, kot člani zveze hočemo in s skupnim imenovalcem za vse, da se bomo lahko pohvalili, da smo člani take zveze, ki počne tisto, kar je v našem interesu in za nas. Torej je tvoja trditev, da je predlog nekonstruktiven popolnoma skregan s tem, kar piše.

Naj ponovim, kar sem včeraj ob debati o zakonu dejal v RK Triglav našemu članu: Tudi slab predlog je boljši od nič. Tale predlog nam je dal veliko materiala za razmišljanje in idej, kako se nekatere zadeve lahko ali ne sme urediti. Povzročil je burni odziv članstva, ki je že dolgo časa bilo pasivno in je pripomogel k izoblikovanju stališč v radioamaterski srenji kaj sploh rabimo.

Upam, da bo UO ZRS vzel na znanje vse to in se začel o tem, kako naprej pogovarjati in izmenjavati mnenja ter iskati ta skupni imenovalec, ki ga je potrebno doseči! Naj ponovim še enkrat - potrebno se je čim več o tej zadevi argumentirano pogovarjati, debatirati in priti do skupnih zaključkov večine.

Z lepimi pozdravi

Boštjan Vončina S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s58ru » 25 Sep 2009, 14:46

To pisanje, podpisovanje je samo za nas. Ali ima – ali bo imelo kakšne konkretne posledice?
Klubskih pripomb tu ni, klubov dejansko ni nikjer že dalj časa. Imamo posameznike, ki nastopajo v imenu klubov in podpirajo to vodstvo ZRS, da ne propade.
Zveza govori o 109 RK. Na povezavah na elektronskem portalu ZRS je morda 42 RK.
Na Lea forumu je 21 RK.
Sodelovanja med RK ni.
ZRS ima imaginarno podporo RK, ki je nihče ne more preveriti, ki je nihče že leta ni preveril, ki je nihče ne želi preveriti.
73
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s50ta » 25 Sep 2009, 15:52

Poglej Boštjan,
takoj si se počutil ogroženega ob mojem osebnem mnenju, ki mislim da je zgolj pozitivno naravnan glede konstruktivne razprave. Bodi prepričan, da bo skupina, ki pripravlja ZRDej upoštevala vse strokovno dobre in dobronamerno poslane predloge tako, da bo ZRDej vedno boljši. Škoda je pa to, da se skupino, ki je vgriznila v to kislo jabolko skuša deskreditirati z raznimi žaljivimi trditvami glede nepoznavanja zakonodaje v stilu - češ kaj so to eni diletanti, ki so pripravljali ta predlog ZRDej. V kolikor se čutiš sposobnejšega in ti je mar naše organizacije ti osebno predlagam, da se maksimalno angažiraš in ponudiš pomoč pri nastajanju ZRDej z usklajevanjem predlogov v pravo smer.

Vkolikor se ne motim si član skupine na samem začetku že bil, ali pa si vanjo bil vsaj povabljen. Sodelovanje si menda takrat zavrnil češ, da ekipa ni prava, da bi lahko uspešno sodeloval z njo. Zato najbrž tudi sam poznaš ekipo, ki je pripravila predlog ZRDej. Torej je trditev o ekipi, ki se ne upa predstaviti zopet nov poizkus deskreditacije omenjene skupine.

Še vedno lahko s svojo ekipo pripraviš boljši predlog ZRDej, katerega bomo podprli na 38. konferenci ZRS. Upam pa, da se zavedaš, da bo s tem izglasovana tudi nezaupnica trenutnemu UO, ki je ta osnutek podprl. Takrat boš imel vso možnost sestaviti novo ekipo katera nas bo vodila s polnimi jadri naprej. SREČNO!

73 de Andrej / S50TA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s53kp » 25 Sep 2009, 23:00

Pozdrav!

Tudi sam sem pripravil kar veliko pripomb. Šel sem popolnoma enako ed člena do člena. Priznati moram, da so pripombe veliko podrobnejše, kot sem jih sam pripravil, zato se z vso odgovornostjo podpišem pod navedene pripombe.

Lep pozdrav!

S53KP, Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 25 Sep 2009, 23:30

s50ta napisal/-a:Vkolikor se ne motim si član skupine na samem začetku že bil, ali pa si vanjo bil vsaj povabljen. Sodelovanje si menda takrat zavrnil češ, da ekipa ni prava, da bi lahko uspešno sodeloval z njo. Zato najbrž tudi sam poznaš ekipo, ki je pripravila predlog ZRDej. Torej je trditev o ekipi, ki se ne upa predstaviti zopet nov poizkus deskreditacije omenjene skupine.


Andrej, kolikor jaz vem, je bil Boštjan včlanjen v delovno skupino za odpravo dvojnosti in monitoring, ki pa je v letošnjem letu naredila hitro levitev v skupino za pripravo osnutka Zakona o Radioamaterski Dejavnosti. Boštjan (pa ne samo on) o tem ni bil niti informiran niti povprašan, tako da je v samo skupino bil dejansko nevede "včlanjen". Tudi glede prve delovne skupine se ni nikjer zapisalo, kdo je v njej, tako da je Boštjanova nevednost verjetno upravičena. Pravzaprav si upam trditi, da izven skupine prav veliko ljudi ni vedelo/ne ve, kdo je v njej, se je pa izkazalo, da obstajajo tudi člani delovne skupine, ki tega niso vedeli.

Drugače pa, SRY, sem off topic.

LPB.

P.S. Mimogrede, mi je pa všeč sklep 124 (zapisnik 11. seje UO ZRS (12.2.2009)), ki pravi, citiram:"UO se je seznanil z delom delovne skupine za odpravo dvojnosti in monitoringa." Fino, delovna skupina torej odpravlja monitoring... :wink:
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 26 Sep 2009, 01:03

Andrej,

o t. im. "delovni skupini za pripravo zakona o radioamaterski dejavnosti" bi rad dodal naslednje:

dne 06. julija sem vprašanje po identiteti članov skupine zastavil tudi na tem forumu (http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=9&t=8169&start=0), v imenu Radiokluba Ptuj pa sem za iste podatke zaprosil 23.06., nato urgiral 30.06., pa še enkrat urgiral 06.07., dne 30.07. sem za pomoč pri vpogledu v dokumentacijo ZRS zaradi pridobitve podatkov zaprosil nadzorni odbor, slednjemu pa sem zaradi molka dne 07.09.2009 poslal še urgenco. In veš kaj je rezultat? Nadaljnji molk in jasna ignoranca legitimne zahteve radiokluba, člana Zveze radioamaterjev Slovenije.

Ali je torej utemeljena zahteva res zgolj poskus diskreditacije t. im. "delovne skupine", ali pa je ta "skupina" svoj kredit zapravila takoj na začetku s svojo anonimnostjo? Presodi.
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s58ru » 26 Sep 2009, 07:40

Pri celi diskusiji in razpravi mi je v tolažbo, da ima Zveza Nadzorni odbor, ki odlično pozna računovodske standarde, a ne ve, kaj je njegovo delo. Statut ZRS pa mu je lanski sneg na Primorskem.
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57uw » 26 Sep 2009, 14:53

Pozdrav vsem tukaj in tudi v zaklenjen del "pripomb"!
Že tam sem omenil med ostalimi zelo konkretnimi pripombami da se pomirim in počakam.Zahvaljen tisti zaklenitvi in sedanjim pripombam porečem da se obzorja svetlijo!
Vsled tega predvsem Galunu : Obnašanje kakršno je tam navedeno se imenuje aroganca, saj je podobno izjavi eneka "eminentnega" zagovornika ZRD-ja na bandu : "red hočemo narediti", na moje vprašanje kdo so grešniki in kakšni so grehi pa odgovor : ti si že tako zunaj ... kakor tudi "kdor se ne strinja gre lahko še ven" To je bil celo zaslužen član ZRS a.Pri mnogih je zanesljivo izgubil svoj kredit.
Pa še o nadzornem odboru S58RU-ju : Zna biti da tebi ,in še komu, ni znano da več desetletni nadzorni odbor-komisije in še kako so se imenovali ni imel svojega poslovnika dolga leta, sestajali se niso-zelo redko-kakšno leto nikakor ne. Tole so besede dolgoletnega precednika takšnega odbora.Zakaj se mi je pred par leti takole "pohvalil" ne vem..... Kako je sedaj zadnja leta s takim organom mi ni znano.
Nikakor mi ne gre v račun -in zanesljivo še komu-da se prav snovalci predloga ZRD-ja nikakor niso izjasnili glede kar vrste zelo resnih obtožb izrečenih -napisanih na več straneh tega foruma. Sedaj pa zagovarjajo tezo da naj se poraja še eden odbor kot protiteg. Zopet diši na aroganco, kljub priznanemu trudu za tisto ustvarjanje.
Imejmo se vseeno lepo ! Albert. Sedaj E77UW, toda še vedno tudi S57UW
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56RGA » 26 Sep 2009, 22:15

Radioklub Jadran S59CST je na svoji skupščini dne 26/09/09 soglasno sprejel sklep, da se poziv klubom in radioamaterjem glede ZRDej Radiokluba Burja S51WND, Ptuj S59DJK, Slovenj Gradec S59DCD in Škofja Loka S59DKR, uradno podpre.

Za UO S59CST
Agar S56RGA
S56RGA
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:27
Kraj: Koper, JN65UM

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57uw » 02 Okt 2009, 06:58

Pripomb - je bilo izraženih ža kar dovolj.
Rad bi vseeno explicitni odgovor snovalcev ZRD-ja (iz vsebine vsega namreč to ni opredeljeno JASNO )o naslednjem : Nisem član ZRS, nisem član kakšnega kluba v S5, Nimam NRD-ja !
Imam CEPT dovoljenje ! ( 10 letna veljavnost )
Torej : rad bi, kakor tudi mnogi drugi nečlani zrs, toda dolgoletni člani radio amaterske-ljubiteljske dejavnosti, imetniki vseh do sedanjih dovoljenj, aktivni operatorji....... JASEN odgovor snovalcev " reda" na naslednje :
1. Ali izgubimo vsakršno možnost dela na radio amaterskih frekvancah ako se ne učlanimo pod predstavljenimi pogoji ?
2. Kdo naj bi finansiral monitoring službo ? ( saj vendar že imamo, ali ne, že državne službe za kontrolo vsega mogočega na radio frekvencah). Iz trte je namreč izvit neki razlog da se država noče posebej ukvarjati z radio amaterji----naj bi se kar sami .Saj je Država zavezana z marsičem,celo mednarodnimi predpisi, monitorirati radijske frekvence.

Hvala ! Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov