Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 01:20

Adi, marsikaj si do sedaj napisal in marsikaj se je dalo prebrati. Nesmislov za več radioamaterskih življenj.

In se nikar ne delaj žrtve ali igrati užaljenosti.

Še nekaj.. Jaz za nobeno funkcijo nisem poročen niti mi je kakršna koli podobna reč bila položena v zibelko. Potrdila me je konferenca, le-ta me lahko tudi razreši (menda je naslednja konferenca tudi volilna, torej mandat poteče že sam po sebi).

Je pa res, da bo pred potekom mandata zanesljivo preverjen odnos med S58RU in ZRS, oz. med RK Jadran Koper (če se bo izkazalo, da OU oz NO RK Jadran Koper soglašajo s tem dopisom) in ZRS, saj ZRS ni in ne more mimo resnih, a lažnih obtožb, ki jih je na račun ZRS pred uradnimi organi Republike Slovenije izrekel S58RU.

Te pa lažje razumem zakaj iščeš zaveznike. V tropu je lažje tulit.

Toda nekaj črvivega je tam na vašem koncu in to je treba povedat in to izruvat ven, ali pa priznat poraz. Sožitje brez sankcij na takšen način v tako črvivem okolju ni možno.

To organizacijo NE vodi S58RU in igro NE vodi S58RU, četudi se sem ter tja kaže, kot da bi narekoval tempo.

Res pa je le, da mu je (meni še neznano kako?!) na "svojo stran" uspelo dobiti celo osebe, ki jih je, haha, tožil.. Da dol padeš.. Bajko, Kristjan, Anton, to name just a few.. NO, če to ni lep uspeh, ne vem kaj je.

In če vas še potrdi konferenca si lahko dam samo še gate na glavo, pa dva svinčnika v nos..

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 01:28

S55SR napisal/-a:Matej!
Za to gre "...ZRS ne more pridobiti javnega pooblastila za to, da bi zopet delal tisto kar je nekoč davno že (radioamaterska administracija) brez zakona...."


Vodstvo ZRK(S) se ne zaveda (ali pa se noče), da je tam zaradi članov in da mora delati to, kar mu (jim) člani naročijo. Radi bi spet vedrili in oblačili po svojem okusu. Tudi AMZS nima pooblastila, da voznikom jemlje dovoljenja. Radi bi bili to kar so nekoč že bili. Bog in Batina. Predvsem zadnje. Gre jim za to, da bi se lahko hvalili kako so oni tisti, ki ukazujejo. Ali so avtorji ZRDej bili zavedeni, v kar močno dvomim, ali pa so avtorji
tisti, ki ga najbolj glasno branijo, ker bi z uveljavitvijo ZRDej največ pridobili, mi ostali bi pa morali biti tiho, če ne bi dobili QRT (Adi že ve) za določen ali pa za nedoločen čas.


Samo, kar naprej..

Evo, zato je brez veze karkoli takim kot si ti pisat, saj naravnosat povedanega argumenta ne razumejo niti ga nočejo razumet.. Pismo, govorim o ZRS in ne o posameznih osebah. Osebe se menjavajo, ZRS pa ostaja. Za božjo voljo, a tega ne more(š) dojet, da pri graditvi močne inštitucije (za kar si jaz osebno prizadevam) posameznik nujno mora sebe in svoj ego zanikat. Namerno, da ne bi kdorkoli poistovetil inštitucijo in osebo. ZRS ni niti ta sklic UOa, niti sedanji predsednik, četudi sta tako predsednik kot UO organa ZRS. ZRS je entiteta za katero želimo, daživi, da je uspešna, da preživi in da je SPOSOBNA opravljati tisto poslanstvo za katerega, tako berem tvoje besede, tudi ti vidiš, da obstaja..

Ja, ZRS je zaradi članov (za razliko od APEKa, ali države). Še več, ZRS je sestavljena iz članov (za razliko od APEKa). In je "naš". In bo naš vse dokler ga bomo želeli imeti in ga imeli količkaj radi. Organizacija potrebuje vsako pomoč in podporo. Če pa eden organizacijo ruši, to terja energijo vsaj desetih, da je ohranijo, saj je rušiti venomer lažje. Kreativna energija stotnije se zapravlja, če jih vsaj deset maje stebre na katerih sloni organizacija.

Zame bi bilo legitimno, če bi tisti pač tudi povedali, da jih zanimajo funkcije. OK, potem počakamo na konferenco in to je to. Ampak se skrivat, pa pisat pamflete, celo najavljat prihod na sejo UO (ki je, hvala bogu, javna in je vsakdo dobrodošel VEDNO), pa jo potem jadrno ucvret?! Mar bi tudi ZRS potem takem vodili le mesec dni, dojeli, da je to eno samo garanje in nič kaj glamuroznega in bi dali še nekom drugem, da mal šofira..

Ma joj..

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 01:31

Tudi pravopisa se začni učiti. Rodilnik ti ne gre najbolje od rok.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 01:31

No ja Darko, baje vi študirate pravo in ne jaz.
Vam bom pa vseeno odgovoril.
Kar počne S58RU, ali pa S55M, S56ZDB ali kdor koli, je njegova stvar.
In RK JADRAN nima nobene pravne, niti moralne obveznosti izjasnjevati se o sporu med S58RU in ZRS in o početju S58RU v njegovem privatnem življenju!
Upam, da jih bo dovolj na "moji" strani ob naslednji skupščini ZRS in hvala vam za komplimente.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 01:37

S55SR napisal/-a:Tudi pravopisa se začni učiti. Rodilnik ti ne gre najbolje od rok.


Ej, Samo, to mi delaj.. Opominjaj me na slovnico, saj potem vem, da si vse svoje druge argumente že porabil. Plačam pir naslednjič, bil član ali ne.. :)

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 01:45

s55m napisal/-a:No ja Darko, baje vi študirate pravo in ne jaz.
Vam bom pa vseeno odgovoril.
Kar počne S58RU, ali pa S55M, S56ZDB ali kdor koli, je njegova stvar.
In RK JADRAN nima nobene pravne, niti moralne obveznosti izjasnjevati se o sporu med S58RU in ZRS in o početju S58RU v njegovem privatnem življenju!
Upam, da jih bo dovolj na "moji" strani ob naslednji skupščini ZRS in hvala vam za komplimente.


Bo že držalo, nekaj malega pravnika me je že, a le toliko, da lahko izdrdram, da je "RK Jadran Koper", pravna oseba. Pravna oseba je po definiciji entiteta, ki ji družba pripozna status osebe. To je, kakopak, fikcija, saj ta oseba ne more izraziti svoje volje. Je pa lahko nosilec pravic in obveznosti, toda izjave volje za pravno osebo sprejemajo organi pravne osebe (direktorji za gospodarske družbe; konference, predsedniki in UO npr. za društva, itn..).

Od tod pa do sklepa, da izjava volje (kar je dopis S58RU na različne naslove bil) še kako zadeva "pravno osebo" RK Jadran Koper, saj je on, sam predsednik to izjavil. O tem ali je pri tem presegel svoje pristojnosti, pooblastila, navsezadnje, ali tudi še kakšen organ RK Jadran Koper ima okrog tega stališče, samo to smo vprašali, nič več. Če je, namreč, kot sedaj stanje je, S58RU kar je povedal, obvelja kot izjava volje RK Jadran Koper, mislim, da je obema jasno kaj sledi.

UO ZRS je z vprašanjem na UO in NO RK Jadran Koper želel omogočiti radioklubu, da se zadeva popredalčka v predal "nesporazum" in "nismo tako mislili". Veš, to je tisto "če te kdo udari, mu ponudi drugi obraz". Ker na drugem obrazu lahko IZVEŠ, če je prva klofuta bila namerna, ali le pomota.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 01:48

Poleg prava, ki ga že študiraš.
Sem član kluba in tudi ZRKlubov plačujem prispevek.
Ne, ni mi zmanjkalo argumentov. Ura je že pozna, pa se mi ne da kaj preveč brskati po forumu. Raje igram karte.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 02:01

Darko, tokrat zadnjič, ker očitno nočete zaključiti, ali ne razumete, kaj vam pišem.
RK Jadran nima ničesar s privatnim življenjem S56ZDB niti ne more vplivati na to, kaj S56ZDB počne v svojem privatnem življenju.
A je bil pod omenjenimi dopisi pečat RK Jadran?
A je bil v omenjenih dopisih naveden kakšen sklep UO ali skupščine RK Jadran?

Da vam bo jasneje, vam bom bolj slikovito opisal:

Pod dopis na uradno ustanovo se jaz podpišem:

Adi Voh
tudi Bosanec

A boste zaradi tega vlado BiH spraševali, naj se izjasni o sporu Adija Voha z uradno ustanovo?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:04

Samo, pa še res je. Oprosti, da nisem prej preveril.

Vidim pa, da mora biti nekaj res hudo na RK Jadran Koper, saj si tudi ti (tako kot S58RU in S55M) član tega kluba.

Pametno bi bilo, da se, kot član RK Jadran Koper, seznaniš s dopisi, ki jih S58RU (tudi kot predsednik kluba) dostavlja na različne naslove po državi.

Človek, ki je bil disciplinsko sankcioniran po notranjih pravilih radioamaterske organizacije in ki te notranje ureditve ni prenesel, temveč je pravico in zadoščenje poiskal zunaj (na kar je po sedanji zblojeni ureditvi imel pravico, toda v kakem rimskem času bi za takšno akcijo samodejno prenehal biti član združbe, saj bi s tem izpričal svoje najgloblje nezaupanje do te združbe in njenih voljenih organov), ter človek, ki svojo vendetto zoper ZRS in UO ZRS nadaljuje z vsemi sredstvi (pred dnevi napovedal novo tožbo), heh, ne vem..

Problem s reševanjem takih problemov je ta, da ponekod izgledajo kot rokoborba s pujsem. Umazal se boš, pujsu boš pa le dal veselje.

Jaz sem zatorej na stališču, da je pametno o početju S58RU seznaniti druge organe RK Jadran Koper, ker ZRS še v svoji zgodovini ni šlka skozi postopek izključitve radiokluba iz zveze.

Jasno, vsi se prekleto dobro tudi zavedamo, da ena izključitev lahko potegne za seboj tudi odhod drugih klubov, ter posledično razpad zveze.

Na drugi strani pa je kaj? Udeležba na konferencah v rangu 40%? Glasno nerganje, če UO ZRS napačno napiše eno vejico ali piko, hkrati se klubi in radioamaterji NITI TOLIKO ne podrudijo, da bi poslane materiale (npr. za ZRDej) razposlali svojim članom, da bi organizirali klubske in regijske posvete. Ma hudiča, da bi sploh PREBRALI kar je bilo napisanega..

Lažje je "posesati veslo" in se podpisati pod nek dopis in vabilo skupine "ustavite ZRDej". Kot, da bi sploih zadeva bila dana na glasovanje..

Anyway, grem spat.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 02:11

"...Človek, ki je bil disciplinsko sankcioniran po notranjih pravilih radioamaterske organizacije ..."
in, ki ni imel možnosti zagovora....
To hočete v novem ZRDej, mar ne?
Kaznovati vse tiste, ki ne tulijo v isti rog?
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:14

s55m napisal/-a:Darko, tokrat zadnjič, ker očitno nočete zaključiti, ali ne razumete, kaj vam pišem.
RK Jadran nima ničesar s privatnim življenjem S56ZDB niti ne more vplivati na to, kaj S56ZDB počne v svojem privatnem življenju.
A je bil pod omenjenimi dopisi pečat RK Jadran?
A je bil v omenjenih dopisih naveden kakšen sklep UO ali skupščine RK Jadran?

Da vam bo jasneje, vam bom bolj slikovito opisal:

Pod dopis na uradno ustanovo se jaz podpišem:

Adi Voh
tudi Bosanec

A boste zaradi tega vlado BiH spraševali, naj se izjasni o sporu Adija Voha z uradno ustanovo?


Adi, pozna ura je in si se očitno zmotil (S56ZDB sem jaz. Pisal pa je tvoj prezidente S58RU).

Ostalo pa je, oprosti, izmotavanje. S58RU ni pisal "tudi član RK Jadran Koper", temveč "tudi predsednik RK Jadran Koper". Tistega absolutno že iz tega razloga ni mogoče šteti kot njegovo zasebno korespodenco. Sklep za izjavo volje predsednika ni potreben, saj je šlo za izjavo volje samega predsednika in ne UO RK Jadran Koper v katerem primeru bi sklep bil nujen. Itn, itn. Izmotavanja ne bo, prmejduš, da ne.

Rešite to interno (v tem smislu je bil poslan dopis, ker nas je resnično zanimalo ali člani UO in NO RK delite mnenje in stališča Vašega predsednika, ter da bomo v odsotnosti odgovora in/ali sankcioniranja, če bi prišlo do prekoračitve pristojnosti predsednika, šteli, da je pač tist dopis bila verodostojna izjava volje RK Jadran Koper". Ugibam, da v nasprotnem primeru verjetno sledi disciplinski postopek zoper RK Jadran Koper zaradi "dejanja, ki rušijo ugled ZRS".

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 02:24

S56ZDB .....Jaz sem zatorej na stališču, da je pametno o početju S58RU seznaniti druge organe RK Jadran Koper, ker ZRS še v svoji zgodovini ni šlka skozi postopek izključitve radiokluba iz zveze.........


Ne vem, če pišem v Slovenščini ali v kakšnem drugem jeziku?
A me morda ne razumete?

RK Jadran ni pošiljal nikamor nobenih dopisov.
RK Jadran ne nadzira početja svojih članov.
RK Jadran ni na nobeni seji UO ali kakega drugega organa RK obravnaval kakršnega koli dopisa na kakršno koli ustanovo z omenjeno vsebino.
RK Jadran se ni dolžen izjasnjevati o sodniških odločitvah g. Maksa Turščaka, ki se je na zapisnik o nogometni tekmi (v kateri je rdeči karton z njegove strani dobil S56ZDB) podpisal : Maks Turščak tudi S53KP član RK Jadran.

Kako naj vam napišem, da boste razumeli gospod Darko?


Vedno bolj imam občutek, da poleg krivičnega disciplinskega ukrepa, brez možnosti pritožbe, želite v UO ZRS RK Jadran naprtiti še nekaj, da bo potem dober za grešnega kozla in primer drugim, kaj se zgodi, če nekdo razmišlja drugače?
Jaz zgoraj napisano jemljem kot resno grožnjo o izključitvi RK Jadran S59CST iz ZRS, zato bom v najkrajšem času poskušal sklicati UO in jih seznaniti z vašo namero.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 02:28

Očitno pozna ura škodi vam gospod Darko.

Napisal sem:

"RK Jadran nima ničesar s privatnim življenjem S56ZDB niti ne more vplivati na to, kaj S56ZDB počne v svojem privatnem življenju."

In kakor sem napisal, tako prosim tudi preberite. Nobenega izmotavanja ni tu.
RK Jadran enostavno ne more vplivati na to, kako se bo podpisal S56ZDB pod vremensko napoved.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:29

S55SR napisal/-a:"...Človek, ki je bil disciplinsko sankcioniran po notranjih pravilih radioamaterske organizacije ..."
in, ki ni imel možnosti zagovora....
To hočete v novem ZRDej, mar ne?
Kaznovati vse tiste, ki ne tulijo v isti rog?


Kateri del stavka "po notranjih pravilih radioamaterske organizacije" ti ni bil jasen?

Tisti hip, ko je v zgodbo privlekel sodišče, tisti hip, ko je pred rednimi sodišči tožil kolege radioamaterje, tisti hip bi v vseh drugih okoljih moral pogrezniti v tla od sramu in bi moral imeti toliko moralnega čuta, da se iz tega okolja samoizloči. Pa se ni. Ne le, da vztraja, temveč še naprej rovari in načrtuje kako najbolj naj organizaciji in posameznikom škoduje.

To je, oprosti, črvivo.

To, da s svojo zasebno vojno uničuje organizacijo, e, to pa lahko počne le do konca sprevržen um.

A ja, na konferenci je bil tiho.

Osebno sem bil presenečen, da se ZRS v pravdo pred sodiščem ni vključila kot stranski intervenijent, a je v tem delu razumeti, da ZRS ne razpolaga z proračunom za tožarjenja. Šmenta.. Torej nam škodoželjni posamezniki (ali celo "navadni" radioamaterji, ki jih ZRS pred disciplinsko komisijo oškvrkne) lahko fentajo organizacijo, le-ta pa se niti ne more braniti, a je to to? In bomo to dopustili?

Osebno bi, kakopak, zoper vsakogar, ki bi sprožil postopek na rednem sodišču s katerim bi posredno ali neposredno izpodbijal odločitev disciplinske komisije (ki je pač po statutu arbiter in ODLOČA o krišitvi notranjih pravil) avtomatično sprožil postopek za kršitev statuta ZRS v delu, ki obravnava "dejanja, ki rušijo ugled ZRS", s sankcijo trajne izkjučitve iz ZRS.

Ne vem, takšno je moje videnje. ZRS, če količkaj naj bo verodostojna organizacija mora skrbeti za to, da članstvo ni samoumevno (od tod moja nejevolja nad predlagano ureditvijo v ZRDej o obveznem članstvu. Osebno nisem za to, a je to vsebinsko vprašanje, ki presega ta spis) in da nekaj pomeni. Vsaj tistim, ki so člani. In ki tega ne bodo zapravili zaradi lastne potrte nečimrnosti ali ponosa. V ZRS smo vsi enaki (kolikor je to sploh mogoče, ob tako različnih stališčih) in ni nič niti narobe niti hudega, če smo kdaj pred kakšno disciplinsko ali okregani. To utrjuje skupnost. Klicanje "mami, mami", pa je razgrajuje.

Ajt..

s56zdb, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:33

s55m napisal/-a:
S56ZDB .....Jaz sem zatorej na stališču, da je pametno o početju S58RU seznaniti druge organe RK Jadran Koper, ker ZRS še v svoji zgodovini ni šlka skozi postopek izključitve radiokluba iz zveze.........


Ne vem, če pišem v Slovenščini ali v kakšnem drugem jeziku?
A me morda ne razumete?

RK Jadran ni pošiljal nikamor nobenih dopisov.
RK Jadran ne nadzira početja svojih članov.
RK Jadran ni na nobeni seji UO ali kakega drugega organa RK obravnaval kakršnega koli dopisa na kakršno koli ustanovo z omenjeno vsebino.
RK Jadran se ni dolžen izjasnjevati o sodniških odločitvah g. Maksa Turščaka, ki se je na zapisnik o nogometni tekmi (v kateri je rdeči karton z njegove strani dobil S56ZDB) podpisal : Maks Turščak tudi S53KP član RK Jadran.

Kako naj vam napišem, da boste razumeli gospod Darko?


Vedno bolj imam občutek, da poleg krivičnega disciplinskega ukrepa, brez možnosti pritožbe, želite v UO ZRS RK Jadran naprtiti še nekaj, da bo potem dober za grešnega kozla in primer drugim, kaj se zgodi, če nekdo razmišlja drugače?
Jaz zgoraj napisano jemljem kot resno grožnjo o izključitvi RK Jadran S59CST iz ZRS, zato bom v najkrajšem času poskušal sklicati UO in jih seznaniti z vašo namero.


No, če ne prej, bi UO RK Jadran Koper zanesljivo bil sezanjen tedaj, ko bi dobil kakšen uradni dopis. Mojega glasnega razmišljanja tukaj res ni treba dramatizirati. Drugače bi si to lahko kdo utegnil tolmačiti, da v RK Jadran Koper NE ŽELITE sličati kakšna za vas neugodna stališča posameznih lanov UO ZRS.. Če si kdo želi komunikacije in informacij, ljuba duša, je treba pazit, da ne pride tudi kaj kar ni ravno prijetno.

73

S56ZDB, Darko

P.S. V radioamaterskih krogih se namerno vikanje šteje za žalitev. Vsaj tako so mene učili. Je to, torej, primeren način za komunikacijo?!
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: s50ml in 8 gostov