Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Sep 2009, 02:22

... je naložen na Uradni portal ZRS.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s56zab » 05 Sep 2009, 07:49

Številka: 57/2009
Ljubljana, 31. avgust 2009




Z A P I S N I K


1. izredne seje UO ZRS, ki je bila 27.08.2009 ob 17.00 uri v prostorih ZRS Ljubljana, Lepi pot 6.

Prisotni člani UO: Goran Krajcar – S52P, Darko Bulat – S56ZDB, Dragan Selan - S55Z, Jani Kuselj – S52CO, Simon Mermal – S53RM, Franci Žankar – S57CT, Rajko Vavdi – S54X, Tilen Cestnik – S56CT, Bajko Kulauzović - S57BBA,

Odsotni člani UO: Samo Uršej - S56VSU, Miloš Oblak – S53EO
Ostali prisotni: Sekretar ZRS, Igor Kafol - S51IK, Franci Mermal – S51RM



Dnevni red:

1. Ugotavljanje prisotnosti in sklepčnosti.
2. Potrditev zapisnika prejšnje seje.
3. Uradni forum ZRS in informiranje članstva ZRS.
4. Razprava o osnutku ZRDej.
5. Razno.



Ad 1. Ugotavljanje prisotnosti in sklepčnosti

Sejo je vodil predsednik Goran Krajcar S52P, ki je uvodoma ugotovil, da je prisotno 9 članov UO ZRS in da UO ZRS lahko veljavno sprejema sklepe.


Ad 2. Pregled in potrditev zapisnika 13. seje UO ZRS

Na zapisnik 13. seje UO ZRS ni bilo pripomb zato je UO potrdil zapisnik 13. seje upravnega odbora ZRS.


Ad 3. Uradni forum ZRS in informiranje članstva ZRS.

Po krajši razpravi o potrebi po dodatnem informiranju članstva in predlogu Dragana S55Z o navodilih in načinu delovanja foruma je UO sprejel naslednji sklep


Sklep štev. 142. UO ZRS imenuje Dragana Selana - S55Z in Andreja Lajovica - S57LN za administratorja uradnega foruma, managerji pa prevzamejo vlogo moderatorjev foruma glede na področje. Ostali člani UO prevzamejo moderatorstvo nad splošnimi temami. Administratorja v sodelovanju s Petrom Orešnikom – S52AA do 1. oktobra 2009 pripravijo preizkusno verzijo (14 dni preizkusnega roka). Preoblikujejo se nastavitve na spletni strani in dodajo skripte v program ZRS, da se poenoti dostop do spletne strani, uradnega foruma in callbook-a in doda avtomatski prenos podatkov. Sekretar se zadolži za dnevno spremljavo uradnega foruma in opozarjanje managerjev ter ostalih na potrebnost odgovora. V navodilih na forumu se doreče roke za odgovore.



Ad 4. Razprava o osnutku ZRDej.

UO ZRS se je seznanil z delovnim predlogom osnutka ZRDej, ki ga je pripravila delovna skupina.

Sklep štev. 143. UO ZRS ugotavlja, da je predlog delovne skupine zrel za obravnavo v radioklubih in bo predlog s spremnim dopisom posredoval radioklubom v javno obravnavo z dnem 02.09.2009. Zaradi lažjega dela radioklubov se predlog pošlje tudi na email listo predsednikov in po zahtevi dostavi radioklubom v elektronski obliki.


Ad 5. Razno.

Naslednja 14. redna seja UO ZRS bo 28. septembra 2009, dodatne razprave pod točko razno ni bilo. Predsedujoči je sejo zaključil ob 19.19 uri in se udeleženim zahvalil za sodelovanje pri reševanju problematike.


Predsednik ZRS

Goran Krajcar – S52P



Kakšen olepotičen prosti spis na temo zapisnik ZRS pa je sedaj to?


LPAndrej

P.S.




Odstop

OdgovorNapisal/-a S57BBA dne Če avg 27, 2009 9:21 pm
Spoštovani kolegi!

Obveščam vas, da sem z današnjim dnem odstopil z mesta managerja za digitalne komunikacije in hkrati člana UO ZRS.

Upam, da bo UO ZRS kmalu našel zamenjavo za izpraznjeno mesto.

Lepo je bilo sodelovati z vami.

LPB.


Očitno ta hiša razpada , na vrtu pa čajanka in rajanje ...
Callbook ZRS
S56ZAB ANDREJ BRECELNIK VODNIKOVA CESTA 186 1000 LJUBLJANA SLOVENIJA
Ni član Zveze Radioamaterjev Slovenije.
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Sep 2009, 11:54

Zdravo Andrej...

Mislim, da je bil link dovolj. Počasi se bo pa tudi treba naučiti, da ni vse kar je objavljeno tudi dovoljeno uporabljati brez dovoljenja avtorja.
Bajkotova odstopna izjava pa je prispela v ponedeljek, 31. 08. 2009 in bo obravnavana na naslednji seji UO.
Zadnjič spremenil s55z, dne 05 Sep 2009, 12:28, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Afera Prečrtani!

OdgovorNapisal/-a s55o » 05 Sep 2009, 12:27

Nekateri imajo izbrisane, mi imamo pa prečrtane. O frizeraju zapisnikov ne bomo več razpredati, ker zgleda da itak... :roll:

Slika
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Sep 2009, 12:30

Bajko se je prečrtal sam...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s56zab » 05 Sep 2009, 13:14



Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z dne So sep 05, 2009 12:54 pm
Zdravo Andrej...

Mislim, da je bil link dovolj. Počasi se bo pa tudi treba naučiti, da ni vse kar je objavljeno tudi dovoljeno uporabljati brez dovoljenja avtorja.
Bajkotova odstopna izjava pa je prispela v ponedeljek, 31. 08. 2009 in bo obravnavana na naslednji seji UO.
Zadnjič spremenil s55z, dne So sep 05, 2009 1:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.


Hojla, Dragan,

veseli me najina skupna ugotovitev, da je ta zapisnik res pravo avtorsko delo.

LPAndrej
Callbook ZRS
S56ZAB ANDREJ BRECELNIK VODNIKOVA CESTA 186 1000 LJUBLJANA SLOVENIJA
Ni član Zveze Radioamaterjev Slovenije.
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 05 Sep 2009, 13:36

s56zab napisal/-a:veseli me najina skupna ugotovitev, da je ta zapisnik res pravo avtorsko delo.

He,he!
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 05 Sep 2009, 13:45

Dragan,

daj, prosim, poduči me, kaj si mislil s tem:

"Počasi se bo pa tudi treba naučiti, da ni vse kar je objavljeno tudi dovoljeno uporabljati brez dovoljenja avtorja."

Mar naj to pomeni, da bo potrebno "avtorje" UO ZRS prositi za dovoljenje, če bom hotel kak zapisnik ali drugi javni dokument posredovati zainteresiranim? A bejž no?

Lp,

AG
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Sep 2009, 14:35

Spoštovani Tono,

Prosim, kupi si knjigico "Pravo za telebane" in malce poglej temo "avtorske pravice na internetu". Moja pripomba je bila povsem splošna in se nanaša na neodgovono in neavtorizirano objavo že objavljenih člankov, dokumentov, slik in ostalega gradiva.

Jaz sem laik, ki se s tem pač srečujem občasno, čudim pa se, da tega niti nekateri pravniki, ki se ukvarjajo z avtorskim pravom, ne vedo, ali nočejo vedeti...

Vsako delo je avtorsko delo, pa naj bo skupinsko ali posameznikovo. Ker so zapisniki javno objavljeni, lahko navedeš link, nikakor pa ni rečeno, da lahko vsebino, razen posameznih delov z namenom citiranja*, enostavno kopiraš, kamor se ti zahoče.

Navedem ti lahko še nekaj naslovov na to temo (verjetno bo zanimiva še za koga drugega, da ne bo doživel nepričakovane tožbe zaradi kršenja avtorskih pravic, saj se nekateri zelo radi tožijo):
http://www.pravozatelebane.com/index.ph ... Itemid=107
http://www.informacijskadruzba.si/index ... &Itemid=86
http://www.had.si/blog/2008/02/29/avtor ... last-vseh/
http://www.jurisprudentia.net/index.php ... &Itemid=56

* V pojasnilo, kaj in kako se lahko citira, prilagam citat iz dela "Splošno o citiranju", doc. dr. Tomaža Keresteša s Pravne univerze v Mariboru (http://www.jurisprudentia.net/index.php ... &Itemid=56):
Takšno dobesedno povzemanje je citiranje v širšem pomenu besede, dobesednemu navedku pa rečemo citat oz. navedek.[1] Dobesedno prevzemamo predvsem[2]:
- pomembnejše definicije, na katerih gradimo našo razpravo,
- pomembnejše misli avtorjev, ki jih cenimo ter jim pripisujemo pomen oz. z njimi utemeljujemo našo razpravo,
- misli avtorjev, do katerih se kritično opredeljujemo oz. jim nasprotujemo,
- dele besedil tujih avtorjev s katerimi želimo bralcu pokazati, kako podrobno smo proučili uporabljeno literaturo.

Toliko o tem in s tem zaključujem mojo razpravo na to temo.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 05 Sep 2009, 15:51

Dragan, ker me očitno nisi razumel, te še enkrat vprašam:

Mar naj to pomeni, da bo potrebno "avtorje" UO ZRS prositi za dovoljenje, če bom hotel kak zapisnik ali drugi javni dokument posredovati zainteresiranim?

Zapisniki sestankov ZRS so nedvoumno nosilci informacij javnega značaja v skladu z zakonsko in posledično statutarno obvezo do javnosti dela društva oz. zveze društev. Mogoče je v knjižici, ki mi jo priporočaš, zapisano tudi kaj na to temo oz. na temo pravice do obveščenosti in vpliva Zakona o avtorski in sorodnih pravicah nanjo? Naj še dodam, da se osebno ravno ne počutim telebana.

Ob tem se mi poraja vprašanje, ali je glede na tvoje tolmačenje sploh dovoljeno dokument, ki je bil s strani Zveze radioamaterjev Slovenije s pošto poslan ali na kakršni koli drugačen način posredovan v naše društvo, razmnožiti ter v pisni ali kateri koli drugi materialni ali nematerialni obliki posredovati članom, brez, da bi za to dobili izrecno dovoljenje avtorja oz. avtorjev? Torej?

Lahko rečem le še to: ZRS je v zadnjem času ubrala jako čudna pota komunikacije, kjer se skoraj vsaka debata, ki se tiče delovanja in postopkov Zveze radioamaterjev Slovenije, hitro spelje na nivo pravniškega jezika ter pospremi z dvomljivimi tolmačenji, ki trenutno ustrezajo govorcu. Ali je v nadaljevanju mogoče pričakovati še uporabo posodobljenega 133. člena KZ SFRJ ali po domače verbalnega delikta?

Z eno besedo: zaskrbljujoče.

Anton GALUN, Ptuj
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S55SR » 05 Sep 2009, 18:18

Tono!


Namen takega zakona je vrnitev v čase UDB-e, MILICE in JNA.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 05 Sep 2009, 18:44

s56zab napisal/-a:
Očitno ta hiša razpada , na vrtu pa čajanka in rajanje ...


Upajmo na najboljše. Če bi ta hiša razpadla tale trenutek, bi bilo najmanj desetletje prepozno.

Nisem član ZRS in naj bi me ne zanimalo, pa vendar bom postavil nekaj vprašanj. Odgovori lahko kdorkoli, ki morebiti pozna odgovore. Od vodstvenih in uradnih organov odgovorov pač po stari praksi ne pričakujem. Torej:

V kakšni funkciji je 1. izredni seji prisostvoval predsednik Disciplinske komisije? V zapisniku ni nič o kakem disciplinskem postopku. Ali je imel pravico glasovanja in/ali dajanja predlogov?

Ali je res, da je sekretar ZRS takoj po nastopu zaposlitve knjigovodstvo prenesel na firmo, katere lastnik je on sam? Ali knjigivodsko delo opravlja med rednim delom in tako dobi dvojno plačilo?

Ali je res, da je predsednik ZRS zapravil več tisoč evrov, ker ni podpisal že pripravljene pogodbe (pripravili so jo drugi) z eno večjih slovenskih firm? Razlog naj bi bil, da ob določenem datumu in uri ni bil sposoben pogodbe podpisati zaradi svojega psihofizičnega stanja?

Ali je res, da predsednik ZRS namerava ustanoviti D.o.o. v svoji lasti, ki naj bi za ZRS opravljala moniroting službo?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Sep 2009, 23:41

anton.galun napisal/-a:Dragan, ker me očitno nisi razumel, te še enkrat vprašam:

Mar naj to pomeni, da bo potrebno "avtorje" UO ZRS prositi za dovoljenje, če bom hotel kak zapisnik ali drugi javni dokument posredovati zainteresiranim?

Zapisniki sestankov ZRS so nedvoumno nosilci informacij javnega značaja v skladu z zakonsko in posledično statutarno obvezo do javnosti dela društva oz. zveze društev. Mogoče je v knjižici, ki mi jo priporočaš, zapisano tudi kaj na to temo oz. na temo pravice do obveščenosti in vpliva Zakona o avtorski in sorodnih pravicah nanjo? Naj še dodam, da se osebno ravno ne počutim telebana.

Ob tem se mi poraja vprašanje, ali je glede na tvoje tolmačenje sploh dovoljeno dokument, ki je bil s strani Zveze radioamaterjev Slovenije s pošto poslan ali na kakršni koli drugačen način posredovan v naše društvo, razmnožiti ter v pisni ali kateri koli drugi materialni ali nematerialni obliki posredovati članom, brez, da bi za to dobili izrecno dovoljenje avtorja oz. avtorjev? Torej?

Lahko rečem le še to: ZRS je v zadnjem času ubrala jako čudna pota komunikacije, kjer se skoraj vsaka debata, ki se tiče delovanja in postopkov Zveze radioamaterjev Slovenije, hitro spelje na nivo pravniškega jezika ter pospremi z dvomljivimi tolmačenji, ki trenutno ustrezajo govorcu. Ali je v nadaljevanju mogoče pričakovati še uporabo posodobljenega 133. člena KZ SFRJ ali po domače verbalnega delikta?

Z eno besedo: zaskrbljujoče.

Anton GALUN, Ptuj

Tono, očitno ti nisi prebral oziroma doumel mojega pisanja. Zaradi mene pošiljaj kar ti srce poželi, javna objava pa seveda podleže avtorskemu pravu. In moram reči, da znaš odlično manipulirati z izjavami... in jih obračati v cilju trenutne politike obenem pa prav politikantsko podtikati in namigovati na nekakšno UDBO, ZKS, KZ SFRJ ... itd... je to morda pomanjkanje argumentov, da je potrebno pasti na tako nizek nivo?

Še enkrat. Moj namen ni bil preprečevati karkoli, samo opozoriti na pravilno uporabo avtorskega prava. Z besedo pa nisem omenil, da bom kogarkoli tožil, kot to omenjata Andrej in Janez, ki ju sicer globoko cenim in spoštujem, prvega kot odličnega organizatorja in prijatelja in drugega kot top operaterja... Tega pač ne delam (to delajo drugi, kar si žal tudi sam občutil), to je pač neka izmišljotina, da ne rečem laž...

Veseli me, da se o predlogu ZRDej debatira, daje kritične pripombe, ne boli me tudi negativno stališče, sem pa globoko presenečen nad žolčnostjo razpravljavcev, ki operirajo s tako globokim sovraštvom in prezirom, vlečejo izjave iz konteksta, operirajo z govoricami kot dejstvi, si izmišljujejo neke koristi (le kakšne koristi si lahko pridobim z delom v UO in urejanjem cajtenga, ki komaj preživi z minimalnim budžetom in sem poleg urednika še oblikovalec, postavljač cajtenga, marketingar, pisec člankov, itd?). Daj Janez, ne s..i! Gremo raje v ponedeljek v Kongo na pir in tam kako rečemo...

Ko bom opazil nepravilnosti, ki jih očitaš, in seveda tudi videl dokaze, pa zagotovo ne bom tiho... vsaj dokler sem v UO, ne...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 06 Sep 2009, 00:50

Dragan,

z vsem spoštovanjem, toda ni se potrebno izmikati odgovoru na jasno vprašanje. Ker pa se podtikanja tiče: ali si res lahko prebral kak moj sestavek, kjer pišem o UDBI in ZKS? Nak, ne bo šlo. Aja, pa ne se bati pomanjkanja argumentov. Le zelo boleči utegnejo biti.

Če sem napisal, ali je dovoljeno dokument, ki je bil s strani Zveze radioamaterjev Slovenije s pošto poslan ali na kakršni koli drugačen način posredovan v naše društvo, razmnožiti ter v pisni ali kateri koli drugi materialni ali nematerialni obliki posredovati članom, brez, da bi za to dobili izrecno dovoljenje avtorja oz. avtorjev, sem imel v mislih tudi javno objavo na forumu društva (forum namreč vrši funkcijo posredovanja informacij članom). A je po tvojem v tem primeru potrebno soglasje avtorja ali še kaj več glede na "avtorsko pravo"? Daj se izjasni, da vem, kako bom ravnal v bodoče.

Bi pa pripomnil, da je omenjanje "avtorskega prava" v zvezi z zapisniki in drugimi javnimi listinami Zveze radioamaterjev Slovenije, ki se glede na diskusijo o reprezentativnosti tičejo vseh slovenskih radioamaterjev, popolnoma deplasirano. Nekdo je na tem forumu enkrat že zapisal, da je radioamaterstvo odprta zveza. V Sloveniji bo očitno za to trditev potrebno uporabiti preteklik.

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Zapisnik 1. izredne seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 06 Sep 2009, 11:21

Tudi forum S53AJK ima enako funkcijo - informirati lastno članstvo. Na njem lahko objavim kar hočem, ker ni dostopen za javnost. Poleg tega je vsak uporabnik dolžan pustiti svoj e-mail, preko katerega jih lahko obveščam z enim samim klikom. Tono, ne nameravam se prepirati, niti nisem pisal v imenu ZRS, kot ti podtikaš. Kako boš uporabil določila avtorskega prava je povsem tvoja odločitev.

Ok, priznam, nisi pisal o ZKS, UDBI, to so pisali tvoji somišljeniki... Za to se ti javno opravičujem. Si pa pisal o KZ SFRJ, torej nekdanjem režimu h kateremu se pripisuje tudi vse prej omenjeno, in je ravno tako ponižujoče... Če smatraš Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah za del preteklosti, pa ne vidim rešitve... Tema je sicer še kako aktualna in vse bolj bo. Ko omenjaš zapisnike - saj so vendar javno objavljeni! In kot sem rekel - za obveščanje zadošča neposredni link. Kopiranje celotnega članka pa je imel tu le namen dramaturgije.

Predlog osnutka zakona je bil v pisni in elektronski obliki poslani vsem članom ZRS in ti lahko na enak način razdelijo gradiva svojim članom. Celo navodilo je bilo povsem jasno, naj predsedniki gradivo razdelijo svojim članom. In jaz nisem temu niti z besedo nasprotoval.

Lovljenje na besede v cilju vzpostavljanja nekakšnega izrednega stanja pa je povsem kontrproduktivno in deplasirano, če uporabim tvojo terminologijo.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov