ZRDej - predlog

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s51da » 07 Sep 2009, 06:00

Hoj

Sem redni plačnik položnice ZRS in sem PROTI takemu ZRDej, kot je predlagan.

Ostalo je že bilo povedano.

73 de S51DA
s51da
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Okt 2001, 01:00
Kraj: Bohinj

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 07 Sep 2009, 15:56

s55z napisal/-a:Glede problemske konference pa si dobil obrazložitev in dobro veš, da je po statutu ZRS volilna (torej zavezujoča) lahko samo izredna ali redna konferenca. Se je pa UO dogovoril, da bo na problemski konferenci dogovorjene predloge in pripombe upošteval, kot da so zavezujoči. Ker tak sklep še ni bil sprejet, je to zgolj informacija.


Dragan, se opravičujem, ker uporabljam tvoj tekst za sklicevanje na omenjeno obrazložitev (žal jo nisem našel drugje).

Konferenca ZRS je po statutu izredna ali redna - drugačne konference statut ZRS ne pozna. Vsaka konferenca, tako redna kot izredna pa je zavezujoča. Termina "problemska konferenca" statut ne pozna, torej je obrazložitev, da je le ta posvetovalne narave, malce čudna. Vsekakor pa lahko govorimo torej le o problemskem sestanku članov ZRS, ki je posvetovalne narave. In kot tak (to povsem razumem) ni potrebno, da je zavezujoč za kogarkoli.

Želel sem samo razjasniti termine, ki se uporabljajo.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 07 Sep 2009, 16:07

Bajko, izraz "problemska konferenca" je že uveljavljen tudi v vrstah radioamaterjev.

Celo, če preiščeš ta forum tako, da poiščeš prispevke v katerih se uporablja ta izraz "problemska konferenca" boš ugotovil, da je nekaj prispevkov. Prvič v letu 2003, naslednjič v letu 2007. Morda boš presenečen, toda avtor obeh forumskih prispevkov si ti sam.

Mislim, da je vsak komentar odveč.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s57uw » 07 Sep 2009, 16:54

Lep pozdrav vsem radio amaterjem !
Do sedaj sem videl- prebral 69 prispevkov.Spodbudili so mi zelo mešane občutke.Eni so za pohvaliti, o nekaterih se nebi izgubljalo besed-črk.
Operator sem od 1954 leta, kar mislim še kar ostati navkljub nekaterim razdiralcem te prelepe svetovne skupnosti (v Sloveniji).
Ex sekratar Drago je pred skoraj desetletjem dobil na ZRS mojo dokaj obšino izstopno izjavo v kateri je bil naglas predvsem na takratno neizvajanje sklepov ZRS in s tem članstva v nekaj področjih. Ja, tudi mene samega, saj sem bil v par skromnih dejavnostih do besedno onemogočen, po "višji" sili celo tistih kateri so na kratki val prišli po slovu zakona.Navadna nevoščljivost do takratne prve klase.Arhiv ZRS upam hrani tudi odstopne izjave. Takrat sem v njej zaprosil vsaj za razpravo o mojih razlogih v UO, če že ne za odgovor na moje do besedne pritožbe na nekaj problemov (na primer skrajno neprimerna uporaba digi-ja pri Ormožu do katerega sem iz moje lokacije edino imel dostop).Sicer že dolgo ni aktualno, toda nisem bil edini kateremu je bilo onemogočeno uporabljati dotični digi.
Zakaj so pre mnogi odnehali biti člani ZRS je razvidno tudi iz moje izjave. V kolikor so drugi pisno to naredili, in ne samo prenehali plačevati...Samo glas občestva je bil vedno prisoten--- oni pa nič, oziroma skoraj nič.
Nekaj časa nazaj sem dobil neki občutek da se je ZRS poboljšala. Tudi na prepričevanja starih old timerjev, sem pomislil da bi se zopet učlanil. Toda, potrebno bo počakati, škoda.
Lep pozdrav ! Albert E77UW , kakor tudi še vedno S57UW

P.S: dokler mi s takimi figami v žepih kdo skozi oblast tega Cepta ne vzame.....
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 07 Sep 2009, 18:15

S56ZDB napisal/-a:Bajko, izraz "problemska konferenca" je že uveljavljen tudi v vrstah radioamaterjev.

Celo, če preiščeš ta forum tako, da poiščeš prispevke v katerih se uporablja ta izraz "problemska konferenca" boš ugotovil, da je nekaj prispevkov. Prvič v letu 2003, naslednjič v letu 2007. Morda boš presenečen, toda avtor obeh forumskih prispevkov si ti sam.

Mislim, da je vsak komentar odveč.

73

S56ZDB, Darko


Darko, sem razmišljal, ali naj ti sploh odgovorim, saj menim, da je to dopisovanje povsem nekoristno (ti si v svoj prav prepričan, jaz pa v svojega), a za razjasnitev tvoje navedbe je fer, da to pokažem tudi drugim.

Torej, ker praviš, da sem avtor prispevkov, kjer se omenja besedna zveza "problemska konferenca", si jih poglejmo (nerelevantne /po moji oceni/ dele sem skrajšal, da ne zasedam dragocen prostor).

Prvi prispevek je iz leta 2003 in ima naslov "Predsednik in UO ZRS v odhajanju":

S57BBA napisal/-a:Imam temo za razmislek:
Predlani (2001) je bilo na Konferenci ZRS sklenjeno, da se kotizacija ZRS za leto 2002 ne spremeni (ostane v istem znesku, kot je bila leta 2001). Predsednik in en podpredsednik ZRS sta ponudila svoj odstop. Hkrati je bilo sklenjeno, da se skliče problemska konferenca na temo kotizacije ZRS in smeri razvoja ZRS v bodoče.

Problemske konference ni bilo, UO ZRS pa je za konferenco 2002 pripravil tri variante finančnega načrta za leto 2002 (brez povišanja/1000 SIT povišanja/2000 SIT povišanja). UO je močno zagovarjal povišanje za 2000 SIT in ga tudi dosegel (malce bom zašpekuliral in zmnožil 2000 SIT z 2000 člani in dobil 4MIO SIT), vse na račun prepričevanja predstavnikov klubov, da bo le s tem denarjem ZRS lahko izpeljala projekt "1000 šol", ki naj bi v naše vrste zopet pripeljal večje število mladih.

...
(tri pike sem dodal sedaj kot oznako skrajšanja teksta; ne nahajajo se v originalnem tekstu)

Drugi prispevek pa je iz leta 2007 (pravzaprav sta prispevka dva); prvi ima naslov "Vabilo na 1. sejo UO ZRS", njegov avtor pa je Goran, S52P, drugi pa "Zapisnik 1. seje UO ZRS", avtorja pa sta Peter, S56KPN in Goran, S52P (zanimivo je, da se ta besedna zveza pojavi samo v dnevnem redu, ne pa v tekstu zapisnika).

S57BBA napisal/-a:...

1. Ugotavljanje prisotnosti in sklepčnosti
2. Pregled in potrditev zapisnika 35. konference ZRS
3. Poročilo o primopredaji, sekretar ZRS (problemi – predlogi)
4. Poročilo predsednika o delu med konferenco in sejo UO in dogovor o razdelitvi dela UO
5. Problematika CQ ZRS, predlogi uredniškega odbora (odgovorni urednik)
6. Podpis pogodbe z URSZR in razdelitev nalog, predsednik ZRS
7. Problematika 0,5% dohodnine, podpredsednik ZRS
8. Sponzoriranje, pridobivanje sredstev z izpiti, podpredsednik
9. Podrobnejši delovni program za tekoče leto
10. Poročilo članarina ZRS 2007, sekretar ZRS in predlogi za spremembe, predsednik ZRS
11. Spremembe statuta ZRS in problemska konferenca ZRS (dolgoročno)
12. Aktivnost v klubih, problematika neaktivnih klubov
13. Poročilo o udeležbi članov UO na sejah v zadnjih dveh letih, sekretar
14. QSL biro
15. Prostori ZRS
16. Dogovor za Pordenone
17. Razno

...
(tri pike sem dodal sedaj kot oznako skrajšanja teksta; ne nahajajo se v originalnem tekstu)


Pravzaprav bi moral biti povsem pošten in omeniti še Rudija, S58RU, ki pa je v svojem prispevku z naslovom "PREDLOG SPREMEMB IN DOPOLNITEV STATUTA ZRS" dejansko uporabil to besedno zvezo, saj je želel v svojem predlogu poleg redne in izredne uvesti še institut problemske konference, ki pa bi bila (tako kot drugi dve) seveda zavezujoča.

Uf, pa sem se razpisal. SRY ostalim, ker morajo trpeti tole nakladanje.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s52ab » 10 Sep 2009, 08:51

..... :D ...

..."prohujalo sa vihorom"...

Bomo videli, kakšne bodo posledice tega...

73
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s58ru » 16 Sep 2009, 08:32

OM
Opozorili so me, da ima osnutek predlaganega zakona že odobritev Obrambnega ministrstva, Šolskega ali Visokošolskega ministrstva, DESUS-a, od radioamaterjev, ki so tudi politiki – poslanci… Mi RA imamo pravico premakniti le kako vejico in to bodo uredili z regijskem prepričevanjem.
Domišljal sem si, da bomo z argumenti lahko preprečili zakon, ki ni nobenemu v korist, ne v ponos, a….
Predlagam, da začnemo takoj z lobiranjem pri vseh strankah, poslancih, vladi, ministrstvih…
Morda bi bilo primerno ustanoviti »odbor proti predlaganemu zakonu«, da zbira argumente, podpise ….
73
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 16 Sep 2009, 11:23

Kot sem že napisal, ZRS postaja novi SAZAS...
"čuj kolega moj, ki si pri koritu, jaz vem kako bi lahko legalizirala puljenje denarja iz žepov državljanov"...
in sazas dobi neomejeno oblast nad izvrševanjem in sprotnim zmišljevanjem zakonodaje.. po potrebi, kakor rabijo...
Kot vse kaže bo enako z ZRS, veze in poznanstva so, tako da.. začnite prodajat robo, dokler še tega ne prepovedo.

LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s55s » 16 Sep 2009, 11:33

Albert!

CEPT dovoljenja ti ne bo nihče vzel. Na njem ti piše veljavnost, kot na vseh drugih dokumentih.
Boš pač pritresel nekaj Konvertibilnih mark iz BiH (tukaj boš moral zamenjati v €) v Slovenijo in dobil novo dovoljenje za S5.
Enako je tudi z menoj. Meni CEPT poteče čez nekaj let. Potem pa izbrskam nekaj €, pa bo.

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s57x » 16 Sep 2009, 13:04

Zgledi vlečejo; pravkar sem zvedel, da se tudi - poenostavljeno, planinci navdušujejo za nekaj podobnega. Upam, da bo naše vodstvo šlo na roko SOTA navdušencem in nam izposlovalo kaj popusta, drugače nam bo trda predla.


73 es cu, Jurij, s57x

p.s. nisem zasledil: bodo CEPT veljali do napisanega datuma? Če bodo, bom vesel, če se bo takrat sploh še kdo spomnil mojega pepela!
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s52ab » 16 Sep 2009, 20:19

... :-? "kako postati radioamater"...

http://www.hamradio.si//index.php?optio ... &Itemid=98

...hmm, a nismo tu že kar precej razpravljali o tem, da za radioamaterja NI ravno
potreben izpit, za radioamaterja-operaterja, pa vsekakor....uveden je tudi termin
"polnokrven radioamater"...mal heca mora bit, si je verjetno mislil avtor tega teksta... :wink:

...malo digresije po teh svinčeno - huronskih debatah... :D

Lepo se imejte, družba !
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a S55SR » 17 Sep 2009, 06:03

s58ru napisal/-a:OM
Opozorili so me, da ima osnutek predlaganega zakona že odobritev Obrambnega ministrstva, Šolskega ali Visokošolskega ministrstva, DESUS-a, od radioamaterjev, ki so tudi politiki – poslanci… Mi RA imamo pravico premakniti le kako vejico in to bodo uredili z regijskem prepričevanjem.
Domišljal sem si, da bomo z argumenti lahko preprečili zakon, ki ni nobenemu v korist, ne v ponos, a….
Predlagam, da začnemo takoj z lobiranjem pri vseh strankah, poslancih, vladi, ministrstvih…
Morda bi bilo primerno ustanoviti »odbor proti predlaganemu zakonu«, da zbira argumente, podpise ….
73


Če je to resnično v samo eni piki ali vejici, potem ni debate. Vodstvo mora ponuditi odstop. Delati tako proti lastnemu ljudstvu....
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: ZRDej - predlog

OdgovorNapisal/-a s57uw » 22 Sep 2009, 20:46

Dečki... radio amaterji !
Malo bom še počakal potem pa zopet dam v javnost vsebino-razloge mojega izstopa iz ZRS. Le takih razlogov je bilo kar nekaj in ne samo od mene. Sem že povedal da samo jaz zdaleč nisem noben "faktor" Temveč so faktorji vsi tisti kateri so zadnja leta zaradi nezadovoljstva enostavno prenehali plačevati razne kotizacije, bili črtani oziroma so se celo "izgubile" evidence da smo bilo kdaj člani in kdaj da smo dosegali posamezne klase in podobno.
Razni zagovorniki zadnje novotarije naj premislijo in najdejo-vedo pri komu- te evidence, ter na ham spiritovski način pritegnejo nazaj v ZRS izgubljene ovčice-ljubitelje radio amaterskih dejavnosti, brez zakonov ala narediti moramo red. Le to je bilo danes slišati na 3605, brez obrazložitve kdo da je pa tisti grešnik in seveda o kakem redu naj bi se šlo.
Tisti ki lobirajo za novotarijo z raznimi pikniki..... podobno kakor vemo da so volilni golaži.Ne pozabite da narod pomni.
Lep pozdrav! Albert, še vedno tudi s ponosom S57UW

P.S: Značko za 25 let rad imam na kapi ko obiščem kakšno srečanje radio amaterjev tukaj v Bosni zadnje čase. Ali bi mi morda še tisto kdo vzel ?
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov