ITU Radio Regulations 2008

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 15 Avg 2009, 14:25

Spoštovani,

po temeljitem premisleku sem se odločil, da novih vprašanj ne bom zastavljal, raje bom počakal na odgovore na doslej zastavljena. Nudim tudi popust.

Za pravi odgovor na vprašanje o tem

Ali ZRS res ni bila povabljena k oddaji pripomb ali bolje rečeno predlogov k osnutku ZEKom-B?

ni potrebno odgovoriti na tri druga vprašanja po vaši izbiri. Vprašanja pa so bila itak zastavljena po pošti na ZRS. Mislim, da je to zelo dobra ponudba in ki jo velja vzeti v obzir.

Pa še nasvet: domnevnega nasprotnika je priporočljivo pred izrekom tako težkih besed, ki smo jim priča v zadnjem zapisu, temeljito spoznati. In tudi to, o čem ima ta dotični gospod pojma.

Vaš vdani

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a s52ab » 15 Avg 2009, 15:12

Spoštovanja in upoštevanja vreden predlog...!
ob vsem tem pisanju :

...."kandidiraj za organe ZRS, sestavi program (!) in delaj za
skupno dobro vseh radioamaterjev"... 8) ...to, to...!
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a s57j » 15 Avg 2009, 20:20

S56ZDB napisal/-a:
Tono, se ni pozabilo.. :)

Me pa veseli, da si si vzel AFuG kot večernje branje. Je radioamaterski? Je. Je zakon? Je. Je sorodni pravni sistem? Je. Ga je spisala radioamaterska skupnost? Zelo malo verjetno. Kaj pa je tvoj interes? Da ga piše nek uradniček tako, da naredi copy-paste nemškega zakona ali kaj?

73

S56ZDB, Darko


Spoštovani gospod podprecednik ZRS!

Popolnoma sem prepričan, da ne vi niti skupina, ki jo vodite ali oboji skupaj omenjenemu uradničku ne sežete niti do gležnjev.

Zelo veliko črnila ste prelili v tejle in drugih temah, napisali pa niste nič konkretnega niti odgovorili na nobeno od zastavljenih vprašanj. Zakaj? Ali je razlog v tem, da nimate pojma kaj hočete s svojim ZRDej? Ogromno časa in dela se bo spet vrglo stran samo zaradi peščice ZRSjevskih funkcionarjev, ki jih žene le požrešnost za denarjem.

V svoji častihlepni narcisoidni vnemi hitite vsem kazati, kako imate ravno vi vedno najbolj prav. Vsi drugi nimajo pojma o pojmu.

»Sedaj poskušaš na vsak način zavtreti kolesa nazaj, ne zavedajoč se, da ti pri tem energija uhaja v povsem napačno smer.

Predlagam, da se usmeriš naprej in preveriš kaj je v danih okoliščinah najbolje kar lahko narediš. Če si zamudil konferenco si pač zamudil, tukaj ni več pomoči.«

Zelo dobro pa obvladate tudi žaljenje vsakega, ki si upa povedati svoje mnenje.
V svoji blebetavosti o vrtenju koles nazaj in uhajanju energije v napačno smer ste potrdili domnevo, da je UO ZRS že vse in o vsem odločil, razna vabila k sodelovanju in obljubljeni posveti pa so samo pesek v oči naivnežem.

V svoje roke ste prevzeli tudi delo svojega kolega, ki je bil dosedaj (?) uradno pooblaščen od UO ZRS za stike z javnostjo. Čudi me nenadna zagnanost UO ZRS, da si vzame celo soboto za takojšnjo reakcijo na pisanja na tem forumu. Saj se menda posvetujete s kolegi preden v njihovem imenu kaj napišete tule? Ali pa so vam dali neomejen mandat za komuniciranje z javnostjo?

Polna usta imate govorjenja o škodovanju skupnosti radioamaterjev, hkrati pa pozabljate, da nam ravno vi delate največjo škodo. Tudi leta 2003 je UO ZRS hitel z izenačevanjem operaterskih razredov. Tudi takrat je bil v novembru posvet predstavnikov klubov v Stegnah. Ne boste verjeli, ampak tudi takrat je bil neobvezujoč, brez sprejemanja sklepov, ker je UO ZRS tudi takrat že vse sam odločil. Predvsem zato, da bi nekaterim posameznikom v njem »post festum« legalizirali nezakonito pridobljene klicne znake. Posledice te spremembe zakonodaje se danes odražajo v katastrofalnem stanju slovenskega radioamaterstva. Ampak, tako so si zamislili in mi danes nosimo posledice. Takratni predsednik ZRS je imel moto: »rušil bom vse pred sabo«. In vsak naslednji UO ZRS za njimi je samo še slabši. Vi hočete z ZRDej doseči, da bo vsak slovenski amaterski radiooperater obvezno član ZRS, ali pa bo izgubil licenco. Prav malo vam je mar, če boste iztrebili radioamaterje v Sloveniji le, da vi dosežete svoje.

Kaj narediti?

V ZRS sami ni več nobene možnosti za preprečitev uveljavitve ZRDej. Ko spreminjate svoje interne akte, zahtevate dvotretjinsko večino,

»Iz zapisnika 36. konference ZRS:
Delovni predsednik je po razpravi predlog spremembe statuta dal na glasovnje. Izid glasovanja o spremembah statuta: za spremembe 21, proti 10, vzdržanih 3.
Ker je potrebna dvotretjinska večina, spremembe statuta niso sprejete.«

ko pa hočete spremeniti zakonodajo, ki zadeva VSE S5 radioamaterje, pa je dovolj nekaj posameznikov!

Zatorej mora čimveč posameznikov in klubov proti ZRDej lobirati pri tistih, ki zakonodajo sprejemajo – poslancih v Parlamentu in tako doseči, da bomo radioamaterji lahko obdržali do sedaj veljavne pravice, ugodnosti in tudi dolžnosti.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 15 Avg 2009, 20:46

Janez, Janez,

Veliko si napisal, malo povedal. Med vrsticami pa tudi naslednje:

- da sem prevzel nekakšno "žezlo" od "uradnega govorca"..

Moj odgovor: "Ah, no, tole je pa vendar neuradni forum in jaz govorim v svojem imenu."

- nekaj okrog UO ZRS iz leta 2003..

Moj odgovor: "Ne bi vedel kaj se je tedaj dogajalo saj sem se nekoliko bolj začel zanimati za zgodovino ZRS in UO ZRS šele tedaj, ko me je z vso silovitostjo ta zgodovina treščila v glavo ob prvi priložnosti, ko sem moral poslušat od užaljenkotov kako so nekateri, nekoč, nekje, nekaj... Bla, bla, bla.. Get life!""

- nekaj okrog obdržanja pravic radioamaterjev, itn..

Moj odgovor: "Glede na to, da leta gospodovega 2009 sploh nimamo veljavne pravne podlage za delovanje in pridobivanje radioamerskih dovoljenj so te pravice bolj kot ne fikcija. Češ, bodimo srečni, da v nas nihče ne dreza?! Fige freške ne. Že obisk inšpektorja za varstvo osebnih podatkov lahko marsikaj obrne na glavo, ali pa npr. različni dopisi nergačev po različnih koncih in krajih. UO se je začel zavedati o pomanjkljivi pravni podlagi šele po neuspešnem postopku za odvzem radioamaterskega dovoljenja osebi, ki je vztrajno motila delo mariborskega repetitorja, hkrati ni bila ne član kateregakoli RK in tako ne član ZRS, pa tako noben milejši oz. disciplinski ukrep ni bil možen."

- želiš se dopisovati s poslanci na to temo..

Moj odgovor: "Mirno. Tole je svobodna dežela in si jaz ne slepim, da bodo ravno VSI ploskali. Kar pa je pomembno in to bo ta UO zanesljivo dosegel je to, da so radioklubi in čim več radioamaterjev na problemski konferenci predvsem CELOVITO seznanjeni s 1) problemom in 2) predlogom rešitve. Od tod pa do tega, da radioklubi potlej kakovostno komentirajo osnutek in nanj pošljejo svoje pripombe in morebitne nadaljnje predloge pa bo le še en dodatni korak. Naposled, ta UO bo morebitni dogovorjeni osnutek (če med tem postopek ne bo prekinjen, saj obstajajo tudi močni pritiski, zlasti s strani Antona Galuna oz. RK Ptuj, da se vsak nadalnji napor in delo na izdelavi osnutka ZRDej ustavi) poslal naprej "državi" v obdelavo izključno pod pogojem, da za to dobi od konference ZRS soglasje."

Evo, je še kaj kar nisem povedal (kakopak, neuradno.. :).

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a s57j » 15 Avg 2009, 21:15

S56ZDB napisal/-a:
Moj odgovor: "Ah, no, tole je pa vendar neuradni forum in jaz govorim v svojem imenu."


- nekaj okrog obdržanja pravic radioamaterjev, itn..

Moj odgovor: "Glede na to, da leta gospodovega 2009 sploh nimamo veljavne pravne podlage za delovanje in pridobivanje radioamerskih dovoljenj so te pravice bolj kot ne fikcija. Češ, bodimo srečni, da v nas nihče ne dreza?! Fige freške ne. Že obisk inšpektorja za varstvo osebnih podatkov lahko marsikaj obrne na glavo, ali pa npr. različni dopisi nergačev po različnih koncih in krajih. UO se je začel zavedati o pomanjkljivi pravni podlagi šele po neuspešnem postopku za odvzem radioamaterskega dovoljenja osebi, ki je vztrajno motila delo mariborskega repetitorja, hkrati ni bila ne član kateregakoli RK in tako ne član ZRS, pa tako noben milejši oz. disciplinski ukrep ni bil možen."

73

S56ZDB, Darko


Ah, dajte no gospod podprecednik. Kot podpredsednik ZRS in vodja delovne skupine za pripravo ZRDej o teh temah ne morete govoriti v svojem imenu. To pravico ste izgubili s prevzemom funkcij.
Pravljico o uradno neuradnem forumu pa le še kar nadaljujte, morda pa boste koga prepričali.

Torej ste si res spet vzeli pravice sodnikov. Ponavadi se prekrškarja ali celo zločinca prijavi ustreznim organom in se njim prepusti odločanje o tem, ali je predmetna zadeva res prekršek in se jo odstopi sodniku za prekrške. Vi pa kar direktno: ZAHTEVAMO ODVZEM LICENCE. Ker pa uradni organi le hočejo upoštevati pravno državo, sedaj vi hočete spremeniti zakonodajo.

No, sedaj ste končno prišli s pravo barvo na dan. Ni vam mar za frekvence in ostale stvari, ki se tičejo radioamaterstva, ampak le želite lastnoročno kaznovati nergače in nasploh vse, ki razmišljajo drugače kot vi.

Najlepše se vam zahvaljujem za uradno potrditev mojih trditev v zvezi z ZRDej. Upam samo, da bodo sedaj spregledali tudi ostali in vam preprečili nadaljevanje vaše škodljive dejavnosti.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 15 Avg 2009, 21:32

Janez, kolikor vem tudi avta ne moreš voziti, ne da bi imel nekakšne obveznosti okrog spoštovanja nekakšnih predpisov, kršitev katerih sem ter tja lahko povzroči tudi odvzem vozniškega dovoljenja.

Tvoj zadnji argument je otroški in nevreden resne debate med odraslimi in odgovornimi radioamaterji.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a S55SR » 16 Avg 2009, 00:29

Janez, kolikor vem tudi avta ne moreš voziti, ne da bi imel nekakšne obveznosti okrog spoštovanja nekakšnih predpisov, kršitev katerih sem ter tja lahko povzroči tudi odvzem vozniškega dovoljenja.


Že, že, vendar ni nujno da si član AMZS. Pa tudi AMZS ne more zahtevati odvzema vozniškega izpita, čeprav si ga opravil v njihovi avtošoli.
Vozniški izpit ti lahko odvzame samo država in to na način, ki je predpisan z zakonom in z prijavo ustreznega organa, to je policije.
AMZS nima niti pravice prijaviti te policiji, kaj šele, da bi ti odvzela vozniški.
Analogija je povsem umestna za ZRS (ZKS).

Torej na vsak nači hočete uzakoniti disciplinsko komisijo in ta naj bi bila bog in batina, ali če že želiš, v tujejezičnem pregovoru, ki jih ti tako rad
navajaš, "Kadija tuži, kadija sudi."

O tem, da imaš tvoja osebna mnenja,...
Mislim da stoji za tvojim pisanjem kar nekdo drug!
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 16 Avg 2009, 11:26

anton.galun napisal/-a:Spoštovani,

po temeljitem premisleku sem se odločil, da novih vprašanj ne bom zastavljal, raje bom počakal na odgovore na doslej zastavljena. Nudim tudi popust.


Tono, ni fer! Pa ravno pripravil sem se, da odgovorim na vsa vprašanja, ki bodo zastavljena. Si tako prijazen in zastaviš vsa neodgovorjena vprašanja še enkrat v enem sporočilu (ja, saj veš kako, sem pač debel in len in se mi ne ljubi brskati naokoli).

anton.galun napisal/-a:Za pravi odgovor na vprašanje o tem

Ali ZRS res ni bila povabljena k oddaji pripomb ali bolje rečeno predlogov k osnutku ZEKom-B?


ZRS je bila povabljena k oddaji pripomb, je rok zamudila in a je vseeno oddala svoje pripombe. Na osnovi svojih pripomb je bila s strani Ministrstva za Gospodarstvo povabljena na razgovor glede obrazložitve le teh (pripomb), na kar je rezultat tega pogovora to, da je ZRS dobila dopis, v katerem Ministrstvo (točneje Direktorat za elektronske komunikacije) ugotavlja, da je za upoštevanje pripomb ZEKom-B prepozno in da smo se dogovorili (predvidevam da Direktorat v imenu Ministrstva in ekipa ZRS v imenu ZRS) da se rešuje omenjena problematika v posebnem zakonu.

anton.galun napisal/-a:ni potrebno odgovoriti na tri druga vprašanja po vaši izbiri. Vprašanja pa so bila itak zastavljena po pošti na ZRS. Mislim, da je to zelo dobra ponudba in ki jo velja vzeti v obzir.


Kot sem že napisal, nisi fer - hotel sem odgovoriti na vsa vprašanja...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 16 Avg 2009, 12:08

Zdravo Bajko,

ni problema, bom sestavil en spisek vprašanj. Hkrati pa se ti zahvaljujem za zgornji odgovor.

Lep vikend še naprej,

Tono
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a s57j » 16 Avg 2009, 16:36

S57BBA napisal/-a:
anton.galun napisal/-a:Za pravi odgovor na vprašanje o tem

Ali ZRS res ni bila povabljena k oddaji pripomb ali bolje rečeno predlogov k osnutku ZEKom-B?


ZRS je bila povabljena k oddaji pripomb, je rok zamudila in a je vseeno oddala svoje pripombe. Na osnovi svojih pripomb je bila s strani Ministrstva za Gospodarstvo povabljena na razgovor glede obrazložitve le teh (pripomb), na kar je rezultat tega pogovora to, da je ZRS dobila dopis, v katerem Ministrstvo (točneje Direktorat za elektronske komunikacije) ugotavlja, da je za upoštevanje pripomb ZEKom-B prepozno in da smo se dogovorili (predvidevam da Direktorat v imenu Ministrstva in ekipa ZRS v imenu ZRS) da se rešuje omenjena problematika v posebnem zakonu.

LPB.


Eh, fantje tole pa mi ni več jasno.

anton.galun Napisal/-a: napisal/-a:Kaj ni bila ZRS pozvana, da naj da pripombe na osnutek ZEKom-B? Bi pa ja lahko smiselno dodali manjkajoče člene ali vsaj enega. In kaj se je torej v resnici naredilo okoli ZEKom-B?.



Ni bila pozvana.

73

S56ZDB, Darko"

Kaj vidva ne sedita v istem organu? Ali eden ali drugi ali pa oba nimata pojma kaj se dogaja? Ali še huje: ali nekdo od vaju zavestno laže vsem S5 radioamaterjem in drugi javnosti?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 16 Avg 2009, 18:08

Splošnega poziva ni mogoče enačiti z neposrednim pozivom, žal.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ITU Radio Regulations 2008

OdgovorNapisal/-a s53kp » 16 Avg 2009, 19:27

Vroča sezona se izteka, ma na forumu je vedno bolj vroče. Kaj bo treba izredno konferenco (skupščino)??

Le mirno in pozdrav

Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov