Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a s57j » 28 Avg 2009, 21:14

s55z napisal/-a:Radioamater, ki se po lastni želji deklarira za neoperaterja zaradi izogibanja plačila kotizacije. :wink:


Tako lahko razmišlja samo zmedena ZRS-jevska glava. Splošno znano dejstvo je, da v vodstvu ZRS že dolgo ni nobenega Radioamaterja več. Torej tudi od najvišjih funkcionarjev ne moremo pričakovati, da bodo razumeli in ločili tako osnovne pojme, kot sta RADIOAMATER in AMATERSKI RADIO OPERATER.

Po toliko letih bo sedaj nekakšen E-klasnik odločal o tem, ali sem operater ali nisem?!!!!!

Naziv in status amaterskega radio operaterja posameznik pridobi z uspešno opravljenim za to določenim izpitom. Ta naziv in status mu ostane do konca življenja, ne glede na plačilo raznih članarin, kotizacij ali česa podobnega komurkoli. Ali je aktiven ali ni je samo njegova stvar.

Tako je z vsemi šolami in poklici.
Če ne plačam članarine Zvezi strojnih inženirjev Slovenije, ali mi zato lahko odvzamejo naziv inženirja? Če ne plačam članarine Zvezi veteranov vojne za Slovenijo, ali mi lahko odvzamejo status veterana? Če ne plačam članarine Avto moto zvezi Slovenije ali Zvezi šoferjev in avtomehanikov, ali mi lahko odvzamejo naziv šoferja? Ne se hecat. Vse, kar mi lahko naredijo, je, da me izbrišejo iz evidence članstva in popolnoma nič več.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 29 Avg 2009, 08:41

Janez, zmeda obstaja, ampak nisem povsem prepričan v tvojo navedbo, da naj bi stanovala na naslovu Lepi Pot 6.

Tvoja navedba...

"Naziv in status amaterskega radio operaterja posameznik pridobi z uspešno opravljenim za to določenim izpitom. Ta naziv in status mu ostane do konca življenja, ne glede na plačilo raznih članarin, kotizacij ali česa podobnega komurkoli. Ali je aktiven ali ni je samo njegova stvar."


...zanesljivo ne drži, saj je uspešno opravljen izpit zgolj nujen pogoj za pridobitev radioamaterskega radijskega dovoljenja (licence).

Kot veš, po opravljenem izpitu je vendarle potrebno za dovoljenje zaprositi.

Ko si že omenil voznike in podobne, saj je v bistvu zelo podobno, četudi ne na način, kot si ga skušal prikazati ti. Po opravljenem vozniškem izpitu je pač nujno zaprositi za vozniško dovoljenje. In ga celo občasno obnavljati. Sam povej ali je oseba še vedno "voznik", če nima veljavnega vozniškega dovoljenja. Oziroma, ali postane "voznik" takoj po opravljenem izpitu, ki je zgolj potrditev o nujni usposobljenosti.

Kot rečeno, zmeda, Janez, resnično obstaja, toda trudimo se vsak dan, da bi zmeda bila manjša, če je že ne bomo povsem uspeli odpraviti.

Kar zadeva samo operatersko kotizacijo ZRS te prosim, če te zanima, glede na to, da nisi član ZRS, da prebereš dokumente na enih linkih priloženih pred parimi dnevi iz katerih je razvidno kaj kotizacija je in kaj zanesljivo ni, gdo je zavezanec za plačilo, kdo in na kakšni podlagi upravičenec, in podobno.

Svetujem ti, da te zadeve preučiš, preden se spuščaš na spolzka tla neupravičenega kritiziranja organizacije, ki ji ne pripadaš in vodstva le-te. Temeljna pravila olike velevajo, da društev in zvez, katerih član nisi pač ne žališ.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Zakaj se je QSL manager odločil, da ti vendar dostavlja QSL kartice, da torej od ZRS dobiš nekaj in da ZRSu nazaj ne daš ničesar (oz. je ZRS s tvoje strani deležen žaljivk) je meni neznano.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S56RGA » 29 Avg 2009, 11:04

S56ZDB napisal/-a:P.S. Zakaj se je QSL manager odločil, da ti vendar dostavlja QSL kartice, da torej od ZRS dobiš nekaj in da ZRSu nazaj ne daš ničesar (oz. je ZRS s tvoje strani deležen žaljivk) je meni neznano.


Morda zato ker je kljub nasprotujoči vodilni radioamaterski politiki še vedno radioamater in sledi načelom ham spirita?
S56RGA
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:27
Kraj: Koper, JN65UM

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 29 Avg 2009, 11:08

S56RGA napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:P.S. Zakaj se je QSL manager odločil, da ti vendar dostavlja QSL kartice, da torej od ZRS dobiš nekaj in da ZRSu nazaj ne daš ničesar (oz. je ZRS s tvoje strani deležen žaljivk) je meni neznano.


Morda zato ker je kljub nasprotujoči vodilni radioamaterski politiki še vedno radioamater in sledi načelom ham spirita?


Besedičenje je poceni. (angl: talk is cheap)
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a s57j » 29 Avg 2009, 19:12

S56ZDB napisal/-a:Janez, zmeda obstaja, ampak nisem povsem prepričan v tvojo navedbo, da naj bi stanovala na naslovu Lepi Pot 6.

Tvoja navedba...

"Naziv in status amaterskega radio operaterja posameznik pridobi z uspešno opravljenim za to določenim izpitom. Ta naziv in status mu ostane do konca življenja, ne glede na plačilo raznih članarin, kotizacij ali česa podobnega komurkoli. Ali je aktiven ali ni je samo njegova stvar."


...zanesljivo ne drži, saj je uspešno opravljen izpit zgolj nujen pogoj za pridobitev radioamaterskega radijskega dovoljenja (licence).

Kot veš, po opravljenem izpitu je vendarle potrebno za dovoljenje zaprositi.

73

S56ZDB, Darko


Ali res, gospod podprecednik, ali čisto zares resno res?

Na linku, ki ste ga posredovali za pojasnilo, kaj je in kdo plača članarino in/ali kotizacijo je tudi ZRS-jevska definicija za različne vrste operaterjev.

Navajam:

»Osebni operater je član radiokluba, ki je opravil izpit za amaterskega operaterja, oziroma ima dovoljenje za uporabo radijske postaje.«

In prvi del stavka je za vse vrste operaterjev enak.

Dovoljenje za uporabo radijske postaje (ali vozniško dovoljenje) je zgolj dovoljenje in nič več. Po opravljenem izpitu dobiš naziv in status amaterskega operaterja. Pika.

Zgolj zaradi vas sem še malo pobrskal med svojimi dokumenti.

ZRS mi je leta 1982 izdala:
»DIPLOMA
AMATERSKI RADIOOPERATER »C/D« razreda
Strokovni izpit za amaterskega radiooperaterja je uspešno opravil pred izpitno komisijo ZRS.
Datumi in podpisi«

ZRS mi je leta 1984 izdala:
»DIPLOMA
AMATERSKI RADIOOPERATER

Izpit za amaterskega radiooperaterja »B« razreda je uspešno opravil-a pred izpitno komisijo ZRS.
Datumi in podpisi«

ZRS mi je leta 1987 izdala:
»DIPLOMA
AMATERSKI RADIOOPERATER

Izpit za amaterskega radiooperaterja »A« razreda je uspešno opravil-a pred izpitno komisijo ZRS.
Datumi in podpisi«

Glede na to, da operaterji »C« razreda nis(m)o mogli imeti svojih postaj in klicnih znakov, s(m)o delali zveze samo v klubu s klubskim klicnim znakom.

Vi torej trdite, da nismo bili amaterski radiooperaterji, ker nismo imeli dovoljenja za uporabo SVOJE radijske postaje? Smo torej že takrat kršili zakone in predpise? In Statut ZRS?

Gospod podprecednik, še enkrat vas lepo prosim, ne komentirajte stvari o katerih nimate niti najmanjšega pojma.


S56ZDB napisal/-a:Svetujem ti, da te zadeve preučiš, preden se spuščaš na spolzka tla neupravičenega kritiziranja organizacije, ki ji ne pripadaš in vodstva le-te. Temeljna pravila olike velevajo, da društev in zvez, katerih član nisi pač ne žališ.

73

S56ZDB, Darko


Enako svetujem tudi jaz vam.

Temeljna pravila olike velevajo, da posameznikov, ki ne pripadajo tvoji organizaciji pač ne vključuješ v svoje načrte za spreminjanje zakonodaje.


LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a s57j » 29 Avg 2009, 21:10

S56ZDB napisal/-a:
S56ZDB, Darko

P.S. Zakaj se je QSL manager odločil, da ti vendar dostavlja QSL kartice, da torej od ZRS dobiš nekaj in da ZRSu nazaj ne daš ničesar (oz. je ZRS s tvoje strani deležen žaljivk) je meni neznano.


Tega ne vem. Mogoče zaradi tega, ker je delo s QSL-ko opravljeno. Miloš prime kartico v roko, poišče komu je namenjena in, če že ne pozna operaterja, pogleda v bazi v kateri klub spada naslovnik. In, ko ugotovi, da le-ta ni član ZRS ima na izbiro dve možnosti: kartico vreči v koš ali v predalček dotičnega kluba. Količina dela je pri obeh možnostih enaka. Miloš očitno še ocenjuje, da je v takem primeru bolje posredovati QSL-ko naslovniku. Visoki funkcionarji ZRS pa včasih mislijo, da QSL biro ni potreben.

Na naslovu
viewtopic.php?f=9&t=5015&hilit=qsl+biro
lahko to lastnoročno preberete:
»
S56CT Napisal/-a:
Glede biroja in dogodkov okoli tega pa je moje mnenje sledeče:

Bivše vodstvo ZRS je na skrajno neprimeren način povedalo Milošu, da dela v QSL biroju ne opravlja več. Če so že imeli načrte glede novega, čeprav se sam strinjam, da če nekdo dela dobro, naj to dela tudi vnaprej, bi !!!morali!!! Milošu to povedati prej, ne pa na konferenci.
Novi mandatar je po tem dogodku na konferenci poskušal umiriti žogico in prosil Miloša, naj 6 mesecev v to delo uvaja sekretarja, kar pa je Miloš zavrnil. Reakcija normalnega človeka.
Drugače sem mnenja, da smo vsi nadomestljivi, tudi Miloš. Ker pa razumem strah vseh, ki pošiljajo večjo količino kartic, je moje mnenje, da Miloš ostane. Bolj vprašanje je, če bo po vsem tem, sploh hotel ostati.


Tilen živjo!

Izgleda, da bova kar tukaj začela sejo UO...

Torej, da ne bo izgledalo, da se sam skrivam; pobudnik zmanjšanja zneska, namenjenega QSL biroju, sem bil jaz s svojim predlogom finančnega načrta za leto 2007, ki sem ga na UO ZRS poslal lani decembra. V njem sem tudi podrobno utemeljil razloge. Da ne kompliciram: predlagal sem, da se stroški, ki so sedaj namenjeni delu v QSL biroju, ukinejo (prerazporedijo na ostale RA aktivnosti) in da se za to delo zadolži novega sekretarja ZRS, ki bo, pri tem, da ne bo več urednik CQ ZRS, imel dosti več časa za tako delo. Ker je bila ideja, da je sekretar pač osem ur na dan v prostorih ZRS, bi lahko počel tudi to.

Sam ne uporabljam QSL biroja in poznam delo v njem predvsem po tem, kar vidim, ko sem na ZRS. Kljub temu sem prepričan, da bi tudi sekretar ZRS poleg ostalih obveznosti zmogel tudi to delo. Je pa res, da sem poleg tega predlagal tudi, da se na ZRS obdrži sistem dveh do treh dni z uradnimi urami za "stranke", vsaj dva dneva na teden pa naj uradnih ur ne bo, da bo imel sekretar možnost obiskovanja ministrstev, podjetij, itd. s svojo osnovno nalogo, zagotoviti boljše pogoje za vse slovenske radioamaterje.

Se pa pridružujem Tilnovemu razmišljanju, da je način komunikacije z Milošem, milo rečeno, grozen. Glede na to, da smo o zmanjšanju stroškov govorili tri mesece, mi je bilo logično, da se bo Miloša povabilo k debati, prav tako pa me prav preseneča podatek, da je Miloš poskušal komunicirati z vodstvom, pa da mu na njegova pisma ni nihče odgovarjal. Sam za to na UO nisem nikoli slišal...

LPB.«

Na posvetu predstavnikov klubov novembra 2003 v Steganh sem predlagal ustanovitev QSL Biro d.o.o. V veliko kasneje napisanem zapisniku o posvetu so sicer ZRS-jevski funkcionarji pripisali: »seveda v okviru ZRS.«, česar jaz nisem rekel. Biro bi kupil eno danes dovolj natančnih digitalnih tehtnic, s katero bi tehtali količino prejetih in poslanih kartic posameznega operaterja. Cena na kg QSL-k bi bila sestavljena iz manipulativnih stroškov, stroškov poštnine, marže in DDV-ja. ZRS-jevci pa so si raje omislili pogodbo QSL biroja z nečlani ZRS, po kateri naj bi slednji za usluge biroja plačevali večkratnik običajne članarine/kotizacije. Seveda se ni nihče odločil za tak način. Pred par leti so plačilo po pogodbi zmanjšali na eno običajno članarino. Bo mogoče Miloš povedal, koliko nečlanov se je odločilo za pogodbo. Verjetno jih lahko preštejemo na prste ene roke.

Sam sem razposlal več kot 25.000 QSL-k. Samo za WRTC 2000 na Bledu sem kupil in razposlal 10.000 (deset tisoč) kartic. Odkar sem izstopil iz ZRS pa preko biroja nobene več. Tiste, ki jih rabim pošljem direktno. Vedno z naslovljeno povratno ovojnico (SASE) in povratno poštnino v obliki IRC ali green stamps. Poleg tega imam vse zveze naložene v LoTW, kjer si lahko vsakdo potrdi zvezo z mano. Na tak način sem potrdil čisto vse žive DXCC in še nekaj izbrisanih. DXCC diplomo imam na vseh devetih KV bandih, CQ WAZ pa na sedmih. Na 1,8 in 24 MHz mi manjka le še po par con.

In vi, gospod podprecednik, ste že kdaj dobili kako QSL-ko iz tujine? Koliko ste jih odposlali? Ste že osvojili kako diplomo? Sodelovali v kakšnem radioamaterskem tekmovanju? V ARG tekmovanju? Napisali kak strokovni ali sploh kakršen koli članek v CQ ZRS ali kako drugo radioamatersko glasilo?

Toliko o tem, kdo je amaterski radiooperater ali radioamater. Toliko tudi o z dekretom zaukazani enakosti med operaterskimi razredi. Toliko tudi o tem, kdo naj komu »nabija« o tem, kdo naj preučuje zadeve, preden se spušča na spolzka tla debatiranja o radioamaterstvu.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S51AY » 30 Avg 2009, 08:22

Zdi se mi skrajno nedopustno, da nekdo radioamaterje deli na operaterje in radioamaterje. Kot da bi padalce delil na tiste ki skačejo iz letala in tiste, ki od spodaj ploskajo in igrajo šefe...
Saj tisti "aplavderji" ne potrebujejo za svoje ljubiteljstvo izpita ! Gledaš, ploskaš in to je to. A je tudi tisti, ki na LF posluša oddaljene postaje, za zabavo, radioamater ? Pa to lahko počne vsak, še majhni otroci. Ne vem, kam to gre, preveč je politike, pa vedno manj bistva radioamaterstva, pod katerega se avtomatsko razume tudi operaterstvo. Glede na vse, mi je popolnoma jasno, zakaj je naša organizacija tako zavozila od bistva. Že približen podatek 5000 radioamaterjev v S5 in samo 1500 članov ZRS je zelo zgovoren. Pa dajte, prosim vas, nehajte s politiko in pustite padalcem, naj letijo, saj to obvladajo (ne kot VI), da se jih ne bo zaradi vas še več ubilo... (zadnji stavek je prispodoba)
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a s52ab » 30 Avg 2009, 12:38

Arpi...tukaj nimaš prav !

Treba je razlikovati med "radioamaterji" in "radioamaterji - operaterji"...
V S5 (ali SVN po ITU), je to kar pišeš, še nekako razumljivo.
Vendar v svetu je mnogo aktivnosti, ki jih prištevamo k radioamaterstvu in
s katerimi se resno ne more ukvarjati vsak otrok ali stara mamca.... 8)
...povdarjam, če se hočeš resno ukvarjati s tem....Recimo: "Broadcast",
"Crystal Radio", etc...to so resne zveze radioamaterjev, ki med sabo prirejajo
tudi tekmovanja.....sprejem "prirodnih fenomenov" in še bi se našlo...
da "moje" trenutne skupine (nekaj sto nas je WW), ne omenjam :wink:

Ti resno spremljajo(mo) dogajanja na radiofrekvenčnem spektru tam od nekje
nekaj kHz pa v GHz-e. Posamezniki tudi od nekoliko Hz (Ruski Zevs je na 83 Hz... :wink: )
To ne more "vsak otrok"...in ...to NI politika, razumljivo kajne ?!

Razlika je, da ti radioamaterji ne sodelujejo s svojimi signali v frekvenčnem spektru,
radioamaterji - operaterji pa sodelujejo(mo), čeprav v zelo zelo ozkem delu spektra.
Slikovito prikazano: eni dogajanja na cesti spremljajo, eni pa so "udeleženci v prometu"...

Sicer pa...ta tematika bo kmalu aktualna, malčken še počakajte... :wink:

Lepo se imejte vsi skupaj

73
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a s57j » 30 Avg 2009, 12:40

Živjo, Arpi!

Se mi zdi, da te ne razumem najbolj.

»Zdi se mi skrajno nedopustno, da nekdo radioamaterje deli na operaterje in radioamaterje.«

Razlika je pač očitna in bistvena.

»A je tudi tisti, ki na LF posluša oddaljene postaje, za zabavo, radioamater ?«

Kakšna je že definicija SWL? Ali za svojo dejavnost potrebuje operaterski izpit? Ne. Ko opravi operaterski izpit začne tudi oddajati, prej je samo poslušal. Če torej ni opravil izpita za operaterja ni operater. Ali je SWL radioamater? Skoraj bi si upal trditi, da je.

Ali nekdo, ki se želi ukvarjati z ARG potrebuje operaterski izpit? Ne. Če torej ni opravil izpita za operaterja ni operater. Ali je nekdo, ki se ukvarja samo z ARG radioamater? Skoraj bi si upal trditi, da je.

Najbrž ni potrebno naštevati naprej.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S51AY » 30 Avg 2009, 15:35

Jože in Janez !

Saj imata oba prav, malo sem se narobe izrazil. Seveda, tudi ARG in SWL so radioamaterji, po definiciji je radioamater vsak, ki se ljubiteljsko ukvarja z radio tehniko. Ne razumem samo tega, zakaj nas je treba deliti... (višina kotizacije?)
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Časovnica aktivnosti za preprečitev ZRDej

OdgovorNapisal/-a S58S » 18 Sep 2009, 15:05

S56ZDB napisal/-a:Ko si že omenil voznike in podobne, saj je v bistvu zelo podobno, četudi ne na način, kot si ga skušal prikazati ti. Po opravljenem vozniškem izpitu je pač nujno zaprositi za vozniško dovoljenje. In ga celo občasno obnavljati. Sam povej ali je oseba še vedno "voznik", če nima veljavnega vozniškega dovoljenja. Oziroma, ali postane "voznik" takoj po opravljenem izpitu, ki je zgolj potrditev o nujni usposobljenosti.

S56ZDB, Darko

In kaj to, zgoraj omenjeno "vozniško dovoljenje" je?? Zame je to CEPT! In zakaj je potrebno še nacionalno dovoljenje? Ja seveda, za pobiranje denarja in polnjenje blagajne ZRS. Mislim, da je njegov način veliko bolj pravilno prikazan, kot tvoj.

Kar se tiče osnutka zakona, je pa to največje "skropucalo" kar sem jih kdaj videl. Resnično nič drugega kot samo to, kako napolnit blagajno ZRS.
Skregana je tudi logika z zakonom o društvih, namreč v zakonu o društvih nikjer ne piše, da mora za obstoj društva biti najmanj 10 članov. V zakonu o društvih tudi ne piše, da MORA biti društvo, obvezno član zveze društev, ampak LAHKO se društva združujejo v zveze. S tem zakonom se pa želi prisilit vsa društva v to, da se povežejo v eno samo zvezo.
CHEERIO BAJ FRM S58S ROBERT !
S58S
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 24 Feb 2002, 01:00
Kraj: VUHRED JN76OO

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron