Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 11:34

Mislim, da se voda počasi bistri, saj je debata v zadnjih mesecih na temo "zakon", "članstvo", "ZRS" in podobno prinesla na dan marsikatero dobro misel in zamisel, kakor tudi marsikatero kritiko, bodisi upravičeno (kot je npr. tista o ne-odgovarjanju na dopise radioklubov).

Ko si že omenil "hamspirit", le-ta vendar določa nekaj lojalnosti in podpore do lastne krovne radioamaterske organizacije. Brez te podpore in temeljne lojalnosti prav nobena organizacija ne preživi. Ne vem kakšen lahko ima interes tisti, ki z odtegovanjem sredstev (kotizacije) meni, da lahko karkoli izboljša.

Kakopak, "glasovanje z nogami" naj se vendar začne v lastnem klubu. Če, namreč, klub vztraja (kljub želji posameznika, ki "pošilja sporočilo" z neplačevanjem kotizacije) v članstvu v zvezi, hkrati pa radioamater vztraja v takem klubu, ki je vendar prostovoljno nase prevzel ne le (članske) pravice temveč tudi članske obveznosti, mar ni to shizofrena situacija?

Mar ljudje resnično demokratično odločanje razumejo tako, da sklepov večine ne bodo spoštovali in temu rečejo "lastna izbira"?! Hmm, nič bolj kot to, da kdo gre v štacuno, sune štruco kruha, ker je lačen. Pač, njegovo videnje resnice in njegovo videnje pravičnosti.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S51KW » 20 Avg 2009, 12:37

Ko si že omenil "hamspirit", le-ta vendar določa nekaj lojalnosti in podpore do lastne krovne radioamaterske organizacije. Brez te podpore in temeljne lojalnosti prav nobena organizacija ne preživi

Jaz Darko pod besedo HAMSPIRIT razumem skup navodil,pravil in navad ki so jih sprejeli radioamaterji kot način obnašanja na frekvencah in pri medsebojni komunikaciji in po mojem nima nobene povezave z lojalnostjo do nekega združenja ali organizacije. Za takvo lojalnost in potporo "članstva" so direktno odgovorni vsi tisti ki vodijo,odločajo in sprejemajo zakone z eno besedo "vodilni" kateri so sprejeli to nehvaležno vlogo.Kot verjetno veš da siliti nekoga da živi po tvojih pravilih nujno pripelje do sovraštva in razdora ker je kontraproduktivno za oba.Zato torej poskušajmo ZRS-u povrniti ugled in naredimo ga zanimljivim in verjemi da ne bo težav z plačevanjem kotizacij in prispevkov.
Pa še ena majhen komentar v resnični demokraciji je vsaka ideja ali izraz nestrinjanja potreben obravnave ker v nasprotnem pride do totalitarizma.
Lp. max. 73
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 13:19

HAM-SPIRIT je, kolikor vem, tudi eno izmed izpitnih vprašanj. Zame osebno je tudi del mojih življenskih prepričanj.

73

S56ZDB, Darko

--

http://www.arrl.org/acode.html

The Amateur's Code

The Radio Amateur is

CONSIDERATE...never knowingly operates in such a way as to lessen the pleasure of others.

LOYAL...offers loyalty, encouragement and support to other amateurs, local clubs, and the American Radio Relay League, through which Amateur Radio in the United States is represented nationally and internationally.

PROGRESSIVE...with knowledge abreast of science, a well-built and efficient station and operation above reproach.

FRIENDLY...slow and patient operating when requested; friendly advice and counsel to the beginner; kindly assistance, cooperation and consideration for the interests of others. These are the hallmarks of the amateur spirit.

BALANCED...radio is an avocation, never interfering with duties owed to family, job, school or community.

PATRIOTIC...station and skill always ready for service to country and community.

--The original Amateur's Code was written by Paul M. Segal, W9EEA, in 1928.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57j » 20 Avg 2009, 13:39

Živ!

Le zakaj bi jaz moral biti lojalen ARRL-u in Združenim Džavam Amerike?


LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 20 Avg 2009, 13:41

Jaz bi tu še nekaj drugega povdaril...
S56ZDB napisal/-a:HAM-SPIRIT je, kolikor vem, tudi eno izmed izpitnih vprašanj. Zame osebno je tudi del mojih življenskih prepričanj.

73

S56ZDB, Darko

--

http://www.arrl.org/acode.html

The Amateur's Code

The Radio Amateur is

CONSIDERATE...never knowingly operates in such a way as to lessen the pleasure of others.

LOYAL...offers loyalty, encouragement and support to other amateurs, local clubs, and the American Radio Relay League, through which Amateur Radio in the United States is represented nationally and internationally.

PROGRESSIVE...with knowledge abreast of science, a well-built and efficient station and operation above reproach.

FRIENDLY...slow and patient operating when requested; friendly advice and counsel to the beginner; kindly assistance, cooperation and consideration for the interests of others. These are the hallmarks of the amateur spirit.

BALANCED...radio is an avocation, never interfering with duties owed to family, job, school or community.

PATRIOTIC...station and skill always ready for service to country and community.

--The original Amateur's Code was written by Paul M. Segal, W9EEA, in 1928.
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 14:01

s57j napisal/-a:Živ!

Le zakaj bi jaz moral biti lojalen ARRL-u in Združenim Džavam Amerike?


LP Janez, S57J


Verjetno nisem edini, ki bo ob tvojem vprašanju obnemel. Iskreno, ni ti mogoče odgovoriti drugače kot to, da preveri letnico nastanka ham-spirita, kakor tudi to, da se je od tedaj radioamatersko gibanje razširilo verjetno prav po vsej zemeljski obli (plus njeni nizki orbiti) in da besedilo ham-spirita uporabljajo prav povsod, ne glede na to, da v originalnu resnično apelira na lojalnost do (ameriške) radioamaterske zveze.

In vendar, verjetno dojemaš, da v Sloveniji to vlogo ima ZRS in prav nobena druga kolektivna organizacija radioamaterjev.

Ko in če se bo pojavila konkurenčna zveza, ki bi to enotnost načela, bo imela nalogo prepričati vsaj IARU, da je točno ona tista, ki predstavlja slovenske radioamaterje. IARU namreč prav iz tega razloga ne pozna koncepta več krovnih nacionalnih radioamaterskih organizacij, saj bi tak koncept peljal v razbijanje enotnosti celotnega radioamaterizma po celem svetu. Ne slepimo se, namreč, z mislijo, da so prav povsod po svetu v vseh državah radioamaterji tudi dejansko enotni in da v 100% deležu podpirajo (moralno in finančno) lastne nacionalne radioamerske organizacije.

Še več. Zelo verjetno je tudi v času nastanka ham-spirita vprašanje "lojalnosti do krovne organizacije" bilo pereče, oz. toliko pereče, da si je zaslužio omembo v neki krovni deklaraciji. Z besedo, če ta lojalnost ne bi ponekod bila vprašljiva se je ne bi niti omenjalo, še manj pa bi bilo vprašanje "ham-spirita" živo do današnjih dni.

Toda, če že sprašuješ po ham-spiritu bi bilo lepo, če vsaj ne bi iz tega lepega načela delal coto.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57k » 20 Avg 2009, 15:13

Darko,

Janez ti je postavil vprašanje, ki sem ti ga sam mislil postaviti že na začetku te teme, ko si na moj prispevek odgovoril s kopijo ham-spirita. Žalostno je, da se še vedno upiraš na vse "napade" z izgovorom na ham-spirit. Vseeno nas je veliko, ki smo opravili izpit pred 25 in več leti ter težko sprejemamo dejstvo, da nam podpredsednik zveze neprenehoma vsiljuje dejstvo, da z našimi vprašanji in pisanjem na forumu kršimo ham-spirit.
Nehaj se sklicevati na ham-spirit, ker če že velja (ham-spirit) v vseh postavkah, v tej okrog lojalnosti do ARRL-a vsekakor ne in težko nas boš s svojim načinom in pristopom prepričal v tvoj prav. Če je lojalnost to, da plačam kotizacijo in sem tiho, potem bi moralo to pisati; če ne, se nima nihče pravice spraševati o moji lojalnosti. Očitno smo pri razlagi ham-spirita vsak na svojem bregu, kriv pa si ti, ker si ga "vpoklical" takrat, ko ga ne bi smel. 28 let sem lojalen ZRS s plačevanjem kotizacije, sedaj, ko sem enkrat povedal na glas, kar mislim, pa sem naenkrat nelojalen( in vsi ostali drugače misleči). Se ti ne zdi to ironija?

Ker pa se že tema res vleče dolgo, ti bom na tvoje vztrajanje po ham-spiritu postavil konkretno vprašanje, ki bi ga moral že na začetku teme, ko sem citiral 6.člen našega Statuta ( s tem namenom sem ga citiral, pa si mi s kopijo ham-spirita verjetno poskušal povedati, naj bom tiho) in se resnično(!) veže na to temo:

A ni UO ZRS kršil 6.člen Statuta ZRS, ko je pred vsemi člani ZRS zamolčal sestavo skupine za pripravo Zakona?

Lep pozdrav iz Ptuja,

Sandi, S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 15:31

Sandi, da ne bi preveč dolgovezili in motovilili, četudi sem po tihem upal, da bo do sedaj že vsem jasno zakaj taka "skrivnost" okrog sestave delovne skupine.

Pa ti povem, da je iz tona vseh debat na temo "ZRDej" povsem jasno zakaj se člani delovne skupine v tem trenutku ne želijo izpostavljati javnosti. Še več, kot (neformalni) vodja te delovne skupine se izpostavljam jaz zato, da se njim ni treba. Zase, namreč, vsaj bežno verjamem, da sem se sposoben obraniti od različnih očitkov, napadov, kakor posameznih, kot skupinskih, kakor tistih, ki jih sprožajo ne-člani (niti klubov, kaj šele plačniki ali neplačniki kotizacije), kot navsezadnje tudi člani, celo posamezni radioklubi.

Na nasprotni (moji) strani je zgolj in samo sklep zadnje konference, ter neomajna vera v to, da se začete zadeve mora dokončati, na en ali na drug način. Za zdaj nimam mandata, da bi npr. dela na izdelavi zakonskega osnutka ustavil (kljub izrecnim zahtevam nekaterih), a tudi tega ne, da bi javno povedal kdo točno so tisti posamezniki, vse po vrsti radioamaterji, ki so svoj čas in strokovnost žrtvovali zato, da mogoče (le mogoče, saj izzid še zdaleč ni gotov) celo dobimo SVOJ krovni zakon, spisan od radioamaterjev, o radioamaterjih, za radioamaterje (bežno Copyright 1863 by Abraham Lincoln).

Za konec, veseli me, da nestrpno pričakuješ osnutek, saj je toliko večja verjetnost, da ga boš tudi prebral ter skozi svoj radioklub nanj podal svoje pripombe.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57k » 20 Avg 2009, 16:18

Darko,

kredibilnost je tista zadeva, ki ste jo v startu izgubili (UO ZRS), kredibilnost. Na jasno postavljena vprašanja ste (si) začeli mencati, namesto, da bi stopili pred vse radioamaterje v Sloveniji in povedali naglas, to so naše glavne iztočnice za pripravo Zakona, zato in zato jih želimo v Zakonu, tem ljudem smo zaupali, ker verjamemo, da lahko pripravijo takšen predlog, ki bo pisan vsem nam v Sloveniji - vsem, tudi tistim, ki niso člani ZRS. Pa bi bila stvar verjetno drugače sprejeta.

Opažam, da si pri pisanju zelo hiter, le odgovoriš nerad na konkretna vprašanja. Ne bom vztrajal, da odgovoriš na moje zadnje (konkretno) vprašanje, pa čeprav verjamem, da si Statut ZRS dobro naštudiral, žalosti me le dejstvo, da tako vztrajno zastopaš stališče, da je ta sklep konference potrebno izvršiti, " na en ali drug način". Če je bila "klima" na konferenci takšna, se mi zdi, da je sedaj malce drugačna. Mogoče se motim, vesel bom tudi kakšnega drugačnega mnenja koga, ki se do sedaj še ni oglasil.

Izrazil sem moje stališče, sedaj pa v klet, da dokončam ring rotor, ki mora drugi teden na stolp...

Lep pozdrav iz še vedno sončnega Ptuja,

Sandi S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S51KW » 20 Avg 2009, 16:41

HAM-SPIRIT je, kolikor vem, tudi eno izmed izpitnih vprašanj. Zame osebno je tudi del mojih življenskih prepričanj

Bravo Darko,stvarnik ali narava so nas naredili in življenje oblikovalo različne tako da za sebe ne morem trditi da je hamspirit moje življenjsko prepričanje,zame ima veljavo v zadevah povezanih z mojim hobijem.
V tvojem zadnjem postu sem zasledil veliko nervoze in neprepričljivosti zato se skrivaš za sklepi in mandati zadnje konference.Verjamem da nobeden od radioamaterjev ki so se oglašali tukaj ni želel nič drugega kot informacije o tem gdo,kako in zakaj.......Žal moram pa pripomniti tudi to da si ti z svojo igro skrivlnic,izmikanj in nedajanja informacij kot neformalni vodja naredil kar nekaj nejevolje in na nek način še poglobil nezaupanje v ZRS. :oops:
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 19:18

Si prepričan, da bo boljše zgolj, če utihnem?
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57j » 20 Avg 2009, 20:29

S56ZDB napisal/-a:
s57j napisal/-a:Živ!

Le zakaj bi jaz moral biti lojalen ARRL-u in Združenim Džavam Amerike?


LP Janez, S57J


Verjetno nisem edini, ki bo ob tvojem vprašanju obnemel. Iskreno, ni ti mogoče odgovoriti drugače kot to, da preveri letnico nastanka ham-spirita, kakor tudi to, da se je od tedaj radioamatersko gibanje razširilo verjetno prav po vsej zemeljski obli (plus njeni nizki orbiti) in da besedilo ham-spirita uporabljajo prav povsod, ne glede na to, da v originalnu resnično apelira na lojalnost do (ameriške) radioamaterske zveze.

In vendar, verjetno dojemaš, da v Sloveniji to vlogo ima ZRS in prav nobena druga kolektivna organizacija radioamaterjev.

Ko in če se bo pojavila konkurenčna zveza, ki bi to enotnost načela, bo imela nalogo prepričati vsaj IARU, da je točno ona tista, ki predstavlja slovenske radioamaterje. IARU namreč prav iz tega razloga ne pozna koncepta več krovnih nacionalnih radioamaterskih organizacij, saj bi tak koncept peljal v razbijanje enotnosti celotnega radioamaterizma po celem svetu. Ne slepimo se, namreč, z mislijo, da so prav povsod po svetu v vseh državah radioamaterji tudi dejansko enotni in da v 100% deležu podpirajo (moralno in finančno) lastne nacionalne radioamerske organizacije.

Še več. Zelo verjetno je tudi v času nastanka ham-spirita vprašanje "lojalnosti do krovne organizacije" bilo pereče, oz. toliko pereče, da si je zaslužio omembo v neki krovni deklaraciji. Z besedo, če ta lojalnost ne bi ponekod bila vprašljiva se je ne bi niti omenjalo, še manj pa bi bilo vprašanje "ham-spirita" živo do današnjih dni.

Toda, če že sprašuješ po ham-spiritu bi bilo lepo, če vsaj ne bi iz tega lepega načela delal coto.

73

S56ZDB, Darko


Spoštovani gospod podprecednik ZRS, prosim, nikar ne razpravljajte o stvareh o katerih nimate najmanjšega pojma. Sploh pa ne učite drugih tega, česar sami ne poznate.

Vi sami ste v prispevku poudarili (odebelili) tekst o ameriški zvezi in državi.

V svojih 27 + letih med radioamaterji nisem vse skupaj tolikokrat slišal omenjati Ham Spirit, kot ste ga vi omenili v zadnjih nekaj dneh. Pri nas temu po domače rečemo kar kodeks obnašanja radioamaterjev in nam ni treba uporabljati ameriškega. Naš niti ni zapisan. Take nenapisane kodekse imajo tudi druge ljubiteljske in ostale organizacije kot so taborniki, skavti, modelarji…. Kot ameriški Ham Spirit tudi ti kodeksi poudarjajo splošno veljavne vrednote, kot so prijateljstvo, strpnost, sodelovanje, spoštovanje starejših in tudi domoljubnost. Splošni kodeksi pa ne poudarjajo lojalnosti in pripadnosti neki konkretni organizaciji. Po domače tem pravilom obnašanja rečemo bonton. In po teh pravilih je potrebno živeti in se ravnati, ne pa o njih GLASNO govoriti in poudarjati samo tistih točk, ki nam v dani situaciji najbolj odgovarjajo. In vi, gospod podprecednik, vsakodnevno kršite vsa ta pravila in vsakega od njih posebej. Ob tem pa nas vse ostale kar naprej pozivate k spoštovanju Ham Spirita.

Če je kdo iz tega naredil coto (nimam pojma, kaj besedica pomeni, vendar, če ste jo vi uporabili, zagotovo nekaj slabega), potem ste to samo in edino vi, gospod podprecednik.

Spoštovani gospod podprecednik ZRS, prosim, nikar ne razpravljajte o stvareh o katerih nimate najmanjšega pojma. Sploh pa ne učite drugih tega, česar sami ne poznate.

»Ko in če se bo pojavila konkurenčna zveza, ki bi to enotnost načela, bo imela nalogo prepričati vsaj IARU, da je točno ona tista, ki predstavlja slovenske radioamaterje. IARU namreč prav iz tega razloga ne pozna koncepta več krovnih nacionalnih radioamaterskih organizacij, saj bi tak koncept peljal v razbijanje enotnosti celotnega radioamaterizma po celem svetu. Ne slepimo se, namreč, z mislijo, da so prav povsod po svetu v vseh državah radioamaterji tudi dejansko enotni in da v 100% deležu podpirajo (moralno in finančno) lastne nacionalne radioamerske organizacije.«

Kar je popolnoma normalno. Celotno radioamaterstvo je čuden pojem. Tudi enotno niti približno ni. V JARL je vključen manjši procent radioamaterjev, kot v ZRS. Tudi v ARRL niso vključeni vsi radioamaterji. REF je sicer po merilih IARU nacionalna organizacija, vendar so ob njej še tri druge radioamaterske organizacije v isti državi. V LY, ki je primerljiva s Slovenijo sta dve organizaciji.
»There is Lithuanian Amateur Radio Society and Lithuanian Radio Sports Federation. But no one organization has influence in LY callsigns. The main organization is Communication regulation Service. If you passed HAREC exams in Slovenia, you are able to get LY calsign without any exams in our country.«

Na eni roki je preveč prstov, da bi jih porabili za preštevanje evropskih držav, v katerih je obvezno članstvo v radioamaterski organizaciji.
Zakaj torej takšen pritisk na obvezno članstvo pri nas? Strašna lakota po denarju.
Prisila in zasužnjevanje ne bosta prinesla nič dobrega. Nihče od zasužnjenih ne bo pisal člankov v glasila, nihče ne bo sodeloval v drugih akcijah. Veliko pa jih bo to delo celo oviralo. Če si želite tega, tudi prav.
ZRS NIKOLI več ne bo predstavljala vseh slovenskih radioamaterjev.

Spoštovani gospod podprecednik ZRS, prosim, nikar ne razpravljajte o stvareh o katerih nimate najmanjšega pojma. Sploh pa ne učite drugih tega, česar sami ne poznate.

»Če postavljaš pod vprašaj "reprezentančnost" se je treba zavedati, da je takšno stališče, kot si ga zapisal delno v nasprotju s prvim členom še veljavnega Statuta ZRS":

"1. člen
Zveza radioamaterjev Slovenije ( v nadaljevanju: ZRS) je prostovoljna, reprezentativna, krovna, samostojna in nepridobitna zveza radioamaterskih društev, ki se ukvarjajo z različnimi področji radioamaterstva (v nadaljevanju: radioklubov), ustanovljena za uresničevanje skupnih interesov na področju radioamaterskih in njim podobnih dejavnosti.

ZRS je pooblaščena organizacija za zastopanje in uveljavljanje interesov radioklubov pri državnih organih, mednarodnih organizacijah in drugih organizacijah v Republiki Sloveniji.
V skladu s predpisi ZRS izvaja dejavnost javnega interesa."

73

S56ZDB, Darko

Drugo vprašanje so tisti radioamaterji, ki v lastni zablodi vztrajajo na kršenju ham-spirita, v katerega sodi tudi nekaj podpore lastni krovni organizaciji.
73

S56ZDB, Darko

Nihče nikoli ni prikrival dejstva, da je problem pomanjkljive zakonodaje postal zlasti pereč po seznanitvi, da zoper posameznega kršilca, ki je imetnik radioamaterskega radijskega dovoljenja ni mogoče primerno ukrepati, a je ZRS vendar zavezan k temu, da predvsem VERODOSTOJNO zastopa interese prav vseh radioamaterjev, vključno z morebitnimi kršilci (upam, da je očitno, da so sem ter tja ti interesi tudi medsebojno v nasprotju).

73

S56ZDB, Darko«

Kaj pomeni beseda »krovna«? V nobenem slovarju je ne najdem.
Kolikor mi je poznano je statut društva, podjetja, ustanove… notranji akt dotične organizacije in v ničemer ne more vplivati na ljudi ali stvari izven te organizacije. ZRS torej predstavlja IZKLJUČNO svoje člane in ne vse slovenske radioamaterje. Če hočete zastopati in predstavljati mene, lahko to storite le z mojim pisnim pooblastilom. Vse ostalo je kršenje zakonov in mojih osebnih pravic.

In ZRDej pišejo ljudje kot ste vi?! Prav groza me je ob misli, kakšen zmazek bo nastal. Mimogrede, ali ni že potekel rok, ko naj bi osnutek prišel v klube? Ali še ni prišel, ali pa je tako obupen, da ste vsi onemeli?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 20:33

Janez, lepo, da te zanima radioamaterizem v Sloveniji.

Povej, si že dobil odgovor na svoje tožarjenje v IARU?

In še za poobedek, še na misel mi ne pride, da bi osebno zagovarjal obveznega članstva v ZRS.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a s57j » 20 Avg 2009, 20:58

Ali vas je malo strah, gospod podprecednik?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Del. skupina za pripravo zakonodaje o radioamat. dejavnosti

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 20 Avg 2009, 21:12

Hmm, do sedaj sem bil mnenja, da si vsaj polnoleten. Zdi se, da sem se motil.. Vsaj tvoj komentar je videt kot, da je iz kakega vrtca.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov