Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 14 Jun 2009, 00:26

Pozdravljeni,

na naslovu Lepi pot 6, Ljubljana, ki je tudi naslov Zveze radioamaterjev Slovenije, je bil s 23.02.2009 v register društev vpisan Radioklub S5 HAM Ljubljana.

Prisotne prosim za informacijo, kdo je ustanovitelj društva, kdo je njegova odgovorna oseba oz. zastopnik ter kakšni so cilji društva.

Lep pozdrav,

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S54G » 14 Jun 2009, 12:28

Pozdravljen Anton Galun !!

Klub S50HAM sem ustanovil jaz skupaj še z dvema članoma. Sedaj nas je pa že 20.
Trenutno sem jaz predsednik. Se pa trudim, da bi prenesel sedež kluba v Aljažev stolp na Triglavu. Ne vem če mi bo uspelo. Mislim, da ne bi bilo dobro, da bi bil sedež kluba kar pri meni doma. Naš statut je bolj ali manj enak vašemu iz DJK-ja. Edino klubske članarine nimamo. QSL kartice za člane kluba pa po dogovoru pošiljam na privatne naslove. Te še kaj skrbi ???

73
GL

Miloš Klatzer - S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 14 Jun 2009, 14:07

Pozdravljen,

nestrpnost pri odgovoru je povsem odveč.

Ustanovitev novega kluba radioamaterjev je seveda za pozdraviti, torej res ni razlogov za zaskrbljenost. Na podatek, da na istem naslovu, na katerem se nahaja tudi ZRS, deluje še en klub, ki s svojim imenom nedvoumno izraža povezovanje radioamaterjev na področju celotne države (S5 HAM), me je opozoril klubski kolega. Slednji je na podatke o obstoju novega, doslej neznanega kluba naletel pri urejanju članskih evidenc. In iz tega razloga sem tudi zastavil to vprašanje.

Ker dvomim, da gre za skrivnost, me zanima, kdo sta še druga dva ustanovna člana kluba ter kje v stavbi na Lepem potu 6 ima klub prostore.

Glede na to, da se v našem lokalnem klubu nenehno borimo s težavami financiranja, bi mi prav tako zelo prav prišla informacija, kako se klub financira, glede na to, da slednji ne pobira članarine.

Želim vam obilo uspeha pri delu.

Hvala za cenjeni odgovor,

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a S54G » 14 Jun 2009, 15:57

:(
Ja prostor je pa res problem.
Ker pa smo z vseh vetrov Slovenije, je naš prostor INTERNET in
RADIJSKI VALOVI !!!

HVALA ZA REKLAMO !!!

73

S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 14 Jun 2009, 16:18

Pozdravljen,

torej na tem mestu ni mogoče pričakovati tehtnih in nedvoumnih odgovorov na moja vprašanja?

Lp,

AG
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 14 Jun 2009, 18:45

S54G napisal/-a::(
je naš prostor INTERNET in
RADIJSKI VALOVI !!!

HVALA ZA REKLAMO !!!

73

S54G

Zanimivo, da ni ta prostor vpisan pod sedež radiokluba v obrazcu za registracijo ampak LP6!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a S54G » 14 Jun 2009, 20:33

Dragi Galun,

Tehtno in nedvoumno sem ti odgovoril. Če pa ti tega ne raziumeš.......
Menda ne misliš, da ti bom tukaj navajal imena in priimke članov S50HAM,
njihovo delovanje in funkcije v klubu. To je naša interna stvar. Če bi te
v resnici kaj zanimalo, imaš številko mojega mobilca in moj internetni naslov.
Ne mislim se več s teboj na tem mestu nategovati, zato lepo prosim moderatorja, da to temo zaklene.

Pa brez zamere !!!

73

S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 14 Jun 2009, 22:41

Pozdravljen,

seveda ni zamere. Vprašanja sem uvodoma postavil skrajno dobronamerno, odgovori pa niso izpolnili mojih pričakovanj, tako glede vsebine, kakor glede tona.

Dobro pa je poznati 4. odstavek 1. člena ZDru-1. Vsaj na našem koncu ga jemljemo jako resno. Sicer pa ga resno jemljejo tudi ostali radioklubi na slovenskem, že če pogledamo njihove spletne predstavitve. Mar se je funkcije v klubu potrebno sramovati ali jo celo zanikati?

Torej: naj struktura in delo organizacije na naslovu Lepi pot 6 ostane "interno". Še dobro, da tajnost ni opredeljena še za kak nivo višje.

Pa lep pozdrav,

Anton GALUN

PS: za zaklep teme pa res ne vidim razloga, mogoče pa bomo le kaj izvedeli!
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a S54G » 15 Jun 2009, 09:28

:cry:
Seveda, zato sem ti pa predlagal, da me kot predsednika S50HAM kluba
in kot odgovorno osebo pokličeš, ali kontaktiraš na moj internetni naslov.
da razčistiva tvoje probleme in dileme. Zakaj si tega ne upaš ne vem.
Očitno raje pljuvaš po našem klubu in po meni, pa po vsej ZRS.
Jaz se ne vtikam v tvoje vodenje vašega kluba.

Pomilovanja vredno, da se kitiš z mojim bivšim klicnim znakom in mojimi
bivšimi uspehi.

S54G ex S51AG/MM
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a S55P » 15 Jun 2009, 10:25

Čutiti je, da nestrpnost ponovno narašča...
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 15 Jun 2009, 16:55

Anton,
predlagam ti, da se obrneš na MO Ljubljana, ki je lastnik stavbe na omenjenem naslovu in jih povprašaš, za koliko € mesečno ti dajo na voljo kako pisarno.
Prostora je verjetno še kaj.
Vso pošto ki pa prihaja, pa za par € letno preusmeriš na željen naslov pa je.
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 15 Jun 2009, 21:32

Spoštovani g. Miloš Klatzer,

natolcevanja, da "pljuvam po vašem klubu, po tebi in po vsej ZRS" so deplasirana ter mi je povsem odveč, da bi jih komentiral. Toda tvoji očitki, "da se kitim s tvojim bivšim klicnim znakom in tvojimi bivšimi uspehi", pa so me izjemno presenetili. So popolnoma neosnovani in žaljivi ter zame skrajno boleči.

Ker mi je slovensko radioamaterstvo tudi zaradi takšnih izpadov postalo precej tuje, se praktično nikoli ne predstavljam s svojim klicnim znakom, ampak z imenom in priimkom. Mogoče nisi opazil, ampak tako ravnam tudi na tem mestu. Klicni znak S51AG sem si izbral izključno zato, ker sta v njem inicijalki mojega imena in priimka. Ob zamenjavi sem navedel več predlogov, APEK pa je sprejel prvega. Žal takrat nisem vedel, komu je znak nekoč pripadal, sicer si kot očitno popolni radioamaterski anonimnež E razreda nikoli ne bi drznil poseči za znakom svetovnega slovesa, ki je resnici na ljubo, do dodelitve meni kar nekaj let miroval. Moram pa izraziti začudenje nad dejstvom, da se nekdo, ki ima tako dolg radioamaterski staž in sloves, sploh odloči zamenjati znak, ki je postal praktično njegov sinonim. Lahko le še dodam, da svojega klicnega znaka v zadnjem času praktično ne uporabljam več, tistih par kratkovalovnih zvez, ki jih naredim, pa naredim iz klubskih prostorov pod klubskim znakom. V tekmovanjih, razen v KVP tako rekoč ne sodelujem, kartic ne zbiram in ne pošiljam, diplome nimam nobene. Kje je torej bilo moč zaznati moja "pomilovanja vredna dejanja"?

Pozivam te, da mi na tem mestu natančno predočiš, kdaj, kje in na kak način sem se "kitil s tvojim bivšim klicnim znakom in tvojimi bivšimi uspehi" ter kot je mogoče razumeti tvoje navedbe, načrtno zlorabljal tvojo radioamatersko identiteto. Ker gre za skrajno resne obtožbe, ki močno krnijo moje človeško dostojanstvo in osebni ugled, bom počakal, da v miru zbereš dokaze, vkolikor jih ne bo, pa pričakujem opravičilo. Besedica "oprosti, zaneslo me je" bo tokrat še povsem zadostovala.



Kar pa se tiče mojih vprašanj v zvezi z Radioklubom S5 HAM Ljubljana pa bi dodal, da so bila skrajno dobronamerna, žal pa sem s tvoje strani takoj naletel na skrajno arogantni in posmehljivi odnos, ki je razviden iz odgovorov v stilu "sedeža kluba v Aljaževem stolpu" in vprašanj, "če me še kaj skrbi". Glede na skrajno nestrpen način komunikacije se mi ni zdelo primerno, da bi s tabo sploh nadaljeval debato, zato se tudi nisem poslužil zasebne pošte ali telefona. Mislim, da imam pravico izvedeti vsaj nekaj osnovnih podatkov o javno delujočem društvu, še posebej, če slednje deluje na dobro znanem naslovu. Vsakih 14 dni namreč redno prihajam na Lepi pot 6 po QSL kartice za naš klub ter se pogosto, če sem zaradi službenih obveznosti dovolj zgoden, zadržim na razgovoru s sekretarjem. Toda kakršnega koli podatka o obstoju Radiokluba S5 HAM Ljubljana nisem zasledil. Sicer pa menim, da se vsak radioklub bori, da bi bil čimbolj privlačen za člane ter jih čim več pritegnil v svojo sredo, in je zaradi tega dobro, da v javnost da čimveč podatkov o sebi. "Internost" nekaterih sicer danes k sreči že po zakonu javnih podatkov, je stvar preteklega časa.

V izogib nadaljnji debati lahko le še povem, da sem s strani Igorja Kafola, S51IK in Gorana Krajcarja, S52P, dobil prijazne odgovore na vsa moja vprašanja, ki so v celoti potešili mojo radovednost. Mar je bilo tako težko spregovoriti javno?

Neglede na skrajno grenak priokus Radioklubu S5 HAM Ljubljana želim obilo uspehov pri delu ter čim več aktivnih članov.

Lep pozdrav,

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a s55m » 16 Jun 2009, 12:22

Tono, hotel ali ne, S51AG je bil včasih Milošev pozivni znak in sprijazniti se moraš s tem, da si z njegovim bivšim znakom vzel v zakup tudi zgodovino tega znaka. Kot bi nekdo recimo vzel F6FT ali W6AM ali kaj podobnega (morda je primerjava pretirana, a je narejena le za ilustracijo).
Če bo S5HAM rešil vse težave naše druščine, bom tudi sam zadovoljen.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 16 Jun 2009, 14:14

Trdno sem prepričan, da nihče namerno ne izbere znak, ki je nekoč pripadal točno določeni osebi.

Po drugi strani pa je logično, da sistem sprememb znaka vedno pušča možnost, da naš nekdanji znak prevzame nekdo drug (logično, saj smo se mu odrekli in bo po obdobju 5-ih let zopet na voljo), kakor tudi to, da pri izbiri svojega novega znaka izberemo takšnega, ki ima "zgodovino". Šment.. Toda to je treba vzeti v zakup in s tem tudi živeti.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Novemu klubu vso srečo v delu.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Radioklub S5 HAM Ljubljana: kdo je ustanovitelj?

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 16 Jun 2009, 19:33

Gospodje,

prav imate, glede na nedavna dejanja, ki so me globoko razžalila, vidim, da res ni primerno in smiselno, da bi me spremljala tuja, meni sicer popolnoma neznana zgodovina. Ker na svoj ugled dam zelo veliko, in ker se čutim dovolj sposobnega, svojo zgodovino napisati sam, bom poskrbel, da bo v kratkem ta moja napaka, ki sem jo z očitno nespretno in popolnoma zgrešeno izbiro klicnega znaka storil iz nevedenosti in povsem nehote, kmalu odpravljena.

Snovalcem radioamaterskega zakona pa ob tej priložnosti priporočam, da posameznikom zapišejo trajno pravico do bivšega klicnega znaka, ki so se mu nekoč iz takšnih ali drugačnih razlogov odrekli. Predlagam, da bi tak člen poimenovali kar Člen o zaščiti lika in dela. In to v spomin na minule čase.

Pa lep pozdrav in obilo zadovoljstva pri radioamaterstvu na vaš način,

Anton GALUN
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov