CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Sep 2010, 15:02

Da, Adi, vse našteto je prioriteta, zato tudi meni ni hudo recimo oblikovati razna vabila in objave, posterje, sprintati diplome in jih na svoje stroške poslati kamor je pač treba, še nikoli tudi nisem zase zahteval kakršnegakoli avtorskega honorarja, pa je bilo kar nekaj člankov objavljenih (govorim o tehničnih članki, o reportažah in ostalem sploh ne izgubljam besed), narejeno nekaj prevodov, itd... Verjetno si ob najavi te številke opazil, da sem se odrekel tudi honorarju za urejanje in grafično pripravo za tisk, kar mi sicer vzame kar nekaj delovnikov, ne samo prostega časa... tega pač ne moreš početi hobistično... ali pa je izdelk hobističen, kot je bil do nedolgo nazaj...

Torej hvala tebi in ostali ekipi za trud in požrtvovalnost.

Moti me drugo. Da se v skoraj štirih mesecih od zaključka razpisa za glavnega urednika CQ ZRS ne morete odločiti, kdo bo v naprej urejal glasilo (če bo denar, če ga ne bo, ga seveda ne more), da zato vsi projekti stojijo, da se oglasnega prostora ne more tržiti in se s tem niti samofinancirati ne more...
Toliko izkušenj z izdajanjem revij pa že imam, da vem, da se lahko takšno glasilo živi tudi samo z oglaševanjem (sicer težko), če je sila... in sila je...

E, to me žalosti...

Vem sicer, da Silvo in njegovi pritiskajo, da se izbere drugega urednika in v dobro glasila bi bilo, da se enkrat le odločite, pa kakorkoli že... Iz črno belega glasila na najcenejšem papirju sem pripeljal do barvne revije na kakovostnem papirju za enako ceno! Upam, da se bo ta trend nadaljeval tudi v prihodnje in da se bosta obseg in kakovost samo še večala... Menim, da imajo slovenski radioamaterji marsikaj napisati, samo malo volje je potrebno...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 09 Sep 2010, 16:35

Da ne bi kdo dobil napačne predstave, lahko vsaj zase rečem, da za objavljene članke nikoli nisem zahteval ali dobil kakršnegakoli honorarja. In verjetno nas je takšnih kar nekaj. Objava članka v glasilu CQ ZRS je, vsaj zame, velika čast in zato nikoli nisem in tudi v bodoče ne bom pričakoval plačila.

Tiskano izdajo CQ ZRS si želim tudi v bodoče in upam, da Dragan ne bo obupal nad urejanjem in izdajanjem glasila, ki je v taki obliki kot nekaj zadnjih številk, lahko v ponos vsem slovenskim radioamaterjem.

Seveda gre zahvala tudi ekipi, ki prostovoljno v svojem prostem času dežura in rešuje probleme na ZRS.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Sep 2010, 17:48

Miloš, vsa čast...

Ampak, ko sem videl, da se v drugih revijah objavlja povsem radioamaterske članke zgolj zaradi honorarja (ne vsi - nekateri zaradi nekih neumnih zamer in nerodnosti iz preteklosti), obenem pa vem, koliko truda je potrebno za razvoj neke naprave, še posebno, če izdelek izgleda in deluje profesionalno, potem si avtor vsaj neko minimalno nagrado res zasluži (konec koncev daje svoje težko pridobljeno znanje in rešitve v javno uporabo), obenem pa ga zavezuje in sili k neki resnosti... Seveda, če sredstva za to so. Letos jih ni. Lani sem verjel, da so... še posebno, ker sem prav v ta namen pridobil dodatne oglaševalce... in nikoli nisem presegel teh dodatno pridobljenih sredstev (manj kot 200€ po številki)... Jasno, da ni bil niti en honorar namenjen reportažam, objavam rezultatov ali čemerkoli drugemu in da tudi izven dogovorjenega ni bila izplačana niti ena kilometrina ali kak drugačen strošek.

Ne razumem pa avtorjev, ki svoje projekte celo tržijo, da objavijo članke v reviji, ki pokriva morda desetino radioamaterske populacije ... eh ... pa bodi pameten, hi
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Sep 2010, 18:07

s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Sep 2010, 07:25

Dragan in ostali istomisleči:
CQ ZRS je definitivno prioriteta.
QSL biro je definitivno prioriteta.
Plačilo elektrike in vode, ter čistilke je definitivno prioriteta.
Plačilo nadomestil za svetilnike je definitivno prioriteta.
Nagrade za KV in UKV tekmovanja so definitivno prioriteta.
Tabor Menina je bil definitivno prioriteta.
Izvrševanje pogodbenih obveznosti je definitivno prioriteta.
Reševanje minusa iz prejšnjih let je definitivno prioriteta.
-------------------------------------------------------
Adi in ostali, katere zastopaš v članku!

Prioriteta so člani, ki so plačali kotizacijo, ne glede na finančno stanje v blagajni. Člani nismo krivi za nič, za kar bi morali nositi posledice. Vsaka ekipa je v naprej vedela v kaj se podaja in da je 1800 plačnikov premalo za izvedbo vseh prioritet. Minili so časi, ko je kotizacijo plačalo pet ali šest tisoč obveznikov, zato bi morali temu primerno prilagoditi dejavnosti in iz zgoraj navedenih prioritet črtati še nekaj več postavk. Opravičilo, da delate zastonj ni opravičilo, ker člani smo svojo obveznost poravnali in pričakujemo, da jo bo tudi Zveza. Tega ne pričakujem od Vas osebno, ampak od organizacije, kateri pripadam (42) let in zato mi ni vseeno, kako deluje.

S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 12 Sep 2010, 07:47

s53mj napisal/-a:Prioriteta so člani, ki so plačali kotizacijo, ne glede na finančno stanje v blagajni. Člani nismo krivi za nič, za kar bi morali nositi posledice. Vsaka ekipa je v naprej vedela v kaj se podaja in da je 1800 plačnikov premalo za izvedbo vseh prioritet. Minili so časi, ko je kotizacijo plačalo pet ali šest tisoč obveznikov, zato bi morali temu primerno prilagoditi dejavnosti in iz zgoraj navedenih prioritet črtati še nekaj več postavk. Opravičilo, da delate zastonj ni opravičilo, ker člani smo svojo obveznost poravnali in pričakujemo, da jo bo tudi Zveza. Tega ne pričakujem od Vas osebno, ampak od organizacije, kateri pripadam (42) let in zato mi ni vseeno, kako deluje.

S53MJ.


Janez,

prebijam se skozi podatke o vodstvu in ostalih organih ZRS, pa te nekako ne zasledim. Veš, kaj bi ti rekel (izjava žal ni moj izzum, ampak vseeno): Ne sprašuj, kaj lahko organizacija naredi zate, ampak kaj lahko ti storiš za organizacijo.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Sep 2010, 08:14

Bajko.

Ne jemlji tega osebno, ker nimam nič proti osebam, ampak časi o tvoji paroli, ki jo citiraš so minili.

S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 12 Sep 2010, 08:39

S53MJ:
...Prioriteta so člani, ki so plačali kotizacijo, ne glede na finančno stanje v blagajni. Člani nismo krivi za nič, za kar bi morali nositi posledice. Vsaka ekipa je v naprej vedela v kaj se podaja in da je 1800 plačnikov premalo za izvedbo vseh prioritet.


Ravno člani smo krivi, da je situacija takšna kot je. Dovolili smo "prednamcem" da so dobesedno "trosili" naš denar, brez, da bi jim kdo gledal pod prste in sprejemali nespametne in neprimerne odločitve. (Napisano tukaj in drugje že najmanj milijon krat).
In nimam prave ideje, kako to misliš "ne glede na finančno stanje v blagajni"? Če denarja ni, lahko s polno paro vozimo dalje samo tako, da ne plačujemo računov ali tako, da se zadolžujemo. Takšno poslovanje pa vodi samo v propad in v situacijo, ko bodo izterjevalci prišli do ustanoviteljev ZRS in jim zasegli materialne in finančne dobrine (Za finančno poslovanje ZRS so odgovorni s svojim imetjem RK ustanovitelji). Verjamem, da je to zadnje, kar si želimo.
Skupščina je dala mandat trenutnemu UO, in prioriteta je sanacija naše denarnice. A si ti doma lahko kaj privoščiš, brez, da bi za to imel finančno kritje? Kar tako, ne glede na finančno stanje samo zaradi prioritet?
1500 (ne, ni jih potrebno niti 1800) kotizacij je popolnoma dovolj za vse prioritete. Seveda, če nimaš 25k EUR minusa iz minulega poslovanja, ki ga je potrebno sedaj vrniti.
Upam, da sem še enkrat razložil trenutno stanje, tisti, ki to berete, pa poizkušajte to razložiti vsem, ki teh vrstic ne berejo in niso na tekočem.
In naj te spomnim na dejstvo, ki ga očitno pozabljaš, ko pišeš, da za nič niso krivi člani: Samo člani smo krivi, da je stanje tako, saj smo izvolili organe, ki niso opravljali dela tako, kot bi ga morali. Kdo jih je torej postavil? Mi sami!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Sep 2010, 09:20

Adi.

Žal se ne čutim niti malo krivega za nastalo stanje. Ne vem ali Bajko, ki brska po moji preteklosti in me ne najde med akterji misli drugače. Lepo povem, da Vas ne krivim za nič, ni mi pa vseeno, kaj se z ZRS dogaja in tudi članstvu zagotovo ni moč naprtiti kolektivne krivde, čeprav smo organe postavili sami, kakor praviš.

S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 12 Sep 2010, 09:55

s53mj napisal/-a:......... ni mi pa vseeno, kaj se z ZRS dogaja in tudi članstvu zagotovo ni moč naprtiti kolektivne krivde, čeprav smo organe postavili sami, kakor praviš.

Ja komu pa...
Kdo pa je kriv, da je naša organizacija dobesedno ostarela? Zdaj se pa čudimo zakaj nas je tako malo, pri tem pa spregledamo, da mladih dobesedno ni. Finančna kriza v organizaciji ni stvar treh ljudi v dveh letih, temveč je posledica dolgoletnega precej samosvojega, da ne rečem egoističnega delovanja celotne organizacije, torej večine članstva.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Sep 2010, 10:03

Potem pa se nas Bog usmili.

S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 12 Sep 2010, 10:16

s53mj napisal/-a:Potem pa se nas Bog usmili.

S53MJ.



Janez, raje izmenjaj par besed s S52AB, ki je po mojem prepričanju mnogo bolj na tekočem z dogajanji.
In morda tudi ti lahko kaj narediš, da zgoraj omenjeno usmiljenje ne bo potrebno.
Vsekakor pa nas je kolektivna apatičnost pripeljala do te točke, kjer smo sedaj.


73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Sep 2010, 10:23

Adi.

Morda je to res dobra ideja, jo bom upošteval.
Hvala in brez zamere.

S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 12 Sep 2010, 10:32

s57uud napisal/-a:Kdo pa je kriv, da je naša organizacija dobesedno ostarela? Zdaj se pa čudimo zakaj nas je tako malo, pri tem pa spregledamo, da mladih dobesedno ni.

Ha ha ha... torej spadam med podmladek tudi jaz - s 35 leti. :lol:
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S58SM » 12 Sep 2010, 11:35

jas bi pa napisal samo to""vrana vrani se nikol ni iskljuvala oči!!!! tak da ""ste koga prijavli da je neopravičeno se okoriščal denarja???ne niste kokr vem!!brezveze "za pojasnila sj bodo sam otroc vrjeli tem besedam !"!!!!
S58SM
 

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

cron