CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57k » 16 Apr 2009, 19:58

Pozdrav vsem sodelujočim v prejšnji (zaklenjeni) temi.

Zanimivo, da je moderator tako hitro zaklenil temo, ki je bila dobro brana(vsaj po številu obiskov) in po pestrosti razmišljanj. Še več, na predlog tistega, ki sploh ni odprl teme ( je pa dal konkretno vprašanje). Ker ste tako hitro zaklenili tako zanimivo temo, ste me s tem prehiteli, da bi še sam izrazil podporo S55Z pri ustvarjanju (koordiniranju, kolikor sem razumel) CQ ZRS. Pridružujem se vsem pozitivno razpoloženim in razmišljam o kakem članku, ki ga bom v prihodnosti ponovno napisal za CQ ZRS...

Ker časopisa res dolgo že ni bilo v nabiralnik, je smiselno število klikov na to temo; pomeni, da ga potrebujemo.
Zato po moje rabimo še več pogumnih, ki se ne ustrašijo prve niti desete prepreke, ker potem ne bi bilo QST, Funkamateura, CQ Magazine itd. Očitno so vsi ostali prebrodili porodne krče demokracije in veselo plujejo v mirnih vodah.
Veliko nas je, ki spremljamo dogajanje na forumu in si želimo več strpnosti, razumevanja in medsebojne pomoči. Pri slednjem mislim, da tistemu, ki je ponudil roko, ne izpahnemo rame, ampak mu po svojih močeh pomagamo, saj končno, gre za dobro vseh nas. Če smo že pripravljeni odšteti tistih nekaj evrov za članarino, kotizacijo ali kakorkoli že pravite našim prispevkom, potem dajmo pomagat, kolikor kdor pač more. Žalostno je, da vedno gledamo vse skozi denar. CQ ZRS ima pozitivne temelje, potrebna je samo modifikacija, ki bo nam vsem v veselje. Mogoče tudi tistim, ki niso več člani naše organizacije.

V tem prispevku nikogar ne dajem na tnalo, niti ne odvračam drugače mislečih, pozivam le moderatorja, da teme, ki je zanimiva in spada v okvir foruma (zgoraj piše :ZRS) ne prekinja, vse ostale pa h konstruktivni debati ali vsaj podpori novemu CQ ZRS. Začetek prejšnje teme je bil dober, veliko pozitivnih odgovorov, celo odgovor S55Z; stekel je dialog med ustvarjalcem in uporabniki, pomeni, da smo na dobri poti.

Lep pozdrav iz sončnega Ptuja,

Sandi S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 16 Apr 2009, 20:28

Ojla,

se pridružujem mnenju Sandija.

Mislim, da je skrajni čas, da se prenehajo stare zamere in pa črno gledanost na vse...
Upam, da bo več takih, ki si bodo prizadevali k napredku bodisi CQZRS ali naše zveze. Skrajni čas je, da se ta stagnacija konča.

Dragan le korajžno naprej.

73,

de S56ZM / Matej
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 16 Apr 2009, 22:18

Takole, zelo na hitro nekaj informacij o glasilu ZRS - CQ ZRS, saj sem se pravkar vrnil s seje UO. Prva letošnja številka je zaradi prezasedenosti predsednika, ki je prevzel pripravo glasila po odstopu prejšnjega urednika, v krepkem zaostanku. Dogovorili smo se, da to številko dokonča in jo do ponedeljka odda v tisk. Nato to bo potrebno še nekaj dni, da se pripravi in stiska ter odda na pošto. Skratka po optimističnih napovedih bo glasilo pri članih v začetku zadnjega tedna v tem mesecu...

Z naslednjimi številkami bom malo pohitel, tako da ujamemo ritem izhajanja, s tem tudi ne bo na škodi noben plačnik kotizacije, razen nejevolje, kar pa moram v tem trenutku vzeti v zakup. Priprave za novo številko so se pričele s tem trenutkom in vabim vse, ki ste pripravljeni sodelovati s svojimi prispevki, da se nam pridružite!

Dobrodošli tehnični prispevki, projekti samogradenj, tudi reportaže z raznih dogodkov, praznovanj, tekmovanj, itd... Zastopali bomo vse radioamaterske dejavnosti, managerji/uredniki raznih področij bodo seveda še vedno pripravljali poročila, upam na kakšne izobraževalne prispevke, pa tudi še kakšne druge novosti bomo uvedli... Govorim v množini, ker računam na vas.

Še nekaj. Glasilo bom oblikovno rahlo moderniziral, na voljo bo tudi nekaj barvnih strani v notranjosti, da bodo prispevki, predvsem projekti dobili na veljavi in prepoznavnosti, pa tudi prelepe fotografije naših navdušenih SOTA aktivatorjev bodo tako prišle bolj do izraza. Seveda bomo morali poiskat še kakšno reklamico, ki pa ne bodo moteče, saj bomo iskali ustrezne tematsko povezane oglaševalce...

Naj na koncu omenim, da bodo, zaenkrat predvsem strokovni članki, nekaj malega honorirani. Zaenkrat res malega, saj sredstev enostavno ni na pretek (tudi o višini ta trenutek ne dajem nobenih ocen), se pa bomo trudili, da se bo glasilo kolikor se le da samo preživelo. Saj poznam stališče nekaterih avtorjev, da jim ni do honorarjev, vendar menim, da vsaj minimalni strošek priprave članka je potrebno pokriti, v spodbudo in obenem odgovornost in ne zato, da bi kdo obogatel. Vem, da nihče ne more poplačati dolgih ur, materialov, orodij ob razvoju neke naprave, ali dolgoletnega nabiranja znanja prelitega na papir, zato bodo ti honorarji res bolj za spodbudo in dobro voljo.

Delimo torej svoja znanja, izkušnje in ideje na ostale kolege, in predvsem vse to prenašajmo na mladi rod, da ne bomo postali organizacija penzionistov, HI. Brez zamere, ravno najstarejši bi lahko podelili največ svojih izkušenj mladim in tega tudi po naših klubih pogrešam... Obenem pa upam, da se bodo stare zamere zgladile in da bo ravno glasilo marsikoga privabilo nazaj v vrste ZRS.

Skratka. Kdor je pripravljen sodelovati, naj na moj email pošlje kontaktne podatke, predvsem e-mail (vsa korespondenca gre le po elektronski poti), da vas vključim na e-poštni seznam za obveščanje. Toliko za enkrat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51BR » 11 Maj 2009, 20:50

Bravo!!!!!!!!! Mimogrede, danes prihaja CQ ZRS, prva številka letos.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55s » 12 Maj 2009, 07:54

Izredno lepo je oblikovana naslovna stran.
Tudi Laško pivce vidim. Hi!! Samo, da ni Union!!!

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Maj 2009, 08:29

Zdravo,

"NOVA" je samo naslovnica, ki bo takšna celo leto... seveda z drugimi vsebinami...
Z vsebino glasila se ukvarjam v naslednji številki.

Naj še tu pustim obvestilo vsem morebitnim avtorjem:

Zaključek redakcije CQ ZRS 2/2009 je petek 22. maj 2009!

Seveda ni treba čakati z oddajo materialov na zadnji dan, hi...

Glede navodil za pripravo člankov se lahko obrnete neposredno na moj e-mail...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57sr » 12 Maj 2009, 20:43

Se pridružujem in pozdravljam vse pri sestavi in pomoči CQja. Bom malo poiskal po starih
zapiskih starih članov našega kluba, ter če bo mogoče vam to tudi posredoval
mogoče bo zanimivo za objavo. Imam pa sliko svojega prednika, ki je bil tudi eden izmed
prvih vojaških radioperaterjev ( mogoče sem šel kaj po njegovih stopinjal in vam sliko
lahko pošljem, kaj veliko drugega pa ne ker na žalost nimam veliko podatkov, če je seveda seveda
smiselno za objavo.)

Želim veliko uspešnega dela pri sestavi CQ časopisa, ter vse pohvale za naslovnico letošnjega
res zelo zelo lepa.

pozdrav S57SR Roman
lep 73 !
s57sr
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 22 Feb 2006, 08:38
Kraj: mozirje

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 10 Jun 2009, 17:16

V tisku nova številka glasila zveze radioamaterjev Slovenije - CQ ZRS!
Po zadnjih informacijah gre v petek na pošto (če se kaj ne zaplete)...

Slika

Iz vsebine:

Poleg informacij o tekmovanjih, diplomah, satelitih, UKV dejavnostih, dogodkih in konferenci ZRS vključno z zapisnikom konference, posebno opozarjam na zanimive tehnične članke, ki so jih za tokratno številko prispevali uveljavljeni avtorji S54S, S56A, YU1AW, YU1QT in drugi...
  • Sandi S54S je za potrebe akumulatorsko napajanih repetitorjev izdelal odklopnik, saj je pregloboko praznjenje škodljivo za akumulator.
  • Mario, S56A je pripravil članek o "zelenem" ekonomičnem QROju za vsa področja KV/6m/2m v navadnem PC-ohišju (zakaj zeleni me ne sprašujte... verjetno, ker je bilo prvo ohišje zelene barve, HI)
  • V čast mi je, da je Andra YU1QT v CQju premierno objavil svojo novo tekmovalno anteno z eliptičnimi elementi in prijetnim imenom ELLY. Zadeva izgleda fascinantno tako po obliki, kot po karakteristikah... več pa v CQ ZRS-u...
  • Sezona UKV tekmovanj prinaša tudi hude motnje med področji v multi band ekipah, kako se rešiti teh težav z enostavnimi COAX harmonskimi filtri pa opisuje Dragan YU1AW...
Tudi SOTA Slovenija je zelo aktivna. Objavljen je nov referenčni pripročnik SOTA S5 ter zanimiva aktivacija Kuk-a S5/TK-012 izpod peresa Jurija S57X... Zvone, S57OPZ je predstavil izdelavo polvalovne antene za 4m, primerne za SOTA aktivacije...
Bolj potanko si vsebino lahko ogledate v KAZALU!

Naj še omenim, da je več kot polovica vseh strani barvnih, na kakovostnem papirju in upam, da se CQja ne bo več dalo uporabljati za lupljenje krompirja :D

Glasilo pričakujte kmalu... Naslednja številka izide že v začetku julija!

Obenem vabim vse zainteresirane, da se ponovno včlanite v ZRS, saj je glasilo CQ ZRS na voljo le članom (beri, plačnikom kotizacije).
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51BR » 10 Jun 2009, 17:37

Odlično! Jaz od letos spet plačujem kotizacijo, ampak ne samo zaradi CQ ZRS. ;) Nasploh, ker se mi spet splača. Da lahko znotraj ZRS lahko pohvalim, pa tudi kakšno kritiko izrečem. ;)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53cl » 11 Jun 2009, 16:15

Kaj CQ ZRS bom dobil tudi jaz, ki nisem še dobil znaka?
73, Luka
s53cl
LEA Admin
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 Feb 2006, 20:23
Kraj: Šmarje pri Kopru, JN65UM

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 11 Jun 2009, 16:27

Sabinini flancati na naslovnici novega CQ ZRS! :D To pa ni kar tako, komaj čakam, da CQ ZRS pride v nabiralnik, da ga preberem.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 11 Jun 2009, 22:39

LukaHrvatin napisal/-a:_________________
73, Luka
Čakam na znak
Odvisno. ali si že položil izpit in čakaš samo še na CEPT ali še čakaš na izpit?

Pri nas v MB (S59DXX) nas je kar skoraj dvajset položilo izpite konec aprila. Sicer so nas včlanili za drugo polletje (Jaz sem recimo CEPT dobil domov prve dni junija), bom pa zelo vesel CQ, če ga bom slučajno dobil.
:lol: :lol: :lol:
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 12 Jun 2009, 01:46

Luka, kontaktiraj ZRS (telefon na www.hamradio.si) in se s sekretarjem zmeni, brez problema.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53cl » 12 Jun 2009, 10:14

Zdaj čakam na CEPT. Plačal pa sem drugo polletje.
73, Luka
s53cl
LEA Admin
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 Feb 2006, 20:23
Kraj: Šmarje pri Kopru, JN65UM

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Jun 2009, 10:09

CQ ZRS se je danes zjutraj znašel tudi v mojem nabiralniku.... Prijetno branje želim...

Obenem pa obvestilo morebitnim avtorjem: Zaključek redakcije za CQ ZRS 3/2009 bo v petek, 26. junija 2009. Seveda bom vesel, če materiale pošljete že prej, saj je ponavadi potrebno še kar nekaj obdelave...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 32 gostov