Revija CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57Q » 15 Apr 2009, 19:58

Zdravo Andrej !

Jaz bi se najprej pozanimal na ZRS !?
Nikogar drugega ne moreš ganjat.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S55SR » 15 Apr 2009, 23:37

Pa je ta član kluba, ki ni član zveze, ker je klub član zveze, plačal članarino zvezi, katere ni član?
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 16 Apr 2009, 07:20

Glede na višino položnice, je plačana klubska članarina in "kotizacija" ZRS.

Lepo bi bilo, da bi se nekdo iz vodstva oziroma odgovornih oglasil na forumu in napisal kakšno pojasnilo oziroma obvestil članstvo kako kaj kaže z izidom CQ ZRS. Ja, je že tako, da verjetno pričakujem preveč .....

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 16 Apr 2009, 08:05

s53apr napisal/-a:
Spostovani!

Sprasujem glede casopisa CQ ZRS (revije). Namrec navedene revije ne dobivam v tem letu (2009) in ne vem zakaj?
Clanarina radioklubu S53APR je bila poravnana in nakazana 28. 1. 2009 v visini 70, 00 Eurov.

LP


Tole je prispelo na klubski mail.
Kaj naj odgovorimo našemu članu s poravnanimi obveznostimi do krovne organizacije?

V imenu RK Triglav
Andrej
s56zab


:P Dobra, Andrej, dobra... Vašemu članu povej, da ni edini (da so pravzaprav vsi radioamaterji, ki so poravnali obveznosti do ZRS, na istem).

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53apr » 16 Apr 2009, 08:35

Odgovor ZRS je prispel danes zjutraj.
Poslan je bil našemu članu in na Radioklub Triglav, za vse, ki pa nestrpno čakate na izid glasila:

Pozdravljen!
Iz APR so poslali tvoj mail, v katerem sprašuješ kaj je z CQ ZRS.
Odgovor je , vsaj kar se tiče mene kot sekretarja takšen.
S58RU je lani tožil člane uredniškega odbora CQZRS, nakar je večina članov dvignila roke in noče več delati, da bi s izognila še podobnim situacijam.
Delo okoli CQ ZRS je nato prevzel predsednik ZRS S52P , ki pač zadevi časovno težko streže in zato vse revije po tožbi bolj ali manj zamujajo.
Res to ni nobeno opravičilo. Glasilo bi moralo redno izhajati, je le obrazložitev situacije.
Na skupščini ZRS 28.03.2009 je bilo sklenjeno, da se izdajanje časopisa pogodbeno zaupa S55Z (Dragan Selan) in računam, da bo od druge številke naprej glasilo začelo normalno izhajati.
Vsekakor, pa to ne bo odvisno samo od S55Z-ja. Gradivo za glasilo mu bomo morali pravočasno prispevati člani . Njegova naloga pa bo, da ga tehnično uredi in poskrbi , da bo pravočasno izšlo.
Kakšno glasilo bomo imeli, je torej prvenstveno odvisno od nas vseh in naših prispevkov in ne le od človeka ali ekipe, ki tehnično ureja.

Lep pozdrav,

Igor Kafol S51IK
Sekretar ZRS



za RK Triglav
LPAndrej
s53apr
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 16 Apr 2007, 17:23

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 16 Apr 2009, 09:54

Živjo!

Dragan, mene pa zanima, koliko je tale pogodba težka? Bi si takole čez prst poskusil izračunati, za koliko sem prikrajšal družinski proračun v zadnjih letih, ko sem ogromno časa in dela brezplačno vložil v dokaj uspešno radioamatersko glasilo.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S53MM » 16 Apr 2009, 10:11

Po prebranem zgoraj je jasno napisano, da bo S55Z urejal CQ ZRS revijo kot celoto. Ne spomnim se, da bi bil S57J kdaj urednik in zato za kaj prikrajšan.
Za pisanje posameznih člankov od članov ZRS v revijo CQ ZRS ne poznam smernic in morebitnega nagrajevanja.
Meni osebno, ki napišem članek enkrat na 5 let, honorar ne predstavlja motivacije.

Matija/S53MM
S53MM
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 24 Okt 2001, 01:00

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 16 Apr 2009, 10:45

S53MM napisal/-a:Meni osebno, ki napišem članek enkrat na 5 let, honorar ne predstavlja motivacije.

No meni osebno se je zgodilo, da sem dobil očitek honorarja, ki sem ga bojda dobil. Moram povedati, da za vse, saj ni bilo mnogo, a vendar, nisem dobil nikoli nikakršnega honorarja.
Prav tako nisem dobil nikakršnih sredstev za vzdrževanje PR vozljišča.

Kot ste uspeli opaziti sem še vedno živ in se zaradi tega povsem dobro počutim. Ne razumem zakaj mora nekdo takoj izpostaviti denar, če pa vendar govorimo o našem hobiju. No seveda je denar pomembna stvar v življenju, a mi nekako ne gre pod streho, da bi ljudje hoteli imeti dejavnost, ki jim prinaša zaslužek kot hobi.
Sprejmem celo, da je moje podstrešje neurejeno, pa je celo to mogoče. Se mi pa resnično ustavi, ko dejavnost, ki ji pravijo, da je njihov hobi pogojujejo z plačilom.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 16 Apr 2009, 11:03

S53MM napisal/-a:Po prebranem zgoraj je jasno napisano, da bo S55Z urejal CQ ZRS revijo kot celoto. Ne spomnim se, da bi bil S57J kdaj urednik in zato za kaj prikrajšan.
Za pisanje posameznih člankov od članov ZRS v revijo CQ ZRS ne poznam smernic in morebitnega nagrajevanja.
Meni osebno, ki napišem članek enkrat na 5 let, honorar ne predstavlja motivacije.

Matija/S53MM


Ja Matija, popolnoma prav imaš. In te čisto razumem. V ZRS vam je že več let važno le to, da imate funkcije podeljene in potrjene. Iz tega potem izhajajo vse pravice in bonitete. Če se kaj naredi ali ne, je postranskega pomena. Tisti, ki pa samoiniciativno kaj delajo, so vam bolj v nadlego kot veselje.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S58Q » 16 Apr 2009, 11:33

Zdaj mi ni čisto nič jasno. Janez, S57J, zakaj se sploh vtikaš v zadeve organizacije katere nisi član?! Beri razprave na forumu in se potihoma smej, če ti je do smeha. Kako bi se ti počutil, če bi nekdo komentiral razdeljevanje funkcij v SCC klubu, pa sploh ni član SCC kluba, pa ne samo to. Glasilo SCC kluba pripravljaš, objavljaš, urejaš... in to zelo dobro opravljaš, drži se tega, ZRS pa pusti pri miru.

Pa brez zamere.

LP
S58Q
S58Q
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 02 Nov 2003, 08:47
Kraj: Celje

Re: Revija CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53apr » 16 Apr 2009, 11:38

Spoštovani!

Naš član je iskano informacijo dobil, sekretarju ZRS se zahvaljujem za odgovor, moderatorja pa prosim, da zaklene temo, ker se je tema izrodila.

za RK Triglav
LPAndrej
s56zab
s53apr
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 16 Apr 2007, 17:23

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov