ARON ZRS 2008

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a s52p » 05 Sep 2008, 06:03

ARON ZRS 2008

Tudi letos organiziramo preverjanje zvez ARON, ki bo v Petek 05.09.2008 med 14 in 16 uro, po lokalnem času.
Lanskoletna akcija z regijskimi postajami je pokazala dobre rezultate zato letos podobna organizacija z razliko več frekvencami za regijske postaje in več podatki za poročanje.

Radijska postaja S50ARO bo locirana na izdvojenem mestu na Šmartinskem jezeru v Celju. Regijske postaje bodo poročale o vzpostavljenih zvezah vsako polno uro, torej ob 15.00 in 16.00, ob 16.30 pa bo S50ARO podala poročilo Centru za obveščanje Republike Slovenije (CORS) v Ljubljano.

Uspešno izvedena vaja, nam bo lahko v ponos in dobra osnova za nadaljnje dogovore. Vsebinsko pa kaže na odgovorne in sposobne radioamaterje, ki so s svojim znanjem vsekakor kos nalogam, ki se od nas pričakujejo v izrednih razmerah.
Spremembe, ki jih bomo letos poskušali dodati: poročila z več podatki, boljša organizacija objave podatkov, več predvidenih frekvenc za regijske postaje, dogovoriti organizacijo javljanja regijskim postajam.

S50ZRS na KV SSB 3.605 kHz od 14.00 – 16.00
S50ZRS na KV CW 3.525 kHz od 14.45 – 16.00
S50ZRS na UKV FM 145.500 kHz od 14.00 – 16.00 in SSB na 144.200 kHz
S50ZRS PSK-31 14.070,150 kHz - poskusno

Regijske postaje, ki se javijo se po vrstnem redu javljanja razporedijo na frekvence
144.205 kHz, 144.210 kHz, 144.215 kHz, 144.220 kHz, 144.225 kHz, 144.230 kHz ….
Z javljanjem upravni postaji S50ZRS ali eni od regijskih postaj se lahko vključijo tudi dodatne regije.

Urno poročilo obsega podatke o vzpostavljenih zvezah:
Primer za tri vzpostavljene zveze:
S50ZRS tukaj S59DJK sledi poročilo vzpostavljene 3 zveze z naslednjimi podatki.
14.12 SSB 144 S50X Silvo Slovenj Gradec JN77XX
14.28 CW 3,5 S50X Silvo Slovenj Gradec
………….

Že dogovorjene frekvence:
Maribor SSB 144.205 kHz in FM 145.525 kHz
Rogaška SSB 144.210 kHz in FM 145.374 kHz
Slovenj Gradec SSB 144.215 kHz in FM
Maribor SSB 144.220 kHz in FM
Sežana SSB 144.225 kHz in FM
Postojna SSB 144.230 kHz in FM

Postaja S50ZRS bo najprej poklicala na UKV FM, regijske postaje, ki se javijo naprej prevzamejo klicanje na svojih frekvencah. V kolikor se regijski postaji javi oddaljena postaja lahko regijska postaja dodeli status naslednji regijski postaji, ki ji potem poroča in poročilo prenese upravni postaji.
Primer: »Poziv za vse, vaja ARON, klicni znak«.
Po eni uri regijske postaje na UKV FM frekvenci pokličejo upravno postajo ZRS, ji oddajo poročilo, ki ga le ta prenese vodji vaje S50ARO. KV postaje ZRS po eni uri prav tako prenesejo poročila o delu. Enako se nadaljuje naslednjo uro.
V kolikor regijska postaja ne sliši upravne se povezuje preko regijske, ki jo sliši in ta prenese telegram upravni.
V kolikor se regijska in upravna postaja ne čujeta na UKV se poročilo lahko odda tudi preko KV.
Repetitorski sistem se ne uporabi.

Dodatne informacije na 051 317 858 ali s52p@siol.com

Lep pozdrav
Goran Krajcar
Goran Krajcar, S52P
s52p
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 27 Jun 2003, 05:45
Kraj: Celje

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51DX » 05 Sep 2008, 19:02

Dobro, da ni nič odvisno od nas, oziroma, ko nas bodo rabili, bodo(boste) malo premislili,
komu dati upravljanje upravne postaje.
Se vidi, da imamo članstvo sestavljeno iz pekov. (ne hamletov - oni znajo)
Na frekvenci sem bil že kar nekaj minut pred 14 uro. Ne bi pravil,
da se je kup postaj štelalo na frekvenci - a vam je težko to narediti kilo ali več stran.
(Verjetno enako naredijo tudi KL7X na 3.507 zakaj ne bi potem na S50ZRS-ju.)

Po parih minutah, se odločim, da pogledam na CW in tam res upravna postaja
lepo dela enega po enega - lepo dela in si mislim, to bo v redu, po moje bo najkasneje
v eni uri tudi na SSB-ju. Naredim in grem nazaj na SSB.
In kaj slišim, švasanje, preklopim na USB in tam naši pobi kličejo upravno postajo.
Povem, da se na 80m še vedno dela na LSB in ne na USB. Operator me dobesedno
pobara "od kdaj" - halo! Pa dobro, a tako daleč smo prišli, saj jaz vem, da jim ni jasen
band plan, ampak da pa nimajo pojma o modulacijah, ja kje je potem meja našega neznanja.

Nakar se vendar pojavi S50ZRS skozi mobil mobil - hej, a sem jaz res že malo ven al kaj.
Mobil mobil, a je to dvakrat mobil, aja, skozi MM, ja bravo, pametno. (he, se speljuje
mobil mobil, če si MM?) Mogoče je pa dvakrat /M /M - waw.
Prvič slišim. MM namreč pomeni Maritime mobile, a po logiki operatorja,
če si mobil mobil MM, potem je AM mobil mobil mobil? Operator na tej postaji
je "pametnjakovič", on je /MM, objavljeno pa je, da naj bi bil samo S50ZRS - se pravi nekdo
se malo heca, pa da vidi, a bo zadeva morda le nekako splavala po vodi.

Upravna postaja mora biti to, kar je objavljeno in ne kar nekaj, pojma nimate.
Pa sem rekel, bom poklical našega sekretarja, ja, on pravi, da je to naša postaja.

Ja bravo, samo če je jaz z 200W in dobro lokalno anteno ne dokličem, potem je nihče ne bo.

In na večkratne klice tudi drugih postaj mi ni uspelo narediti zveze - pa tako nisem ganjal
še nobenega DX.

Toliko, to je moje videnje tega vašega ARON-a, imel sem voljo, da sodelujem, ampak naslednje
leto to prepustite onim na 27MHz, ker mislim, da bi bolje obvladali komuniciranje.
Do sedaj se nisem sekiral glede potalanih prvih kategorij - sedaj pa vidim, da je stanje še slabše,
kakor sem si mislil.
Sramota in upam, da nas ni nihče poslušal, in lepo prosim, ne se sedaj kititi s perjem, ker je
v resnici puhel puhek.

Še to, kdor se počuti prizadetega, je kar prav da se, ostali se pa tako niste naši v tem spisu.

PS: Ne kritiziram operatorja na postaji S50ZRS na CW (Marjan - Celje), on je delal v redu.
Mene drugo leto ne iščite v takšnem ARON-u, če me bodo v resni situaciji rabili, me bodo
hitro kontaktirali, in takrat se tega seveda udeležim, te vaše burke pa imejte zase.
Al sem pa jaz to vse skupaj spet vzel preresno, samo verjemite mi, ko bo kaj narobe,
bo še bolj resno in s takimi komunikacijami kakor ste jih pokazali danes - sram vas bodi vse po vrsti, peki.

NIsem veren - ampak - god help us! (če se kaj zgodi...)

de Janez S51DX (v ARON-u za S59EIJ - prvič in zadnjič)
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S59DJK » 05 Sep 2008, 22:17

Radioklub Ptuj se je kot regijska upravna postaja s klicnim znakom S59DJK udeležil vaje ARON 2008. Operaterja sta bila Ivan, S51DI (VHF) in Tono, S51AG (HF).

Zveze s postajami na našem področju smo vzdrževali na frekvenci 145.475 MHz FM, zvezo z upravno postajo pa na dogovorjeni frekvenci 145.500 MHz FM. Zvezo z upravno postajo smo uspeli vzpostaviti na frekvenci 3525 kHz CW, žal pa zveze v foniji na 80 m in PSK-31 na 20 m nismo uspeli vzpostaviti, saj upravne postaje nismo slišali.

Na našem področju je vaja potekala v skladu s pričakovanji, radijska disciplina je bila primerna. Zaželjena bi bila bistveno večja aktivnost lokalnih operaterjev.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Radioklub Ptuj
Anton TOMANIČ, S57XZ - predsednik
Uporabniški avatar
S59DJK
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 28 Jan 2007, 21:34
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a s55o » 06 Sep 2008, 02:33

Upam, da se je čimveč postaj oglasilo.

Še vedno pa ni:
- skupne frekvence, ki bi se vedno uporabljala za "vodilne postaje"
- frekvence, ki bi bile stalne, da bi se vedelo katera postaja (vsaj iz katerega konca) na HF je kje in kam naj se postavi, da se jih dobi v nujnem primeru.
- skupne frekvence VHF / uhf oz bandplan po regijah ali conah ali karkoli.

Premalo je bilo vloženo v sinhroniziranje. Od lanske vaje do letos ni bilo nič.... ... škoda.....(če drugo leto tudi ne bo nič, se bo razmislilo o koristnosti take vaje - če je sploh) - dejansko pa nič novega s strani ZRS.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51M » 06 Sep 2008, 04:38

Bilo bi lepo, če bi to potekalo v času vikenda. Nekateri smo kdaj v službah po 10 in več ur dnevno, sam se zato včeraj tega tudi nisem mogel udeležiti. Saj vendarle gre zgolj za vajo. V bodoče torej pričakujem, da bodo takšne vaje v času, ko ima večina prosti čas.

73 ES GL DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S57D » 06 Sep 2008, 09:58

Ko berem komentar, ki ga je napisal Janez, S51DX, me dobesedno spreletava srh. Sprašujem se, ali je govora o organizaciji katere član sem 28 let, ali je to mogoče katera druga "Zveza"? Bog nam pomagaj, saj si sami s takim diletantskim delom sigurno ne bomo. Sramota!

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51AG » 06 Sep 2008, 11:43

Ob rob ARONu 2008:

akcija lahko uspe le v takšni meri, kot smo sami zanjo zainteresirani. Na Ptuju posebnih težav nismo zaznali, operater S50ZRS je preverjanje zveze in sprejem poročil oz. telegramov opravil uspešno. Čudi me, da nismo uspeli vzpostaviti zveze v foniji na 3605 kHz, PSK-31 na 20 m na področju Slovenije pa je bolj kot ne iluzija. Manjkala je koordinacija dela med regijskimi postajami. Nujno je za izvajanje aktivnosti ARON zadolžiti posamezne regijske postaje in jim dodeliti fiksne frekvence ter v obče definirati pravila igre.

Kar se tiče /MM postaje: tudi sam sem slišal, da nekdo dela /MM, sprejel sem le delček zveze, vendar mislim, da to ni bila postaja S50ZRS. Če se ne motim, je /MM identifikacija namenjena plovilom v mednarodnih vodah in ne radijskim aktivnostim pri plovbi na lokalni mlaki. Če sem se pri definiciji /MM zmotil, me prosim popravite.

Lp,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51DX » 07 Sep 2008, 09:22

Jaz vem, da je bila mobil mobil postaja S50ZRS.
Najprej osnova komunikacij v mreži.
Upravna postaja, za katero smo vnaprej dogovorjeni kateri znak ima,
ne more in ne sme menjati svojega pozivnega znaka, ker se v tem
primeru smatra kot tujek v omrežju in ga zato podrejene postaje
ne upoštevajo in z njo ne komunicirajo.
In če je operator na S50ZRS mislil popestriti svoj pozivni znak,
je v resnici naredil neumnost.
Zato je to osnovna napaka.
Vsaka postaja na vodi je /MM ne glede, če je to na lokalni mlaki ali
oceanu.
V bistvu sem hotel pokazati na kakšnem nivoju so vaše zveze - in potem
bodo nekateri pisali, kako oh in sploh je vse skupaj dobro izpadlo.
Niti slučajno, kako dobro izpade, je pa seveda odvisno od tega,
koliko je podkovan oni, ki vse skupaj ocenjuje.
Ne trdim, da sem jaz dovolj podkovan - vendar, če jaz kolikor toliko
laično vidim, da vsi skupaj nimate pojma, kaj bi potem ugotovil nekdo,
ki je pro v teh zadevah.
Moja ocena je, da so te zveze nične in neuporabne že za komunikacije,
ko se testira - v realni nevarnosti je pa tako brezpredmetno govoriti.
In še nekaj, slišalo se je, da ima slab stik na anteni - signal postaje je
nihal in to zelo, da ne omenjam, da ga je prekinjalo. Na misel mu ni prišlo,
da je pri njemu kaj narobe, klicati eno uro in da noben ne pride nazaj,
jaz bi pomislil, da je kaj narobe pri meni. In za akcije, ki bodo v poročilih
drugih organizacij (predvidevam, da naj bi bile pri CZ itd...) bi morali biti
toliko pametni, da se postavijo antene prej, preverijo SWR-ji, imeti je treba
dodatno postajo, generator, če slučajno ravno takrat nuklearka izklopi in tudi
dodatnega operatorja, če je prvi tako gnil kakor ta, ki je pokvaril sked na 3605.
Taka stvar ne sme nikoli pasti v vodo.
Temu bi jaz rekel resen pristop. Pa kaj vas jaz učim, kdo sem jaz...
Pa spet grdi 1DX kar grize in vse neolepšano napiše, samo mogoče se bo
na ta način bolj prijelo in bo nekdo premislil, kako in kaj.
In če vse skupaj malo obrneš, potem ti postane jasno, da nekateri z takimi
peki nočejo biti v isti organizaciji in pridemo do našega ZRS-ja.
Dragi moji, v resnici je vse povezano...

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S53K » 07 Sep 2008, 14:32

Janez,

samo podpišem se pod tvoj tekst. Sam kot "pripadnik" CZ na regijskem in republiškem štabu za zveze, glede same vaje sem bil obveščen dve uri pred samo vajo.
Pa še to ne iz strani "odgovornih", temveč... hi
Ker sem bil daleč od svojega QTH-a, sem seveda z malo iznajdljivosti preko spleta malo poslušal "potek akcije"...
Žalostno je, da smo pred leti producirali operaterje samo na število. A kot vse, se tudi to enkrat "povrne"tako ali drugače.
Upam, da nam ne bo treba ARON-a kadarkoli izvajat v "živo".
Vrjetno pa ni vse tako slabo kot se bere, vedno se, ko gre zares najde par njih, ki potegnejo voz naprej. :wink:
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51AG » 07 Sep 2008, 14:42

T. im. "peki" na ptujskem smo ob nedavni vremenski katastrofi brez težav aktivirali omrežje ARON, ki ga je vodil Mitja, S57PM, se povezali z odgovornimi pri Mestni občini Ptuj ter Gasilsko enoto Ptuj. K sreči so ostali sistemi zvez normalno delovali, tako da prenos informacij, za katerega sicer imamo pogodbo z Mestno občino Ptuj, preko naših frekvenc tokrat ni bil potreben. Najlepše pa se je ARON odrazil v medsebojni solidarnosti radioamaterjev po odpravi posledic katastrofe. Pa ne mislim po odpravi posledic na radioamaterski opremi, ampak na objektih, da so ljudje vsaj začasno popravili svoje strehe in da ni voda uničila še tega, kar je ostalo za točo.

O obveščanju o vaji: obvestilo je bilo po elektronski pošti posredovano predsednikom radioklubov. Če le-ti svojega članstva niso obvestili, je to problem slabega dela oz. nekativnosti predsednikov.

Glavni pek Radiokluba Ptuj,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 07 Sep 2008, 16:07

S51DX napisal/-a:Jaz vem, da je bila mobil mobil postaja S50ZRS.
Najprej osnova komunikacij v mreži.
Upravna postaja, za katero smo vnaprej dogovorjeni kateri znak ima,
ne more in ne sme menjati svojega pozivnega znaka, ker se v tem
primeru smatra kot tujek v omrežju in ga zato podrejene postaje
ne upoštevajo in z njo ne komunicirajo.
In če je operator na S50ZRS mislil popestriti svoj pozivni znak,
je v resnici naredil neumnost.
Zato je to osnovna napaka.
Vsaka postaja na vodi je /MM ne glede, če je to na lokalni mlaki ali
oceanu.


Janez, dovoli popravek glede /MM: "Oddajanje amaterske radijske postaje na slovenski ladji, ki je izven obalnega morja Republike Slovenije, se mora identificirati s svojim klicnim znakom, kateremu se doda pripona, sestavljena iz ulomkove črte (/) in črk “MM”." (Splošni akt o pogojih za uporabo radijskih frekvenc, namenjenih radioamaterski in radioamaterski satelitski storitvi, Uradni list RS, 117/2004). /MM torej ne moreš uporabiti v lokalni mlaki (lahko pa uporabiš /P).

O ostalem pa ne bom polemiziral, ker nisem sodeloval in ne poznam dejstev.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 07 Sep 2008, 16:29

Osebno mislim, da so vaje ARON pač zato, da bomo v primeru resnično hude ure, vedeli kako najboljše opraviti svojo vezistično vlogo. Vaja je pač zato, da se odkrijejo napake, da se zadeve v širšem krogu analizirajo, da se poberejo pametni predlogi in odpravijo napake, ter pripravijo plani dela, ne pa za samohvalo, ali pa zato, da se napake udeležencev uporabljajo za posmehovanje.

Po Kodeksu ARON radioamaterji v primeru potrebe, če zaznamo nesreče, ali grozeče dogodke, smo dolžni obveščati pristojne službe na št. 112 in 113. V razsežnostnih razmerah nesreč, ujm in drugih ogroževalnih pojavov, lahko sami sprožimo delovanje ARON-a. Lahko pa v takih primerih organiziramo ustrezno radioamatersko omrežje, kjer so priporočene nekatere UKV in KV frekvence delovanja.

Kodeks načelno razlaga, kako mora potekati organizacija sistema obveščanja prek sistema ARON, ne določa pa operativne sheme zvez, oziroma mreže le teh. Zato mislim, da je potrebno izdelati radijske plane delovanja v takih razmerah, tako da vsak radioamarer v Sloveniji ve katera je v takih razmerah upravna postaja, kakšen znak nosi, na katerih rednih in rezervnih frekvencah deluje, na katerih modih... Isto velja za regije. Vsak radioamater mora vedeti(vsaj za svojo regijo), katere so ARON regijske postaje (katere regije pa sploh veljajo?), njihove znake in na katerih delovnih in rezervnih frekvencah delujejo te postaje. Torej gre za vertikalni hirarhičen sistem zvez v katerem mora veljati disciplina pri vzpostavljanju zvez. Regije se med seboj ne smejo motiti in terenski vezisti (posamezni radioamaterji na svojih lokacijah) morajo vzdrževati zvezo z svojo regijsko postajo in od nje dobivati nadaljnja navodila. Določene pa bi morale biti tudi frekvence in sistem horizontalnih povezovanj, npr. povezava regije z regijo in medsebojno povezovanje terenskih posameznikov znotraj posameznih regijah. Stvar ni tako preprosta, dober radijski plan dela pa stvar lahko zelo poenostavi in zagotovi nemoteno in učinkovito delo. Na koncu so lahko taki plani konkretni argumenti za uveljavljanje radioamaterstva, še posebej ko se iščejo sredstva pri državi ali občinah.

Torej če niso izdelani radijski plani dela za ARON (jast jih ne poznam), naj se le ti izdelajo in z njimi naj se seznani sleherni klub in še posebej radioamater. Visijo naj pri postajah tako kot DXCC zemljevidi.

GL 73 Zdravko
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51DX » 07 Sep 2008, 17:07

S51AG jaz sem sicer imenoval neke peke, ampak, preberi prosim
kar sem napisal in mi citiraj, kje sem tebe ali tvoje imenoval peke,
pa se ti javno opravičim. Če bi mislil, da so tvoji peki - bodi prepričan,
da bi to napisal, ste bili slišani na frekvenci.
(Je pa seveda možno, da ste delali kaj takega, kar je opisano,
potem je pa seveda ugotovitev točna.)
Tako da... Če sedaj točno ugotavljate, kdo je pek in kdo ne, mislim,
da ne štekate poante tega kar sem napisal.
Bajko, hvala za info, jaz, če bom kdaj zvlekel postajo in svojih 100kil
na čoln in bo postaja in vse na vodi - bom /MM pa me niti ne briga kaj
pravi pravilnik oz. zakon. Se pa zahvaljujem za informacijo.
Bom naredil ful narobe, ampak, saj veš, nekateri brez licenc uporabljajo
naš spekter, mi pa še vemo ne točno kam naj kaj prijavimo (a na APEK heheh...)
S52RZ - z uspehom teh vaj se nekateri samohvalijo, jaz samo opozarjam
na to, da se naj to v bodoče ne dogaja, dokler zadeva res ne bo delovala tip-top!
Če tole pisanje jemlješ kakor posmehovanje - napaka.
To je napaka nas vseh - ko opozoriš na napake jih dobiš po gobcu,
hvala vam...
Saj pravim, v bodoče me itak ne bo na ARONIH, zakaj neki. Vi pa sprejmite kritiko
al pa tudi ne - jaz sem si svoje mnenje itak ustvaril. Vsi, ki me poznate, veste, da
na forumu redko kaj napišem, tokrat je bilo vse skupaj občutno izven znanja
operaterskega obnašanja, da preprosto nisem mogel biti tiho (pa še zraven sem bil).

Evo, jaz zaključujem s to temo, ker je izčrpana,
v bistvu mi je vsakič žal, da kaj napišem tukaj, pol mam pa motnje na bandu,
ker prijateljev si na tak način ne pridobiš - kvečjemu kakega izgubiš.
Kdo rabi sovražnike, če si slovenski radioamater...


de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51AG » 08 Sep 2008, 00:46

Skrajno žaljivo je, posameznika ali organizacijo zaradi domnevnih, neargumentiranih in nedokazanih nepravilnosti javno obkladati z neprimernimi ali zaničljivimi vzdevki. Če pa ga je kdo res tako hudo polomil, da je zaradi njegovih napak ogrožena najmanj nacionalna varnost, pa velja zbrati hrabrost, ter napisati, da je "ta in ta" pek. Pol pa bomo videli, kako se bo zadeva razvijala. Sprašujem pa se, kdo se bo v takšnih ali drugačnih akcijah sploh še upal oglasiti, saj kaže, da se bo že ob najmanjšem nenamernem spodrsljaju z velikim pompom pridružil konditorskemu cehu ali kakšni drugi stanovski organizaciji. O tem, da v ozadju vedno nekdo posluša, pa tudi ni dvomiti. Vsaj moje dosedanje izkušnje kažejo na to.

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ARON ZRS 2008

OdgovorNapisal/-a S51U » 08 Sep 2008, 09:40

S51AG napisal/-a:O obveščanju o vaji: obvestilo je bilo po elektronski pošti posredovano predsednikom radioklubov. Če le-ti svojega članstva niso obvestili, je to problem slabega dela oz. nekativnosti predsednikov.

Glavni pek Radiokluba Ptuj,

Anton GALUN, S51AG


Osebno o vaji nisem bil obveščen preko elektronske pošte, pa sem še vedno predsednik RK Triglav, zadevo sem samo prebral na forumu, kar pa je bilo prepozno, da bi človek vzel par ur dopusta ....

Da nekateri smo v službi in moramo celo delati, tako da bi bila vaja lahko v kakšni bolj primerni uri.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov