Zapisnik 8. seje UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57x » 04 Avg 2008, 13:43

Sem bolj počasne sorte...in sem šele sedaj preletel zapisnik zadnje seje UO ZRS. Hudo me moti Ad 5. Mi lahko nekdo od kvalificiranih (da ne bo nepotrebne polemike) preprosto odgovori, kaj kani storiti UO oz. kakšne spremembe zakona o elektronskih komunikacijah bi predlagali. Samo v opozorilo: tista,... bolj ko mešaš, bolj smrdi, še vedno velja. Prepričan sem, da boste ponovno naredili medvedjo uslugo radioamaterstvu v S5! Zanima me, kako problem plačevanja članarine IARU rešujejo drugje. Ali ni ZRS plačeval članarino glede na število članov? Kako pa IARU ve, koliko je licenciranih radioamaterjev? Imam občutek, da se za vsem tem skriva nekaj tretjega.

73 Jurij, s57x

p.s. tisto tretje bi bilo lahko tudi plačevanje nekakšne frekvenčnine. Ja, in država bo del tega cvenka odstopila Zvezi, za vzdrževanje repetitorjev (ki so 99,9% časa tiho) itd?!
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57x » 04 Avg 2008, 21:30

Tilen, pa veš, kaj sploh pomeni po naše - aroganca? Ošabnost in predrznost! Ne vem, v čem kažem prezir. Sem predrzen, ker me zanima, kaj kani storiti vodstvo Zveze, kateri že dolga leta redno plačujem članarino, ali kako se tej reči že reče? In ni mi vseeno, da berem v zapisniku kup neumnosti! Od kdaj le zveza plačuje članarino IARU tudi za nečlane. Me prav zanima, od kje jim podatki o izdanih licencah. Pa pustimo to.

Nobenega napada na repetitorje še manj nate nisem imel v mislih.

Sodim, da tiste tri pike v Ad 5. zapisnika 8. seje UO ZRS pri naštevanju pomenijo tudi repetitorje...in sem jih dal za primer. Če temu ni tako, SRI, pozabi. Prav lahko bi napisal tudi PR; pri tem sodelujem že dolgo vrsto let, še iz pred S5 časov; precej časa in denarja sem porabil za to, da na hribu mašinerija še vedno dela. In do sedaj nam ni še na kraj pameti padlo, da bi komu preprečili dostop. In iz zapisnika je čutiti prav to - preprečiti uporabo infrastrukture nečlanom Zveze.

Kako to, da ne morem soditi o prometu prek repetitorjev? Nisem govoril o možnosti uporabe, pač pa o preprostem opažanju.

Glede na tvoje pisanje mi je popolnoma jasno, da tudi tokrat ne bom(o) dobili odgovora na preprosto zastavljeno vprašanje.

73 Jurij, s57x

p.s. med tem je napisal tudi Janez daljši sestavek. Očitno nisem napačno razmišljal.
Ker me nekaj dni ne bo, mi res ni treba odgovarjati; si bo kdo še mislil, da sem stisnil rep med noge.
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57x » 05 Avg 2008, 06:09

Karkoli bom napisal, boš obrnil po svoje. Še enkrat preberi, kar si napisal. Kdo je tu aroganten? Če je to tvoj način komunikacije, tudi prav. Zaradi mene lahko delaš analize še naprej. Nisem napadal ne tebe, ne skrbnikov, cenim vaše delo, saj dobro vem, kako to poteka. Zastavil sem preprosto vprašanje, ki bo zanimalo še koga. In napisal, da nočem nepotrebne polemike.

Skozi bolj mi je jasno, zakaj tolikšen osip!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57x » 08 Sep 2008, 19:27

MMM je 5.8.2008 na svojem S5ham forumu v značilnem slogu med drugim napisal:

RE: [S5ham] ZRS bluz

S57X je hitro dobil na gobec od mladjanog tehnika S56CT MORS.

SMB casi namesto svincevih? Sse sreca, da APEK mora delovati po EU zakonodaji.

LP MMM S56A, N1YU

P.S. Ponovno sem podal prijavo na LEA forum ker to ZRS sranje treba ustaviti! Ali nije dovolj izguba S53MV, S54S in podobnih kreativnih konstruktorjev?

Da ne bi izpadlo, da stari S57X kar naprej nekaj blebeta in mu morajo nadebudni mladiči zapirati gobec, sem od takrat pozorno spremljal dogajanje na meni edino uporabnem repetitorju, S55VID. Kaj se dogaja na drugih repetitorjih, lahko ugotavljajo drugi. Splošen vpogled v dogajanje vseeno imam - pri mojih romanjih po hribovju RX največkrat skenira v prazno! Ne vem pa, kaj piše v uradni statistiki; prav lahko, da se moj sprejemnik moti.
Za snemanje sem uporabil VoxRecorder. Rezultati so zanimivi.
Glede na to, da je medtem moj sogovornik (ta, ki mi jo je po MMM dal na gobec) lepo pobrisal svoje poste (le po čigavem diktatu?), nimam več kvalificiranega sogovornika. Tako mnogi ne bodo videli, kakšen arogantnež je S57X, ki brez veze naklada. In kako so nekateri vsevedni in vsevidni, točno vedo oz. analizirajo, kaj sem mislil, itd. Pričakoval sem tudi kakšno povezavo do uradnih statistik. No, zaradi mene se ni potrebno truditi, ukvarjam se z drugačno radioamatersko dejavnostjo. Sem pa tudi plačnik telefonskih storitev.

Kakšen je rezultat zadnjega snemanja (za statistiko in še za koga seveda brez vrednosti):
V času od 26.8. do 6.9.2008 je program zabeležil, da je šel repetitor 542 krat na oddajo, vse skupaj je znašalo 1:33:26 ure, vendar je od vsega skupaj le 30 minut nečesa, kar imajo nekateri za zvezo!
Pred tem je bil rezultat nekoliko boljši: v enem tednu se je nabralo za 38 minut zvez.

Računanje odstotkov pa prepuščam vam.

Še enkrat poudarjam, namen mojega pisanja je bil povsem jasen; v mojih postih nisem nikogar žalil, to lahko vsakdo prebere. Nikjer tudi nisem napisal, da je za (ne)uporabo repetitorjev kriv kdo od funkcionarjev ZRS. Zato me je reakcija odgovornega za repetitorje toliko bolj presenetila.

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S54Q » 10 Sep 2008, 19:43

Po forumu preberem, ko mi je dolgčas. Ma te teme pa ne razumem. Izgleda, da se Juri pogovarja sam s sabo. Zanimivo bi bilo videti tudi vmesne poste, da vsaj vem zakaj se gre...
Pa brez zamere.

lp Boris S54Q
S54Q
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 14 Sep 2006, 09:38

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 14 Sep 2008, 16:56

s57x napisal/-a:Da ne bi izpadlo, da stari S57X kar naprej nekaj blebeta in mu morajo nadebudni mladiči zapirati gobec, sem od takrat pozorno spremljal dogajanje na meni edino uporabnem repetitorju, S55VID. Kaj se dogaja na drugih repetitorjih, lahko ugotavljajo drugi. Splošen vpogled v dogajanje vseeno imam - pri mojih romanjih po hribovju RX največkrat skenira v prazno! Ne vem pa, kaj piše v uradni statistiki; prav lahko, da se moj sprejemnik moti.
Za snemanje sem uporabil VoxRecorder. Rezultati so zanimivi.
Glede na to, da je medtem moj sogovornik (ta, ki mi jo je po MMM dal na gobec) lepo pobrisal svoje poste (le po čigavem diktatu?), nimam več kvalificiranega sogovornika. Tako mnogi ne bodo videli, kakšen arogantnež je S57X, ki brez veze naklada. In kako so nekateri vsevedni in vsevidni, točno vedo oz. analizirajo, kaj sem mislil, itd. Pričakoval sem tudi kakšno povezavo do uradnih statistik. No, zaradi mene se ni potrebno truditi, ukvarjam se z drugačno radioamatersko dejavnostjo. Sem pa tudi plačnik telefonskih storitev.

Kakšen je rezultat zadnjega snemanja (za statistiko in še za koga seveda brez vrednosti):
V času od 26.8. do 6.9.2008 je program zabeležil, da je šel repetitor 542 krat na oddajo, vse skupaj je znašalo 1:33:26 ure, vendar je od vsega skupaj le 30 minut nečesa, kar imajo nekateri za zvezo!
Pred tem je bil rezultat nekoliko boljši: v enem tednu se je nabralo za 38 minut zvez.

Računanje odstotkov pa prepuščam vam.

73 Jurij, s57x


Zdravo Jurij!

Nobena skrivnost ni, da so naši repetitorji vsak dan bolj zapuščeni, kar se njihove uporabe tiče. Sam imam v avto vgrajen TRX, večino cajta preživi na frekvenci R1, kjer domuje nekoč eden izmed najbolj obljudenih repetitorjev pri nas in sicer tisti na Nanosu. Nekoč so nas redno odganjali iz tega repetitorja, če le smo imeli QSO daljši od parih minut. Dan danes enkrat na tri tedne ujamem koga gor (sem vsaj 80 minut dnevno nanj "priklopljen", ko grem v QRL in nazaj). Mnogokrat pozovem preko njega, da spodbudim radioaktivnost, pa preprosto ni odziva.
Vsaka čast tistim, ki še vzdržujejo repetitorsko infrastrukturo, med ostalim tudi R1 na Nanosu. Vendar je sedaj še večji problem postalo število uporabnikov, ki gre počasi proti vrednosti 0. Zato me tudi čudi navdušenost nad postavljanjem novih repetitorjev, vključno digitalnih. S slednjem v osnovi ni nič narobe. Kar je narobe, da bodo repetitorji samevali brez uporabnikov, vloženemu trudu navkljub.
Kaj storiti, da bi povečali aktivnost, je pa zelo dobro vprašanje. Uvedba frekvenčnin dvomim, da bo ugodno vplivala na slednje. Na Hrvaškem je zdesetkala število aktivnih radioamaterjev. :(

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 17 Sep 2008, 21:25

Repetitorji naj kar bodo, tudi če je aktivnost 0.
So odlična osnova za uporabo v sili. In takšne postavitve ni škoda.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57x » 17 Sep 2008, 21:59

Gotovo, da nima nihče nič proti repetitorjem. Podatke sem zbral samo zaradi tega, ker je bil moj prvi zapis deležen silne kritike, ko sem pač napisal tisto o 99,9% molka. Hm, le kdo je kriv, da jih ne uporabljamo?


73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron