Demokratična anketa

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s58ru » 12 Nov 2009, 23:02

Anketni vprašalnik
V 5. številki CQ ZRS je kot priloga ANKETNI VPRAŠALNIK.
Izvedena anketa bo vsekakor nekaj povedala, a se ne ve komu in se ne ve čemu.
Anketa ni anonimna, ni dostopna vsem RA. Lahko jo rešujejo le prejemniki revije, a revija ni predmet anketnih vprašanj. Pravzaprav niti vsi prejemniki revije ne morejo sodelovat, ker jo nekateri dobijo z dobro premišljeno zamudo.
Anketne liste bo pregledovala »vnaprej znana neodvisna komisija«, ki bo »realne« rezultate posredovala ?!?!?!… …
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55m » 13 Nov 2009, 14:07

Ankete so v življenju zanimiva zadeva, saj se da s pravilnim potekom vprašanj dobiti željen odgovor.
Po moje je to popolnoma zgrešen princip, saj bi morali amaterjem postaviti samo dve vprašanji:

Kakšno zvezo bi si želel imeti (kaj naj bi ta počela)?
Kaj si za zvezo pripravljen narediti?

Vse ostalo je le pesek v oči!

******************************************************

VPRAŠALNIK
(povdarjeno je moje mišljenje, ki ga morda še kdo deli z menoj)



1. Se strinjaš, da slovenske radioamaterje pred domačimi oblastmi, javnostjo in mednarodnimi radioamaterskimi organizacijami zastopa Zveza radioamaterjev Slovenije?

DA NE

Vprašanje je nepotrebno. Le kdo naj nas zastopa, če ne ZRS?


2. Se strinjaš, da organizirano razvijamo in podpiramo vse radioamaterske dejavnosti – tekmovanja, radiogoniometriranje, konstruktorstvo, repetitorje, digitalne komunikacije, radijske svetilnike in vse drugo, kar nam je in nam bo v skupnem interesu?

DA NE

Ponovno vprašanje zaradi retorike. Odgovor je jasen, še preden je postavljeno vprašanje.

3. Se strinjaš, da nam je potrebno poleg računalniške komunikacije tudi pisno glasilo CQ ZRS?

DA NE

Predvsem bi bilo bolje, če bi bilo vprašanje obratno, kajti elektronska komunikacija in obveščanje članov na ta način zelo šepa, ali ga sploh ni.

4. Se strinjaš, da nam je potrebna organizirana QSL služba?

DA NE

Zaradi HAM spirita in tega, kar so nas učili, to vprašanje sploh ni potrebno. Predvsem zaradi odnosa do drugih, ki vestno zbirajo kartice o potrditvi zveze, če ne zaradi nas samih.

5. Se strinjaš, da nam je potrebno dobro sodelovanje s civilno zaščito v primeru naravnih in drugih nesreč – ARON ?

DA NE

K temu nas zavezuje že naša morala in odnos do drugih. Vprašanje je nesmiselno, odgovor pa ponovno jasen še pred vprašanjem.

6. Se strinjaš, da ZRS tudi v bodoče sodeluje v IARU in z radioamaterskimi organizacijami sosednjih držav za oblikovanje skupnih interesov svetovnega radioamaterskega gibanja, zlasti za obrambo radioamaterskih frekvenc in njihovo širitev?

DA NE

Ponovno retorika in nesmisel. Čemu se radioamater ne bi strinjal s tem? Saj je zato organiziran in vključen v zvezo, ki naj bi zastopala njegove interese.

7. Se strinjaš, da je za dosego teh interesov potrebno prispevati določen finančni delež licenciranih Slovenskih radioamaterjev, ki ga na vsakoletni konferenci ZRS z demokratično večino zastopnikov radioklubov sprejme konferenca?

DA NE

Na to vprašanje se enostavno ne da odgovoriti z DA ali NE. Najprej je potrebno razčistiti, kaj je demokratično načelo in/ali je trenutna praksa res demokratična, saj je na tem področju precej samovolje s strani trenutnega vodstva ZRS.

8. Se strinjaš, da se finančnega prispevka oprostijo operatorji do izpolnjenega 16. leta starosti, razen članarine in stroškov v zvezi z glasilom, če ga želijo prejemati?

DA NE

Le zakaj ne bi mladine obdarili z izvodom našega glasila in ji tako pokazali, da nam je nekaj do nje? Pa ne samo z izvodom glasila, tudi clanarine bi morali biti oproščeni vsi nepolnoletni oziroma vsi tisti, ki se še šolajo!

9. Se strinjaš, da se temeljna pravila o radioamaterski dejavnosti uredijo v enem zakonu (kot naprimer lovstvo, ribištvo, gasilstvo itd.), kar nam je ponudila država ob ugotovitvi, da je sedanja ureditev pomanjkljiva in razmetana po raznih zakonih in podzakonskih aktih?

DA NE

Na vsa vprašanja se pač ne da odgovoriti zgolj z DA ali NE in tudi to je takšno, ki v sebi skriva način, kako napeljevati vodo na svoj mlin. Temeljna pravila radioamaterske dejavnosti so že davno določena. Nismo po čudežu ena najbolj naprednih radioamaterskih držav. In po doseženem do sedaj, nimamo ravno občutka, da nas ovira kakšen zakon.Niti v svetovnem merilu ne.
Popoln nesmisel je, da nas primerjajo z lovci in gasilci. Nimamo ničesar skupnega z njimi, ker smo tehnični hobi, kar za druga dva ne velja.


10. Se strinjaš, da naj se o vseh zadevah skupnega pomena na konferencah ZRS glasuje po načelu vsak radioklub en glas?

DA NE

Da bi razumeli to vprašanje, se je potrebno vprašati, koliko šteje moj glas, če sem član kluba z 100 člani (prispevek v ZRS 4000 EUR) ali kluba s 3. člani (prispevek v ZRS blagajno 120 EUR). Ker smo zveza klubov in ne posameznikov, je po eni strani pravilno, da ima vsak klub en glas, vendar se očitno sedaj na strani vodstva ZRS razmišlja le še skozi finančno plat zgodbe.

11. Se strinjaš, da naj se o vseh zadevah skupnega pomena na konferencah ZRS glasuje po načelu kolikor radioamaterjev je v radioklubu toliko glasov?

DA NE

Enako kot zgoraj.



12. Se strinjaš, da se organizira samokontrola radioamaterskih frekvenc na prostovoljni osnovi, ki organizirano zbira obvestila o motnjah v radioamaterskem radiofrekvenčnem prostoru z namenom ščitenja radioamaterskih radijskih frekvenc pred motnjami in zlorabo?

DA NE

Ščitenja pred kom? A se bomo ščitili pred samimi seboj? IARU že ima tako skupino in nihče nas ne ovira, da ne bi sodelovali v njej. Ves ostali nadzor pa APEK vzorno opravlja in nikakršne potrebe ni, da bi namenjali svoj čas in finančne vire za službo, katere čas je že davno minil.
Obnašanje in kulturo na radioamaterskih obsegih pa se ne rešuje z zakoni ampak s pravilno tehnično vzgojo.


13. Se strinjaš, da namesto dveh, uvedemo več radioamaterskih razredov?

DA NE

Več radioamaterskih razredov, več nepotrebne birokracije in stroškov. Ko so združili razrede, smo pač vsi postali enaki s skoraj enakimi pravicami. A niso pravice, tiste ki štejejo v našem hobiju. Rezultati in delo so tisto, po čemer nas poznajo.

LP
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a S55SR » 13 Nov 2009, 14:21

Pod točko 9 bi bilo potrebno dodati, da sta lovstvo in ribištvo lahko tudi življenjsko nevarna (lovstvo sploh - oborožitev) in pridobitna hobija. Lovec in ribič lahko, ni nujno, dasta zvečer kaj v lonec. Kaj pa mi? Bomo dali v lonec skurjene transistorje, upore, diode, čipe?
Torej, že po definiciji, ne moreš enačiti teh hobijev z našim.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s51cg » 14 Nov 2009, 22:32

A** in S***, zakaj pa nista v ekipi, da bi pokazala kako se stvarem streže, ampak samo kritizirata?

100% podpiram delo ekipe, ker se samo s papirjem in podatki lahko kot prostovoljci borimo proti službam.

Ankete žal še nisem poslal, vseeno pa vsi, ki se trudijo za ZRDej zaslužijo za eno pivo...vsak mesec HI.





[size=85]Fantje, pa ne me držati za besedo, ker mi plača ne dopušča tega :) :) :)[/size]
73 de Marko
s51cg
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Feb 2008, 10:04
Kraj: JN66UE

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55m » 14 Nov 2009, 22:52

Marko, zakaj pa nisi poslal ankete? Tvoja pomoč ekipi ki sestavlja ZRD bi bila ravno tako dobrodošla. Jaz pa se prej nisem pridružil tej ekipi, ker mislim da ZRD-ja v takšni obliki, kot je predstavljen, sploh ne potrebujemo.
Vseh stvari se ne rešuje s pivom.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s57ad » 14 Nov 2009, 22:57

s55m napisal/-a:...
Vseh stvari se ne rešuje s pivom.


Nekateri stvari rešujejo s pivom ;)
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s51cg » 15 Nov 2009, 08:51

S55M, dokazal si, zakaj ne moreš sodelovati...branje ti namreč povzroča težave.

Se bom citiral:"Ankete žal še nisem poslal..." Stavek govori o nameri, kajne?

Seveda, vseh stvari se nerešuje s pivom. Marsikdo pa ceni pohvalo in pivo bolj kot npr. denar ;)


Uživajte v gospodovem dnevu in bodicah HI
73 de Marko
s51cg
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Feb 2008, 10:04
Kraj: JN66UE

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s57uw » 15 Nov 2009, 18:56

HI !
"oh ta ja " je vedno zajambral moj stari ata,ko mu je bilo hudo nad neumnostmi ljudi, sedaj sem pa že jaz v njegovih takratnih letih....
Anketa. Poslal sem ispolnjeno s komentarjem kateri so nekako v smislu večine tukajšnjih. Prav tako sem napisal kar nekaj "gradiva" snovalcem ZRD-ja posebej v eventualni premislek.Prvič me zanima če dobim kakršno koli obvestilo, saj nisem član ZRS. Do sedanja ignoranca v nebo upijočih HI ! Drugič .... ali se bo le kdo opravičil za tako leporečno anketo. Kaj porečete, saj bi za vso godljo-razprtije to bilo na mestu , še posebej onim neplačnikom in vseeno radio amaterjem.
Posvetroval se bom z admini če bi morda ne bilo tisto moje pisanje dobro spremeniti v javno pismo(kar sem omenil v njem) če nikakor ne bo, na kar veliko število mnenj nikakršnega pozitivnega premika za res pravo dobro radio amaterjem. Vežem na prebrano v prejšnje srede skedu ZRS : " mnenja bomo upoštevali.... spreminjali pa ne bomo ničesar" in naj odloči 14.11. Tako je UO naročil Janku prebrati njemu posredovano vsebino za sked.
Torej malo potrpimo, potem pač stopimo v akcijo, ter jih ne božajmo več zaradi preteklih zaslug.
Uspešen delovni teden želim! Albert E77UW / S57UW
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a S55SR » 15 Nov 2009, 20:28

Saj bi poslal anketo z dopolnilom, pa nas vrhuška ni še obdarila s CQ-jem. V koprski klub še ni nič prišlo. Očitno smo jim res trn v peti.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Nov 2009, 20:38

Se opravičujem. V koprski klub JE PRIŠEL EN IZVOD (tisti, za katerega se nalepka sprinta skupaj z ostalimi naročniki). Za koprski klub je po nalogu njihovega predsednika obvezno potrebno posebej zapakirati revije, jih odnesti posebej na pošto v enem paketu in jih poslati predsedniku Rudiju, da jih potem osebno tudi razdeli svojim članom/naročnikom... Ker je bil sekretar (beri njegova začasna zamenjava predsednik) leteč po vsej Sloveniji zaradi priprav na ARON in še drugih zadolžitev, je na pakiranje in pošiljanje paketa pozabil. Bo rešeno v naslednjem tednu, žal pa mi je, da se nisem spomnil, da bi lahko Maks ali Adi prevzela revije na posvetu. Če bi me kdo prej opozoril, bi revije vsekakor dostavili in s tem zmanjšali stroške...

Mnogo manj problemov in dela bi bilo, če bi lahko glasilo pošiljali tako kot vsem ostalim - direktno na dom... tako pa že po definiciji koprčani revijo dobijo s par dnevno zamudo... (revije gredo najprej na ovijanje, od tam direktno na pošto... ostale gredo naslednji dan na zvezo, kjer se jih spakira in naslednji ali še kaj več dni, odvisno od dneva v tednu, odnese na pošto... nato revijo dobi predsednik Rudi in jo verjetno ne odnese na vrat na nos k vsakemu naročniku posebej...)...

Samo, ti bi pa lahko malce manj opletal z žalitvami...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a S55SR » 15 Nov 2009, 20:45

Skakšnimi žalitvami? To da vam je CST trn v peti je že dolgo znano. Torej?
Poslušaj si Mlakarjevo Puntarsko in se malo zamisli.

In ja Rudi jih še isti dan dostavi vsem, ki jo dobivamo.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 15 Nov 2009, 21:21

Ne vidim nobene logike, da ne bi šli CQ-ji na pošto tako kot za vse nas navadne.... :lol:
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55m » 15 Nov 2009, 23:29

Dragan, a je kdo od vas pomislil, da bi za vse CST člane v bazo za nalepke napisali P.O. BOX kluba? Nobenega pakiranja in nobenega dodatnega dela.....
Zakaj je bilo tako zahtevano pa ti povem ob priliki.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Nov 2009, 23:42

Hmmm, ne vem, če program dovoljuje dvojne naslove... bi pa to bila rešitev. Bi moral Roza spet programirat... ne bo srečen, hi
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Demokratična anketa

OdgovorNapisal/-a s55m » 16 Nov 2009, 08:33

Ali pa na N nalepk napišite isti naslov :).
LPA
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov