CEPT dovoljenja

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s56ac » 06 Dec 2009, 12:56

Pozdravljeni !

Upam da pišem v pravo temo vendar me nekaj zanima. Naredil sem izpit za A klaso in poslal obrazec za izdajo znaka, ko sem po enem tednu klical na apek so mi rekli da je rok 42 dni(?) je res potrebno čakat 42 dni da dobiš dovoljenje? Hotel sem se malo preizkusit na echolinku dokler ne dobim postaje dokler je znanje še "sveže" vendar slabo kaže (42dni +prazniki)...

73 Armin
73 de S56AC
s56ac
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:04

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55o » 06 Dec 2009, 13:01

Čao!
Rok ponavadi je 14 dni do 1 meseca, tako je večina dobila.... malo potrpežjivosti, pa bo..

Se slišiva na badnih!
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55z » 06 Dec 2009, 15:07

Armin, lahko pa delaš pod klubskim znakom, če se lahko tako dogovoriš v klubu (ali delaš s klubske postaje). Izpit si opravil, torej lahko delaš na postaji, na lastni klicni znak pa je včasih potrebno malo počakati... verjamem, da bo prej kot v 42. dneh...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s57oma » 06 Dec 2009, 15:59

Jaz sem dobil novi cept v enem tednu.
73! de S57OMA

Boštjan
s57oma
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Jul 2009, 12:44
Kraj: Brežice, JN75TV

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Dec 2009, 16:30

s55z napisal/-a:Armin, lahko pa delaš pod klubskim znakom, če se lahko tako dogovoriš v klubu (ali delaš s klubske postaje). Izpit si opravil, torej lahko delaš na postaji, na lastni klicni znak pa je včasih potrebno malo počakati... verjamem, da bo prej kot v 42. dneh...


Nisem prepričan, da na klubski postaji lahko dela samostojno kdorkoli, ki nima veljavnega radioamaterskega dovoljenja.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s56ac » 06 Dec 2009, 17:32

ja delal sem že na klubski postaji z klubskim znakom. Nevem pa če lahko delam z klubskim znakom tudi doma kot Portable ? (seveda v dogovoru v klubu ).

hvala za informacije !

73 Armin
73 de S56AC
s56ac
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:04

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s57j » 06 Dec 2009, 17:54

S56ZDB napisal/-a:Nisem prepričan, da na klubski postaji lahko dela samostojno kdorkoli, ki nima veljavnega radioamaterskega dovoljenja.


Tak poznavalec radioamaterstva pa res sodi samo v UO ZRS.
Janez
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 09 Dec 2009, 21:32

S56ZDB napisal/-a:
s55z napisal/-a:Armin, lahko pa delaš pod klubskim znakom, če se lahko tako dogovoriš v klubu (ali delaš s klubske postaje). Izpit si opravil, torej lahko delaš na postaji, na lastni klicni znak pa je včasih potrebno malo počakati... verjamem, da bo prej kot v 42. dneh...


Nisem prepričan, da na klubski postaji lahko dela samostojno kdorkoli, ki nima veljavnega radioamaterskega dovoljenja.



Kako naj sedaj navadni radioamaterji, posebej pa še začetniki, vemo, kdo sme samostojno delati na klubski radijski postaji, če celo najvišja funkcionarja ZRS (podpredsednika) nista enotna o tem ?!

73 Zvone, S59ZB
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 09 Dec 2009, 21:57

Glede na to, da je bil "osnutek Zakona o radioamaterski dejavnosti" tako skrbno, strokovno in podrobno napisan, da je pravzaprav goden, da po kratkem postopku postane kar zakon, nedvomno vsebuje odgovor tudi na to vprašanje.

A gremo pogledati?
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s57x » 09 Dec 2009, 22:15

Eh, Tono, pa menda UO ZRS menda nima kompetenc za sprejemanje zakonov??!

Ali pa sem kaj spregledal? Je na uradnem forumu?


73 es gl S5, Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S51BR » 10 Dec 2009, 07:50

Vprašanja o tem, ali je nekdo za UO ZRS ali ne so tule brezpredmetna. Ali je kdo pomislil na to, da sodelujoči posamezniki v tej debati SO ŽE NAREDILI izpit in bi morali to natanko vedeti. Kako pa je potekalo učenje in izpit, če tega ne vedo? ;) :o Jaz bi prej pričakoval, da bo zaboga nekdo odgovoril na ta vprašanja. Bom poskusil. ;)

Pa poglejmo po kmečko. Opravil sem tečaj in naredil izpit. Praviloma bi lahko na licu mesta dobil potrdilo, da sem izpit naredil, saj delam izpit pred komisijo Apeka, torej državnega upravnega organa (ta komisija bi lahko imela pooblastila, da ti izda potrdilo!). OK, ne gre za življenje ali smrt. Nadaljnja pot vodi na APEK, kjer oddaš vlogo za dovoljenje. Če bi šel tja osebno, bi Apek lahko izdal potrdilo, da je vložena zahteva za CEPT dovoljenje. In s tem potrdilom bi lahko počel kar koli v skladu z znanjem in zaprošenim CEPT dovoljenjem. Torej tudi delal bi lahko samostojno na klubski, prijateljevi ali kateri koli postaji, seveda v skladu s predpisi. Tako pa strogo po črki zakona ne smeš delati do trenutka, ko poštarju podpišeš kuverto, ki ti jo po upravnem postopku pošljejo z Apeka in v kateri izvlečeš CEPT dovoljenje. To je uradno, kako je pa v praksi pa vemo. :)

Gornji opis je povsem skladen tudi s prakso pri vozniški dovoljenjih. Ko narediš izpit še ne smeš voziti. Voziš pa že lahko s potrdilom upravnega organa, da si vložil zahtevek za izdajo vozniškega dovoljenja.

Predlog za nov radioamaterski zakon (ok, pustimo to, da sem osebno proti takemu zakonu, ki se je pripravil): dodajte še to, da bo izpitna komisija dobila pooblastila, da takoj izda začasno potrdilo o opravljenem izpitu in nadomestilu do prejema uradnega CEPT dovoljenja. Če je res to tako življensko pomembno. ;)

Imam prav? ALi kdo meni drugače?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s50ld » 10 Dec 2009, 09:22

Bom navedel konkreten primer ki se je primeril mojima dvema nadebudnima radioamaterkama ...

Vse oddal na APEK in od treh vlog je od kolega sin dobil v roku enega tedna domov CEPT, moji dve pa ne ...

Kličem na APEK čez cca. 1 teden in dobim odgovornega, ki pove: Smo poslali vendar smo dobili vrnjeno: Naslovnik neznan!

Ko preveriva kako in kaj mu povem prave podatke, ki so tudi bili vpisani na vlogi in ga pobaram kako in kaj sedaj, ali lahko delata, ker še nimata CEPT-a v roki?

Odgovor: Imata potrjene znake in lahko od tega trenutka naprej delata ...

Lepo sem se mu zahvalil, začeli lepo klofati in čakali še cca. 3 tedne da so na dom prišli papirji (imel je druge opravke in ni bil v pisarni) ...

Skratka ... Armin ... Pokliči na APEK, povprašaj za odgovornega gospoda ki ureja radioamatersa dovoljenja in ti bo iz prve roke povedal kako in kaj ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 10 Dec 2009, 11:31

S51BR napisal/-a: ... Ali je kdo pomislil na to, da sodelujoči posamezniki v tej debati SO ŽE NAREDILI izpit in bi morali to natanko vedeti. Kako pa je potekalo učenje in izpit, če tega ne vedo? ....



Verjetno si tukaj mislil na podpredsednika S56ZDB, ki očitno ne ve, kdo sme delati na klubski postaji, ali ne?

73 Zvone
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron