uporaba frekvenc

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

uporaba frekvenc

OdgovorNapisal/-a S57GB » 03 Mar 2008, 19:29

v glavnem sem letos zadnjič plačal kotizacijo ZRS!!!zakaj se vprašate!?zato ker namesto radioamaterskih debat poslušam zafrustrirane in odbite posameznike,cb-jaše in kup še drugih katerim ni dovoljeno uporabljati radioamaterskih frekvenc tako na simpleks kanalih-predvsem na frekvencah ki jih še mi ne smemo uporabljati-kot na repetitorjih!poleg motenja povzročajo še marsikaj!tisti ki je odgovoren za te stvari naj pač zadevo uredi!jaz se moram iti neke kulture na frekvencah eni pa lahko počnejo kar jih je volja!?hvala lepa!
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

OdgovorNapisal/-a S51AG » 03 Mar 2008, 21:24

Pozdravljen,

mar misliš, da ti bo ZRS delala red na frekvencah? Vkolikor si zasledil motnje na frekvenčenm območju, ki ti je kot radioamaterju dodeljeno, je TVOJA DOLŽNOST, da o slednjih z vsemi argumenti oz. natančnimi navedbami KDAJ, KJE in KDO je motnje povzročal, obvestiš ZRS, slednja pa bo o opažanjih obvestila APEK in njihovo nadzorno službo. Le na tak način lahko ohraniš frekvenčno območje čisto. V praksi pa zaleže tudi kakšno dobronamerno opozorilo, in motilec hitro izgine.

Na pavšalne informacije in izbruhe jeze pa verjetno ne bo reagiral nihče.

Lp,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov