Vprašanje za UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S57XX » 09 Dec 2007, 18:54

Robi,

opazil. Sem tudi sam približno počistil za sabo. Najbolje bi bilo, da moderatorji počistijo v celoti!

Kot je S51DX napisal malo višje - več klofarije. A kaj , ko je na bandu žalost. Kar pa slišimo, je že narejeno, potem pa "hitri prsti" in tako naprej :lol:
Zadnjič spremenil S57XX, dne 09 Dec 2007, 19:02, skupaj popravljeno 2 krat.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 09 Dec 2007, 18:55

Bravo Mirko!
Ta tema bi se lahko koncala ze pri drugem postu, ce bi znali precitat kar je napisal Bostjan, ceprav na koncu namiguje;tako lahko razumem; da nekdo placuje za nekoga.
Bozo
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

OdgovorNapisal/-a s57ad » 09 Dec 2007, 19:20

s55o napisal/-a:Pozdrav!

Luna je na nuli.

V glavnem pa tako. IARU urejuje vse zadeve, kar se frekvenc in vsega drugega tiče (to se učimo tudi na izpitih). Torej, če kdo ni član ZRS posledično (vsak kakor je sedaj urejeno) ne prispeva k IARU, da ta ščiti njegove pravice, lobira in dela za njegovo dobrobit. Glede na to pa naj vsak presodi, ali je vsaj zaradi tistih nekaj eurov pametno plačati kotizacijo ZRS, če že zaradi drugih razlogov ne.

Lep dan naprej!

Boštjan


:D Boštjan, za razpored frekvenčnega spektra med posamezne uporabnike, kamor poleg radiodifuzije, letalskega radijskega prometa, pomorstva, itd spadamo tudi radioamaterji, skrbi ITU in ne IARU. Je pa IARU zelo uspešen sogovornik ITU, z velikim ugledom, ki so ga radioamaterji v preteklih 100 letih dosegli s svojim delom, inovatorstvom, itd, in seveda zasluži našo podporo. Z druge strani je pa žalostno, da se krovna organizacija v iskanju sredstev, ko zaradi napačne politike Zvezo zapušča vsako leto več članov, sklicuje na mednarodne obveznosti do IARU, namesto, da se vpraša, kaj je vzrok osipa članstva ter rešuje vzroke in ne posledice!

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Dec 2007, 19:32

Mirko hvala za popravek..

No mogoče sem se malo nerodno izrazil. IARU s podporo radioamaterskih združenj z lobiranjem dosega zmage na ITU. Je pa absolutno prav kar si napisal.

Lep dan še naprej!

Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S53RI » 14 Dec 2007, 00:34

Mirko S57AD!



Lepo bi te prosil, da mi le ne podtikuješ stvari katere jaz nisem napisal.
Nisem nikjer napisal kdo naj bi koga prisilil za plačevanje nacionalni zvezi. Sem samo izpostavil stvar katera je sedaj moteča za veliko članov.
Žal ti nisi opravil licence v USA kot si napisal ampak predvidevam, da doma. Sam se ne spoznam v pravne formalnosti, katere tukaj navajaš. Dejstvo je, da član mora plačevati participacijo tudi za IARU katero odvaja Zrs. Komu pa plačujejo nečlani? Če pa niso dolžni nič je potem neskladje. Vendar če je stvar tako preprosta skoraj ne verjamem, da so pri nacionalni organizaciji tako nespametni in da ne zadržijo še tisto nekaj cvenka.Zakaj pa ne? Kaj pa je razlog, da ga ne? Potem lahko naredimo enako čisto vsi al pa se motim?

73,gl
Andrej S53RI

PS.: Lahko si član v dveh klubih al pa v desetih zakaj pa ne. Kaj in komu plačuješ pa je tvoj osebni problem...
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

cron