Snemanje sej UO

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Snemanje sej UO

OdgovorNapisal/-a s58ru » 04 Dec 2007, 21:48

Ali se lahko snemajo seje UO in se potem dajo na internet (na forum), ali celo prenašajo v živo?
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 05 Dec 2007, 07:45

Zakaj pa bi to bilo dobro?!
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 05 Dec 2007, 07:58

S56ZDB napisal/-a:Zakaj pa bi to bilo dobro?!

Zato, ker nebi bilo slabo ?
Ja valjda da zato, da raja ve, kaj se dogaja... parlamentarne razprave se tudi prenašajo po tv.. si se vprašal tudi, zakaj je to dobro?
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a S57Q » 05 Dec 2007, 08:31

Jaz pred TV ne zdržim dolgo - zaspim namreč.

Najhitreje "prime", če preklopim na parlamentarni program ...
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Dec 2007, 08:50

s57nbt napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Zakaj pa bi to bilo dobro?!

Zato, ker nebi bilo slabo ?
Ja valjda da zato, da raja ve, kaj se dogaja... parlamentarne razprave se tudi prenašajo po tv.. si se vprašal tudi, zakaj je to dobro?


Ja, si že videl kakšno vladno razpravo na TV? Sej UO je nekakšna vlada... :wink:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51AY » 05 Dec 2007, 16:48

Hehe, bilo bi zanimivo. Zaenkrat gledam politiko samo predno grem k frizerju - lasje se mi gor postavijo, pa jih je lažje striči.
Evo, še en vzrok, zakaj prenos. :lol: :lol: :lol:
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a s57ad » 05 Dec 2007, 17:55

S51AY napisal/-a:Hehe, bilo bi zanimivo. Zaenkrat gledam politiko samo predno grem k frizerju - lasje se mi gor postavijo, pa jih je lažje striči.
Evo, še en vzrok, zakaj prenos. :lol: :lol: :lol:


Bojim se, da bi ob spremljanju sej UO ZRS ostal brez las :D
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S51KW » 05 Dec 2007, 18:45

Druščina hudič ni tako črn kot zgleda,bilo bi dolgočasno ker obravnanajo samo eno temo "radioklub Koper!!!!"
:roll: :roll:
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 05 Dec 2007, 19:03

S51KW napisal/-a:Druščina hudič ni tako črn kot zgleda,bilo bi dolgočasno ker obravnanajo samo eno temo "radioklub Koper!!!!"
:roll: :roll:


Jaz pa mislim, da bi bilo lepo in higijenično, da bi se o zadevi izreklo tudi celotno članstvo RK Koper na kakem občnem zboru RK Koper.

Če bi moj predsednik ali predstavnik do krovne organizacije kazal pomanjkanje volje za sodelovanje in konstruktivno reševanje problemov bi jaz osebno imel problem s tem. Jaz osebno bi takega predsednika pozval, da "skulira", saj ko nastopa v imenu kluba, predstavlja vse člane kluba.

Zatorej, fajn bi bilo, da se nihče ne skriva za inštitucijami (velja tako za RK Koper kot, pozor, tudi za ZRS), če problemi, ki smo jim nekako priča morda izhajajo iz osebnih zamer, morda nerazumevanja nasprotnih stališč, itn..

Trdim in bom trdil, da v društvih velja načelo "bona fide", torej načelo dobre vere. Gre za stari koncept vpeljan ravno za reševanje sporov, ki sem ter tja nastanejo tudi med prijatelji.

To pomeni, da se za reševanje takega spora ne uporabljajo rešitve, ki bi situacijo zaostrovale, da se venomer izhaja iz tega, da člani društva imajo več tistega kar ju druži skupaj kot jih morda razdružuje (za razliko od splošnega prebivalstva, katerega zrcalna slika je v parlamentu oz. Državnem Zboru, ker smo "člani" družbe pač vsi, ki smo tako ali drugače državljani. Navadno brez lastnega hotenja.).

Biti član (kateregakoli) društva pomeni tudi to, da smo si IZBRALI tisto družbo, ki nam je všeč zaradi prav določene lastnosti. In da v tej (navadno prijetni) družbi želimo vztrajati. V delu društev prispevati, itn.

Za moje pojme niti ZRS, še manj pa klubi pa niso "samopostrežne trgovine", kjer se po vzoru na dobro založene police Mercatorja, Interspara in podobnih obiskovalci le pridejo postreči. A te police zalagajo predvsem tisti člani društev (in ZRS), ki aktivno delajo.

To se pravi, predsedniki, tajniki, blagajniki, administratorji, skrbniki, oskrbovalci, tako ali drugače odgovorni in pristojni za neko "skupno" in obstoječo infrastrukturo.

In ker vejmamem, da tudi na RK Koper imajo takšno infrastukturo za katero skrbijo bi bilo fajn, da pomislijo, da je tudi sama ZRS (šepava, kilava, podfinancirana, a vendarle takšna kakšna je že, ker boljše ta hip ni..) pač le najboljše in največ kar se pač da doseči ta hip.

Da skrajšam.

"Spori" ne bodo nobenemu v korist. Tudi javno "pranje perila" zagotovo ne. Tudi točke dnevnega reda s bombastičnimi besedami ne.

A ker je na vržen izziv le potrebno nekako odgovoriti bi bilo, po moje, edino prav, da se pač ta tema načne, na tak ali drugačen način kje na kakem občnem zboru. Morda RK Koper. Morda prav na vseh klubih. Morda gre le za to, da e naposled le potrebno "nekaj" (ne vemo še kaj) spremeniti v krovni organizaciji in to tako, da pač tisti, ki danes največ kritizirajo dobijo neposredno možnost dela v UO ZRS (in tako aktivno postorijo natanko na tistem mestu kjer so prej želeli od drugih, da postorijo kaj zanj.).

Kennedy je rekel "ne vprašaj kaj lahko država stori zate, ampak kaj lahko ti storiš za državo". Jaz bi to parafraziral v to, ne vprašaj kaj lahko stori ZRS zate, ampak kaj ti in vsak od nas lahko stori za skupno organizacijo, ZRS. In potem to enostavno naredi..

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 05 Dec 2007, 19:06

Ne vidim razloga da se nebi, saj ni kaj za skrivat, ali pač?
Sicer pa,
6. člen

Delo ZRS in njenih organov je javno in temelji na načelih demokratičnosti in humanosti. O svojem delu ZRS obvešča javnost tako, da so seje organov ZRS javne, da organizira okrogle mize in tiskovne konference, da na seje organov ZRS vabi predstavnike zainteresiranih organizacij in ustanov in predstavnike medijev ter da sklepe in obvestila posreduje radioklubom preko glasila ZRS, elektronskih medijev in tiskanih medijev.
Radioklubi imajo pravico do vpogleda v dokumentacijo ZRS.
Za javnost dela je odgovoren predsednik ZRS.
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a s55m » 05 Dec 2007, 22:17

Odgovor S56ZDB:

"Morda nekateri resnično še ne vedo, kaj spremeniti v obstoječi ZRS.
Člani RK Koper smo podali konkretne predloge, torej se ne moremo šteti v to kategorijo."

Splošno nadaljevanje:

Pisanje na tem in temu podobnih forumih še nikoli ni obrodilo sadov, saj morata v komunikaciji vedno sodelovati vsaj dva. Ker se običajno tukaj zbiramo in pišemo samo "levi", je komunikacija podobna vpitju v puščavi (v alpah bi slišali vsaj svoj odmev).
In ker je slovensko amaterstvo zadnje čase polno skritih iger, si nekateri želijo prenosa sej UO ZRS, da se točno vidi in sliši, kam pes taco moli.
To prav gotovo ne more rešiti ZRS iz začaranega kroga, bi pa lahko omejilo vse tiste, ki so na funkcijah zaradi funkcij (nazivov) in ne zaradi tega, ker bi radi kaj spremenili (beri-naredili).
Že zdavnaj sem napisal, da bi morali med nami najti vodjo, ki nas spoštuje takšne kot smo in nas z argumenti in karizmo prepričati, da smo močnejši le skupaj.

Naj za konec citiram BF:
"Majhna razpoka lahko potopi zelo veliko barko!"
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57Q » 05 Dec 2007, 22:23

Najprej bi morali najti vodjo, ki bi ga spoštovali mi !!
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Dec 2007, 16:17

Tone, ravno zaradi tega sem omenil karizmo in argumente.
Na zdravje!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S51KW » 06 Dec 2007, 20:33

S56ZDB piše:
Jaz pa mislim, da bi bilo lepo in higijenično, da bi se o zadevi izreklo tudi celotno članstvo RK Koper na kakem občnem zboru RK Koper.

Če bi moj predsednik ali predstavnik do krovne organizacije kazal pomanjkanje volje za sodelovanje in konstruktivno reševanje problemov bi jaz osebno imel problem s tem. Jaz osebno bi takega predsednika pozval, da "skulira", saj ko nastopa v imenu kluba, predstavlja vse člane kluba. *************
Spoštovani upam da se naš predsednik ne bo "skuliral" a ni člani omenjenega RK. ga ne mislijo odstavljat ali "skulirat" saj ne na predlog osebe katera ni član omenjenega klub.Temveč jaz mu dajem popolno potporu da ustraja v zahtevah po čisti in transparentni igri naših predstavnikov ne "vladrjev".Verjamem da se vsak od njih trudi po svojih naj.močeh in verjetno je da vsak od nas ima drugačo predstavo o ZRS-u in o delu in načinu kako to delo omenjena opravlja.
Pa še nekaj o tzv. "sporih"**ne obstajajo razen v nekaterih glavah ali izjavah
da nebi netil in poglabljal problema naprej o tej temi S51KW več ne piše nobenega prispevka!!!
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Dec 2007, 21:29

S51KW napisal/-a:S56ZDB piše:
Jaz pa mislim, da bi bilo lepo in higijenično, da bi se o zadevi izreklo tudi celotno članstvo RK Koper na kakem občnem zboru RK Koper.

Če bi moj predsednik ali predstavnik do krovne organizacije kazal pomanjkanje volje za sodelovanje in konstruktivno reševanje problemov bi jaz osebno imel problem s tem. Jaz osebno bi takega predsednika pozval, da "skulira", saj ko nastopa v imenu kluba, predstavlja vse člane kluba. *************
Spoštovani upam da se naš predsednik ne bo "skuliral" a ni člani omenjenega RK. ga ne mislijo odstavljat ali "skulirat" saj ne na predlog osebe katera ni član omenjenega klub.Temveč jaz mu dajem popolno potporu da ustraja v zahtevah po čisti in transparentni igri naših predstavnikov ne "vladrjev".Verjamem da se vsak od njih trudi po svojih naj.močeh in verjetno je da vsak od nas ima drugačo predstavo o ZRS-u in o delu in načinu kako to delo omenjena opravlja.
Pa še nekaj o tzv. "sporih"**ne obstajajo razen v nekaterih glavah ali izjavah
da nebi netil in poglabljal problema naprej o tej temi S51KW več ne piše nobenega prispevka!!!


S51KW, saj si zelo lepo napisal in sem (očitno) jaz v zmoti.

Iz mojega zornega kota je pač zadeva videti kot zatečeno stanje v katerem ZRS vodijo, po nekem prepričanju ljudje, ki ga naj nebi smeli voditi (pri čemer alternativ za zdaj ni videti na horizontu in je za moje pojme VSAKO vodstvo bolje od nikakršnega, sem pa absolutno za to, da se vsakokrat skuša pridobiti za vodenje in redno delo v taki organizaciji najbolj sposobne, delavne in, evo, tudi požrtvovne ljudi, ki jim ne bo žal časa, lastnega pota, pa tudi denarja za to, da volontersko vodijo organizacijo); v katerem je sedanji statut ZRS slab; v katerem se je z leti nakopičilo toliko slabe karme, da le čaka na to, da kje "poči".

In če to kar pišeš (in nimam ti razloga ne verjeti) deli večina članov RK Koper je to potem en ta indic "pokanja". Lahko bi bil tudi kakšen drug RK.

In za to gre.

Če bi predsednik RK Koper govoril le v svojem imenu (in pri tem nemara uzurpiral položaj) bi pač šlo za značajske probleme. A, ker gre za uradno mnenje RK Koper, ki ga predstavlja predsednik je to potem že institucionalna zadeva pri kateri NE SMEJO več biti pomembne osebne zamere.

To JE, torej spor med ZRS in RK Koper, pa naj bo to komu všeč ali ne.

In ta spor bo, lepi moji, potrebno razrešiti tako ali drugače.

Ali bo RK Koper pognal kolesje v smeri ustanovitve nove krovne organizacije radioamaterjev (in pred tem izstopil iz ZRS, pri čemer bi pač v Sloveniji imeli dve krovni organizaciji), ali pa bo raje uspel v tem, da se "zbudi" večje število klubov, in potem uspešno zlobiral zamenjavo (nekaterih, katerih?! s katerimi, a je sploh kdo kje dal kakšen predlog, kandidaturo?!) članov UO ZRS, ter ali bo končno kdo zbral toliko pameti in spisal en pametni statut ZRS z vsemi finančnimi izračuni (jap, tudi tako prostovoljna organizacija kot je ZRS ne teče brez denarja, še klubi ne..), ali bo vse ostalo na bentenju čez UO ZRS brez sleherne volje in želje povedat pravzaprav naslednje:

- Kaj je narobe?
- Kako naj se to stanje popravi?
- Kdo naj to stori in v kakšnem roku?

Evola, toliko od mene.

In še nekaj. Smo radioamaterji. Se pogovarjamo. Imamo stališča, ki so lahko zelo različna od enega do drugega. Ampak nikoli ne rečt za kakšno temo, da se ne boš oglasil o kakšni temi več.. Ker odsotnost dialoga je slabša od vsake, četudi morda nekoliko ostrejše ali provokativne, izmenjave mnenj.

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov