Vabilo na 5. sejo UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 12 Dec 2007, 09:35

Zaradi nesklepčnosti je 5. seja UO ZRS prestavljena na 13.12.2007 z dopolnjenim dnevnim redom.



Zadeva: Sklic 5. seje upravnega odbora ZRS

Sklicujem 5. sejo upravnega odbora ZRS,
ki bo v četrtek, 13. decembra 2007, ob 16.00 uri, v prostorih radiokluba Laško – S59GCD, GD Laško - Cesta v Rečico 2, Laško.

Za sejo predlagam naslednji dnevni red:

1. Ugotavljanje prisotnosti in sklepčnosti.
2. Pregled in potrditev zapisnika 4. seje upravnega odbora ZRS.
3. Finančna realizacija 2007.
4. Finančni plan ZRS za leto 2008
5. Načini, čas zbiranja in višina kotizacije ZRS 2008
6. Razpis za sekretarja ZRS
7. Obravnava predlogov za priznanja ZRS
8. RIS 2008
9. Izpitni roki v letu 2008.
10. Delo QSL biroja v letu 2008
11. Razno.

Prosim za zanesljivo udeležbo in potrditev prihoda po e-mail listi UO.

Lep pozdrav
Predsednik ZRS
Goran Krajcar, S52P, l. r.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 09:46

S52P,

Ali je dopustna udeležba (prisotnost) radioamaterjev, ki niso člani UO ZRS in tudi niso uradni predstavniki svojih klubov (RK Triglav)?

Nameravam se udeležiti seje UO ZRS.

73

Darko, S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 12 Dec 2007, 09:52

S56ZDB napisal/-a:S52P,

Ali je dopustna udeležba (prisotnost) radioamaterjev, ki niso člani UO ZRS in tudi niso uradni predstavniki svojih klubov (RK Triglav)?

Nameravam se udeležiti seje UO ZRS.

73

Darko, S56ZDB


Darko, dobrodošel.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

46.163961,15.227995

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 10:00

Torej se vidimo jutri na:

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=46.1 ... &z=14&om=1

73

Darko, S56ZDB

P.S. Za vabila uporabljajte tudi Google Koledar. Ga ne morem prehvalit!
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 10:05

O hudiča! Datum, datum, datum.. In 13.12. ob tej uri moram biti na drugi lokaciji.

No to zdaj ni bilo profesionalno s moje strani.

Skratka, želja "biti prisoten" na UO ZRS je resda močna, a me žal vendarle ne bo. Bom pa zadeve pač spremljal kolikor je v moji moči in se udeležil kake naslednje.

Kakopak, najprej sem stegnil jezik, šele potem pogledal v svoj koledar, ki sem ga ravnokar minutko prej pohvalil.

Žal..

73

(poklapano) Darko, S56ZDB

P.S. Vseeno Vam želim uspešno delo!
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Dec 2007, 10:15

Pozdrav vsem !

A kdo ve, zakaj 6. točka dnevnega reda ?
A nimamo sekretarja !?
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Dec 2007, 10:23

Sekretar je bil zaposlen za določen čas - 1 leto... pa še nimamo ga.... verjetno se je naveličal stalnih obtožb, groženj in pritiskov :(
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2456
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 10:46

Hišo je treba spraviti v red, ni kaj..

Iz registra je razvidno, da ZRS ima enega (1) zaposlenega, domnevam, da je to sekretar. Temu človeku je treba zagotoviti vso podporo, da lahko nemoteno in strokovno opravlja svoje delo, zlasti pa mora imeti možnost delati brez eksistenčnega strahu. Plačo v skladu s ZDR in morebitnimi drugimi akti (npr. kakšna kolektivna pogodba, statut ZRS in pogodbo o zaposlitvi) mora dobivati redno in sproti.

Sekretar naj opravlja funkcijo profesionalno za polni delovni čas (8 ur na dan, 40 ur na teden). Pogodba o zaposlitvi naj bo sklenjena za nedoločen čas.

Zastopnik pravne osebe (predsednik UO ZRS) naj bo častna funkcija vezana na volitve UO in predsednika UO, ter na določen mandat (ne vem koliko traja sedanji, ali je enoletni, dveletni ali štiriletni).

Po potrebi in v okvirju nalog lahko ZRS sklene še kakšno delovršno pogodbo (ali avtorsko, ki je zlasti uporabna za konkretna avtorska dela, v kolikor ta niso opravljena prostovoljno s strani radioamaterja) s izvajalcem o čem naj odloča UO ZRS, takšno pogodbo pa naj podpisuje v imenu ZRS predsednik UO.

Vsi skupaj pa morajo poiskati način, da se ZRS potegne iz močvirja negotovosti. Kdor temu izzivu ni kos ali se s tem zaradi kateregakoli razloga ne želi ukvarjati naj svoje mesto prepusti tistemu ali tistim, ki še imajo upanje, da je ZRS mogoče urediti tako, da bo članom (in ne-članom) v ponos.

Šele potem lahko pričakujemo vrnitev ne-članov med člane ZRS.

Nekje na tej poti bo potrebno dobro premisliti o statutu ZRS, ki takšen kot je očitno predstavlja resno oviro za večjo udeležbo slehernega člana ZRS v delu in aktivnostih Zveze.

73

Darko, S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Dec 2007, 11:23

Jaz sem ga pustil popolnoma pri miru !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 12 Dec 2007, 11:27

Večino tega že obstaja v trenutni ureditvi.

Statut pa je tukaj. Lahko malo prelistaš.

Papir ni bil nikoli problem, vse se da zmenit med hami.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2527
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 12:14

Nekaj neskladja med statutom in zakonom sem že ugotovil.

To bo treba razpucat in to razpucat čim prej.

Tisto temeljno vprašanje o tem kdo je član ZRS je v statutu ZRS urejeno na napačen način.

Zveza društev je izrecno predvidena v 16. čl. ZDru-1.

ZDru-1 pa v 8. čl. predvideva, da pa "društvo" lahko ustanovijo fizične oziroma pravne osebe.

Prenešeno na ZRS to pomeni, da ZRS dejansko ni zveza društev, temveč zgolj in samo društvo, ki so ga ustanovili radioklubi (pravne osebe - društva).

Zakon izrecno opredeljuje, da Zvezo društev ustanavljajo "zbori članov vseh društev".

Poenostavljeno povedano, statut ZRS v sedanji obliki ni vsklajen s samim zakonom. Zakon sicer pomanjkljivo opredeljuje "Zvezo društev" kot obliko, a je dovolj določba v 7. čl., da se ZDru-1 uporablja tako za društva, kot za zvezo društev.

73

Darko, S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51AY » 12 Dec 2007, 16:25

Pa bomo zgleda res prišli do pojma centralni radioklub...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 12 Dec 2007, 18:13

Raziskujem se naprej.

Veljavni statut ZRS je spisan se v casu veljavnosti starega Zakona o drustvih iz leta 1995 (ZDru).

Zakon o drustvih iz leta 1995, namrec izrecno zahteva, da drustva za urejanje medsebojnih razmerij sklenejo pogodbo. Pogodba je trdnejsa oblika pravnega akta od statuta.

Pogodba ima tocno dolocene pogodbene stranke, statut pa ne.

Da ne dolgovezim, Ta trdnost je v nasprotju s smislom ustanavljanja drustev ter zlasti zvez drustev zato je zakonodajalec izrecno odpravil pogodbo kot nacin urejanja razmerij v Zakonu o drustvih iz leta 2006 (ZDru-1).

Nas statut je treba pac uskladiti s ZDru-1, obenem se je treba zavedati, da od zacetka veljavnosti ZDru-1 ni vec ustrezne pravne podlage za sklenitev pogodbe med drustvi (radioklubi), kot pravnega akta za urejanje razmerij v zvezi drustev.

Ne morem pomagati, ce se bere komplicirano, dejansko je tudi ZRS (in vsi radioamaterji) pac bila zrtev slabega prejsnjega Zakona o drustvih.

Mislim, da se da stopiti korak naprej.

73

Darko, S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Umiritev žogice

OdgovorNapisal/-a s53kp » 12 Dec 2007, 20:53

Čeprav v celoti podpiran predlog predsednika RK Jadran Koper, pisanja naših članov tukaj na forumu, pa je vendarle potrebno malo umiriti žogico. Naša organizacija naj ne bo neka navijaška struktura, ki vse počez razbija, kritizira. Povsem umirjen se mi zdi predlog Tilena zato prosim da se zadeve ne pogrevajo temveč pristopijo k izvirnemu grehu tega "protesta", če ga lahko tako imenujem.

Dragi moji člani! Tisti z daljšim stažem in spominom vedo, da smo včasih na ZRS lahko dobili kaj tehničnega materiala. Sponimo se QRP 80 m, elektronski taster, SWR.... še bi lahko kaj naštel. Danes ni ničesar. Na žalost danes naši člani radioamaterji objavljajo strokovne članke po tujih revijah, drugih revijah v Sloveniji, da pa teh ni zaslediti v našem CQ ZRS.
Kje so razlogi?
Globoko sem prepričan, da bi lahko večino tistih, ki so nehali pisati in delovati v našem glasilu pridobili nazaj. Ali smo to sploh poskušali, ali sploh to znamo je drugo vrašanje.
Verjetno bi se bilo res potrebno posvetovati s strokovnjaki o določenih pravnih vprašanjih od Statuta, Pravilnikov in še kakšni zadevi. Ni dovolj, da sledimo Letnemu načrtu dela, na drugi strani pa pozabljamo, da smo vselej odvisni od članstva. Novico, da se je nekaj članov vrnilo v radioamaterske vrste je bilo lepo prebrati. Če je bil način pravi pa je že lahko diskutabile tema.

Veliko bi se dalo pisati o tem saj v mojem trideset letnem delovanju so bili svetli in manj svetli trenutki. Prav je, da si povemo, ni pa prav, da se zaradi povedanega skregamo, češ kaj bo on ali drugi govoril. Osebno menim, da le skupaj lahko popeljemo tudi ZRS naprej. Kot krovna organizacija pa naj prisluhne bazi in seveda potem v okviru zakonskih določil zadevo popelje naprej, da se bomo v njej dobro počutili.

Vsem prijateljski pozdrav!

Maks, S53KP
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Dec 2007, 23:51

Pozdrav vsem !

Že kar nekaj časa se zadržujem, da bi se vključil v "debato". Pa me je vrag le premagal.

Ker ste se nekateri globoko spustili v pravniške zadeve ( ZDB, RU .... ), bom začel z eno pravniško zgodbo.

Star odvetnik čaka odrešitev na smrtni postelji. Ves vesel prišiba domov njegov nadebudni sin (seveda je šel po očetovih stopinjah ) in se mu pohvali, da je na prvi razpravi zaključil primer, ki ga stari ni rešil v 20 letih.
Ata mu ves razočaran odgovori : "Sine, zaradi te pravde smo 20 let ugodno živeli, hiša, avto, ti si doštudiral .... ".

Ko sem pred 15 leti dobil "odgovorno" delovno mesto, sem kaj kmalu ugotovil, da drži stari pregovor med poslovnimi partnerji: pogodbe so potrebne za lopove in sodišče. Pošteni se dogovorijo drugače.

Kar se tiče našega ZRSa.
Pred 33 leti sem vstopil kot mlad mulec v svet radioamaterizma. V našem RK (trenutno S59DHP) so se starejši člani, od leta 74 tudi z mojo pomočjo trudili delovati na vseh področjih našega hobija. Sami smo zgradili klubske prostore, postavili stolp, antene, od leta 79 aktivirali lokacijo na Lisci, ARG, tekmovanja, tečaji, 10 let obdelujemo 2 UKV tekmovanji .....
Kje so časi old boysov na ZRS ( Stipe, Franci ...) ?! - ko so ham-festi trajali dolgo v noč, brez kregarij, neumnih zamer ...

Zadnjih 15 let v klubu nismo našli drugega norca, pa sem še predsednik kluba ...
Nikoli me delovanje ZRSa ni motilo pri delu. Dolgoletni sekretar me je poklical, če smo bili kaj dolžni (največkrat za kotizacijo naših tekmovalcev v ARGu, da so lahko zastopali barve Slovenije na velikih tekmovanjih ..., kakšne volitve ... ).
Tudi jaz nisem motil miru na ZRSu.

Vseh 33 let pa sem redno plačeval članarino RK, ZRSu, pa mi šele po sedanjih debatah ni jasno a sem član, a nisem član, pa kdo za vraga je kje član, pa statut, zakon o društvih, pravilnik gor, pa dol, pa sekretarja v špirit, predsednika v vroče olje, pa ti si UKVjaš, pa oni na kamenih valovih ....
Od nekdaj smo radioamaterji znali pogledati malo čez meje naše male kure. Pa smo se čudili raznim frekvenčninam, težkim in dragim izpitom pri raznih državnih organih in telekomih, strogim tehničnim omejitvam, nedelujoči QSL biroji .... Ni mi bilo težko plačati članarine (višina ene dobre runde za šankom .. ), samo, da pri nas ostane tako, da ne bo podobno kot po svetu. Nikoli nisem čutil potrebe, da bi mi moral neki sekretar iz močvirja diktirati, svetovati, pripravljati ... Mi smo se šli naš hoby, po naših zmošnostih, znanju, času ...

Pred nekimi 15 leti se mi je zgodila sladka nesreča. Padel sem v skupino norih HAMOV, ki smo skupaj odklofali nešteto UKV tekmovanj, tudi na kamene valove se spustimo, uničujemo aluminij, kurimo lampe in računalnike, lomimo lastne kosti, švajsamo železje, skupaj smo obredli nekaj sveta, popili medičine, piva, cvička in refoška, vmes še kaj pozidamo ....
Samo letos smo na Lisci, na UKV tekmovanjih skupaj s "pripravami" preživeli mesec dni. Vesele žene, otroci, najbolj pa mi.
Naše kreganje (beri konstruktivne debate) so v petek zvečer vsaj za 20 dB hujše in glasnejše kot največja kregarija recimo tu na forumu. Najbolj je bil mir, če je kaj crknilo.

A nekaj skupnega nas vsa ta leta neustavljivo vleče skupaj. Idej in načrtov pa še vsaj za eno naše kratko življenje.

Le kaj vraga bi to lahko bilo ?? (za pravilen odgovor nagrada !)

Ne spomnim se, da bi bila za našo dejavnost kriva, ali nujno potrebna ZRS. Če smo rabili beacone, smo šli pa še na Kum ..., za ostalo pa v FN, Pordenone, k Darkotu, v Nemčavce ...

Fantje, ustavite konje, najdite si skupino norih in počnite radioamaterstvo. Pokrpajmo statute, pravilnike, poslovnike in ostalo pravniško navlako, da bo mir pred državo.
Ti papirji nam zagotovo ne bodo pomagali dvigniti našega hobija na višjo raven. To lahko naredijo skupine "norih" hamov, Matjaži, Janiji in vsi mi skupaj, vsak po svojih zmožnostih in močeh.

Konec koncev, pa jaz ne vidim nobene krize. Poglejte rezultate KV, UKV, ARG tekmovanj, projekte naših konstruktorjev ....

Ne merite aktivnosti po številu sodelujočih v KVPu, čeprav je samo še CQ WW bolj glupo tekmovanje. Ampak če le morem, tekmujem v obeh.

Zagotovo pravniki k napredku ne boste prispevali ! Špetir pa je, a ne ?

OK dovolj je bilo, mar bi šel prišvajsat še one tri dodatne vijake v valovod, je Mare nameril, da bi se dalo izvleči še nekih 5 dB - to bo letelo na GHz .... pomlad bo kmalu.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov