Po konferenci

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Po konferenci

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 31 Maj 2003, 23:05

Upam, da so se strasti umirile, saj je konferena že mimo. Škoda, da pri taki tehnologiji, ni nobenega zapisa s same konference ali po konferenci, da bi bili lahko malce prej obveščeni, kot pa čakati, da je mimo žurka in spanec. Hej, danes je nedelja, upam, da ne bomo čakali na cajtenge v ponedeljek.
Pa kak stavek ali dva, bi blo lepo, če bi bila zapisana tudi na BBS-ih. Ažurnost, ažurnost, svet se vrti, mi pa z njim. :D
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a S57BI » 01 Jun 2003, 07:43

Živjo.

Si pa res neučakan.
Saj bo, saj bo. Ob 20. uri je bil HAM fest. Poročila s konference, pa je treba pisat s trezno glavo, mar ne.

Lep pozdrav, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

kratko kratko poročilo

OdgovorNapisal/-a Gost » 01 Jun 2003, 22:38

Pozdravljeni

Konferenca bila...zamenjali vodstvo...
Dodali nekaj lepotnih popravkov k statutu..
Dodali nagrade za članstvo v ZRS ..
Malo se prerekali...
Spoznali novega predsedika v živo (v živo deluje bolj + kot na tem forumu) - zaželeli mu veliko sreče in volje za delo.
Predlagali naj se vse internetne zadeve ZRS dogajajo pod eno domeno. In naj se kakšno datoteko prenese tudi v packet radio omrežje.

Čeprav ni šlo brez nekaterih proceduralnih zapletov, ki jih tukaj ne bom izpostavljal, sem ugotovil da zaradi tako majhnega števila delegatov klubov ta konferenca ni bila nevem kako predstava volje vseh klubov. Zato polagam na srce klubom, katerih predstavniki so bili na konferenci pa niso bili delegati in tistim ki so manjkali...drugo leto bi bilo lepo se dobiti tam.
Glede na obljube bomo drugo leto dobili lepo vse gradivo pred konferencio, da se bomo lahko nanjo pripravili in posvetovali v klubih...zatorej priprava, sestanek in švig na konferenco, da nas bo več :)

upam, da s57bic-u to zadošča :)
lp
Boštjan S56WTT
Gost
 

Re: kratko kratko poročilo

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 02 Jun 2003, 07:17

S56WTT napisal/-a:Konferenca bila...zamenjali vodstvo...
Dodali nekaj lepotnih popravkov k statutu..
Dodali nagrade za članstvo v ZRS ..
Malo se prerekali...
Spoznali novega predsedika v živo (v živo deluje bolj + kot na tem forumu) - zaželeli mu veliko sreče in volje za delo.
Predlagali naj se vse internetne zadeve ZRS dogajajo pod eno domeno. In naj se kakšno datoteko prenese tudi v packet radio omrežje.


Boštjan, SRY da uporabljam tebe kot quote, ampak si mi bil pri roki :) ...

Torej, najprej čestitke novemu predsedniku ZRS in novemu vodstvu/organom. Srčno upam, da so s programom mislili resno in da bodo imeli zvrhan koš potrpljenja in volje delati v organizaciji, ki jo je prejšnji predsednik spravil v stanje, v katerem je.

Žal je res, da se konference udeležuje vedno manj delegatov (mogoče je bil to eden od pomislekov koprskih radioamaterjev ob predlogu ukinjanja volilne pravice vodstvu ZRS), ampak prosim, ne iščite krivde le v klubih - v preteklih osmih letih smo v klubih ugotovili, da je zveza tam kjer je predvsem sama zaradi sebe, in smo raje svojo voljo, energijo in moči usmerili v konstruktivno delo (sicer je bilo pa to v različnih oblikah v tem forumu zapisano že večkrat).

Kar pa se samega dela konference tiče, pa tri pripombe:
- delovno predsedstvo ni bilo kos svoji nalogi (ni uspelo voditi tok konference in se držati poslovnika)
- glede na problematiko, ki se je nakopičila, bi bilo potrebno najti "24 urno dvorano" (tole je bolj pod HI, ampak ves čas je priganjal čas)
- sama konferenca je izgubila legitimnost pri razpravi (točneje sprejemanju) 15. člena novega statuta ZRS.

Še misel, namenjena predsedniku ZRS, ki sem jo v pogovoru s Stankom, S55HS, novim članom UO ZRS navrgel:"V kolikor vam uspe izpeljati začrtani plan dela, boste imeli prihodnje leto vsaj enega plačnika kotizacije ZRS več - mene."

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Jun 2003, 09:34

Bodoči pravnik Boštjan, S56WTT sigurno ve, da je demokracija tudi procedura i spoštovanje zakonov in pravil. To je veljalo za skoraj vse udeležence konference z izjemo ex-Predsednika ZRS, ki si je uzel pravico, da razlaga Konferenci kot najvišjem organu ZRS, da so delegati napačno glasovali v zvezi sprememb 15. člena novega statuta. Vse to še brez dovoljenja delovnega predsedstva...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 02 Jun 2003, 14:29

Pozdravljeni

Najprej opravičilo 7bic ker sem napačno napisal..namesto 7naz :)
Upam, da nisem preveč zamešal štren.

Kot je 7BBA povedal je bilo kar nekaj problemov z delovnim predsedstvom. Predvsem me je motilo preštevenje glasov, ki je bilo bolj lari fari (pa še pred vsakim glasovanjem bi morali preveriti prisotnost delegatov, ali smo sploh sklepčni) - tako da imam pomisleke ali je bilo sploh dovolj članov za sprejetje vseh sklepov (veliko jih je namreč hodilo ven in noter cel čas). Ampak sprejeto je bilo in pritožb ni bilo zatorej je to potrebno usmeriti kot vizijo za spremembo v drugem letu.
Bom pa dodal še en bombonček za debato. Sem pač na pravnem faksu in me take zadeve zelko bodejo v oči.
Ker smo odstavli UO preden smo izvolili novega. To pomeni da so člani (takrat že ex člani) UO izgubili pravico do glasovanja in zatorej ne bi sploh mogli glasovati, saj so bili v tistem trenutku navadni člani ZRS. Povprašajte malo okoli..če se kdo vpiči v to potem ni bila konferenca več sklepčna in tudi novo vodstvo ni bilo izvoljeno, kajti glasovali so ljudje, ki niso imeli pravice do glasovanja. No to je toliko v razmislek.

Dalo bi se pa to rešiti z enostavnim Stavkom v Statutu.
Predsednik in člani UO izvršujejo svoje dolžnosti do izvolitve novega Predsednika in članov UO.
To bo potrebno spremeniti ali na izredni seji ali pa na naslednji..skupaj z še nekaterimi malenkostmi.

No nekateri mi bodo očitali, da sem destruktivno naravnan..ne bo držalo: hočem samo, da če pri zadevi že sodelujem in sem njen član, ali naj se dela tako kot piše (po črki zakona) ali pa je bolje naj se sploh ne dela.

Zanimivo pa je bilo še eno drugo dejstvo...
Vsi toliko stresate slabe volje preko ZRS...
Razen našega predloga in predloga Srečka S57LSW ni bilo nobenega predloga...
A res ni idej ? Ali se ni bilo časa potrudit in zapisat 2 besed ??????

Za drugo leto pa bi prosil, da si vzamemo več časa za konferenco...kajti na hitro in z priganjanjem se ne da nč narediti in kvečjemu pride do napak in neumnosti (kot je bilo pri glasovanji 15 člena, ki je bilo potem razveljavljeno).

Upam, da bom dobil kakšen nov pogled na stvar in da se bodo v prihodnosti popravile napake, ki sem jih tukaj napisal.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 02 Jun 2003, 16:01

S57BIC napisal/-a:Živjo.

Si pa res neučakan.
Saj bo, saj bo. Ob 20. uri je bil HAM fest. Poročila s konference, pa je treba pisat s trezno glavo, mar ne.

Lep pozdrav, Jože.


He he, če sem mal žleht, pol na konferenci niso bli s treznimi glavami?

Ja, hvala za zapise, sem prebral, še nimam občutka, da bi si kaj določenega mislil. Upam, da bo čas prinesel svoje, v naše dobro. Ja napake, seveda so, hudič je, ker se ene in iste vedno ponavljajo. Upam, da se naslednje leto ne bodo.

Vsem želim uspešno delo in strpnost, predvsem pa dobro medsebojno sodelovanje.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 02 Jun 2003, 16:03

Anonymous napisal/-a:
S57BIC napisal/-a:Živjo.

Si pa res neučakan.
Saj bo, saj bo. Ob 20. uri je bil HAM fest. Poročila s konference, pa je treba pisat s trezno glavo, mar ne.

Lep pozdrav, Jože.


He he, če sem mal žleht, pol na konferenci niso bli s treznimi glavami?

Ja, hvala za zapise, sem prebral, še nimam občutka, da bi si kaj določenega mislil. Upam, da bo čas prinesel svoje, v naše dobro. Ja napake, seveda so, hudič je, ker se ene in iste vedno ponavljajo. Upam, da se naslednje leto ne bodo.

Vsem želim uspešno delo in strpnost, predvsem pa dobro medsebojno sodelovanje.


Se opravičujem, evo tud jaz delam napake - pozabu sem se prijavit, hi, ampak tokrat prvič.
Predhodnji zapis, istoveten s tem, je pač moj

pa 73 de Marko
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 02 Jun 2003, 16:16

S56WTT napisal/-a:Kot je 7BBA povedal je bilo kar nekaj problemov z delovnim predsedstvom.
...
Bom pa dodal še en bombonček za debato. Sem pač na pravnem faksu in me take zadeve zelko bodejo v oči.
...
Za drugo leto pa bi prosil, da si vzamemo več časa za konferenco...kajti na hitro in z priganjanjem se ne da nč narediti in kvečjemu pride do napak in neumnosti (kot je bilo pri glasovanji 15 člena, ki je bilo potem razveljavljeno).

Upam, da bom dobil kakšen nov pogled na stvar in da se bodo v prihodnosti popravile napake, ki sem jih tukaj napisal.


Torej, imamo eno leto do prihodnje konference in najbolje, da kar pričnemo. Ker si študent prava, pa tudi tebi en bonbonček v razmislek :wink: :
Kot si verjetno opazil, mi je letos uspelo zaustaviti delo konference za 9 minut in 40 sekund, brez da bi spregovoril eno besedo.
Dovolil si bom glasno razmišljanje v zvezi s tem (prosim, naj mi kdo, ki ima o pravu več pojma kot jaz, razloži, če pravno formalno razmišljam kje narobe). Radioklub XYZ (tak klub ne obstaja, jemljem kot izmišljen primer) ima 100 članov. Od teh jih je 50 plačalo tudi kotizacijo ZRS. Zveza torej vodi ta radioklub kot klub s 50 člani in klub je poravnal svoje obveznosti do ZRS (mimogrede, člani kluba so lahko tudi neradioamaterji, mar ne). Radioklub za svojega predstavnika na konferenci ZRS izbere poštarja, ki jim nosi pošto v nabiralnik. Poštar ni član kluba in ni radioamater, a ima pooblastilo radiokluba, da jih lahko zastopa na konferenci. Sedaj pa mi naj kdo pove, zakaj ta poštar ne bi smel nastopiti z vsemi pooblastili na konferenci in razpravljati, konec koncev (hej, ima vsa pooblastila radiokluba) o frekvenčnih razporeditvah...

LPB.

P.S. Vsaka podobnost z letošnjo konferenca je zgolj naključna in zlonamerna... :wink:
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Jun 2003, 20:14

Osnova demokratičnega odločanja je delegiranje obveznosti navzdol. ZRS naj skrbi, da se čim več njegovih članov (klubov) udeleži konference, klubi pa samostojno izbirajo svoje predstavnike in v to se ZRS nima kaj utikati! Porodniške težave naše celotne tranzicije lahko vidimo v določanju političnih regij. To zdaj počnemo pod EU pritiskom, v rajnki YU pa smo lepo uvajali Alpe-Adria koncept "moje dežele". S57BBA 9 minut tišine je majhna žrtev posameznika ampak veliki prispevek nadaljni demokratizaciji ZRS. Mirovanje bi pa lažje prenesel z nekoliko manj kG :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s51bw » 02 Jun 2003, 23:33

To, da so Bajku, S57BBA, hoteli prepreciti govor na konferenci po ocitno vnaprej pripravljenem scenariju, je zame izredno zalosten dogodek in zelo podoben dogodku izpred skoraj osmih let, ko sem odstopil iz UO ZRS. Po tolikih letih skoraj isti scenarij, z istimi osebami...

Za tiste, ki Bajka ne poznate, le nekaj dejstev:

- Bajko je ze nekaj let predsednik radiokluba Ljubljana S53AJK;
- je soavtor Prirocnika za radioamaterje;
- postavil in skrbel za S55FBB BBS, ki je prvi omogocil izmenjavo elektronske poste med radioamaterskimi BBSi in zunanjim svetom;
- postavil in skrbel za vozlisce ANET in legendarni LJUTCP PR <> Internet prehod na KUD France Preseren in tako uspesno speljal projekt podprt s strani OSF;
- postavil in se sedaj skrbi za spletno stran ZRS, ki je bila prvic na internetu takrat, ko se vecino ljudi ni vedelo, da le-ta sploh obstaja.

In tak radioamater, pa se z uradnim pooblastilom svojega radiokluba, naj ne bi smel spregovoriti nekaj besed na nasi konferenci? Kaj vam je ljudje?

Prav zanimivo je bilo, da pravzaprav potem ni nic povedal, je pa njegov nastop lepo razgalil glavne akterje.

Iskreno upam, da se kaj takega v nasi organizaciji ne bo vec dogodilo. Po izvolitvi novega predsednika in upravnega UO sem optimisticen. Cestitke novemu predsedniku in naj mu izredna delovna vnema in komunikativnost ne pojenjata.

Pa se namig novemu UO: namesto preambicioznega projekta 1000 sol predlagam projekt 100 radioklubov na prihodnji konferenci ZRS.

73

Andrej
Uporabniški avatar
s51bw
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 17 Maj 2001, 01:00
Kraj: Space

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 03 Jun 2003, 06:34

s56a napisal/-a:Mirovanje bi pa lažje prenesel z nekoliko manj kG :-)


Menim, da sva bila z Adijem ravno zato bolj opažena, torej - odpade. :lol:

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 03 Jun 2003, 06:41

s51bw napisal/-a:Za tiste, ki Bajka ne poznate, le nekaj dejstev:


:oops: Nisem hotel uporabiti tvojega sporočila (me preveč hvališ, tako da bi moj quote izpadel kot lastna hvala), a kaj ko si pri naštevanju dejstev izpustil tudi mojo temno plat:
- skupaj z Andrejem sodeloval v UO ZRS, istega dne tudi iz UO izstopil
- na UO ZRS prebral svoj znameniti "Finančni načrt za Telebane"
- v zadnjih štirih letih pridobil 30 kg

:P

LPB.

P.S. Pa prosim, da ne tolčete več po bivšem vodstvu ZRS -vmes je bilo tudi nekaj ljudi, ki so sposobni.

P.P.S. Namig novemu vodstvu UO ZRS - "oficir za stike z IARU" bi lahko ostal isti človek, saj je na tem področju naredil veliko dobrega.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Jun 2003, 08:32

S57BBA napisal/-a: - v zadnjih štirih letih pridobil 30 kg


V naslednjem mandatu lahko zgubiš 40 kG in pridobiš še sina "Kalauzovića" :-)
s56a
 


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov