callbook

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Skrivnost

OdgovorNapisal/-a s53kp » 09 Nov 2007, 13:27

Mislim, da smo bolj papežki kot sam papaž v Rimu.
Predlagam, da se odpre baza, kjer si lahko vsak posameznik sam vpiše podatke, če jih želi objaviti. Po tridesetih letih mojega delovanja me v Kopru poznajo "vsi" da sem radioamater, sedaj pa se bom skrival pred "neumnim" zakonom. Svoje podatke radi objavimo v tujih medijih, podatke o tekmovanjih pošiljamo in nas Google najde na desetine krat.
Po mojem mnenju je to debata, ker ne znamo več naprej na področju tehničnih zadev, pa da se nekje prerekamo, če smo že Slovenci!

LP, Maks - S53KP
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a s57mg » 21 Jan 2008, 10:02

LP

Spadam med tiste radioamaterje, ki so po novem lahko 2x na teden malo na frekvenci...Ko je prišlo do tega, da smo lahko zamenjali stare znake z novimi( ce si zelel) , sem to storil tudi jaz preko APEK. Ker nisem plačal članarine Zrs , sem bil izbrisan iz callbooka. Tu se res zdaj postavlja vprašanje, kdo bo vodil evidenco tistih , ki so plačali članarino ZRS, in tistih, ki servisa od ZRS ne potrebujejo, tistih, ki smo preko APEK dobili nove znake, in nismo sedaj nikjer zabeleženi?

73
Uporabniški avatar
s57mg
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Jan 2008, 08:44

OdgovorNapisal/-a s55z » 21 Jan 2008, 11:15

Zabeleži se v QRZ.com, HAMCALL, .... in te bo cel svet videl :D !
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56CT » 21 Jan 2008, 11:35

s57mg napisal/-a:

LP

Spadam med tiste radioamaterje, ki so po novem lahko 2x na teden malo na frekvenci...Ko je prišlo do tega, da smo lahko zamenjali stare znake z novimi( ce si zelel) , sem to storil tudi jaz preko APEK. Ker nisem plačal članarine Zrs , sem bil izbrisan iz callbooka. Tu se res zdaj postavlja vprašanje, kdo bo vodil evidenco tistih , ki so plačali članarino ZRS, in tistih, ki servisa od ZRS ne potrebujejo, tistih, ki smo preko APEK dobili nove znake, in nismo sedaj nikjer zabeleženi?

73


Nekateri ne plačamo kotizacije ZRS samo zaradi "servisa" ampak zaradi občutka pripadnosti radioamaterski organizaciji.

Konkreten odgovor na tvoje vprašanje pa lahko seveda dobiš na APEK-u.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 21 Jan 2008, 11:40

Čao!
mislim, da je rešitev enostavna.
Pač se naredi callbook ZRS z možnostjo vpisovanja tistih, ki to želijo in sami vpišejo vanj svoje podatke.
S tem pač ZRS obnavlja in pregleduje podatke za radioamaterje, ki jim ZRS nudi usluge in ostali pa sami spreminjajo podatke. (s tem, da se da v callbook napisat, ali je član biroja ali ne (npr rubrika Biro: YES ali DIREKT only ali VIA s5XXXX)

Lep dan

Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s57mg » 21 Jan 2008, 12:09

pač nisem nikol tekmoval, dal sem sicer kero pikico komu, če sem ga slišal, kar se tiče branja cq glasila, me zanimal torej samo tehnika-konstrukterstvo...ostalo pa ne. Qsl kartice sem poslal kar direktno na domači naslov...po mojem pa bi bilo vseen fajn , da bi bili klicni znaki vseh nekje zabeleženi, da ne zgleda nazadnje tako, kot da zdej če nisi član ZRS nisi radioamater? pač če nisi plačal članarine potem nisi upravičen do nobenga servisa s strani ZRS , vseeno v evidenci pa so lahko vsi, zrs bi mogla imet callbok obeh plačnikov in neplačnikov.

lp
Uporabniški avatar
s57mg
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Jan 2008, 08:44

OdgovorNapisal/-a S57Q » 21 Jan 2008, 13:33

Pozdravljeni !

Načeloma imajo člani neke organizacije ali društva kakšne ugodnosti, razne servise, popuste ....

Zato se plačuje neka članarina - od nekdaj je bilo tako. Nikakor ni za pričakovati, da bo nekdo skrbel za evidence "nečlanov". Vsi smo šoferji, če si član nekega AMZS-a imaš ugodnosti, če nisi jih enostavno nimaš - pa tudi v evidenci šoferjev te ne bodo vodili.

Teh nekaj € članarine ZRS odtehta poštnino kar nekaj kg QSL kartic, ki jih pošiljamo po celem svetu, če že drugega ne, se že to splača.
Če je za povrh še časopis, pa še kaj bi se našlo, je zadeva izredno poceni.

Pa še uradno imaš pravico "šinfat" ZRS, pa tudi kaj spremenit .....
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 21 Jan 2008, 15:43

s55o napisal/-a:Čao!
mislim, da je rešitev enostavna.
Pač se naredi callbook ZRS z možnostjo vpisovanja tistih, ki to želijo in sami vpišejo vanj svoje podatke.

Mislim, da bo prej Zimbabve sprejet v EU kot da bi se to zgodilo...
Ne da se nebi moglo, iz principa se to ne naredi... kljub temu, da je bila Zveza Radioklubov Slovenije zadolžena dolga leta za izdajanje radisjkih dovoljenj, se tiste, ki niso plačevali kotizacije zvezi radioklubov ni vodilo (vsaj ne javno) in ni nikoli vpisovalo v famozni S5 callbook.
LP, U.
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a s57ad » 21 Jan 2008, 15:57

s57mg napisal/-a:pač nisem nikol tekmoval, dal sem sicer kero pikico komu, če sem ga slišal, kar se tiče branja cq glasila, me zanimal torej samo tehnika-konstrukterstvo...ostalo pa ne. Qsl kartice sem poslal kar direktno na domači naslov...po mojem pa bi bilo vseen fajn , da bi bili klicni znaki vseh nekje zabeleženi, da ne zgleda nazadnje tako, kot da zdej če nisi član ZRS nisi radioamater? pač če nisi plačal članarine potem nisi upravičen do nobenga servisa s strani ZRS , vseeno v evidenci pa so lahko vsi, zrs bi mogla imet callbok obeh plačnikov in neplačnikov.

lp


Tudi v ostalih državah, kjer je članstvo v nacionalni radioamaterski organizaciji ni obvezno, nečlanov nacionalne organizacije ne vodijo v callbookih (JARL, ARRL, DARC, itd). Razprava o tem, naj bi se v callbooku ZRS vodili tudi nečlani ZRS se mi zdi nesmiselna in nepotrebna.

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S57BI » 21 Jan 2008, 20:06

Hecno pri tej stvari je to, da člani ZRS, ki plačujemo članarino ne moremo izvedet kdo se ''skriva'' pod nekim znakom če ni član ZRS.
Tisti ki ni član ZRS ( in ne plačuje) pa lahko ugotovi kdo je pod nekim znakom ki je član ZRS .

Kdo je potem na slabšem.

Po moje bolj rabimo člani ZRSja te podatke, kot nečlani. In katerih je več?
Bolj nagajamo sebi, kot drugim.

lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 21 Jan 2008, 20:17

To je bolj vprašanje za APEK oz. za pristojno ministrstvo.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51AY » 21 Jan 2008, 20:18

Tudi to dela še večjo polarizacijo med nami. Saj se ne čudim...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov