callbook

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S51AG » 02 Sep 2007, 21:44

Pozdravljeni še enkrat.

APEK edini upravlja s klicnimi znaki slovenskih radioamaterjev, ter ima iz tega razloga tudi vedno ažurne podatke. Če gre za uradno varianto, je APEK edini pravi naslov za javno objavo evidenc klicnih znakov.

Vsekakor pa ni nobenega razloga, da bi nekdo, ki NOČE plačati operaterske kotizacije bil upravičen do kakršnih koli bonitet s strani ZRS. Še najmanj primerno pa je, da bi servis neplačnikom zagotavljali tisti, ki kotizacijo redno plačujejo.

Kar pa se tiče delovanja krovne organizacije pa le še to: brez težav je moč opaziti, da aktivnosti vodstva ZRS peljejo v pravo smer, je pa res, da čez noč ni mogoče spremeniti vsega. Problem ZRS pa ni problem peščice zagnancev, ki skušajo ZRS voditi po naboljših močeh in jo nenazadnje tudi sanirati, ampak je problem vse slovenske radioamaterske populacije. Stati ob strani in zgolj kritizirati ne bo dovolj.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s55z » 03 Sep 2007, 03:08

S57BI napisal/-a:Od česa pa živi ZRS stran? Predvidevam, da od naše članarine.
....


ZRS stran je bila narejena in se vzdržuje volontersko! Da bi jaz vedel, ni šel niti € za to iz ZRS sredstev, čeprav se je na neki seji UO pred leti to celo predvidelo...

Menda pa se bo nabavil nov računalnik za LEA strežnik, ni pa rečeno, da bo domena tekla prav na tem novem računalniku. So drugi servisi pomembnejši in zahtevnejši za obdelavo, kot pa serviranje html-ja...

V vsem ostalem se 100% strinjam s Tonom...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 03 Sep 2007, 05:44

S57BI napisal/-a:Od česa pa živi ZRS stran? Predvidevam, da od naše članarine.


Jože, ZRS stran živi od dobre volje posameznikov in ne od tvoje/moje/naše članarine. Razen če razumeš plačilo 20,40€/leto za domeno hamradio.si življenje spletne strani ZRS (predvidevam, da govoriva o spletni strani www.hamradio.si ).

Veliko vas govori o puščavi na spletni strani, a ko sem pred skoraj tremi leti prosil, če bi kdo bil pripravljen sodelovati pri "polnjenju" strani, so/ste večinoma vsi potihnili. Sam pa naredim toliko, kolikor mi prosti čas dopušča. In v zadnjih petih letih le-tega v glavnem ni...

Govorimo, da imamo tako organizacijo, kot si jo zaslužimo; brez težav lahko to prenesemo na spletno stran...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 07 Sep 2007, 21:03

Hm, sem očitno pozabil objaviti; Callbook ZRS je bil ažuriran (5.9.2007).

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56kz » 08 Sep 2007, 10:36

S57BBA napisal/-a:Hm, sem očitno pozabil objaviti; Callbook ZRS je bil ažuriran (5.9.2007).

LPB.


Brez kakšne večje koristi :cry:
Sedaj sem notri z znakom ki ne obstaja že dve leti in pol.

Slika

Če drži trditev "CALLBOOK ZRS je naslovnik slovenskih amaterskih postaj članov ZRS" očitno jaz to nisem in če citiram že napisano nisem upravičen do kakršnih koli bonitet s strani ZRS.
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a s56wan » 08 Sep 2007, 10:42

Beno, sem ostal kar brez besed in mi gre se samo na :).

73
Andrej
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

ne obstajam?

OdgovorNapisal/-a S51KW » 08 Sep 2007, 22:49

Objavljeni primeri so me nagnali da preverim če se moj znak nahaja v našem callbook-u. Hitro preverjanje mi je razkazalo kruto resnico da v
omenjeni ne obstajam kljub plačani kotizaciji!?!? Kaj naj storim,potrpim da teh par podatkov o meni in dodeljenem znaku nekdo vpiše v bazo.Je res da par informacij o moji malenkosti obstaja na QRZ.com,ampak jast bi želel da te informacije bodo na portalu moje krovne organizacije. Upam da ne želim preveč............. :x :x

Lep radioamaterski pozdrav. S51KW
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S51TK » 13 Sep 2007, 19:56

S57BI napisal/-a:Od česa pa živi ZRS stran? Predvidevam, da od naše članarine.
In če člani rabimo podatke o vseh SLO radioamaterjih, ne vidim razloga zakaj ne bi bili v call booku vsi SLO radioamaterji.
Če iščem podatke od nekoga, ki ni član ZRSja me prav malo briga a je član ali ni. Rabim podatke in to je to.

APEK ne rabi call booka in ne vidim razloga zakaj bi ravno on moral to objaviti na svoji strani.

lp, Jože.



Se strinjam s teboj Jože. Jaz čeprav nisem več aktiven kot nekdaj iz določenih razlogov, pa še vedno čutim pivrženosti našemu hobiju, ki pa se je izgleda nalezel splošne negativne družbene klime in tudi zdraharstva.
Mislim pa , da bi bil lahko vseeno zabeležen v callbooku vsak ham, četudi ne plačuje.
73, Jani!
S51TK
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 20 Apr 2003, 18:18
Kraj: Galicija p. Žalcu

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 13 Sep 2007, 19:59

Jaz bi predlagal, da plača vsak še kotizacijo za ZRS saj se nasprotno zdi, da gredo skupne zadeve le še na slabše.

Brez nič, namreč, ni nič.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Callbook

OdgovorNapisal/-a s55s » 14 Sep 2007, 04:01

Evo Žarko!

Kot vidiš, si vpisan v tem callbooku, ki sem ga dobil po e-pošti. Kako si ga boš pa nalagal, pa ne vem. Je ena kolobocija, preden ga spraviš gor. Ne vem zakaj mora biti zapleteno.
To, da niso neplačniki kotizacije vpisani v imenik, je pa lahko razumljivo vsakem pionirčku.
Ne vem zakaj bi lahko nekdo zahteval, da ga zastonj vodijo v evidenci.

Slika
Zadnjič spremenil s55s, dne 14 Sep 2007, 10:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 14 Sep 2007, 08:37

Admin na hamradio.si bi lahko nov callbook dodal v kategorijo download. Verjetno bi bil še kdo hvaležen.

lp
Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

OdgovorNapisal/-a S51KW » 14 Sep 2007, 16:13

Hvala za info !!!
Žal omenjenega nimam in nisem mogel zadeve preveriti!!!! Še enkrat hvala!!!!
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 19 Sep 2007, 13:49

Včeraj je bil Callbook ZRS ponovno osvežen. Vsi popravki, ki so bili zahtevani, so upoštevani.

Da pa še odgovorim na željo po downloadu. Da, bom dodal v download sekcijo, samo še v primerno obliko moram spraviti in pripraviti avtomatizem. Kakšen dan, prosim...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57GB » 11 Okt 2007, 13:58

če prav razumem smo samo posredno(prek kluba)člani ZRS torej potemtakem nismo dolžni plačevati kotizacije ker jo je dolžan plačati klub seveda ob pomoči naših članarin?!
pa še to KANDIDATI ZA RADIOAMATERJA SI SAMI(smo si sami krili)KRIJEJO STROŠKE ZA IZPIT OZ.LICENCO ZA RADIOAMATERJA IN PO MOJEM MNENJU IMAMO PRAVICO BITI VPISANI V S5 CALLBOOK NE GLEDE NA PLAČILO KOTIZACIJE ZRS :evil: LICENCA JE OSEBNA LAST!ZRS SI NEBI SMEL JEMATI PRAVICO KDO BO GLEDE NA KOTIZACIJO VPISAN V S5 CALLBOOK!PA TUDI ČE-ENKRAT PLAČAM ZA USLUGO IN BI MORAL BITI VPISAN DO PREKLICA OZ.KAKERŠNEKOLI SPREMEMBE :x

ps-to je moje mnenje in se ni treba strinjati z njim :wink:

pa lep dan še naprej.

*************************************************************
Boštjan, prosim, da pri pisanju prispevkov na forumu uporabljaš male črke. Uporaba velikih črk pomeni "kričanje", kar ni najbolj vljudno. Hvala.
73, Miloš S57D
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Okt 2007, 14:57

No, gremo še enkrat od začetka :).

Vsak, ki je odprl callbook na ZRS spletnem portalu lahko opazi naslov "ZRS CALLBOOK". Torej to je seznam članov ZRS (ki plačujejo kotizacijo) in ne VSEH licenciranih radioamaterjev v ZRS.

S5 CALLBOOK bi lahko objavil APEK (Agencija za pošto in elektronske komunikacije), če bi jim bilo zaradi varstva osebnih podatkov sploh dovoljeno. Pa še to ne bi bil popoln imenik, saj je marsikomu licenca potekla in še ni zaprosil za podaljšanje.

Od vsakega posameznika je odvisno, ali želi biti objavljen v ZRS callbooku (plačaj kotizacijo in dovoli objavo), vedno pa ima na voljo vpis v večje svetovne imenike kot je QRZ.com in HAMCALL.net (vpis je brezplačen, knjige ali CDji so plačljivi, spletni dostop je brezplačen).

Torej glede ZRS callbooka ni potrebno nadirati niti ZRS, niti moderatorjev in administratorjev tega portala.

Glede kotizacije in članstva pa si preberi Miranov (S56UTM) prispevek v sosednji temi ...

P.S.: Lahko pa se zbere team znalcev in spesni spletno aplikacijo za online vnos podatkov in iskanje po njih in pripravi S5CALLBOOK... Vpisal bi se lahko vsak S5 HAM, licenciran, pozabljen, član ZRS ali ne, ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov