CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S53RI » 04 Jul 2007, 17:24

Juh!

Ker me nekaj časa ni bilo v S5, nič ne vem, kje se je izgubil moj CQ ZRS?
Ali je sploh izšel?

73,gl
de Andrej
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

OdgovorNapisal/-a S58M » 04 Jul 2007, 18:52

Jaz ga do danes še nisem prejel.

73, Dare S58M
S58M
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 17 Mar 2005, 17:07
Kraj: MORAVČE

OdgovorNapisal/-a s51sk » 05 Jul 2007, 06:35

Andrej, če boš kaj hodil okoli nas, ga dobiš v RK.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a S53RI » 05 Jul 2007, 17:08

JUH!

Najbrž najprej pošljejo v oddaljene kraje in nato šele k meni v Domžale.
Bom pa pršu ga iskat v RK, ampak vraga saj sem plačal članarino za ZRS?......hm
Verjetno je še na poti do mene.....Tudi moja prtljaga iz OZ je prišla šele dva dni za mano.....pa kaj čmo...
73,gl
Andrej
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57XX » 09 Jul 2007, 07:30

S53RI napisal/-a:Juh!

Ker me nekaj časa ni bilo v S5, nič ne vem, kje se je izgubil moj CQ ZRS?
Ali je sploh izšel?

73,gl
de Andrej


Andrej, o kateri številki CQ ZRS govoriš? Februarska in aprilska sta prišli, junijske pa v naših koncih še ni.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a S57D » 09 Jul 2007, 08:03

Junijske številke tudi v Ljubljani še nismo videli ......

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a S53RI » 09 Jul 2007, 16:42

Ja, fantje Bravo!

Iščem junijsko številko, tako kot vi....hi
Sm mislu, da sem kaj zamudil pa zgleda, da nisem nič...

Tnx za info....

73,gl
Andrej S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

OdgovorNapisal/-a s51sk » 09 Jul 2007, 20:48

No, junijsko številko tudi pri nas še ni. To pa ne sme biti ovira, da se kaj oglasiš, Andrej.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Jul 2007, 21:19

Številke še en čas ne bo. Avgusta.

Tako da ne boste preveč razpravljali.

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S53RI » 10 Jul 2007, 08:30

Hvala za informacijo. Bilo bi pa res dobro, če bi nekdo od pristojnih napisal že prej, da bo izid takrat in takrat. Saj smo ljudje mar ne?
Tako res nebi bilo nepotrebnega spraševanja in ugibanja.

73,gl
Andrej S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Jul 2007, 21:18

Ja, kakšna beseda na to temo definitivno ne bi bila odveč. :wink:

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 10 Jul 2007, 21:59

Tole bo verjetno pomagalo pri pojasnjevanju zamude:
http://www.hamradio.si/index.php?option ... 9&Itemid=2

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

CQ ZRS štev 3 in 4

OdgovorNapisal/-a s52p » 10 Jul 2007, 22:12

V imenu glavnega urednika CQ ZRS, se opravičujem za nastalo zamudo ob izdaji junijske številke glasila.



Po analizi zadnje številke, so bili sprejeti določeni sklepi z namenom izboljšanja vsebine, predvsem pa odpravo pomanjkljivosti v tehničnem smislu.

Zaradi odprave pomanjkljivosti, iskanja ugodne ponudbe tako v finančnem kot tudi tehničnem pogledu in časovni zamudi ob urejanju glasila, nam na žalost ni uspelo vseh aktivnosti izvesti pravočasno.

Tako smo se tokrat, izjemoma, odločili, da izdamo dvojno številko. Na ta način bomo uspeli prihraniti določena finančna sredstva ( okoli 1000 € ), predvsem pa nadoknaditi zamudo oz. odpraviti ne redno izdajanje glasila.

CQ ZRS se bo začel tiskati, v ponedeljek 30. julija ( prvi delovni dan, po zaključku kolektivnega dopusta v tiskarni ) in bo v vaše roke prispel najkasneje do konca tedna.

Ponavljam, da je to izjema in se ponovno opravičujem vsem našim članom.

Glavni urednik CQ ZRS

Rado Križanec – S58R
s52p
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 27 Jun 2003, 05:45
Kraj: Celje

Re: CQ ZRS štev 3 in 4

OdgovorNapisal/-a s57j » 21 Okt 2007, 20:11

Pozdravljeni!

Nisem član ZRS, zato ne dobivam glasila CQ ZRS. Danes pa mi je prijatelj prinesel pokazat 5. številko tega glasila z namigom, da je notri članek, zelo podoben mojemu iz SCC Novic. Gre za članek o sončnih ciklih. Ko sem ga prebral, sem ugotovil, da sta dve tretjini članka dobesedno prepisani iz dveh mojih člankov in to res dobesedno z besedami, besednimi zvezami in frazami, ki sem jih jaz uporabil pri prevajanju in pisanju. Članek, Zakaj je razprostiranje radijskih valov odvisno od sončnih peg je bil objavljen v SCC Novicah št. 1/2005 drugi, Začetek novega sončnega ciklusa v pa v SCC Novicah št.5/2006.
Obe številki SCC Novic najdete na: http://lea.hamradio.si/~scc/novice/novice.htm

Nič nimam proti temu, da nekdo, ki je dobil idejo ob branju mojega članka, po svoje prevede iste stvari. Odločno pa nasprotujem dobesednemu prepisovanju, še posebej tistemu brez soglasja! Zelo resno pričakujem, da se kaj podobnega ne bo ponovilo! Sicer pa tudi v Sloveniji veljajo nekateri predpisi in zakoni, ki urejajo to področje. In pravijo, da je Čeferinova tarifa nižja od večine njegovih manj uspešnih in slavnih kolegov.

Pa še nekaj, v končni fazi, zakaj pa ne. Urednik CQ ZRS me je za prejšnjo številko prosil, naj dovolim objavo mojega intervjuja z S59AA. Dal sem mu članek v Wordu skupaj s slikami, da mu ni bilo treba pretipkavati iz PDF formata. Ko pa je številka izšla, ni niti pomislil na to, da bi mi poslal en izvod, saj je tudi moj članek notri. Ker precej dobro poznam način razmišljanja in delovanja ZRS, nisem niti pričakoval, da se bo kdo spomnil na kaj takega. Še manj pa sem pričakoval, da bo začel prepisovati moje članke, pri tem pa ni nikjer zapisal niti besedice o izvoru besedil.

Kaj si misliti o organizaciji, ki dovoljuje in odobrava take postopke? Že dolgo je škoda zgubljati čas in besede za kakršnokoli razpravo o organizaciji, ki jo nekateri imenujejo Krovna organizacija slovenskih radioamaterjev.

Zgoraj napisano kaže na to, kako si ZRS obupno želi dobrih rezultatov. Način, kako jih dobijo pa ni pomemben.

Če že pišem, pa naj bo še ena o ZRS. Pred tednom ali dvema sem od njih dobil položnico za plačilo kotizacije. Kot se spodobi je bil zraven tudi spremni dopis. V tem dopisu pa je sekretar zmogel napisati dva cela stavka. Ju bom kar citiral:

Spoštovani radioamater!

Kot veš Zveza radioamaterjev Slovenije potrebuje za svoje dejavnosti in dejavnosti njenih članov finančna sredstva, ki se v večji meri zbirajo s pomočjo kotizacije ZRS.
Ponovno te vabimo, da tudi ti prispevaš in tako podpreš našo dejavnost.

Hvala za sodelovanje in mnogo lepih zvez.

73
Peter Ponikvar – S56KPN
Sekretar ZRS

Prva misel, ki se mi je porodila je bila: jim bom pa šenkal teh 36 €, saj nikjer ne piše nič o tem, da bi s plačilom moral postati njihov član. Po krajšem razmisleku pa se mi je posvetilo, da so si to zamislili kot še en način, kako ponižati nas, ki smo si drznili izstopiti iz ZRS. Daj denar, kaj pa bomo z njim počeli te nič ne briga! Ko prosijo denar od sponzorjev gotovo napišejo kaj več o svoji dejavnosti in tem, za kaj denar konkretno rabijo. Predvsem pa so verjetno bolj prijazni. Vsaj poslovna etika bi narekovala kaj takega.

Ko prebiram tele forume ugotavljam, da, ko odmislimo mlatenje prazne slame o različnih rekla-kazala dogodkih in temah, predvsem izstopa sovraštvo do nas, ki smo izstopili. Pri tem pa nas sploh ne poznate, niti ne poznate razlogov, zaradi katerih smo odšli.

Ugotavljam, da ste ortodoksni ZRS-jevci še svetlobna tisočletja od razumevanja aktualne situacije v slovenskem radioamaterstvu. Za ločevanje na naše in vaše pa smo vedno in izključno krivi mi, drugi.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 21 Okt 2007, 22:09

Spoštovani S57J,

Kopiranje članka brez soglasja avtorja je kršitev Zakona o avtorskih in sorodnih pravicah. Toda, v konkretnem primeru se zdi, da gre za prevod (nekaj si omenjal v tej smeri). Tudi za prevode načeloma velja, da je potrebno soglasje prevajalca, a je zagotovo bolj pomembno ime in soglasje avtorja oz. lastnika avtorskih pravic originalnega članka.

Je pa res, da si ne morem predstavljati enega samega razloga zaradi katerega bi bilo koristno izstopiti iz ZRS. To je povsem skrajnje dejanje po katerem ni več ne komunikacije in ne kritike. Odstop sledi navadno skrajnjem nestrinjanju z načinom vodenja ali poslanstvu organizacije iz katere se izstopa.

Za vsakim posameznim izstopom je organizacija v celoti šibkejša.

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov