Predsednik in UO ZRS v odhajanju

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Predsednik in UO ZRS v odhajanju

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 12 Maj 2003, 12:40

Imam temo za razmislek:
Predlani (2001) je bilo na Konferenci ZRS sklenjeno, da se kotizacija ZRS za leto 2002 ne spremeni (ostane v istem znesku, kot je bila leta 2001). Predsednik in en podpredsednik ZRS sta ponudila svoj odstop. Hkrati je bilo sklenjeno, da se skliče problemska konferenca na temo kotizacije ZRS in smeri razvoja ZRS v bodoče.

Problemske konference ni bilo, UO ZRS pa je za konferenco 2002 pripravil tri variante finančnega načrta za leto 2002 (brez povišanja/1000 SIT povišanja/2000 SIT povišanja). UO je močno zagovarjal povišanje za 2000 SIT in ga tudi dosegel (malce bom zašpekuliral in zmnožil 2000 SIT z 2000 člani in dobil 4MIO SIT), vse na račun prepričevanja predstavnikov klubov, da bo le s tem denarjem ZRS lahko izpeljala projekt "1000 šol", ki naj bi v naše vrste zopet pripeljal večje število mladih.

Sedaj smo pred (volilno) konferenco ZRS 2003. V zadnjem uvodniku CQ ZRS se predsednik ZRS skoraj razjoka nad izidom projekta in (če povzamem daljši članek) ugotovi, da so oni (UO ZRS) bili organizirani in dobro pripravljeni, vsi drugi (klubi, MŠZŠ, sponzorji, RTV, etc.) pa so zatajili.

Stvari v zvezi s tem projektom, ki so jih izpeljali, so bile časovno hudo zamujene.

Predsednik ZRS se poslavlja brez kančka obžalovanja za vse, kar je uspel v svojem mandatu storiti, da je rezulat stanje v ZRS, kakršno je.

Zanima me, ali se bo kdo ojunačil in vprašal odhajajočega predsednika ZRS, zakaj je bilo potrebno začeti s projektom, ki ga ni bilo mogoče izpeljati in kdo bo za ta fiasko odgovarjal (SRY, zdi se mi, da zastavljam retorično vprašanje).

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Predsednik in UO ZRS v odhajanju

OdgovorNapisal/-a S55WT » 12 Maj 2003, 20:36

Jaz lahko rečem, da je bil za naš klub projekt 1000 šol čista katastrofa. Plakate in CD smo dobili nekje decembra, ali mogoče celo pozneje in še sedaj ležijo tam, kjer sem jih pustil. Vsi vemo, da se pouk začne v septembru in da se mladi v šolah takrat odločajo za razne krožke, vsaj jaz sem si predstavljal, da bi bil tečaj v neki obliki krožka, kjer bi se kaj praktično izdelalo in nekako poskušalo, skozi čim bolj zanimive teme priti na izpitna vprašanja. Otroci si takrat nakopljejo polno obveznosti in je na koncu tečaj samo še ena obveznost zraven.
Res pa je, da je bil to leto tudi zelo neprimeren čas za izobraževanje mladih, kajti vsi smo vedeli, da se pravila menjavajo, uveljavljajo nove klase, pa nismo vedeli v katero smer, na bi bilo enostavneje, vendar to ni oprijemljivo.
Računam, da nam bo drugo šolsko leto vsaj ta skrb odveč.

Glede tistega, o povišanju lanske članarine, pa nimam besed. Mi v našem klubu smo bili proti povišanju in če že, največ na ta srednjo varijanto, pa smo bili preglasovani. Nekdo je na konferenci zadevo primerjal z steklenicami piva..., v poročilu predsednika pa berem, da se je na anketo, s katero so akcijo začeli, prijavil le vsak tretji radioklub. Kje so pa potem bili vsi tisti radioklubi, ki so nas na konferenci preglasovali, verjetno na pivu, ali ?

Zanima me rezultat, sem slišal, da nas je spet manj in ne več.

73 de S55WT, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov