Neuradni forum, uradni forum, portal, ...

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a Rudi » 08 Maj 2003, 11:51

S57BBA napisal/-a:
S51BR napisal/-a:
S57BBA napisal/-a:
S51BR napisal/-a:Ja, res je. Po dogovoru s predsednikom ZRS in na mojo pobudo nastaja osrednji portal Zveze radioamaterjev Slovenije, ki bo osrednja internetna točka ZRS. Uradna predstavitev bo na letni konferenci ZRS v Bohinjski Bistrici, je pa že zdaj v fazi, da se ga lahko javno uporablja.


OK, torej pravilno razumem, da spletno stran/predstavitev na www.hamradio.si ukinjamo? Na www.e-zrs.org imaš namreč v spodnji pasici pri besedni zvezi "Zveza Radioamaterjev Slovenije" povezavo nazaj na začetno stran www.e-zrs.org.

LPB.

P.S. Da se razumeva, vesel sem energije, ki jo vlagaš v delo na internetu (o usmerjenosti te energije ne bi razpravljal), ampak preseneča me, da si postal javno glasilo predsednika ZRS. Mar se je trenutni predsednik ZRS res tako iztrošil v svojem mandatu, da ne more sam napisati kakšnega sporočila? Ali pa je ugotovil, da se z radioamaterji ne splača bosti in je bolje, da tebe pošlje v ogenj po požerjavico? (SRY, samo na glas razmišljam, zadeva nima veze s temo, o kateri razpravljamo)


Nisem nikakršno trobilo nikogar. Sem dovolj star, da razmišljam s svojo glavo. Če pa imata kakšne nerazjasnjene zadeve, se pa morata pogovoriti kar sama med seboj. Nisem poklican, da bi dajal komentarje o sedanjem predsedniku ZRS. Je pa prav, da se sliši tudi takšna razmišljanja. Ljudje smo različni.



SRY, ampak tole pa ni fair, da potvarjaš moje besede; rekel sem, da si postal javno glasilo predsednika ZRS - če pogledam katerokoli tvoje privatno sporočilo, se v vseh skicuješ na Poldeta Kobala, predsednika ZRS in ne na UO ZRS ali vodstvo ZRS ali sekretarja ZRS ali... Mimogrede, midva sva s predsednikom ZRS stvari popolnoma razčistila (že davno).

LPB.

Sorry, čeprav je pomen obeh besed v tem kontekstu zelo podoben. Res se posvetujem tudi s predsednikom in včasih so informacije, ki jih zapišem uradne s strani predsednika. Se je pač znašel in "najel" svojega tiskovnega predstavnika... :) Sicer pa je prenova interneta tudi sklep upravnega odbora ZRS, ki se glasi nekako takole:

Aktivnosti za pridobitev novih sodelavcev za pripravo in izdelavo domače strani ZRS se nadaljujejo; posodobitev predstavitve ZRS na internetu in ažuriranje podatkov sta nujna, pri reševanju te problematike se bo angažiral tudi S51BR, ki je že predstavil nekaj svojih predlogov.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 08 Maj 2003, 11:57


Sicer pa je prenova interneta tudi sklep upravnega odbora ZRS, ki se glasi nekako takole:

Aktivnosti za pridobitev novih sodelavcev za pripravo in izdelavo domače strani ZRS se nadaljujejo; posodobitev predstavitve ZRS na internetu in ažuriranje podatkov sta nujna, pri reševanju te problematike se bo angažiral tudi S51BR, ki je že predstavil nekaj svojih predlogov.


Kje piše da ste se dogovorili da www.hamradio.si ni v redu in da za izdelavo mora biti nova domena ?

Sem slep ali samo ne vidim ?

Kravata naredi človeka in ni NUJNO da tudi dobrega radioamaterja
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 08 Maj 2003, 12:37

Kje piše, da www.e-zrs.org ni v redu?

Mimogrede, na zgornjem naslovu se objavljajo tudi zapisniki upravnega odbora ZRS.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 08 Maj 2003, 12:45

Brez skrbi Rudi, sem videl da si edini pod dvema nick imenoma gor in me veseli, saj če bi jaz imel svoj spletni portal , bi tudi skrbel zase.

Kdo pa je rekel da ti ni všeč.

Zakaj si na LEI pod skritim uporabnikom ( jaz vem zakaj sem gost ) - se bojiš uporabnikov ?

Pride ata s kravato za računalnik in že naredu je zmedo med radioamaterji.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 08 Maj 2003, 15:02

Anonymous napisal/-a:Brez skrbi Rudi, sem videl da si edini pod dvema nick imenoma gor in me veseli, saj če bi jaz imel svoj spletni portal , bi tudi skrbel zase.

Kdo pa je rekel da ti ni všeč.

Zakaj si na LEI pod skritim uporabnikom ( jaz vem zakaj sem gost ) - se bojiš uporabnikov ?

Pride ata s kravato za računalnik in že naredu je zmedo med radioamaterji.


Smatram da tak način ni primeren za strpno debato. Bodi vsaj toliko, da se predstaviš, kdo si, če že žališ vse povprek.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 08 Maj 2003, 15:12

S51BR napisal/-a: Sicer pa je prenova interneta tudi sklep upravnega odbora ZRS, ki se glasi nekako takole:

Aktivnosti za pridobitev novih sodelavcev za pripravo in izdelavo domače strani ZRS se nadaljujejo; posodobitev predstavitve ZRS na internetu in ažuriranje podatkov sta nujna, pri reševanju te problematike se bo angažiral tudi S51BR, ki je že predstavil nekaj svojih predlogov.


No vidiš, tukaj pa se pokaže vsa "naprednost" UO ZRS. Mene kot "postavljalca in urejevalca" spletne strani www.hamradio.si ni o tem nihče niti obvestil niti povprašal, kaj bi se dalo postoriti. Še huje; iz naslova ZRS dobim bore malo "uradnih" podatkov, ki bi jih lahko predstavil na spletni strani - za callbook prosim vsake toliko, ostale stvari pa zbrskam sam naokoli. CQ ZRS skeniram sam (močno dvomim, da v Postojni še niso slišali za PDF), ko imam seveda čas.

Vsekakor mi nekaj ne gre skupaj pri vsem tem. Bojim se le nečesa: če bo še nekaj "brezplačnih prostovoljcev", ki urejajo karkoli "neuradno ZRSovskega" začutilo tak bes, kot sem ga jaz pri zgornjem stavku, se bojim, da se lahko zgodi, da bo ZRS (boš ti) res dosegel, da bo www.e-zrs.org osrednja (in edina) spletna stran ZRS.

Da te povzamem iz enega od tvojih prejšnjih prispevkov: ZRS naredijo ljudje, ne spletne strani...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56a » 08 Maj 2003, 16:48

S57BBA napisal/-a:
Anonymous napisal/-a:Brez skrbi Rudi, sem videl da si edini pod dvema nick imenoma gor in me veseli, saj če bi jaz imel svoj spletni portal , bi tudi skrbel zase.

Kdo pa je rekel da ti ni všeč.

Zakaj si na LEI pod skritim uporabnikom ( jaz vem zakaj sem gost ) - se bojiš uporabnikov ?

Pride ata s kravato za računalnik in že naredu je zmedo med radioamaterji.


Smatram da tak način ni primeren za strpno debato. Bodi vsaj toliko, da se predstaviš, kdo si, če že žališ vse povprek.

LPB.


Za javni nastop treba imeti jajca in S51BR tega ne moremo odrekati!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s51da » 08 Maj 2003, 19:11

Hoj!

Vsekakor mi nekaj ne gre skupaj pri vsem tem. Bojim se le nečesa: če bo še nekaj "brezplačnih prostovoljcev", ki urejajo karkoli "neuradno ZRSovskega" začutilo tak bes, kot sem ga jaz pri zgornjem stavku, se bojim, da se lahko zgodi, da bo ZRS (boš ti) res dosegel, da bo www.e-zrs.org osrednja (in edina) spletna stran ZRS.


Mislim da je v tem odstavku bistvo vseh nasprotij in napetosti ki so se pojavile na forumu...

Pride nov kandidat za "šefa", še preden preveri kaj se na S5 ham internetni sceni dogaja,
naredi forum, kot nekaj "novega", ko ugotovi da eden že obstaja, pa vse povabi na svojega.

Pogumno ni kaj.

Ničesar nimam proti nikomer, vendar imam občutek da je vse skupaj zaničevanje dela prostovoljcev brez kakšnih posebnih ambicij, razen da so zapolnili vrzeli ki jih ZRS očitno ni bila sposobna.

Mislim tudi da bi fantje, ki vsaj po moje obvladajo stvari tako kot je treba, pomagali novemu vodstvu, če bi le-to spoštovalo njihovo delo, ne pa da vse dela na novo kot da stvari ki že obstajajo niso vredne nič....

LP
David S51DA
Zadnjič spremenil s51da, dne 10 Maj 2003, 19:54, skupaj popravljeno 1 krat.
s51da
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Okt 2001, 01:00
Kraj: Bohinj

OdgovorNapisal/-a Rudi » 09 Maj 2003, 06:08

S57BBA napisal/-a:
Anonymous napisal/-a:Brez skrbi Rudi, sem videl da si edini pod dvema nick imenoma gor in me veseli, saj če bi jaz imel svoj spletni portal , bi tudi skrbel zase.

Kdo pa je rekel da ti ni všeč.

Zakaj si na LEI pod skritim uporabnikom ( jaz vem zakaj sem gost ) - se bojiš uporabnikov ?

Pride ata s kravato za računalnik in že naredu je zmedo med radioamaterji.


Smatram da tak način ni primeren za strpno debato. Bodi vsaj toliko, da se predstaviš, kdo si, če že žališ vse povprek.

LPB.

Bravo, S57BBA. Tudi jaz imam dovolj teh brezplodnih debat v tem forumu. Nekaj provokatorjev hoče minirati vso zadevo in za to ne izbirajo sredstev. Moj namen je bil dobiti neko mnenje in predloge za nadaljnji razvoj ZRS, pripombe na predlog sprememb statuta, ... Pa mnogi pišejo o vsem drugem, samo o tem ne.

Jaz nikogar nisem žalil, to zagotavljam. In internet je javni medij, zato bi se morali nekateri vzdržati anonimk, podtikanj, obtoževanj in skoraj groženj. Adijo pamet.

Odslej bom skušal biti tiho in bom sodeloval le v tistih temah, ki bodo pisane dostojanstveno.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a S57S » 10 Maj 2003, 18:35

Dostojanstveni 73!

Po dolgem razmisleku sem se vseeno odločil, da ''Submitiram'' svoje občutke ob razplamteli portalski vojni. Skušal bom biti čimkrajši.

Sedanje ime foruma, hitrost odziva, preglednost, umirjenost pregledovanja zaradi odsotnosti skomercializiranih oglasov, visoka strokovnost in volja sysopov, odprtost foruma, (a sem še kaj pozabil?)
- če to ni dovolj argumentov za obstoj obstoječega portala, potem res
ne vem, kaj naj rečem? Nobene potrebe po izumljanju nove tople vode ne vidim!
Novo vodstvo naj poskrbi, da bo voda ostala vsaj topla in že bomo zaradi sedanje mrzle, vsi bolje spali. Če bo vroča, ohoho ... , še bolje.
Bodoči predsednik lahko ima svoj portal, ali portale, link pa naj bo
od že obstoječega, hamradio.si, predlagam.

Ker še nihče ni uporabil besede PROTESTIRAM, jo bom jaz!
Protestiram, da spreminjamo ime foruma in lokacijo strežnika!
Kot 22 letni član ZRS, pardon, član kluba, ki je član ZRS, imam
to pravico.

Samo še nekaj okoli imena portala!
Dostojanstveno prosim, da če že spremeniti ime, potem v nekaj
krajšega kot je sedaj, ne pa v skrpucalo z E-ji in minusi (-).
Sam imam v E-mailu podobno bistroumno idejo nekega nekdanjega šefa,
celo sam sem porabil nekaj let, da mi je prišla v podzavest.
Da ne govorim o tem, koliko ljudi, ki me slučajno želijo dobiti na elektronskem naslovu, ve za ta moj nesrečni @rzs-hm.si.
In da ne govorim o tem, kako jo pravilno po telefonu obrazložim, recimo, začetniku dopisovanja po internetu!

Toliko, govoril sem!

Dostojanstven 73

Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s53zo » 11 Maj 2003, 13:05

Pozdrav!

Strinjam se z S57S in ostalimi zgoraj. Zakaj spreminjati ze uveljavljeno? Hamradio.si je uveljavljeno sticisce radioamaterjev, ki uporabljajo splet.

Da odlicnega dela S57BBA in S51BW sploh ne omenjam.

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s51bw » 11 Maj 2003, 13:22

s53zo napisal/-a:Pozdrav!

Da odlicnega dela S57BBA in S51BW sploh ne omenjam.


TNX. Pa ne pozabiti na Metoda, S56WMN, ki prav tako skrbi za tale streznik in ogromno prispeva, da vse nemoteno deluje.

73

Andrej
Uporabniški avatar
s51bw
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 17 Maj 2001, 01:00
Kraj: Space

OdgovorNapisal/-a s56al » 11 Maj 2003, 14:57

S57S napisal/-a:Dostojanstveni 73!

Sedanje ime foruma, hitrost odziva, preglednost, umirjenost pregledovanja zaradi odsotnosti skomercializiranih oglasov, visoka strokovnost in volja sysopov, odprtost foruma, (a sem še kaj pozabil?)


... k temu dodaj se vec sto linkov, ki na "hamradio.si" domeno kazejo iz radioamaterskih streznikov iz celega sveta, cemur prica tudi obracanje stevca na www.hamradio.si

Nek modrec je nekoc dejal:

Kdor ne ve, da ve, ga razsvetli;
Kdor ve, da ne ve, ga poduci;
Kdor ve, da ve, ga vprasaj za nasvet;
Kdor ne ve, da ne ve, se ga na dalec izogni.

Hudic je zal v podrobnostih. Ko cetrto kategorijo koncno identificiras, je ze prepozno, da bi se izognil :(.

Lep pozdrav,
Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a Gost » 11 Maj 2003, 19:49

Spoštovani

Upam, da ne bom razplamenel vojne ampak imam nekaj vprašanj:
domena hamradio.si je že kupljena z strani ZRS...
zakaj se potem ne uporablja tudi kot novi portal ?
Samo začetno stran www.hamradio.si bi bilo portrebno spremeniti, da naj ima 2 linka => enega sem na leo, drugega pa na e-zrs (čeprav mi ime kot uporabniku interneta ne ustreza saj so e-XXX uporabljali v času ko je medij šele nastajal, tako pa sedaj itak vsi vejo da je elektronski medij...ampak e-zrs ni tako moteč)
Tako bi enkrat za vselej rešli to križarsko vojno ki gre tukaj na lei

Glede žlahtnosti tega foruma in njih ustvarjalcev in piscev ni vredno zgubljati besed o le njih kakovosti -> razen teh zadnjih političnih debat je bil forum obiskan in deloval odlično...sam sem dobil mnogo informacij in prijaznih odgovorov, brez katerih bi lahko marsikatero uro preživel nv brskanju informacij ali bi naredil kakšno napačno odločitev - še enkrat hvala za to. Pridružujem se protestu s57s.

Le eno stvar imam za pripomniti pri s51br
Ne razumem zakaj namesto da bi iskali simbiotično rešitev se gre raje v vojno...jaz mislim da ni noben problem , da bi koesistirala lea pa ezrs...ampak lahko bi samo na portal dali link od lea pa mislim da trenutni admin in ostali vrli možje sysopi ne bi imeli nič proti malo spremeniti zadevo tako da bi dobila vse razsežnosti ki jih potrebuje OU zrs za njihova poročila in ostalo.
Če se tega ne da doseči potem pa koeksistenca je še vedno mogoča a ne.

Ideja portala ni slaba..izvedba tudi ima svoje + ampak zakaj $$ dajat za novo domeno, če pa jih že imamo ? to je edino kar me bega.

Upam, da nisem podkuril ognja še bolj, vendar bi rad to vojno spravil v bolj kreativni značaj kot je sedaj, ker je kot tempirana bomba.

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Hvala za vaš čas

Boštjan, S56WTT
Gost
 

Predsedniški kandidat je slab

OdgovorNapisal/-a S51QA » 11 Maj 2003, 20:53

Razprava o številu forumov je popolnoma brezvezna. Forum naredijo uporabniki... In če kdo misli, da bo novi forum naredil ZRS....
Bolj me je pripravil do razmišljanja novi predsedniški kandidat. Pravzaprav razpravlja nekako tako, kot da je že predsednik. In čisto verjetno je, da tudi bo predsednik. Čeprav jaz nisem ZA... Kajti očitno je, da je reinkarnacija prejšnjega, oprostite, sedanjega.
Nič mladostnega nas torej ne čaka v Zvezi radioamaterjev. Ali kaj pravzaprav bo po novem Statutu? Ali bo morala morda spremeniti ime v Zveza Radioklubov? S51FU je kar dobro opozoril na "posredno članstvo"! Kako bo sedaj Statut te stvari preciziral???
To so prava vprašanja Statuta. In ne neke nove "Izjave" klubov o pridružitvi ZRS!!! Pa poudarjanje OBVEZNOSTI! Prosim vas!!! Reinkarnacija sedanjega predsednika je očitno na najlepši poti, da dokončno sesuje to ubogo organizacijo.

Torej - branje Rudijevega pisanja od začetka naprej nam kažejo njegove spremembe v odnosu do demokratične "raje". Pač ne izhaja iz vrst pravih radioamaterjev, ki so radioamaterji zaradi tehnike in jim je vsa ta politika nekako vsiljena. Od prijaznosti na začetku, do odkrite sovražnosti in "trde roke" v nekaterih momentih sprovociranosti lahko zasledimo v njegovem pisanju... Ne, hvala, Rudi!

GL de Bojan, S51QA
S51QA
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 11 Avg 2002, 13:02

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov