Bureau

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Mar 2007, 15:30

Pozdravljen S52RZ in ostali!

Zato povejte iz česa se bodo finansirale skupne zadeve, kot so reperitorji, QSL biro, mednarodne obveze..., ali bo na koncu peščica zmogla finansirati vse to kar bodo lahko še naprej koristili vsi.


Za repetitorje in packet imaš podatke o financiranju nekaj postov višje. Zaenkrat je za ta del financiranja poskrbela URSZR z namenskimi sredstvi.

Kar se tiče neplačnikov kotizacije, ki uporabljajo storitve in nekatera omrežja ZRS jim je vsaj na področju govornih repetitorjev težko preprečiti uporabo omrežja ter po eni strani tudi nesmiselno. Če lahko repetitorje uporabljajo naši sosedje oziroma mimoidoči, turisti itd., ki tudi niso plačniki kotizacije ZRS, zakaj jih ne bi tudi naši radioamaterji. Sam sem postavil kar nekaj repetitorjev, jih tudi povezal v echolink in nekako nimam pravice odrejati kdo bo delal prek njih, ker so frekvence dodeljene vsem amaterjem z licenco.
Včasih se mi je zdelo prav butasto, ko je kakšen izmed plačnikov kotizacije spremljal promet na RV56 (R4) in igral policaja ter opozarjal uporabnike, ki niso plačali kotizacije. Kaj je s tem naredil? Nič! Poskrbel pa je za kreg na frekvenci.

Za ostala področja nebi komentiral. Za QSL biro pa lahko dodam le, da je nepošteno od tistih, ki niso plačali kotizacije, da še naprej preko kluba dostavljajo kartice na ZRS in da korespondentom v zvezah navajajo QSL via bureau.

V tem se popolnoma strinjam s tabo in sem vesel, da si vsaj ti od novega vodstva pripravljen predebatirati kakšno zadevo z bazo, HI.


Managerstva nisem prevzel zaradi titule, pač pa iz razloga, da s pristojnostmi managerja poskušam čimbolj pomagati sysopom in uporabnikom RPT sistemov. Vedno sem rad upošteval nasvete drugih in se znal tudi postaviti v kožo drugače mislečih ter pogledati stvari z njihove plati. Samo tako lahko vidiš kaj si nekdo pravzaprav želi. Upam, da bom kot član UO dobro služil tudi v druge namene, ne samo za področje repetitorjev. V glavnem sem tu, na forumu, pripravljen pomagati po najboljših močeh.



Tilen živjo!

Izgleda, da bova kar tukaj začela sejo UO..


Pozdravljen Bajko!

Očitno delava pri odprtih vratih. :D Sva pač odkrita človeka in ne skrivama dejstev.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 27 Mar 2007, 16:22

Pozdravljen Tilen-S56CT !

Popolnoma razumem kar si navedel in se strinjam s tabo, toda nalašč sem navedel vprašanja - problematiko, ki lahko pripelje do tega, da bomo postali vsi neplačniki. Zato mislim da tem vprašanjem nova "vlada" ne bo mogla izogniti, sicer pa je največ odvisno od zavesti posameznika in občutka pripadnosti nacionalni in svetovni radioamaterski skupnosti.

Tilen, vsaka ti čast, pohvale vredno, da si začel kot član UO ZRS komunicirati z nacionalno radioamatersko javnostjo. Vnašaš nov veter in nov duh v delo UO. Mislim, da to vendar pri članstvu ustvarja dober občutek, občutek da je UO resnično naš, da zna prisluhniti članstvu in da bo znal zastopati interese klubov in članstva. Vendarle je zadišalo po pozitivnih spremembah.

Debatirajmo z dobrimi nameni!

GL Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov