Bureau

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Bureau

OdgovorNapisal/-a S51DX » 26 Mar 2007, 20:40

Plačal kotizacijo ZRS 15. Marca, pa ne bi, če bi vedel, da je QSL biro pod vprašanjem. 100 dni miru za novo vodstvo, ja, se strinjam, ampak,
če to berete tako, da bodo prve QSL-ke čez 100 dni, vas pa gleda "mandi". Ljubčki zlati, jaz delam po 12k zvez na leto in zasutje s karticami, ki pridejo čez 100 dni, si ne predstavljam, ne želim si velikega poka kartic. Jaz imam to pošlihtano in vsi,
ki mi pošljejo tudi dobijo. Tu je razlika med Sandijem in Milošem, saj je Sandi tudi dobro delal, ampak tako redno, kakor je pri Milošu ni bilo nikoli. Ker delam v Lj sem tudi na zvezi skoraj vsakih 14 dni in vedno imamo (klub) poln predal. To hočem še naprej!!!
In kot dolgoletni plačnik ZRS kotizacije to tudi zahtevam!

Še nekaj, predlog za znamkice na QSL-ki je naravnost rečeno bedast. Vse smo prilagodili temu, da čimmanj pišemo in delamo s karticami,
zdaj bi pa radi, da še lepimo na njih - ne, če je pač 5000 QSL's meja, ki gre v kvoto, ki sem jo pokril s kotizacijo, povejte, pa se zmenimo za naslednjih 5000, koliko stane. Lahko je lepit tistim, ki pošljejo 100 kartic letno al pa še toliko ne.
Al pa raje povejte, koliko plačam samo za uporabo biroja, pa ne plačam kotizacije.
Z veseljem jo nakažem Milošu osebno - bom vsaj vedel, da bo zadeva odlično in pravilno narejena.

de Janez S51DX


PS. Admin, daj v drugo mapo, če misliš, da ni na pravem mestu! TNX!
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

OdgovorNapisal/-a s58ru » 26 Mar 2007, 21:29

"Kotizacija" ti ne daje nobenih pravic!
Kar si plačal, je prostovoljna donacija ZRS!
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a s56oa » 26 Mar 2007, 22:59

No ja, ZRS ima še vedno neke odgovornosti. Kotizacija ni ravno "donacija". :-?
Sicer pa nehajte zganjati paniko, kot da je nekdo polil QSL biro z bencinom in že odvrgel vžigalico ...

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

QTC es CL

OdgovorNapisal/-a S51DX » 27 Mar 2007, 05:25

Kot pravim, QSL biro za one, ki naredijo 20 zvez na leto res nima
nobenega pomena. Pa saj v redu, Milošu vsa čast, mi se pa selimo
med one države tipa Kazahstan, Vietnam, Bangladeš, ki nimajo biroja.
Polna usta Evrope - spadamo pa v Tunguzijo...

end of transmission

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

OdgovorNapisal/-a S55DX » 27 Mar 2007, 07:33

Tudi jaz sem eden od tistih, ki "po nepotrebnem" obremenjujemo QSL biro ZRS. Moje povprečje v zadnjih nekaj letih je cca 3.000 QSO letno in se strogo držim načela, da 100% vrnem kartice vsem, od katerih jih prejmem. Nekaj zaradi HAM spirita, nekaj pa iz čisto sebičnega razloga, ker tudi sam pričakujem, da bom dobil odgovor na kartice, ki jih pošiljam.

V zadnjih treh letih sem pobiral kartice na zvezi vsaj enkrat mesečno in biro je res deloval tekoče. Hvala Miloš.

Tistim, ki razmišljajo, da bi dodatno zaračunavali storitev QSL biroja pa tole v razmislek:

Biro je edina storitev ZRS, ki jo uporabljam. Drugih zadev, ki jih financira ZRS ne uporabljam. Že vsaj 25 let nisem vklopil nobenega repetitorja, nikoli nisem uporabljal packet omrežja ...

Ali bom zato dobil del svoje kotizacije nazaj, oziroma mi je vbodoče ne bo treba plačevati za dejavnosti ZRSja, ki jih ne uporabljam ???

Jaz odgovor na to vprašanje že poznam. In zakaj že, naj bi dodatno plačeval storitev biroja ??? A zato, ker ga kdo drug ne uporablja? Ali bo potem mogoče tudi kdo štel vklope na R7, prenesene bitke na packetu itd. ???
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a s55z » 27 Mar 2007, 08:16

Po preverjenih podatkih je Miloš po telefonskem pogovoru z S52P za eno leto podaljšal delo v QSL biroju. Škoda, da tega nihče od odgovornih ne objavi, da se ne bi po nepotrebnem delala panika. Upam, da boste sedaj lahko plačali kotizacijo tudi tisti, ki ste jo do sedaj "pozabili"... (Mario, TNX info)
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Mar 2007, 09:10

Ker zelo radi primerjate QSL biro z repetitorji, naj vam osvežim spomin s finančnim poročilom za lansko leto. Prosil, bi vas, da že enkrat prenehate delat primerjave posameznih finančnih izdatkov ZRS s packet in RPT omrežjem. Da R7 dela gre zahvala predvsem posameznikom in ne samo ZRS, torej v tem primeru Andreju, S56ZAB, in Branetu, S57C, ki sta na hribu pustila ogromno svojega časa ter tudi iz svojega žepa nabavila nekaj opreme, katere nakup bivši UO ZRS, kljub razpoložljivim sredstvom ni odobril. Tudi packet deluje zaradi zagrizenosti posameznikov, da ne govorim o APRS omrežju. Naj vam še napišem koliko smo posamezniki potrošili na gorivu in nakupu drobnega materiala. Ah raje nebi, ker če bo tole potem prebrala moja ženska lahko spakiram, hi. Je pa teh stroškov za povprečno plačo. In za koga smo ta denar namenili, seveda poleg svojega dela. Za vse S5 radioamaterje in vse tiste radioamaterje, ki so v dometu teh sistemov, zato vas prosim ne omenjajte tistega drobiža od ZRS.


Nekako takole je bilo zapisano v finančnem poročilu za RPT omrežje:

Uprava RS za zaščito in reševanje je v lanskem letu na račun ZRS nakazala 1.600.000 SIT namenskih sredstev za vzdrževanje packet radio omrežja in repetitorjev ter za aktivnosti po kodeksu ARON. (Finančno poročilo Prihodki pod točko 2d)
Od tega zneska je bilo porabljeno:
- 74.118 SIT za vajo ARON (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1b4a)
- 606.692 SIT za repetitorje, od tega 438.634 SIT za dva duplekserja in za 11 anten 168.058 SIT (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1d)
- 500.228 SIT pa je bilo porabljeno za packet omrežje (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1d)
Če vse skupaj seštejemo opazimo, da se namenska sredstva niso porabila v celoti, kljub temu, da so nekateri skrbniki prosili za sredstva iz te postavke ter kasneje zaradi neodobritve morali za kvalitetno izpeljan projekt seči svoj žep. Zavedati se je potrebno tudi, da nihče izmed skrbnikov ni zahteval povračila potnih oziroma drugih stroškov.

Glede biroja in dogodkov okoli tega pa je moje mnenje sledeče:

Bivše vodstvo ZRS je na skrajno neprimeren način povedalo Milošu, da dela v QSL biroju ne opravlja več. Če so že imeli načrte glede novega, čeprav se sam strinjam, da če nekdo dela dobro, naj to dela tudi vnaprej, bi !!!morali!!! Milošu to povedati prej, ne pa na konferenci.
Novi mandatar je po tem dogodku na konferenci poskušal umiriti žogico in prosil Miloša, naj 6 mesecev v to delo uvaja sekretarja, kar pa je Miloš zavrnil. Reakcija normalnega človeka.
Drugače sem mnenja, da smo vsi nadomestljivi, tudi Miloš. Ker pa razumem strah vseh, ki pošiljajo večjo količino kartic, je moje mnenje, da Miloš ostane. Bolj vprašanje je, če bo po vsem tem, sploh hotel ostati.

Zamerim pa vsem, ki so bili na konferenci in niso, čeprav jih je dodelitev sortiranja QSL kartic sekretarju razburila, odreagirali takoj, na za to najbolj primernem mestu. Večina jih je bila tiho le redki so v podporo Milošu povedali nekaj besed.

Kot sem že napisal ljubiteljem RPT tehnike v nam namenjeni rubriki na forumu, bom ob prevzemu funkcije RPT managerja, poskušal kar najboljše opraviti svoje poslanstvo, kar pa ne pomeni, da se bom v UO vzdržal pri glasovanju za ostale zadeve.
Zadnjič spremenil S56CT, dne 27 Mar 2007, 09:22, skupaj popravljeno 1 krat.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Mar 2007, 09:20

Bolj vprašanje je, če bo po vsem tem, sploh hotel ostati.


Očitno bo! :D
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S55DX » 27 Mar 2007, 10:54

Tilen, se opravičujem, če sem te osebno prizadel, vendar vseeno menim, da si se zadeve lotil na nepravem koncu. Prav tako vsaka čast, fantom, ki skrbite za RPT/PR omrežje. Jaz ga ne uporabljam, vendar nisem zato nikoli izjavil, da ni potrebno, v nasprotju z mnenjem nekaterih o QSL biroju. Ne pravim, da tvojim, ker tudi moj post ni ciljal nate, ampak na posameznike, ki so lansirali idejo, da je QSL biro v breme ZRS in bi ga bilo pač treba dodatno zaračunavati, ukiniti ipd.

Lanski izdatki za biro (skupaj poštnina in delo) so 1.144.808, vzdrževanje RPT/PR pa 1.106.920 SIT, zato bi rekel, da so v znesku čisto primerljivi. Ti praviš, da je to drobiž, nekateri pa očitno menijo, da je ta znesek za biro preveč. Katera dejavnost je za koga bolj pomembna, pa je stvar interesa posameznika - uporabnika. Zame je to gotovo biro. Če gledam pri meni razmerje uporabe, je to 100 % : 0% (kar veliko razmerje, HI). Zato smatram, da imam pravico pravico, da svoje mnenje oz. interes tudi zagovarjam.

Poleg tega, jaz nisem nikoli predlagal, da se komu dodatno zaračunajo "storitve" ZRS kot npr.: tekmovanja, ARDF, vzdrževanje omrežij ... Spet v nasprotju z nekaterimi, ki bi radi meni (in drugim uporabnikom) biro dodatno zaračunali, uvedli kvote ipd. Takrat, ko so se pojavile prve take ideje, je bila potrebna intervencija, pa ne bi bilo treba nobenih primerjav.

Drugače pa nič osebnega. Meni je že dolgo jasno, da radioamterstvo združuje ljudi, ki imamo zelo velik spekter interesov (HF, V/U/SHF, contesti, DX, diplome, SAT, PR, ARDF, konstruktorstvo, ATV, CW, FONE, DIGI, HSCW, rag chewing ...), vsi pa imamo skupni imenovalec RADIO. In mislim, da je tudi prav tako. Zato ne zagovarjam nobenih delitev na te in one, saj menim, da le s skupnimi močmi lahko izboljšamo servis, zaradi katerega smo (pardon, naši klubi) člani ZRS.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Mar 2007, 11:42

Pozdravljeni še enkrat!

V prejšnjem prispevku nisem bil dovolj jasen. Se opravičujem. Sredstva, ki so bila s strani ZRS namenjena za naša omrežja so mišljena kot drobiž v primerjavi z vložki nekaterih posameznikov. Nisem pa mislil, da nam ne pomenijo nič. S temi sredstvi smo več kot zadovoljni, saj brez njih ne bi imeli dveh novih duplekserjev in 11-ih anten.
Potrebno pa se je zavedati, da je bila vsa ta oprema kupljena iz namenskih sredstev za vzdrževanje RPT/PR in ARON aktivnosti, katere je ZRS dobila od Uprave RS za zaščito in reševanje in niti enega tolarja ni bilo porabljenega iz kotizacij. URSZR od ZRS tudi pričakuje poročilo, kaj je bilo kupljeno z denarjem, ki so nam ga nakazali.
Koliko je šlo za repetitorje in kdo jih uporablja, je zato brezpredmetno debatirati, ker sredstva v ta namen pridejo iz drugega žepa kot iz našega.
Pa brez zamere in naj vsak dela v tem lepem hobiju tisto kar ga veseli.

P.S.: Vesel sem, da se Miloš vrača nazaj v biro!
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Mar 2007, 11:59

Ja Milan, pozabil sem napisati. Nisem se počutil prizadetega, ker je forum namenjen ravno temu, da se stvari predebatirajo in poskušajo obrniti na bolje. Prej bi rekel, da sem se kot manager za RPT čutil dolžnega nekaj odpisati, kot biti tiho. :D
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S55DX » 27 Mar 2007, 12:55

V tem se popolnoma strinjam s tabo in sem vesel, da si vsaj ti od novega vodstva pripravljen predebatirati kakšno zadevo z bazo, HI. :lol:

Iz reakcij kar nekaj uporabnikov foruma v tej in drugih temah sklepam, da nisem edini, ki ga skrbi delovanje QSL biroja in sem vesel, da imamo priložnost povedati tudi svoje mnenje in da nas pri tem vsaj nekdo iz novega vodstva posluša (bere).

GL & CUAGN
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 27 Mar 2007, 13:13

Spoštovani!

Predgovornika prav imata, res veliko je za predebatirati, še posebej sedaj ko bo nov UO ZRS pripravljal nove programe.

Dotaknil bi se perečega pojava neplačevanja članarine (kotizacije) ZRS. Verjetno se ostalim članom - rednim plačnikom vsiljuje vprašanje, kako je z servisiranjem uslug QSL biroja neplačnikom. Namreč mnogi neplačniki niso z neplačilom zaključili radioamaterske operaterske kariere, ampak zveze opravljajo še naprej, kartice odpošiljajo in jih tudi prejemajo, neplačevanje pa opravičujejo z bolj ali manj navideznimi izgovori. To rojeva debate o tem kakšna pravila veljajo za distribucijo kartic neplačnikov, kako je z njihovimi odhajajočimi in prihajajočimi karticami, ki pridejo na kakršen koli način v biro. Mislim, da bi plačnikom moral kdo to pojasniti.

Podobno vprašanje velja tudi kako je z uporabo repetitorjev in digitalnega omrežja s strani neplačnikov.

Nikomur ne vsiljujem mojega razmišljanja, vendar nova "vlada" bo morala ugrizniti v to kislo jabolko in na tem področju vzpostaviti red, sicer (hipotetično) bomo čez čas vsi plačniki prešli med neplačnike. Zato povejte iz česa se bodo finansirale skupne zadeve, kot so reperitorji, QSL biro, mednarodne obveze..., ali bo na koncu peščica zmogla finansirati vse to kar bodo lahko še naprej koristili vsi.

Vprašanje je resno, terja odgovore in ukrepanja, če hočemo stvari ozdraviti, sicer vse je v zavesti slehernega člana, najsibo plačnika ali neplačnika. Vsi smo na isti ladji, ki lahko tudi potone, zatorej razmislimo vsak pri sebi, kako naprej. Mogoče pa sem samo v zmoti ali premalo informiran.


GL Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 27 Mar 2007, 14:03

S56CT napisal/-a:Glede biroja in dogodkov okoli tega pa je moje mnenje sledeče:

Bivše vodstvo ZRS je na skrajno neprimeren način povedalo Milošu, da dela v QSL biroju ne opravlja več. Če so že imeli načrte glede novega, čeprav se sam strinjam, da če nekdo dela dobro, naj to dela tudi vnaprej, bi !!!morali!!! Milošu to povedati prej, ne pa na konferenci.
Novi mandatar je po tem dogodku na konferenci poskušal umiriti žogico in prosil Miloša, naj 6 mesecev v to delo uvaja sekretarja, kar pa je Miloš zavrnil. Reakcija normalnega človeka.
Drugače sem mnenja, da smo vsi nadomestljivi, tudi Miloš. Ker pa razumem strah vseh, ki pošiljajo večjo količino kartic, je moje mnenje, da Miloš ostane. Bolj vprašanje je, če bo po vsem tem, sploh hotel ostati.


Tilen živjo!

Izgleda, da bova kar tukaj začela sejo UO... :wink:

Torej, da ne bo izgledalo, da se sam skrivam; pobudnik zmanjšanja zneska, namenjenega QSL biroju, sem bil jaz s svojim predlogom finančnega načrta za leto 2007, ki sem ga na UO ZRS poslal lani decembra. V njem sem tudi podrobno utemeljil razloge. Da ne kompliciram: predlagal sem, da se stroški, ki so sedaj namenjeni delu v QSL biroju, ukinejo (prerazporedijo na ostale RA aktivnosti) in da se za to delo zadolži novega sekretarja ZRS, ki bo, pri tem, da ne bo več urednik CQ ZRS, imel dosti več časa za tako delo. Ker je bila ideja, da je sekretar pač osem ur na dan v prostorih ZRS, bi lahko počel tudi to.

Sam ne uporabljam QSL biroja in poznam delo v njem predvsem po tem, kar vidim, ko sem na ZRS. Kljub temu sem prepričan, da bi tudi sekretar ZRS poleg ostalih obveznosti zmogel tudi to delo. Je pa res, da sem poleg tega predlagal tudi, da se na ZRS obdrži sistem dveh do treh dni z uradnimi urami za "stranke", vsaj dva dneva na teden pa naj uradnih ur ne bo, da bo imel sekretar možnost obiskovanja ministrstev, podjetij, itd. s svojo osnovno nalogo, zagotoviti boljše pogoje za vse slovenske radioamaterje.

Se pa pridružujem Tilnovemu razmišljanju, da je način komunikacije z Milošem, milo rečeno, grozen. Glede na to, da smo o zmanjšanju stroškov govorili tri mesece, mi je bilo logično, da se bo Miloša povabilo k debati, prav tako pa me prav preseneča podatek, da je Miloš poskušal komunicirati z vodstvom, pa da mu na njegova pisma ni nihče odgovarjal. Sam za to na UO nisem nikoli slišal...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 27 Mar 2007, 14:08

S56CT napisal/-a:Uprava RS za zaščito in reševanje je v lanskem letu na račun ZRS nakazala 1.600.000 SIT namenskih sredstev za vzdrževanje packet radio omrežja in repetitorjev ter za aktivnosti po kodeksu ARON. (Finančno poročilo Prihodki pod točko 2d)
Od tega zneska je bilo porabljeno:
- 74.118 SIT za vajo ARON (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1b4a)
- 606.692 SIT za repetitorje, od tega 438.634 SIT za dva duplekserja in za 11 anten 168.058 SIT (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1d)
- 500.228 SIT pa je bilo porabljeno za packet omrežje (Finančno poročilo Odhodki pod točko 1d)
Če vse skupaj seštejemo opazimo, da se namenska sredstva niso porabila v celoti, kljub temu, da so nekateri skrbniki prosili za sredstva iz te postavke ter kasneje zaradi neodobritve morali za kvalitetno izpeljan projekt seči svoj žep. Zavedati se je potrebno tudi, da nihče izmed skrbnikov ni zahteval povračila potnih oziroma drugih stroškov.


Pa še postavka za PR je bila narejena v sodelovanju z RPT/ATV MNGR, saj je njegova postavka že dosegla kvoto... 400KSIT pa je šlo pa-pa.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov