Dohodnina

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Komu bi namenil 0,5% od moje dohodnine

Glasovanje se je zaključilo dne 09 Apr 2007, 09:18

klubu
27
69%
ZRSju
9
23%
niti klubu, niti ZRSju
3
8%
 
Skupaj glasov : 39

OdgovorNapisal/-a s51fu » 01 Apr 2007, 20:28

Lepo je videti, da je tema vzbudila toliksno zanimanje.
Vendar pa ...

Ali morda lahko kdo izracuna,
koliksna bi to bila konkretna
vsota na posameznega clana?

Koliko bi dobil klub z 10 clani?

gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

dohodnina

OdgovorNapisal/-a S51KW » 01 Apr 2007, 20:41

Ali pa obratno če bo zveza brez finančnih težav bo se to poznalo tudi v
klubih (pogoj je smotrna poraba sredstev) ! Tudi eno logično vprašanje
Kaj pomeni 0,5% nekega poprečnega zneska napr. desetih članov
nakazanih klubu kateremu manjka par tisoč evrov,kapljica vode v
napr. potoku.Nasprotno par sto vplačanih 0,5 % procentov od zneska
(X) v skupno blagajno pa je nekaj. :D
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a s57x » 01 Apr 2007, 21:17

In kaj takega naj bi v bodoče počela Zveza, da bo (bi) potrebovala take silne vsote?
Ali nismo že ne vem kolikokrat slišali, da bo začela tudi Zveza (bolje Lepi pot 6) smotrneje obračati lahko prislužen (?) denar? Čudno, do sedaj se L.p. 6 ni kaj dosti brigal za probleme klubov. Očitno je bilo zadosti cvenka.

In zdaj naj nas, klube, kar naenkrat skrbi, kako in kaj bo z Lepim potom 6? Ali nimamo novega vodstva, ki bo po najboljših močeh nekaj naredilo? Je res potrebno (ponovno in prav gotovo spet brez haska) delati silne krizne plane, načrte, simulacije ipd? Vsaj do prvega sestanka UO počakajmo! (konferenca izgleda ni dala pravih zagotovil za kakšne pozitivne premike).
Sicer pa lahko vsakdo po mili volji donira Zvezi, za to ni potrebno spreminjati ničesar!
Ali ni že dozorel čas za daj-dam?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S51U » 01 Apr 2007, 21:22

s51fu napisal/-a:Lepo je videti, da je tema vzbudila toliksno zanimanje.
Vendar pa ...

Ali morda lahko kdo izracuna,
koliksna bi to bila konkretna
vsota na posameznega clana?

Koliko bi dobil klub z 10 clani?

gl, DD+
ž

Večje plače imajo člani, večjo dohodnino plačujejo in seveda je tudi teh 0,5 % več.

Pri nekih povprečnih plačah bi bilo teh 0,5 % približno 30 - 50 €, kar pri desetih članih znese 300 - 500 € letno, kar ni zanemarljivo za noben klub.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s58ru » 01 Apr 2007, 21:58

Klub z 10 člani bi lahko dobil od 10 do 30 EUR letno.
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a s52ot » 02 Apr 2007, 04:25

Tudi klub z manj člani bo lahko zbral iz tega naslova izdatna sredstva. Treba bo lobirati pri sorodnikih, prijateljih, znancih, takih s čimvečjimi dohodki, hi.
Začnimo takoj, saj bo leto hitro naokoli. Lov na botre je odprt.

73
s52ot,Rado
s52ot
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Jan 2005, 06:37

samo za preizkus ...

OdgovorNapisal/-a s51fu » 02 Apr 2007, 06:10

S51U napisal/-a:Večje plače imajo člani, večjo dohodnino plačujejo in seveda je tudi teh 0,5 % več.

Pri nekih povprečnih plačah bi bilo teh 0,5 % približno 30 - 50 €, kar pri desetih članih znese 300 - 500 € letno, kar ni zanemarljivo za noben klub.

Koliko nas je ze (se) radioamaterjev v Sloveniji?
Koliko bi torej zneslo nasih skupnih 0,5% ?
S katero postavko proracuna ZRS
bi ta skupna vsota lahko bila primerljiva?

------------------------------------------------

Pa se nekaj:
Lepo prosim Bostjana za objavo ankete
z naslednjimi vprasanji:

"Komu bi namenil 0,5% od moje dohodnine"
- klubu
- ZRSju
- niti klubu, niti ZRSju


gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a S51U » 02 Apr 2007, 06:12

s52ot napisal/-a:Tudi klub z manj člani bo lahko zbral iz tega naslova izdatna sredstva. Treba bo lobirati pri sorodnikih, prijateljih, znancih, takih s čimvečjimi dohodki, hi.
Začnimo takoj, saj bo leto hitro naokoli. Lov na botre je odprt.

73


Ne lov na botre, potrebujemo status - to je prva naloga, pri kateri nam bo ZRS, kot mama, nesebično pomagal.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s52ot » 02 Apr 2007, 06:29

Za lov na dohodnino imamo še kar neka časa, za pridobitev statusa društva v javnem interesu sicer tudi, vendar bi bilo najbolje, če bi začeli s postopki čimprej.
Zdaj je na podlagi vseh prispevkov na forumu na to temo jasno, kam moramo vložiti vlogo in katere listine moramo priložiti.

Zato naj mi bo dovoljeno, da s preprostimi besedami povem, kaj moramo praktično storiti.

1.KDO?

Vsak radioklub, ki izpolnjuje pogoje iz 30.člena ZDR :

-da njegovi ustanovitelji in člani niso pravne osebe javnega prava;(TOREJ SAMO FIZIČNE OSEBE, KAR MISLIM, DA VSI IZPONJUJEMO)
– da ima dejavnost, ki je v javnem interesu, opredeljeno v temeljnem aktu;( TISTI, KI IMAMO PRAVILA NARAJENA PO ENOTNI PREDLOGI IZ LETA 1997, KI JO JE IZDELAL ZRS, IMAMO TO NAVEDENO V 9.ČLENU, OZIROMA V POGLAVJU : NAMEN IN CILJI DRUŠTVA. V 4. ALINEA TEGA ČLENA IMAMO EKSPLICITNO NAVEDENO:
" S VOJIMI ČLANI IN TEHNIČNO OPREMO SODELOVATI TER NUDITI POMOČ PRI ZAŠČITI ČLOVEŠKIH ŽIVLJENJ IN MATERIALNIH DOBRIN OB ELEMENTARNIH IN DRUGIH NESREČAH ALI NEVARNOSTIH."
V 6. ALINEI ISTEGA ČLENA PA IMAMAO OPREDELJENO, DA NE DELUJEMO ZGOLJ ZA POTREBE ČLANOV AMPAK ŠIRŠE, KAR JE TUDI POGOJ ZA PRIDOBITEV TEGA STATUSA:
"ORGANIZIRATI DELO IN AKCIJE, KI SO V INTERESU ČLANSTVA IN ŠIRŠE DRUŽBENE SKUPNOSTI..."
– da je registrirano in deluje najmanj dve leti pred vložitvijo vloge za pridobitev statusa;
– da je sredstva zadnji dve leti pretežno uporabljalo za opravljanje te dejavnosti ter da je redno izvajalo programe, projekte ali druge aktivnosti za uresničevanje namena in ciljev, ki so v javnem interesu;
(RADIOKLUB JE MORAL ZADNJI DVE LETI IMETI REDNE OBČNE ZBORE IN POTRJEVATI POROČILA O DELU TER FINANČNA POROČILA IN LETNE PLANE, KAJTI TE DOKUMENTE BO MORAL PREDLOŽITI KOT DOKAZILO, DA IZPOLNJUJE ZA POGOJ).
– da ima izdelane programe bodočega delovanja;( ZADOSTUJE LETNI PLAN DELA)
– da lahko izkaže pomembnejše dosežke svojega delovanja.(BOM OPISAL PRI LISTINAH)

2. KAM?

Vlogo za dodelitev statusa lahko naslovimo na Ministrstvo za obrambo (lahko tudi na Ministrstvo za šolstvo in šport, vendar pozor: če smo v zadnjih dveh letih delovali na tem področju in imamo to zapisano v letnih poročilih, če lahko dokažemo uspehe na tem področju in če imamo v letnem načrtu opredeljeno delovati na tem področju !). Ker vem, da se vsi klubi ne ukvarjajo intenzivno in permanentno z izobraževanjem ali ARG tekmovanji, nimajo možnosti pridobiti statusa iz naslova izobraževanja in športa).

3. KAJ

Vložimo pisno VLOGO za dodelitev statusa društva v javnem interesu.

PRILOGE:

– kopijo veljavnega temeljnega akta društva, ki je v zbirki listin registra društev;
– osebno ime, EMŠO oziroma datum rojstva in spol, državljanstvo in naslov stalnega prebivališča oziroma začasnega prebivališča zastopnika društva, ki je vpisan v register društev, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča;
– poročilo o delu, iz katerega mora biti razvidno izvajanje programov, projektov in drugih aktivnosti, ki jih je društvo izvajalo v javnem interesu v zadnjih dveh letih, in o porabi sredstev za njihovo doseganje;(PRILOŽIMO POROČILA O DELU RADIOKLUBA ZA LETO 2005 IN 2006, KI SMO JIH SPREJELI NA OBČNIH ZBORIH).
[b] – letno poročilo društva za zadnji dve leti, društvo iz 27. člena tega zakona pa tudi revizorjevo poročilo;
(PRILOŽIMO FINANČNO POROČILO ZA LETO 2005 IN 2006).
– sprejet program prihodnjega delovanja na teh področjih;(PRILOŽIMO LETNI PLAN DELA)
– dokazilo o rezultatih svojega delovanja;(POROČILO O USPOSOBLJENIH NOVIH OPERATORJIH, REZULTATE DOSEŽENE NA RADIOAMATERSKIH TEKMOVANJIH, KI ŠTEJEJO KOT PREVERJANJE USPOSOBLJENOSTI MOŠTVA IN TEHNIKE ZA MOREBITNE POTREBE ZAŠČITE IN REŠEVANJA, DOKAZILA O MOREBITNEM SODELOVANJU RADIOKLUBA V KONRETNIH AKTIVNOSTIH NA PODROČJU ZAŠČITE IN REŠEVANJA V PRETEKLIH DVEH LETIH ( POŽARI, POPLAVE, MNOŽIČNE AKCIJE NA PODROČJU POHODNIŠTVA, ŠPORTA ITD).

Komentar: Kot se jasno vidi, bodo do statusa društva v javnem interesu lahko prišli le radioklubi, ki so "živi" in aktivni. Formalni "slamnati"radioklubi si tega ne bodo mogli pridobiti.

33. člen

(obveščanje)

(1) Društvo v javnem interesu mora pristojnemu ministrstvu predložiti poročili iz tretje in četrte alinee prvega odstavka prejšnjega člena za preteklo leto, po poteku starega pa tudi nov program prihodnjega delovanja, vse do 31. marca tekočega leta.
(2) Pristojni organ mora o vseh spremembah podatkov, ki se vpisujejo v evidenco iz 48. člena tega zakona, pristojno ministrstvo obvestiti v osmih dneh od registracije sprememb.

34. člen

(odvzem statusa)

(1) Pristojno ministrstvo društvu odvzame status društva v javnem interesu, če:
– ne izpolnjuje več pogojev, določenih v 30. členu tega zakona in v posebnih predpisih oziroma ne opravlja več dejavnosti v javnem interesu;
– kljub opozorilu pristojnega ministrstva tudi v naknadnem roku 30 dni ne izpolni obveznosti iz 33. člena tega zakona;
– se podeljenemu statusu pisno odreče.
(2) Za odvzem statusa se smiselno uporabljajo določbe 31. člena tega zakona.





Iz gornjih dveh členov sledi, da se staus društva v javnem interesu ne podeli enkrat za večno, ampak je potrebno vsako leto poslati najkasneje do 31.03. POROČILO O DELU IN FINANČNO POROČILO ZA PRETEKLO LETO.

VAŽNO! RADIOKLUBI BOMO MORALI OPRAVITI LETNE OBČNE ZBORE PRED 31.03., DA BOMO LAHKO DOSTAVILI ZAHTEVANE DOKUMENTE DO ROKA.

Preden zaključim, moram opozoriti radioklube še na en akt, ki sem ga slučejno odkril včeraj:PRAVILNIK O VSEBINI, OBLIKI IN NAČINU VODANJA RIGISTRA DRUŠTEV, REGISTRA PODRUŽNIC TUJIH DRUŠTEV IN EVIDENCI DRUŠTEV V JAVNEM INTERESU (Uradni list RS 5/2007),ki je bil objavljen 19.01.2007 in velj od 03.02.2007. V njem so opredeljeni podatki, ki jih o društvih vodijo v registru društev in v registru društev v javnem interesu. Opisane so tudi obveznostu društev in roki, v katerih morajo sporočati Ministrstvu za notranje zadeve spremebe določenih podatkov.

VSE,KAR SEM OPISAL V TEM PRISPEVKU, VELJA TUDI ZA ZRS.

Dela radioklubih več kot preveč, zato morda sklepni namig upravnemu odboru ZRS:
ČIMPREJ ORGANIZIRAJTE POSVET ZA RADIOKLUBE NA TO TEMO IN NANJ POVABITE PREDSTAVNIKE PRAVNE SLUŽBE MINISTRSTVA ZA OBRAMBO, DA BOMO LAHKO DOBILI VERODOSTOJNE INFORMACIJE IN PRAKTIČNE NAPOTKE, KAKO PRIDOBITI STATUS DRUŠTVA V JAVNEM INTERESU.

Naj videz ne vara, saj čas za pridobitev tega statusa zakonsko ni omejen, vendar izKušnje nas učijo, da kdor prej pride, prej melje. Ne dovolimo, da nas prehitijo drugi.

Obljubljam, da vas s tem ne bom več moril. Če sem komu pripomogel, da bo za svoj radioklub lažje priskrbel status društva v javnem interesu, potem sem svoje poslanstvo opravil.

Dosti uspehov vam želim
s52ot,Rado
s52ot
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Jan 2005, 06:37

OdgovorNapisal/-a S51U » 02 Apr 2007, 06:40

Hvala Rado, temu se reče konstruktiven predlog in pomoč.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: samo za preizkus ...

OdgovorNapisal/-a s52aa » 02 Apr 2007, 09:20

s51fu napisal/-a:Pa se nekaj:
Lepo prosim Bostjana za objavo ankete
z naslednjimi vprasanji:

"Komu bi namenil 0,5% od moje dohodnine"
- klubu
- ZRSju
- niti klubu, niti ZRSju


gl, DD+


Urejeno
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

dohodnina

OdgovorNapisal/-a S51KW » 02 Apr 2007, 14:24

Mislim da bo zgoraj našteto prenekaterem klubu delalo težave!!!
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S56Y » 02 Apr 2007, 15:23

Objavljam pismo predsednika CBRK Soča Nova Gorica:



""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Lep pozdrav. Sem Egon Vodopivec S57EEW predsednik CB radio kluba »Soča« Nova Gorica S51DSG več kot 20 let. Odločil sem se, da bom odgovoril na ugibanja in dvome o statusu društev, ki delujejo v javnem interesu, katera sem poskusil pojasniti… (uporabil bom citat S57X) Se morda še kdo spomni, kakšna je bila reakcija nekaterih, ko je razložil predsednik RK Soča (skrajšano) iz Nove Gorice, tistega daljnega novembra, na srečanju tam v beli Ljubljani, ko se je "kao" reševalo ZRS, kako se tej reči streže? Tako je na forumu odgovoril Jure, v tistem trenutku tistega dne se mi je zdelo škoda tratiti energijo, zato bom sedaj napisal moje izkušnje in mišljenje, ker menim, da mogoče le koga zanima in je voljan delati. Še preden bom napisal o statusu, bi rad povedal, zakaj je odnos našega kluba do ZRS bolj pasiven.

Moj prvi konflikt je bil ob včlanitvi kluba v ZRS, ker je marsikaterega motilo, nekatere še danes, črki v našem imenu CB. Mi ne skrivamo, da je naš klub zrasel in izhaja iz CB dejavnosti in to še vedno složno z vsemi člani združujemo in homogeno vodimo.
Drugi primer se je dogodil leta 2004, ko smo hoteli na naslovnici CQ ZRS objaviti fotografijo našega vozila za zveze, katerega uporabljamo med drugim za intervencije za varstvo pred naravnimi nesrečami, pa smo iz ZRS dobili odgovor, da na vozilu preveč izstopa oznaka Civilne Zaščite RS, modre luči….Po mojem mnenju je preveč izstopal napis CB.
Tretji pripetljaj pa se je zgodil tistega daljnega novembra, na srečanju tam v beli Ljubljani….

Večina vas danes blati ZRS. ZRS ni nič kriva, saj smo ZRS mi klubi in izvaja smernice, katere zastavljamo mi klubi. Nekateri se sprašujejo, kaj je ZRS v preteklosti naredila za ustanovitelje-klube. Ob tem se mi poraja vprašanje ali to leti na bivšega sekretarja? Če so moja ugibanja točna, mogoče se motim, je sekretar le člen v verigi in ne more veliko vplivati na organizacijo. Moram povedati, da sem s sekretarjem razen nekaj ostrejših besed ob včlanitvi kluba v ZRS, ki niso bistvenega pomena dobro sodeloval. Iz naštetega menim, da je nekaj narobe s samo organizacijo in da se bomo morali začeti obnašati tržno dam-dobim in ne na temelju samofinanciranja.
Sedaj pa k temu kako do statusa društva, ki deluje v javnem interesu. S52OT pravi, da bo malo »špekuliral« z MORS. To ni nobeno špekuliranje, ta je točen, edini in pravi naslov za našo dejavnost. Vendar preden pridemo do tega naslova bo kar dolga pot. KAKO???
1. Najprej bo potrebno vzeti v roke Uradne liste in prilagoditi statut društva-kluba z zakonom o društvih in podzakonskimi akti s poudarkom na 30. členu zakona o društvih, le tega ga bo morala sprejet skupščina kluba-društva in ga poslati na Upravno enoto v potrditev. Ne prepisujte šablonsko in prilagodite statut na vašo lokalno skupnost.
2. Skleniti je potrebno eno ali dve pogodbi z lokalnimi skupnostmi ali regijo za izvajanje del na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami.
3. Ustanoviti reden uniformiran operativni sestav Civilne Zaščite (5-8 pripadnikov, odvisno od potreb lokalne skupnosti, s katero imate sklenjeno pogodbo), kateri morajo opraviti seminarje usposabljanja po programu URSZR v izobraževalnem centru na Igu. Na izobraževanje vas napoti podpisnica pogodbe. Enoto je potrebno ustrezno opremit. S52OT-Rado piše v prispevku, na kaj se bo skliceval (preberite) v prošnji poslani na MORS. Menim, da njegove obrazložitve ne bodo zadostne, saj radioamaterska oprema, infrastruktura in sistem ARON je le pomožno in rezervno orodje v sistemu varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami URSZR. Ni kompatibilnosti s radijskim sistemom ZARE in ZARE+, ter drugimi službami reševanja.
4. Ko bodo izpolnjene prve tri zahteve bo potrebno počakati dve leti (beri zakon). V tem času bo potrebno delovanje kluba-društva tako kot zahteva zakon, podzakonski akti, sklenjene pogodbe za izvajanje nalog varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami in aktivno voditi vsaj pet intervencij Civilne Zaščite v podpori, katere morajo biti zavedene v poročilu vodje intervencije, katero je poslano na URSZR.
5. Po prehojeni poti od ena do štiri ste pripravljeni sesti za mizo napisati vlogo in pripraviti potrebno dokumentacijo, katero morate poslati na URSZR. Kaj potrebujete?
· Vlogo naslovljeno na URSZR, Vojkova 61, 1000 Ljubljana
· Kopijo statuta
· Odločbo o registraciji UE
· Potrdilo od AJPES-a novo!!!
· Kopijo pogodbe o odprtju TRR
· Davčno številko
· Kopijo pogodbe za izvajanje nalog za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami
· Reference kluba s strani lokalne skupnosti ali regije
· Dokaz-potrdilo o aktivnem delu na intervencijah-reševanjih
· Kratek opis operativnega sestava s potrdili o izobraževanju po programu URSZR
· Poročilo o delu kluba v zadnjih dveh letih in porabljenih finančnih sredstvih
· Finančno ovrednoten plan dela za prihodnje leto
Vso to dokumentacijo pošljite ali osebno oddajte na že naveden naslov in čakajte najprej na mnenje URSZR in šele nato na odločbo MORS-a. Pazite na roke za oddajo popolnih vlog. Klubi, kateri morate vse to še urediti boste status prejeli in ga uveljavljali leta 2010 ali 2011. To je popoln postopek, vsebuje vse zakonske in podzakonske zahteve o pogojih za pridobitev statusa in ga 100% ne more nihče izpodbijati. V opisanem postopku in vsebini ni razlogov za odklonitev statusa.
Ko prejmete in uveljavite status se zgodba ne konča, saj imate poleg dela tudi večje določene obveznosti katere opisuje S56CT, v nasprotnem primeru izgubite status. Trditev Tilena o grobem izračunu ne drži, saj za 40 € je potrebno vplačati cca 8.000 € dohodnine, kar pomeni cca 2.300 € neto plače. Realen znesek na posameznika povprečno znaša 7-9 €, sicer odvisno od dohodkov davčnih zavezancev.
To so moje izkušnje in mnenje do naše radioamaterske organizacije. Upam, da bo članek le koga zanimal in dosegel svoj cilj.

P.S.
Z delom našega kluba in Enote za Zveze in Informacijsko Podporo – EZIP MONG na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami in vizijo za naprej odobravajo in podpirajo tako lokalne skupnosti v regiji kot URSZR. Naš klub ima ustrezne pogodbe, enoto in aktivno opravlja delo na področju Civilne Zaščite od leta 1992, še pred tem pa smo delali na podlagi pogodbe sklenjene s takratnim Sekretarijatom za ljudsko obrambo od leta 1985. Na podlagi dela predhodnih let nam je Ministrstvo za obrambo RS podelilo status društva v javnem interesu dne 23.10.2003.

73' in srečno. S57EEW-Egon


""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Mislim, da je bil zadosti jasen. Vzel si je čas in detaljno opisal vse, kar sodi v to temo.
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

OdgovorNapisal/-a S51AG » 02 Apr 2007, 18:51

Pozdravljeni,

sam sem že pred dnevi mislil načeti temo o finančnem učinku 5 promil dohodnine za radioklube, pa sem se raje ugrzinil v jezik.

Pa vseeno: glede na kalkulacijo, ki sem jo na hitro sestavil, je finančni učinek 5 promil dohodnine, ki bi jo lahko od svojih članov pridobil naš radioklub, zanemarljiv. V ozir je potrebno vzeti izobrazbeno, zaposlitveno in starostno strukturo članstva in njihove dohodke in zadeva je hitro jasna. Računati, da bo delček dohodnine radioklubu namenil še kdo drugi razen članov je skoraj iluzorno. Ne pozabiti, da so tukaj še gasilci, verske ustanove in drugi, ki prav tako prežijo na omenjene drobtinice. Tako da, spoštovani kolegi, razmišljamo še o kakšnem drugem načinu pridobivanja sredstev. Neglede na dohodninski boj pa se je potrebno lotiti pridobivanja statusa društev javnega pomena, ker nam bo urejeni višji status v bodoče lahko pomagal na različnih področjih. Če ne drugega, nas bo okolje jemalo vsaj malce resneje.

Je pa izredno pohvalno, da se je tokrat razprava zasukala v pravo stran ter prinesla sadove.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

dohodnina

OdgovorNapisal/-a S51KW » 02 Apr 2007, 19:37

Prispevek S5Y v celoti potrjuje moj razmišljanje,teh 0,5% raje
podarim nam(ZRS-u) kot državni birokraciji!

:D :D :D
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov