Dohodnina

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Komu bi namenil 0,5% od moje dohodnine

Glasovanje se je zaključilo dne 09 Apr 2007, 09:18

klubu
27
69%
ZRSju
9
23%
niti klubu, niti ZRSju
3
8%
 
Skupaj glasov : 39

Dohodnina

OdgovorNapisal/-a S57XX » 22 Mar 2007, 06:20

Zdravo!

Malo prej sem na radiu slišal, da se bom že pri letošnji napovedi za odmero dohodnine lahko odločil, komu država MORA nakazati 0.5% meni odmerjene dohodnine. Omenjeno je bilo, da je trenutno na seznamu potencialnih prejemnikov teh sredstev največ gasilskih društev.

Kaj, če sploh, je naredila ZRS v tej smeri? Kako se pride na seznam?
Nobene informacije s strani krovne organizacije o tej možnosti. Tipično ...

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

0,5%

OdgovorNapisal/-a s50o » 22 Mar 2007, 14:00

Pozdravljen Jure,

v današnjem sporočilu DURS za javnost je vse kar je na to temo zapisanega! Res pa je, das bo vlada na naslednji seji sprejela uredbo na to temo in zagotovilo je, da bodo na tem spisku društva v javnem interesu. Kja bo pa res gor bomo pa videli.

Veljalo bo pa za dohodnino, ki jo letos služimo in obračunavamo in možnost, da bi lahko davkoplačevalec del svoje dohodnine ( 0,5 % ) namenil takim organizacijam bo dana v mesecu decembru 2007 s podpisom ustrezne izjave.

Kaj bo pa uredba konkretno določala pa pred sprejetjem na vladi RS ve samo minister za finance.

Aktualne informacije sledijo, ko pridem do njih.

73miran S50O
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

Komu 0,5% dohodnine ?

OdgovorNapisal/-a s51fu » 22 Mar 2007, 14:53

Brez obzira na to, kaj in kdaj bo odlocila vlada,
lahko ze zdaj pogledamo,
kaksno je nase stalisce do te problematike?

Zelel sem dodati kratko anketo,
pa mi zal ni uspelo.
gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a S51U » 22 Mar 2007, 16:03

Kako lahko Radioklub postane Društvo v javnem interesu ?

Hvala za odgovor.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

saj ni za verjeti ...

OdgovorNapisal/-a s51fu » 22 Mar 2007, 16:47

V zvezi s tvojim vprasanjem
"najdi.si" ponuja preko 19.000
relevantnih naslovov.
gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 22 Mar 2007, 18:24

Spoštovani!

Zakon o društvih (UL RS 61/2006) v 30. členu jasno opredeljuje katere pogoje more ispolnjevati društvo, da mu pristojno ministrstvo podeli status društva, ki deluje v javnem interesu:

(1) Društvu se lahko podeli status društva, ki deluje v javnem interesu, če deluje na področju kulture, vzgoje in izobraževanja, zdravstvenega varstva, socialnega varstva, izvajanja družinske politike, varstva človekovih pravic, varstva okolja, varstva živali, športa, obrambe ter varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, gospodarstva, kmetijstva, gozdarstva, veterinarstva ali prehrane, zunanjih zadev, razvoja demokracije ali na drugih področjih, če njihovo delovanje presega interese njegovih članov in je splošno koristno (v nadaljnjem besedilu: društvo v javnem interesu).
(2) Društvu se podeli status iz prejšnjega odstavka, če izpolnjuje naslednje splošne pogoje:
– da njegovi ustanovitelji in člani niso pravne osebe javnega prava;
– da ima dejavnost, ki je v javnem interesu, opredeljeno v temeljnem aktu;
– da je registrirano in deluje najmanj dve leti pred vložitvijo vloge za pridobitev statusa;
– da je sredstva zadnji dve leti pretežno uporabljalo za opravljanje te dejavnosti ter da je redno izvajalo programe, projekte ali druge aktivnosti za uresničevanje namena in ciljev, ki so v javnem interesu;
– da ima izdelane programe bodočega delovanja;
– da lahko izkaže pomembnejše dosežke svojega delovanja.
(3) S posebnim zakonom se lahko podrobneje opredeli področje delovanja oziroma dejavnosti, ki so v javnem interesu, in lahko določijo tudi posebni pogoji za pridobitev tega statusa.

Tak status je zelo zanimiv, ker društvom z podeljenim statusom država finansira nekatere dejavnosti. Vendar se zastavlja vprašanje, kaj je bilo strorjenega s strani ZRS za pridobitev takega statusa radioamaterski organizaciji. nekatere argumente, ki so šli v pozabo sem pred kratkim omenjal v drugem postu.


GL Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a S55WT » 22 Mar 2007, 19:18

Ja, kaj pa je s tem statusom: http://www.zrs.org/cqzrs/cqzrs399.pdf
na strani 6 ?

Ta ne drži več?

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: 0,5%

OdgovorNapisal/-a S57XX » 22 Mar 2007, 19:22

s50o napisal/-a:... Kja bo pa res gor bomo pa videli.

...organizacijam bo dana v mesecu decembru 2007 s podpisom ustrezne izjave...



Miran, TNX za info. Sem nekaj brskal po tej zadevah na inetu in so odgovorni precej skrivnostni (sporočilo za javnost in podobne zadeve) :roll: ... Ni bilo že nekoč govora, da je ZRS dobila papir, ki jo določa kot zvezo društev v javnem interesu in da se ta zadeva prenaša tudi "navzdol". Bomo videli, kaj bodo odgovorni sprejeli danes.

Dejstvo je, da na letošnjih dohodninskih napovedih lahko že napišeš, komu se da 0.5% dohodnine. Se pravi, to kar napišeš sedaj, bo veljalo šele naslednej leto, če sem prav zastopil. Pa še to pod pogojem, da se tisti, ki dobi cvenke, mora s tem strinjati ... :P

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: 0,5%

OdgovorNapisal/-a S51U » 22 Mar 2007, 20:05

S57XX napisal/-a:
s50o napisal/-a:... Kja bo pa res gor bomo pa videli.

...organizacijam bo dana v mesecu decembru 2007 s podpisom ustrezne izjave...



Miran, TNX za info. Sem nekaj brskal po tej zadevah na inetu in so odgovorni precej skrivnostni (sporočilo za javnost in podobne zadeve) :roll: ... Ni bilo že nekoč govora, da je ZRS dobila papir, ki jo določa kot zvezo društev v javnem interesu in da se ta zadeva prenaša tudi "navzdol". Bomo videli, kaj bodo odgovorni sprejeli danes.

Dejstvo je, da na letošnjih dohodninskih napovedih lahko že napišeš, komu se da 0.5% dohodnine. Se pravi, to kar napišeš sedaj, bo veljalo šele naslednej leto, če sem prav zastopil. Pa še to pod pogojem, da se tisti, ki dobi cvenke, mora s tem strinjati ... :P

Jure


NE ! To velja šele za letošnjo dohodnino, se pravi za tisto, ki jo bomo izpolnjevali naslednjo leto.
Se pravi, da je skoraj eno leto časa, da si priborimo ta status in potem pri dohodnini pomagamo svojim matičnim klubom.
Pričakujem, da bo novi predsednik podal kakšen odgovor na to temo, ki je več kot aktualna.

73 !
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S55WT » 22 Mar 2007, 20:38

Poglejte link, ki sem ga napisal zgoraj :evil: !

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

OdgovorNapisal/-a S57XX » 23 Mar 2007, 11:00

Nič :evil: , smo pogledali. A vprašanje še vedno ostaja isto: Smo ali nismo na seznamu in če smo: je samo zveza ali tudi klubi? ;)

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

0,5%

OdgovorNapisal/-a s50o » 23 Mar 2007, 12:29

Spisek je objavljen in ZRS je gor!


73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

OdgovorNapisal/-a S55WT » 23 Mar 2007, 13:24

S57XX napisal/-a:Nič :evil: , smo pogledali. A vprašanje še vedno ostaja isto: Smo ali nismo na seznamu in če smo: je samo zveza ali tudi klubi? ;)

Jure


Ja kdo pa predstavlja zvezo, ali pa obratno koga predstavlja zveza, kdo so člani zveze, radioamaterji ali klubi?

Jaz že ves čas prošnjam za donacije prilagam to 6. stran, pa včasih celo pomaga, vsaj pri občini in CZ, ko sem pripravljal poslovni načrt za sodelovanje na eni izmed prireditev v organizaciji sosednje občine, sem zadevo tudi omenil, pa smo uspeli. Dobili smo celo več, kot tisto leto od domače občine.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Dohodnina v penziji?

OdgovorNapisal/-a s51fu » 23 Mar 2007, 13:46

Precejsnje stevilo radioamaterjev je ze v penziji.
Velika vecina jih nima dodatnih dohodkov,
penzijo dobijo v "netto" vsoti
in pri koncnem obracunu dohodnine
dodatno ne placajo nicesar.

Ali lahko tudi v tem primeru
0,5% namenijo organizaciji?

Sri, nisem znal bolj razumljivo napisati ...
gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a S55DX » 27 Mar 2007, 13:58

Predlog uredbe s seznamom upravičencev je tukaj:

http://www2.gov.si/upv/vladnagradiva-04 ... %8CISTOS(2)(2).doc

Na seznamu sem zaenkrat od radioamaterjev našel samo ZRS ter CB in radioklub Soča Nova Gorica .

Seznam se bo še dopolnjeval. Lepo bi bilo, če bi ZRSju uspelo spraviti na seznam tudi ostale klube, tako kot so to naredile druge zveze na seznamu.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron