Kotizacija ZRS 2006

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Kotizacija ZRS 2006

OdgovorNapisal/-a s53ra » 18 Mar 2007, 21:01

Hmmm, pravkar sem zvedel, da baje nisem član ZRS, da celo lani nisem bil član ZRS in da so me črtali.

Lani sem bil (in sem še vedno) službeno v tujini, zdi se mi, da sem plačal kotizacijo lani januarja, a nisem bil povsem prepričan v to. Zato sem nekje februarja-marca (ne spomnim se več točno) večkrat poslal na ZRS par e-mailov in sicer, če lahko kdo pogleda v evidenco, ali je moja obveznost do ZRS poravnana. V nasprotnem primeru bi pač brez problema kotizacijo nakazal.

Ker nisem dobil odgovora, sem sklepal, da je vse v redu.

Na tem mestu bi javno vprašal, zakaj ZRS ni želela moje kotizacije?
Želel bi plačati kotizacijo, ponižno prosim, ali lahko to storim. Je za to potrebno biti član kakšne posebne sekte?
Mogoče pa moji €€€ niso dovolj plemeniti?
Prosim, da mi nekdo razloži... ne razumem...

Tistega, ki mi lani ni odgovoril na emaile pa pošiljam v tisti kraj, zaradi katerega taka sporočila moderator prestavi v smetnjak.
73, de Gregor, s53ra
s53ra
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Lucija

OdgovorNapisal/-a S56C » 18 Mar 2007, 21:10

Hi Gregor,
Evo ga, pa imamo izbrisanega :lol:


Če nisi že, včlani v RSGB. GQRP mi je npr vedno poslal kartice, ki jih je dobil v svoj biro direktno domov in to ne skupaj z glasilom SPRAT.

Srečno
73 es GD DX de S56C
Uporabniški avatar
S56C
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 18 Apr 2004, 11:37

OdgovorNapisal/-a s53ra » 18 Mar 2007, 22:06

Hvala, Alen...

Iz protesta bom poskušal kotizacijo plačati tudi letos. Če mi ne bo uspelo pa - je..t ga, pač ne moreš imeti vsega v življenju... :cry:
73, de Gregor, s53ra
s53ra
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Lucija

OdgovorNapisal/-a s56oa » 18 Mar 2007, 23:22

Brezveze komplicirat. Najdi potrdilo o vplačilu in se pritoži na ZRS in/ali tvoj radioklub. Sam namreč nisi direktno član ZRS. Tvoj radioklub je. ;)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s54v » 19 Mar 2007, 09:23

Gregor LP

Povem ti, da si še član ZRS in kotizacija je tudi plačana, ker kdor ni plačal kotizacije ga je Arči do julija izbrisal iz callbooka ZRS. Ti pa si še noter, ker imam oktobersko verzijo callbooka ZRS
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

JAZ, pa TI, pa MI VSI

OdgovorNapisal/-a s51fu » 19 Mar 2007, 10:50

Brez obzira na dolzino radioamaterskega staza,
nihce od nas ni nikdar in nikoli bil clan ZRS !
Tudi Arci ne ...

Pika!
DD+
------------------------------------
Pa radi se imejmo se naprej ...
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

Re: JAZ, pa TI, pa MI VSI

OdgovorNapisal/-a s57ad » 19 Mar 2007, 14:18

s51fu napisal/-a:[b]Brez obzira na dolzino radioamaterskega staza,
nihce od nas ni nikdar in nikoli bil clan ZRS !
Tudi Arci ne ...
Pika!
DD+
------------------------------------
Pa radi se imejmo se naprej ...


Može da bude, al' ne mora da znaći! Spominjam se, kako sem 14. januarja 1964 ponosno prinesel domov izkaznico ZRS s štampiljko, da sem poravnal članarino (kotizacije tedaj še ni bilo). Pa radioklub v Sevnici tedaj formalno-pravno sploh še ni obstajal, temveč je ustanovna skupščina kluba bila v decembru tistega leta. In kljub temu, da klub formalno-pravno sploh še ni obstajal (tudi nikogršnja sekcija nismo billi, razen sekcija Zveze Ljudske Tehnike) smo avgusta 1964 celo dobili klicni znak za klubsko PPS, ravno na moj rojstni dan! Torej, 14. januarja 1964 sem BIL član ZRS!

Glede kotizacije ZRS - do sredine 70-ih smo plačevali le klubsko članarino, nekje sredi 70-ih pa je bila uvedena tako imenovana operaterska članarina, katere višina je bila odvisna od operaterskega razreda, konec 80-ih ali v začetku 90-ih (nekje s pričetkom izhajanja glasila CQ YU3 -predhodnik CQ ZRS) pa se je operaterska članarina preimenovala v kotizacijo, ki si jo lahko plačal v klubu ali pa nakazoval direktno na ZRS.

Toliko o članstvu in o zgodovini famozne "kotizacije", ki jo je ZRS sprva uvedla kot davek na operaterski razred.

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: JAZ, pa TI, pa MI VSI

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 12 Avg 2007, 16:11

s51fu napisal/-a:Brez obzira na dolzino radioamaterskega staza,
nihce od nas ni nikdar in nikoli bil clan ZRS !
Tudi Arci ne ...

Pika!
DD+
------------------------------------
Pa radi se imejmo se naprej ...


Če je posamezni klub član ZRS (ZRS je krovna organizacija vseh klubov - čisto preprosta defninicija), kako moreš trditi da posamezni član nekega kluba ni član ZRS???? Razen, seveda, če tudi klubi niso pod okriljem ZRS kar pa nikakor ne more držati!
Je mal smotano, ampak drži pa vsekakor. Ko si čaln kluba, kateremu je krovna organizacija ZRS si istočasno član ZRS. Pa če se prekolješ ali pa obupaš nad tem.
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s53ra » 12 Avg 2007, 16:29

Samo v izogib nesporazumom: zadeva iz uvodnega posta je bila po objavi kmalu rešena v vsestransko korist.
73, de Gregor, s53ra
s53ra
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Lucija


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov