mandatar

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Mar 2007, 06:20

Nekdo je omenil, da se klesti strošek QSL biroja zaradi sekretarjeve plače, češ da naj bi bila sedanja zanj premajhna. To je čisto natolcevanje! Petra dobro poznam in zagotovo ni zahteval višje plače od Arčijeve! In poleg tega ima le enoletno pogodbo, ki dopušča novemu UO oziroma predsedniku, da ga odpusti kadarkoli oziroma po poteku pogodbe!

In ne odloča tajnik o QSL biroju ampak UO in novi predsednik zveze, ki lahko ta hip uredi vse potrebno. In tajnik naj dela svoje posle, kot je napisal Zdravko.

Zakaj je bil osip članstva dosedaj tolikšen, če je QSL biro tako dobro delal? Torej za osip do sedaj ni bilo krivo delo QSL biroja! Ja, lahko pa bo v bodoče ...

Lahko je bit sedaj pameten, ko pa se je iskalo mandatarja pa nikjer nikogar...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51AY » 20 Mar 2007, 08:51

Bi se kar strinjal z Draganom, da za osip članstva ni bilo krivo slabo delovanje QSL biroja. QSL biro je bil mnogim edina stvar, ki jih je držala v ZRS. Držala v ZRS ? Saj pa nihče ni član ZRS, potrebovali so pa usluge biroja. V bistvu je to ("nečlanstvo" v ZRS) eden od vzrokov osipa. Drugi je pa previsoka članarina. Tega si nisem jaz izmislil, to sem slišal od tistih, ki so "odplavali". Iz tega sledi vse ostalo. Iz tega sledijo kritiziranja CQ ZRS, itd., ker ljudje pričakujejo več za ta denar. Na žalost so drugod po Sloveniji plače bistveno nižje, kot npr. v Ljubljani. Besede pa nimajo nobene, edino po delegatskem sistemu, kot v času socializma...
Upam, da bo novo vodstvo to dojelo in malo "preobrazilo" ZRS, da končno postane spet zveza radioamaterjev, ne pa zveza radioklubov. Po sedanjem bi bila bolj točna kratica ZRKS, ne pa ZRS.
To je samo moje mnenje. Mnenje nekoga, pa naj je še tako neprijetno, pa ni popljuvanje nekoga ali nečesa, kot so to mnogi do sedaj smatrali, ampak samo demokratično načelo.
Novemu vodstvu pa želim dosti uspeha, pametno vodenje in čimprejšnjo normalizacijo stanja v QSL biroju, ki je najobčutljivejša točka obstoja.
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S59AV » 20 Mar 2007, 08:57

Sedaj ima novi predsednik ZRS prvo priložnost, da pokaže, kako bo vladal. QSL biro bo prvi pokazatelj kakšnega predsednika smo dobili. Osebno mislim, da bi moral poklicati Miloša S54G nazaj in pustiti, da biro deluje tako dobro kot je do sedaj.

S tem bi pokazal in dokazal, da mu je nekaj do mnenja "baze". In da misli obdržati stik z njo.

Dajmo mu priložnost... Predsedniku, ne Milošu. Miloš je že dokazal, da zna delati. Kaj pa novi predsednik?

In ne mi trobezljat puhlic, dragi S54A, o tem, da bi lahko bili ne vem kje, Veš zakaj? Ker nekateri delamo v klubih in neskromno sem prepričan, da sem naredil več za naš klub jaz kot pa ti za ZRS, zato te še enkrat prosim, premisli, preden napišeš takšno bedarijo. O tem sem te opozoril tudi po telefonu, ko si me klical. In to ne enkrat! Veliko imam za povedati o tem, kaj in kako si govoril in reagiral. Meni ni do tega. Pa tebi???
Sedaj nisi več predsednik, dobil si naslednika, zato, prosim...
S59AV
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Mar 2004, 08:17
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a S51AG » 20 Mar 2007, 10:16

Spoštovane kolegice in kolegi,

predlagam, da novo vodstvo najprej umiri žogo ter s premislekom pripravi poteze za ureditev razmer v ZRS. Vsekakor bo pri financah potreben managerski pristop. To pa ne pomeni, da je potrebno sredstva kar poprek odtegniti vsem porabnikom. Prva in osnovna stvar je analiza strukture stroškov, šele iz tega pa bo moč povleči zaključke, pri kateri postavki bo moč nekaj denarja privarčevati, katero postavko pa bo za boljše delovanje potrebno izdatneje podpreti. V nobenem primeru pa v tem trenutku ni primerno odpirati novih front, naj stvari, ki dobro delujejo, tako deljujejo še naprej. Predvsem se bo potrebno pobrigati, da bodo prihodki večji, in tudi zanesljivejši, ne pa po liniji manjšega odpora nekritično zmanjševati posamezne postavke.

Osnovna stvar, ki se ji je takoj potrebno posvetiti, je uvajanje novega uslužbenca v delo. Tukaj odpadejo kakršna koli popuščanja. Upam, da je v opisu del in nalog sekretarja Zveze zajeto vse, kar bi naj sekretar dejansko delal. Skeretar mora prevzeti vse ključne operativne naloge v Zvezi, seveda v skladu s svojimi kompetencami. Kompetence pa morajo biti natančno določene, in mora se vedeti, kdo lahko daje izjave, kdo lahko vleče posamezne poteze, kdo se lahko s kom pogaja itd. Politično vlogo Zveze pa mora suvereno prevzeti upravni odbor s predsednikom na čelu. Hkrati mora upravni odbor poskrbeti, da bo uslužbenec Zveze primerno obremenjen z nalogami, ni pa mu potrebno nalagati nalog, ki jih lahko nekdo z delovnimi izkušnjami opravi v bistvenu krajšem času in bolje, ter v končni fazi tudi ceneje. Pravtako naj upravni odbor sekretarju ne nalaga nalog, ki jih mora opraviti sam.

Delovno mesto, kjer nekdo dela sam ter brez neposrednega vodenja in tudi nadzora, zahteva izjemno veliko samoiniciativnosti in samokritičnosti. Natančno bo potrebno definirati operativne naloge in delo sproti nadzorovati oz. spremljati. Tu mora upravni odbor odigrati svojo vlogo, in to brez kakršnih koli kompromisov. Na mestu so mesečna poročila sekretarja, iz katerih se mora jasno videti, kaj je bilo storjeno. Vkolikor se bo jasno definiranje nalog in nadzor opustil, bo situacija kar hitro klavrna. Zavedati se je še potrebno, da se je na ZRS razen redkih izjem zamenjala celotna vodstvena garnitura, in da zgovarjanje na "stalne" krivce ne bo več mogoče.

Glasovanja za organe ZRS sem se vzdržal, ker razen redkih posameznikov iz sedanje sestave vodstva nikogar ne poznam, še manj pa poznam njihov program dela. Pričakoval bi, da se bodo člani organov v najkrajšem času na tem mestu predstavili s svojimi delovnimi načrti in področji kompetenc. Ob tej priložnosti pa predsednika in ostale predstavnike organov pozivam, da k delu pritegnejo tudi ostale člane ZRS, ki so pri nadaljnjem razvoju naše Zveze pripravljeni pomagati. Tudi sam sem s svojimi izkušnjami na področju podjetniškega vodenja pripravljen aktivno sodelovati.

Torej: pustimo novega predsednika in njegov team vsaj toliko časa pri miru, da spustijo korenine in da sploh začnejo delovati. Vsaka vlada ima svojih 100 dni, naj jih ima tudi ta. S tem, da ne gre pozabiti, da se je resno delo začelo že v soboto: ostaja le še 98 dni. Sicer pa, kot sem ob neki drugi priložnosti že zapisal, zveneči naziv in mesto v organu ni častna funkcija, ampak velika obveza za dobro delo.

Mirno kri, pa zbrane misli, pa bo. Člani upravnega odbora, počistite si teren, izbistrite horizonte, in novim zmagam naproti. In še malo za šalo: ne pozabite, baza vas opazuje :)

In za konec še to: radioklubi bodo tokrat MORALI odigrati svojo vlogo. Kot organizacije, ki združujejo radioamaterje, vključene v ZRS, bodo končno morali začeti aktivno zastopati njihove interese.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a S51BR » 25 Mar 2007, 16:42

s58ru napisal/-a:Koliko QSL je šlo v smeti po odstopu Sandija, da bi se odpravili zastoji, ki so nastali pri delitvi QSL?


Spoštovani.
Tole temo sem podrobno prebral in ob tejle izjavi bi vendarle rad reagiral. Kot prvo, Sandi ni odstopil ampak je kratko malo rekel NE, ker smo mu ponudili premalo denarja za njegovo delo. Morda se še spomnite, koliko denarja je požrl QSL biro v času Sandija. Ko sem bil izvoljen za predsednika, sem mu ponudil nižji znsek, ki je bil še vedno sprejemljiv. On pa je zahteval celo povečanje, če me spomin ne vara. Na to nisem mogel pristati, zato sem izvedel interni razpis za delo v QSL biroju.

Opravil sem razgovor z Milošem, ki je itak že nek mesecev delal namesto Sandija, ki je delo zapustil dokaj neodgovorno (izsiljeval je z zvišanjem svoje plače in v tem času ni hotel opravljati svojega dela). Rezultat pogovorov je bil za polovico manjši strošek dela kot še eno leto prej. Torej učinovita racionalizcija.

In nad njegovim delom se nihče ni pritoževal! Bil je priden in marljiv. In ne morem mimo izjave v gornjem sporočilu in z vso zagotovostjo lahko zatrdim, da v času, ko sem bil jaz predsednik, nobene qslke niso šle v smeti. Lahko so to naredili pred mojim nastopom, to pa bi lahko vedel Arči kot nadrejeni delavcu v qsl biroju.

Kaj se je dogajalo po mojem odstopu in v zadnjem času, žal, ne vem. Zato prekinitev sodelovanja z Milošem težko komentiram. Z vso odgovorostjo pa lhko zagotovim, da je bil v času mojega mandata vzoren in priden. Morda pa gre to komu v nos?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

QSL biro

OdgovorNapisal/-a S51KW » 26 Mar 2007, 09:13

V upanju da bo naše prispevke prebral naš novi vodja v novih
prostorih in primernemi dohodki pridružujem se želji da se ne tika dobrodelojoči
QSL biro. Prosim naj pozitivno reagiraju na Milošev predlog in naj ga
primerno nagradijo za njegovo vestno in strokovno opravljeno delo!
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a s51da » 26 Mar 2007, 10:52

Hoj

Ker sem mislil da je rok plačila kotizacije 31.03.07 sem pozabil plačat.....
Še dobro... Upam da bodo program novega vodstva in stvari okrog QSL biroja kmalu jasne, tako da se bom lahko odločil in plačal. Sem pač eden tistih ki mi je QSL biro (ki dobro deluje) edini razlog za plačilo kotizacije.
Zakaj sem to napisal ? Ker verjetno nisem edini...

73
David S51DA
s51da
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Okt 2001, 01:00
Kraj: Bohinj

OdgovorNapisal/-a S56Y » 26 Mar 2007, 13:30

s51da napisal/-a:Zakaj sem to napisal ? Ker verjetno nisem edini...



NISI!
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

OdgovorNapisal/-a S51U » 26 Mar 2007, 15:29

s51da napisal/-a:Hoj

Sem pač eden tistih ki mi je QSL biro (ki dobro deluje) edini razlog za plačilo kotizacije.
Zakaj sem to napisal ? Ker verjetno nisem edini...

73
David S51DA


Ne, nisi edini - tudi meni je QSL biro edini razlog za plačilo kotizacije.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S51AY » 26 Mar 2007, 16:11

s51da napisal/-a:Zakaj sem to napisal ? Ker verjetno nisem edini...


Tudi jaz sem v vašem klubu "samo QSL biro". Zaenkrat je na žalost tako. Na žalost pravim zato, ker vsak lahko ugiba, kam to vse skupaj pelje... Že dolgo...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Mar 2007, 16:33

Hojla,

a niste rekli, da boste dali novemu UO standardnih 100 dni? Morda se bo pa sedaj le kaj spremenilo...

Večni optimist :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57BI » 26 Mar 2007, 18:37

Mogoče kdo ve, kje piše, kdo so novoizvoljeni predstavniki ZRS?

Nič ne najdem.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51KW » 26 Mar 2007, 18:46

S polnim spoštovanjem do novega vrha, želel bi da ne tikajo zadeve
katere dobro delujejo. Po mojem mnenju imajo proste roke da nam
pomagajo pri tisočerih drugih problemih kateri pestijo naš zrs !!!!

V upanjo da bo ta prispevek potprt tudi od vas kateri ste prisotni na tem
meni dragem forumu !
73 in do poslušanja
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a s57ad » 26 Mar 2007, 19:29

S51KW napisal/-a:S polnim spoštovanjem do novega vrha, želel bi da ne tikajo zadeve
katere dobro delujejo. Po mojem mnenju imajo proste roke da nam
pomagajo pri tisočerih drugih problemih kateri pestijo naš zrs !!!!

V upanjo da bo ta prispevek potprt tudi od vas kateri ste prisotni na tem
meni dragem forumu !
73 in do poslušanja


Sicer nisem več član ZRS, Žarkov prispevek pa podpiram iz vsega srca - QSL biro je ena od osnovnih funkcij nacionalnih radioamaterskih zvez (ciniki pač poreko, da je osnovna funkcija pobiranje kotizacije ter nakazovanje kotizacije IARU-ju)...:D

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S51BR » 26 Mar 2007, 20:54

Naj tisti, ki odslavljajo Miloša, povejo, kaj je delal narobe. In naj tisti, ki trdijo, da so letele qslke v koš to dokažejo. Tudi meni ni vseeno, da se trosi laži tudi za čas, ko sem bil še jz predsednik ZRS.

P.s.: Sem še vedno radioamater, kotizacije pa odtlej ne plačujem več, ker ne vidim utemeljeneg razloga, da bi plačal. Ker še vedno trdim, da niti nekatere zadeve, ki smo jih začeli niso dokončali (izpitna vprašanja, rcionalizacija denarja, ...) ...
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov