Priprave na 35. konferenco ZRS - aktualne zadeve

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s57uud » 16 Feb 2007, 10:01

Skoraj ni stvari v kateri se nebi strinjal s S56C.

Že pred časom sem tudi sam dal idejo, da bi pod okriljem ZRS lahko zalagali denar za izdelavo tiskanin in sestavo KIT kompletov. Avtorji tega največkrat ne zmore(mo/jo), ali pa jim to odžre precej časa, kar je škoda, saj bi v trem času ustvarili nove konstrukcije.

Tudi tehnični seminarji bi lahko bili tisto, kar je že v preteklosti vleklo ljudi skupaj. Prav tako urejena tehnična literatura izdana v primerni knjižici. (primer Digitalni mostovi in Beacons).

Možnosti je torej veliko, a treba se je lotiti in biti manj zagledan vase in v svoj prav in lepoto !
Treba je torej povabiti vse tiste, ki so pripravljeni to početi za ostale. Mogoče bi se bilo potrebno komu tudi primerno opravičiti za napake v preteklosti (ne mislim nase) in verjamem, da bi se našel tim, ki bi bil to pripravljen speljati !
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S53RM » 17 Feb 2007, 09:12

Živijo.

Ker ste mi pobrisali post, zahtevam, da pobrišete vse moje poste. Na na tem forumu se ne mislim več javljati. Imejte ga za sami in za svoje somišljenike.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a s57uud » 17 Feb 2007, 10:04

Sine, da ne bo pomote, to sicer nisem brisal jaz, ampak moraš priznati, da tvoj način ni bil ravno na nivoju in je bilo pobrisano pravzaprav tebi v dobro.

Nehaj se obnašati kot malo dete, ki takoj užaljeno dvigne nos. Premalo nas je HAM-ov v S5, da bi se lahko šli takale obnašanja. In zaradi podobnih stvari nam grozi, da nas bo še manj.

Kar se tiče finančnih konstrukcij je pa takole, vedno je v življenju treba imeti najprej idejo, potem voljo, da se to idejo spravi k življenju. To dvoje je predpogoj, da se do finančnih sredstev pride. Večni izgovor nekoga, ki zaradi 1000 drugih razlogov nekaj noče ali ne more je "ne da se, ni denarja".

Prekmurci so v preteklosti večkrat dokazali, da se z dobro idejo do denarja da priti.
Samo - o groza, potem ko denar bo, bo treba pa tudi delati !
In potem ne bo nikogar, ki bi to hotel narediti. Zato pa se zbira ideje, ki se dovolj dobro primejo, da bo tudi dovolj interesa zanje.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Feb 2007, 11:19

Mislim, da je Sine dovoljkrat dokazal, da zna delati. In da je potreben tudi realen pogled na finančne konstrukcije, sploh če gre za proračun zveze.

Je pa res, da se da marsikaj zbrskati tudi izven zagotovljenih sredstev, pa naj si bo z osebnimi sredstvi, sponzorskimi in drugimi donacijami. Ampak to niso "sistemska" sredstva, ki bi bila zagotovljena!

So tudi Alenove ideje zanimive, precej podobne mojim... Ampak, Alen kandidiraj za mandatarja in zberi ekipo, ki bo vodila ZRS, sicer so vse želje zgolj želje, ki naj jih uresniči nekdo drug!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S59AV » 17 Feb 2007, 18:58

s55z napisal/-a:So tudi Alenove ideje zanimive, precej podobne mojim... Ampak, Alen kandidiraj za mandatarja in zberi ekipo, ki bo vodila ZRS, sicer so vse želje zgolj želje, ki naj jih uresniči nekdo drug!



Tudi tukaj se ponovno, kot že velikokrat postavlja vprašanje:
Ali tisti, ki ne želimo, zmoremo, utegnemo... aktivno sodelovati v projektu "reševanje ZRS" ne smemo imeti svojega mnenja?
Prosim, bodimo malo dosledni v razmišljanju: Če nekdo ne stoji v neskončni - sic! - vrsti aktivnih reševalcev ZRS, pomeni, da nima pravice predlagati ničesar?
Tudi o tem sem že pisal, in če se ne motim, tudi tukaj, ali pa celo tam, na mrakobnem portalu "projektnega vodenja"?

S53RM je človek, ki ga iskreno cenim, toda: Zamenjali smo vrednote za vrednosti, tovariši! (besedo uporabljam politično konotativno neobremenjeno) ...

Predstavljajmo si, če bi sedaj kar vsi začeli postavljati nekakšna finančna ovrednotenja naših del in dejanj. Seveda so nekatera "več" nekatera "manj" vredna... Pa vendar: Koliko stane 10 letno redno izhajanje radioamaterskega mesečnika? Koliko stane poučevanje CW zainteresiranih radioamaterjev? Koliko stane vse potrebno delo ob izdaji knjige ob 50 letnici nekaga RK? Iskanje podatkov, ohranjanje zgodovine?
Koliko stane organizacija tekmovanja, ki je približno na nivoju KVP? Koliko stane konstantna čuječnost pri ohranjanju konstruktivnih odnosov v lokalnem RK?

Darko, koliko stane projektiranje novega ham RTX-a???

To, vidite, dragi prijatelji radioamaterji, je tisto, kar nam danes manjka!!!

VSE TO SKUPAJ NE STANE NIČ!!!!!!!!!!!!! TO PA ZATO, KER TO LAHKO POČNEŠ SAMO IZ LJUBEZNI IN GOLEGA AKTIVIZMA IN NIKAKOR DRUGAČE!

Pa se dajmo še naprej utapljati v konstruktih, načrtih, predlogih in kaj vem še čemu!

Nismo ne lepi, ne samovšečni ne karkoli drugega, smo le uspeli ugnati zlodja, ki tako grdo cepeta naš odnos do radioamaterstva! Da se delati tudi brez sredstev, tovariši, le če se hoče!!!

Pa tudi hierarhično višje organizacije od ZRS bodo že znale poskrbeti za plačila... V današnjem svetu je ključno, da znajo vsi zainteresirani pokasirati tisto, kar jim gre.

Pa še to: Če bi znali vzpostaviti medsebojno spoštovanje in če bi znali ponovno odkriti vrednote radioamaterstva, potem bi se vsi problemi razblinili in, težko je verjeti; tudi statut ZRS bi lahko ostal nespremenjen, saj papirji dobijo vrednost šele takrat, ko se človeški potenciali izčrpajo.

Toda storjeno je bilo veliko, morda celo preveč, korakov v smeri "nenačrtne" degradacije samopodobe radioamaterstva (radioamaterjev). In zato smo zdaj tukaj: ZRS je postal SERVIS. Aha, koga in komu?

Dokler ne bomo ZRS mi, do takrat je, tovariši, vse zastonj!!!

Tudi klubi so nič, dokler jim ne damo vsebine.

Očitno si moram vseeno priznati, da se je tisti ham, ki je maja 1985 naredil svoj prvi radioamaterski izpit, še vedno član ZRS. Morda takšne, ki je nikoli več ne bo... Ali pač?

Hja, spet sem tu.

Vanja, S59AV
S59AV
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Mar 2004, 08:17
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a s56oa » 17 Feb 2007, 21:25

Vanja, odlično napisano. :wink:
Poanta radioamaterstva je amaterizem, torej ljubiteljstvo, ne profesionalizem. Se pa strinjam, da so tudi z amaterizmom povezani določeni stroški in povsem brez sredstev tudi ne gre.

Kar sem že prej pisal na temo alienacije ZRS od svojega zaledja, ki so v principu člani - operaterji in ne društva, pa še vedno drži. Pa kljub temu bom tudi letos plačal 41 EUR lokalnemu društvu, ki bo ustrezne novce nakazal tudi na ZRS. Upajoč na pozitivne spremembe ...

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov