Razmišljanja o predlogih za konferenco

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S53MM » 25 Dec 2007, 21:18

Vsem želim veliko daril za Novo leto. Posebej Rudiju pa en velik koš za kosti in veliko ogledalo.

Matija/S53MM
S53MM
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 24 Okt 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s58ru » 26 Dec 2007, 00:00

Kakšna večina pri nas sprejema odločitve?
V Bohinju so bili RK v manjšini (negativni %).
V Celju ca 10%.
So bistveni %, če propadamo?
Ta pot ne pelje nikamor, poskusimo drugo pot?
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 26 Dec 2007, 11:12

V kolikor je član kakšne organizacije pravilno in pravočasno vabljen in se je, torej imel možnost udeležiti, ali poslati nekoga, ki ga bo po pooblastilu nadomečšal, tedaj se nima razloga pritoževati, če je s svojim izostankom sam sebi onemogočil udeležbo pri glasovanju.

Za sodelovanje je treba biti pripravljen in za to imeti potrebno voljo.

V društvih je pogojevanje uspešnosti občnega zbora s kakršno koli udeležbo nesmiselno.

Glasujejo tisti, ki so se občnega zbora udeležili. Uspešnost glasovanja se meri na podlagi oddanih glasov prisotnih (in zastopanih po pooblastilu).

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 26 Dec 2007, 13:18

Tole tudi ne pelje nikamor !

Zvezo imamo zato ker jo potrebujemo, ne pa zato, ker ima pravilno ali napačno urejene pravne akte. Ureditev pravnih aktov je stvar enega ali nekaj pravnikov, ki jih je v naši radioamaterski družbi dovolj. Še moja laična definicija: Akti so papirji, na katerih piše vse, kar okolje, družba in država od nas zahteva. Urejajo pa tudi neka obnašanja za katera smo se med seboj dogovorili. Takole preko palca naj bi se ne dela ne aktov ne videlo prek tega palca, saj bi to morala biti minimalna dejavnost radioamaterjev.

Zgoraj sem napisal, da zvezo imamo zato, ker jo potrebujemo. Vprašanje pa seveda je, kakšno zvezo potrebujemo. Po moje ne tako, ki bo 90 % svojega časa posvetila pisanju aktov in urejanju lastnih problemov. Zveza radioamaterjev Slovenije naj bo organizacija, ki mora biti servis vsem njenim članom, tako direktnim kot posrednim.

Sam vidim problem predvsem v tem kakšne in kako kvalitetne servise zveza nudi svojim članom. Zaenkrat imamo časopis, QSL biro in organizacijo radioamaterskih izpitov.

°-Časopis je na relativno dobrem nivoju, če gledam kaj imajo druge zveze in istočasno zelo slab, če se spomnim kaj smo imeli pred leti. Tu bo potrebno kar nekaj dela. Predlagam, da se vse novice, ki nimajo trajne veljave(zastarijo preden časopis izide) namesto v časopisu objavljajo na intrenetu.

°-QSL biro je servis, ki vsa leta deluje več ali manj na zavidljivi ravni in tu gredo pohvale nekaterim posameznikom. Postavi pa se vprašanje, kaj če bi jih ne bilo ?

°-Organizacija izpitov in materialov zanje je dobra, čeprav menim, da bi bilo potrebno tu narediti še mnogo tega, predvsem v smeri, da bi izobraževanje začetnikov bilo bolj zanimivo in manj podobno turobnim predavanjem. Vključevalo naj bi tako konstruktorstvo, kot tudi sodelovanje v tekmovanjih.

°-Pogrešam pa več srečanj in dogodkov tudi z drugih področij. Predlagal bi kak tehnični seminar z meritvami.

°-Potrebno bi bilo izdati ponatis zanimivih projektov iz preteklih številk glasila v obliki scripte (podobno kot phare).

°-Ne nazadnje pogrešam tudi organizacijo KIT-kompletov samogradenj, kot je to že bilo v daljni preteklosti.

In končno: Vsi mi smo sestavni del neke skupine ljudi, ki se ji lahko reče kakorkoli, lahko Zveza radioamaterjev Slovenije, lahko Centralni radioklub, lahko pa tudi Skupina državljanov. In samo od nas je odvisno koliko bomo od naše skupne organiziranosti imeli. Pa s tem ne mislim na debelino popolnoma pravilno napisanih pravnih aktov. Če ne bomo znali zanimivih projektov ponuditi ljudem, potem teh ljudi preprosto ne bo, imeli bomo le popolnoma prav napisane pravne akte in nekaj skreganih in obgriženih ljudi.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 26 Dec 2007, 14:00

No, potem povem še to.

Pravni akti ne morejo nadomestiti resničnega sodelovanja med člani, ali med člani in samo organizacijo.

Toda, pravni akti so še kako potrebi tedaj, ko pride do kakšnega spora. In spor (ali celo spori) očitno so.

Toliko bolj pomembno je, torej, da se srejemajo pametni in smiselni pravni akti. TO je razlog zaradi katerega ne gre spregledati kaj piše v kakšnem določilu npr. statuta. Ker, če vse ostalo odpove je še vedno pisana beseda tista, ki zaleže, ker pač kakor hitro je več mnenj o isti zadevi ne gre drugače kot vpogledati v to "kaj smo se zares dogovorili".

Zato, če se bo kdajkoli sprejemal kakršen koli statut, NE PREPUŠČATI zadeve zgolj pravnikom. Pravnik ali pravniki le dajo neko smiselno obliko pravnim aktom, ali pazijo, da je pravni akt vsklajen s kako višjo normo (npr. zakonom).

Za konec.

Vsem vse lepo in dobro v nastopajočem Novem Letu kakor tudi prijetne praznike!

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 26 Dec 2007, 16:01

S56ZDB napisal/-a:Toda, pravni akti so še kako potrebi tedaj, ko pride do kakšnega spora. In spor (ali celo spori) očitno so.


Stanje ham duha se lahko meri tudi z temle. Preprosto prešteješ objave pod kupim in objave pod prodam in izračunaš količnik.
Ko bo večji od 1. Bo smiselno o vsem skupaj debatirat.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Bomo rekli bobu bob ?

OdgovorNapisal/-a s51fu » 26 Dec 2007, 17:29

.
ZRS = ZVEZA RADIOKLUBOV SLOVENIJE

gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

Zanimivo

OdgovorNapisal/-a s53kp » 26 Dec 2007, 19:38

Darko moram reči da se v celoti strinjam z napisanim.

Glede na to, da se pa v naši organizaciji sploh ne moremo dogovoriti kaj bi se dogovarjali je zmeda popolna.

Predlagam, da se v okviru ZRS in klubov ustanovi skupina, ekipa, komisija ...., ki bo pooblaščena za kvalitetno pripravo pravnih aktov, kateri so prav gotovo pomembni. Tej peščici ljudi moramo zaupati, da bo res pripravila zadeve kvalitetno, da ne bomo vse nekaj svaštarili. Ta skupina naj to predstavi na konferenci in mislim, da bo rešitev prišla. Seveda bo pa ta skupina upoštevala vsa pisanja tudi na forumih, saj gre za razmišljanje širšega članstva, katerega pa ne gre zanemariti.

Darko posebej mi je všeč razmišljanje o raznih KIT kompletih, saj zadnje čase nimamo več kaj lotati, pa bi bilo smiselno to obnoviti.
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a s58ru » 26 Dec 2007, 20:34

Moje izkušnje z akti.
Če beseda drži, drži tudi akt, ki besedo podpira. Če ne drži beseda, je akt denar za advokata.
Konference ZRS
Ko sem zapustil prostore škofjeloške konference, sem izjavil: prvič, zadnjič in nikoli več.
Konference ZRS so bile do sedaj sramota ne samo za demokratsko družbo, ampak tudi za diktatorsko državo.
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 26 Dec 2007, 20:49

S58RU,

Tvoje izkušnje s akti so, žal videti takšne, da se nanje sklicuješ, ko ti to paše in jih zavračaš, ko ti to ne paše.

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57Q » 26 Dec 2007, 21:11

ZZ !

Neki rimski imperator, ali cezar ? je ob nastopu svojega "mandata" izjavil. da bi bilo dobro "pospravit" vse pravnike. Naj mi pravniki oprostijo, ampak tega se nisem zmislil jaz.

Sem že napisal in še vedno trdim, da so pogodbe potrebne za lopove in sodišča.

V celoti se strinjam, kar je napisal Darko. Da je kaj narobe s pravnimi akti je 100 % - še kje drugje imamo hujše probleme. Nikakor pa to ni razlog, da se v klubih in ZRSu ne bi dalo delat.

Konec koncev, jaz v organizacijo, ki je tako slabo pravno formalno podprta, ki deluje proti vsem pravnim normam, celo diktatorsko .... enostavno ne bi rinil.

Ustanovil bi recimo Društvo ljubiteljev vijolic. Pa bi jih veselo njuhal. Samo kaj bi storili z mano oni, ki se jim vijolice ne dopadejo ......??!!

Uff ... kako si zatežimo življenje !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Jan 2008, 19:42

S58RU: Zadnji spot sem ti izbrisal, ker ni bil namenjen javni objavi in si ga pripel brez avtorjevega dovoljenja!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57ad » 11 Jan 2008, 19:45

s55z napisal/-a:S58RU: Zadnji spot sem ti izbrisal, ker ni bil namenjen javni objavi in si ga pripel brez avtorjevega dovoljenja!


Se pa pod Bojanovo pisanje prav rad podpišem tudi sam, čeprav nisem več član ZRS!

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Jan 2008, 19:48

Tudi jaz! In če ga bo sam objavil, bom zelo vesel!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57ad » 11 Jan 2008, 21:13

s55z napisal/-a:Tudi jaz! In če ga bo sam objavil, bom zelo vesel!


Ditto, Dragan! :)

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov