Uradni forum ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

To je pa cista resnica ...

OdgovorNapisal/-a s57flw » 04 Maj 2003, 13:50

s57wos napisal/-a:Zdravo ...

Kaj pa na uporabnike AX25 packet omrezja ste pozabli ..???? Velika vecina sploh neve kaj se tukaj dogaja, veliko pa jih interneta sploh ne uporablja. Do sedaj se nisem zasledil na packet-BBS-ih niti enega sporocila o dogajanju po medmrezju !? :evil:

Lp.



Koliko je radioamaterjev, ki sploh ne vedo o cem poteka debata na forumu?
In koliko je radioamaterjev, ki prebira tale forum in za to placuje SiOL-u?
Na packet BBS-ih npr. S50BOX pa nič....
Ja, pa se S55TCP ... mnogim slovenskim radioamaterjem je bil vstopna točka za posiljanje in prejemanje e-mailov. S55TCP ze dolgo ne dela, zato je bil (ne vem ce je se) v uporabi 9A0TCP ... sicer pa ima ze mnogo radioamaterjev internet prikljucek in tega morda ne potrebujejo. Kar se mene tice, naj bi radioamaterji komunicirali izkljucno po radioamaterskih zvezah .. v tem je stos, mar ne?

P.S. Mnenja sem, da je forum na s50lea na pravem mestu, teče brez zastojev na računalniku, ki ga servisirajo radioamaterji in to je važno. Jaz naprimer imam internet, ampak radioamatersko pošto berem z S50LEA po radioamaterski zvezi (resda samo na 2k4 hitrosti, ampak saj to je hobby).
TNX za S50LEA sysopu S51BW in S56WMN-ju.

Tebi S57WOS se pa opravicujem, ker sem tu napisal se ostalo, kar se ne nanasa na tvoj prispevek. Upam, da ne bos zameril, saj se v popolnosti pridruzujem tvojemu prispevku.


Lep pozdrav in srečno.
Sreco - S57FLW.
s57flw
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 15 Avg 2002, 15:59
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 19 Maj 2003, 10:41

Hm, ko nekdo prebere vse te zapise v FORUMU, se mora pošteno zamisliti. Ne nad svojim branjem, ampak nad vsemi temi zapisi. Občutek imam, da če bi bil jaz tale forum, da sem bil posiljen.

Pa me naj nekdo , ki upa, da se zadeve da lepo urediti REŠI. Zakaj, moram jaz zdaj kot uporabnik foruma, pisat eno in isto zadevo 2x, na 2 različna foruma, menda oba URADNA.

Predlagam sila enostavno rešitev: Novi portal, naj dobi povezavo na TALE FORUM. Nam bo prihranjen trud, čas in nejevolja, drugim pa izkazovanje svoje moči in ignoriranje članov!

Pa 73
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s56al » 19 Maj 2003, 21:45

S57NAZ napisal/-a:
Predlagam sila enostavno rešitev: Novi portal, naj dobi povezavo na TALE FORUM. Nam bo prihranjen trud, čas in nejevolja, drugim pa izkazovanje svoje moči in ignoriranje članov!

Pa 73


Tudi sam tako mislim in verjetno 99% uporabnikov tega foruma, samo nekateri zgleda sedijo na usesih, ali pa pobirajo tukaj dobre ideje, da bi jih prodajali kot svoje. To smo v bistvu v preteklosti ze nekajkrat videli. Namrec, da so se v uvodnikih CQ ZRS pojavljale misli in ideje, ki so bile pred tem objavljene s strani raznih avtorjev na enem od obeh obstojecih S5 HAM forumov, ki jih prej omenjeni avtorji CQ ZRS uvodnikov "niso brali" oz. na njih "niso sodelovali".

Glede zgornjega predloga bi sel sam celo dlje. Glede na razsirjenost kazipotov na domeno www.hamradio.si na HAM streznikih po celem svetu, bi bilo najlepse kompletno strukturo novih "e-zrs" strani prestaviti v poddomeno

http://www.hamradio.si/zrsinfo.html

in sicer tudi dejansko postaviti kar na lea streznik. Bo najhitreje delovalo, pa tudi poddomena je za ta namen kot nalasc. Ce je ze treba tisti"e-" pa naj se http://www.hamradio.si/zrsinfo.html pac preimenuje v http://www.hamradio.si/e-zrs...

Treba je samo dve sporocili in sicer Andreju, da odpre prostor na lea strezniku in Bajkotu, da ustrezno popravi izhodiscno stran www.hamradio.si. Da pa ne bo kdo spet opletal, da samo govoricim in me zmerjal z negativcem in "minerjem" novih e-zrs strani, je tukaj konkretna ponudba: ker disk lea streznika verjetno ne bo vec zadosti in ker sem s svojimi spletnimi stranmi tudi sam omembe vreden uporabnik prostora na lea disku, prispevam nov oz. dodaten disk v velikosti, kot bosta dolocila administratorja, da je treba prostora za namestitev e-zrs strani, ali pa ce administratorja tako ocenita, kaksno drugo v tem trenutku najbolj kriticno komponento lea streznika (RAM, morda hitrejsi procesor?).
Zogica je vrzena. Treba jo je ujeti ali pobrati in vreci naprej. Ce bo pri tem padala z glave kaksna krona, obljubim, bomo gledali stran in se delali, da nic ne vidimo :).

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 19 Maj 2003, 22:43

s56al napisal/-a:
S57NAZ napisal/-a:
Predlagam sila enostavno rešitev: Novi portal, naj dobi povezavo na TALE FORUM. Nam bo prihranjen trud, čas in nejevolja, drugim pa izkazovanje svoje moči in ignoriranje članov!

Pa 73


Glede zgornjega predloga bi sel sam celo dlje. Glede na razsirjenost kazipotov na domeno www.hamradio.si na HAM streznikih po celem svetu, bi bilo najlepse kompletno strukturo novih "e-zrs" strani prestaviti v poddomeno
http://www.hamradio.si/zrsinfo.html

Treba je samo dve sporocili in sicer Andreju, da odpre prostor na lea strezniku in Bajkotu, da ustrezno popravi izhodiscno stran www.hamradio.si. Da pa ne bo kdo spet opletal, da samo govoricim in me
73 de S56AL


Hear, hear!

Z moje strani 101% podpora tvoji ideji; samo datum in uro naj mi kdo sporoči, pa bo zadeva izpeljana.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s53zo » 19 Maj 2003, 23:14

S57BBA napisal/-a:
s56al napisal/-a:
S57NAZ napisal/-a:
Predlagam sila enostavno rešitev: Novi portal, naj dobi povezavo na TALE FORUM. Nam bo prihranjen trud, čas in nejevolja, drugim pa izkazovanje svoje moči in ignoriranje članov!

Pa 73


Glede zgornjega predloga bi sel sam celo dlje. Glede na razsirjenost kazipotov na domeno www.hamradio.si na HAM streznikih po celem svetu, bi bilo najlepse kompletno strukturo novih "e-zrs" strani prestaviti v poddomeno
http://www.hamradio.si/zrsinfo.html

Treba je samo dve sporocili in sicer Andreju, da odpre prostor na lea strezniku in Bajkotu, da ustrezno popravi izhodiscno stran www.hamradio.si. Da pa ne bo kdo spet opletal, da samo govoricim in me
73 de S56AL


Hear, hear!

Z moje strani 101% podpora tvoji ideji; samo datum in uro naj mi kdo sporoči, pa bo zadeva izpeljana.

LPB.


Pozdravljam idejo!

E-zrs.org se mi ze od zacetka zdi prevec vsiljena in umetna. Ker vem nekaj malega o oblikovanju spletnih strani (kot student sem kar nekaj casa sluzil zepnino na ta racun) pa naj se dodam, da je graficno neprivlacna (se logotip je slampast) in v primerjavi z hamradio.si odbijajoca.

No, da ne bom enostranski. Tudi hamradio.si ima pomanjkljivosti, predvsem kar se tice usklajenosti angleske in slovenske razlicice. Kar sicer, glede na moralno podporo, ki jo dobiva Bajko ni nic nenavadnega.

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s56a » 20 Maj 2003, 08:36

S56AL> prispevam nov oz. dodaten disk v velikosti, kot bosta dolocila administratorja, da je treba prostora za namestitev e-zrs strani,

Na osnovi izkušenj z ZRS direktorijem na paket radio omrežju, ena disketa bi zadostovala :-) E-zrs je tudi samo tekst ampak prečiščen!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 20 Maj 2003, 13:59

Pozdrav!

S51BR, če bi bil jaz kandidat za predsednika ZRS, bi se nad gornjimi zapisi "fejst" zamislil. Če ne koj, po dveh ali treh dneh, bi kapiral, da člani le ne samo kritizirajo, ampak so pripravljeni poprijet za delo in zadevo speljat kvalitetno in v dobro naše organizacije. Nad tem in skupnim delom v dobro vseh nas, bi se zamislil vsak "direktor" in porabil ves ponujeni potencial. Seveda, le za isto mizo je potrebno sesti, podati predloge, obdržati dobre stvari ostale pa izboljšati ali zamenjati.

Vedno sem se čudil, novim šefom, ki so vse prejšnje delo zaničevali in mislili, da je le njihovo delo "tisto tapravo". Čez kako leto ali dve pa ugotovili, da je bilo tudi tisto delo od prej dokaj kvalitetno, mogoče bi bla kaka zadeva le malce za popraviti in bi bili še bolj uspešni. Tim - ekipa - zadovoljen, s tem pa bi pridobil nove ideje in novo zagonsko moč, ter zadovoljstvo pri vseh "zaposlenih", kar pri uspešnosti, nikakor ni zanemarljivo.

In koncu koncev, ko ima enkrat "direktor" zadovoljne "delavce", mu ni potrebno veliko delati. Malce nadzora, dogovarjanje, usmerjanje in pobiranje lovorik.

Sam bi vso to energijo, ki se jo porabi tu, raje vložil v pridobivanje sponzorjev, s tem pa finančnih sredstev. Kajti s fanti ni problema, kot se vidi, so pripravljeni delati in tudi finančno sami izpeljati kako delo, kar nikakor ni zanemarljivo, posebej še v današnjih časih.

Predvsem pa, v zadovoljni organizaciji je bodočnost, se obetajo novi potenciali, ljudje so pripravljeni delati in se dogovarjati, rabi se edino še en dokaj pameten in iznajdljiv "direktor".
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s56al » 20 Maj 2003, 17:30

s56a napisal/-a:
Na osnovi izkušenj z ZRS direktorijem na paket radio omrežju, ena disketa bi zadostovala :-) E-zrs je tudi samo tekst ampak precišcen!


Racunam na tedenske objave zapisnikov sej, razdeljenih nalog, fotografij srecanj, dogodkov v organizaciji oz. pod okriljem E-ZRS... in podobnih dokumentov v *.PDF/*.JPG obliki ter dnevnih novic.

S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56a » 20 Maj 2003, 23:45

Samo še rabimo CQ ZRS kot dnevni časopis :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S54U » 21 Maj 2003, 19:58

s56a napisal/-a:Samo še rabimo CQ ZRS kot dnevni časopis :-)


Mario kaj se še nisi naučil, da ponavadi ni nobena skrajnost dobra? :lol:
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a s56a » 21 Maj 2003, 20:12

S57KAA napisal/-a:
s56a napisal/-a:Samo še rabimo CQ ZRS kot dnevni časopis :-)


Mario kaj se še nisi naučil, da ponavadi ni nobena skrajnost dobra? :lol:


Glavnega urednika bi hitro kap zadela :-) Z webcam ali brez...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a gost » 23 Maj 2003, 11:00

pozdrav izgleda da bomo imeli zdaj dva Arcija ha ha druza nekaze kokr ustonoviti novo zvezo drugac bo vse propadlo
gost
 

OdgovorNapisal/-a s57wos » 26 Maj 2003, 22:28

S51BR napisal/-a:Dragi Gost, tole pa ni tako enostavno. Poleg Googla obstajajo še drugi iskalniki in imeniki. Vendar je to včasih tako kot bi iskal iglo v senu.


Nevem zakaj je kar naenkrat postalo tako "mirno" :evil:
Po prebiranju out of date prispevkov sem si izbral kar enega ki me kar sili na repliko.

Dragi S51BR; tudi tole kar se sedaj pocne s krovno organizacijo ni tako enostavno, no, za ene kot zgleda ze. Ni vec tako dalec, ko se boju po raznih google, yahoo, ...itd itd .. iskali Slovenski radioamaterji. Pocasi ti bojo zaceli po bandih ze ponujati $. da bos naredil kaksen prijeten QSO, da se bojo lahko pohvalili, ces, danes pa sem naredil enega iz drzave, ki ima toliko radioamaterjev, kot jih ima nas klub.
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a gost » 27 Maj 2003, 15:16

HA HA TAJE PA DOBRA RES IZGLEDA DA BOJO NEKATERI KLUBI IMELI VEC CLANOV KOR ZRS[/list][/list][/code][/quote]
gost
 

Amaterjem v razmislek in koferenci na pot

OdgovorNapisal/-a Bivši » 29 Maj 2003, 17:43

Ta forum pogosto čitam.Nekajkrat me je tudi zasrbelo,da bi kaj dodal;no pa mi je le toliko dvignilo pokrov, da bom kot bivši dolgoletni plačnik kotizacije nekaj dodal,saj tudi meni,kot še mnogim ostalim amaterjem ni vseeno,da nam "zveza klubov"izgublja kompas.
Zadnjih deset let se uradni predstavniki in sive eminence amaterizma,
zmeraj bolj ukvarjajo sami s seboj v družbi zapitega sekretarja.Ti prijateljski odnosi in zatiskanje oči ob popivanju,ne dojamejo,da so še nekateri,ki s svojim trudom in zagnanostjo držijo amaterizem na ravni,
kakršno pač imamo. Vodstvo zveze,potrebuje člansto zgolj in le zaradi plačil kotizacije vse ostalo,kar amater potrebuje,pa je stvar lastne iznajdlivosti amaterja samega.
Rešitev iz te zagate je samo ena: vodstvo naj nemuduma odstopi,aktivni klubi in vsi ki se trudijo,da vse skupaj še deluje pa naj pripravijo nove volitve in statut ,ki bo prilagojen novim potrebam in zahtevam članov.
Sedanje vodstvo še ni doumelo,da je za tak osip članstva edini krivec nezadovoljstvo in nemoč članstva,da karkoli popravi na bolje.
Tisti amaterji,ki pričakujete rešitve po konferenci s to posadko,se žal hudo motite.Sklepi so že napisani,rokodvigovalci so obdelali seminar poslušnosti in in razen nekaj hude krvi bo vse urejeno po scenariju..amen.
Kandidatu pa bi predlagal,da ima še malo časa ,da se zresni in ugotovi,
kaj amaterji mislijo o njegovi iluziji.Do sedaj smo videli samo gromovništvo, vzvišenost in zelo malo lasnih in izvirnih mnenj.To je knjižni primer narcisoidnosti in paranoičnosti.Nekateri pač nismo tako naivni,da bi nasedli tej dobronamernosti in apolitičnosti.
Ker je v dosedanjem vodstvu oportunizma in samohvale,bi bilo res najbolje,( kot piše "gost") da ustanovimo novo asociacijo amaterjev Slovenije,ki bo po volji članstva in dovoj fleksibilna pri zamenjavi nesposobnih. Bodi dovolj.V stilu napad je najboljša .......,pričakujem oster protest zgoraj imenovanih,saj to edino res obvladajo
Vaš Bivši
Bivši
 

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov