Uradni forum ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Uradni forum ZRS

OdgovorNapisal/-a Rudi » 15 Apr 2003, 20:39

Rad bi vas obvestil, da so v okviru ZRS začeli delovati forumi. Najdete jih na naslovu http://www.hamradio.si (slovenska osnovna stran), kjer je vključeba bližnjica na forume. Lahko pa vtipkate kar direktni internetni naslov http://www.sevno.net/zrsforum. Želim in upam, da bo tudi z vašim sodelovanjem postalo na forumih pestro in da si bomo lahko izmenjali marsikatero izkušnjo.

Pri registraciji vam priporočam, da si kot uporabniško ime izberete svoj klicni znak.

Če sem vas z obvestilom zmotil, se opravičujem.
Rudi
 

S5 forumi

OdgovorNapisal/-a s52d » 16 Apr 2003, 07:02

Lepo...

Malce me moti tole: forum na lei je rabil kar nekaj casa,
da je malce zazivel. Sedaj bo ista tema podvajana
na yahoo S5 HAM forumih, s50lea (ki je v s5 HAM domeni),
ZRS uradnem forumu, ki NI na ZRS domeni...

Sam sem zivel v prepricanju, da je s50lea forum
poluradni ZRS forum. Saj je samo par sektorjev
na istem disku oddaljen od uradne zs strani.
Tudi QRB se izide.

Sam pokukam na forum obcasno. Na dva foruma se
veliko bolj obcasno. Na 5 forumov nikoli.

Je kaka moznost za sinhronizacijo?
Packet BBSi znajo isto sprorocilo prstaviti na vse BBSe.
Ali vsaj delitev tem?
Ali vsaj DNS vpis, da bo ZRS forum na hamradio.si?

LP

Iztok S52D
s52d
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: yes

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Apr 2003, 07:06

Tega ne razumem najbolje:

1. Na www.hamradio.si ne najdem nobenega linka na omenjeni forum.
2. Ocitno sem zivel v zmoti, da je forum na lea.hamradio.si nas S5 radioamaterski, ce ze ne ZRS-ov.
3. S51BR ne najdem v ZRS-ovem niti v Amebisovem call booku.

A mi lahko prosim nekdo razloži, v cem je tu problem? Videti je, da na podeželju (beri kmetje :)) marsicesa ne vemo. Ne vidim namrec potrebe po še enem forumu, ker ta cisto lepo deluje. Ce manjka kašna rubrika, predpostavljam, da ni problem odpreti dodatnih?!?

73 de S56AL

Opravicilo Iztoku in ostalim, ker se tole sporocilo podvaja s prejsnjim. Ko sem ga zacel tipkati, prejsnjega se ni bilo gori, zato ga bom vseeno pustil...
Zadnjič spremenil s56al, dne 16 Apr 2003, 07:37, skupaj popravljeno 1 krat.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Re: S5 forumi

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Apr 2003, 07:12

s52d napisal/-a:
Je kaka moznost za sinhronizacijo?

LP

Iztok S52D


Ze pred casom sem predlagal administratorjema lea.hamradio.si in elektro-n.com foumov, da bi rubriko Radioamaterstvo iz slednjega sinhronizirali z nasim. Zal ni bilo interesa, administrator drugega pa celo trdi, da se ne da. V to mocno dvomim, sploh, ker je po izgledu forumov videti, da sta narejena z istim orodjem.

Z mojega PC se http://www.sevno.net/zrsforum/ bistveno pocasneje odziva od foruma na LEA.

S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s53zo » 16 Apr 2003, 07:53

Pozdrav!

Se strinjam z S52D in S56AL. Naj stvari kar ostanejo na lea. Stvar je zazivela, je obiskana in uporabljana. Pa se hitreje deluje kot ona na sevno.net.

A gre pri vzpostavitvi vzporednega foruma za uradni ukrep ZRS ali pa si je nekdo pac zazelel malo predvajanja oglasnih pasic in skusa ustvariti uradno stran?

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Apr 2003, 08:04

Lej ga kljukca. Tudi na podezelje je posijal soncni zarek razsvetljenja :). Predvolilni golaz novega predsedniskega kandidata ZRS. Menda pozegnano s strani upravnega odbora, le malo prehitro :(. Da ne bo pomote, S51BR nicesar ne zamerim, verjamem, da je iniciativa zgolj dobronamerna. Kaze pa na bolj slabo poznavanje obstojece S5 HAM scene, zlasti s strani vodstva ZRS.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Re: S5 forumi

OdgovorNapisal/-a s56g » 16 Apr 2003, 08:19

sinhronizacija forumov :

Pred casom sem nekaj malega raziskoval moznosti replikacije objav v phpBB forumih ; seveda ni nemogoce, je pa precej zapleteno : relacijska baza je dodobra normalizirana in pomeni, da bi morali poleg samih besedil objav, sinhronizirati tudi uporabnike forumov in se kar nekaj druge solate. Predvidevam, da sta oba foruma na mySQL bazah ... mozna pot bi torej lahko bila replikacija baz (kar mySQL stezniki tudi lepo znajo). Je pa tudi tole kar dober izziv za mojstre in znalce :) , in precejsnji "overkill" za resevanje problematike obvescenosti clanstva in "clanstva".

Pridruzujem se komentarjem Iztoka s52d in Sandija s56al ... zato ne bom zapravljal "pasovne sirine" :)

lp, tom* / s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s56a » 16 Apr 2003, 09:40

[quote="s56al"]Lej ga kljukca. Tudi na podezelje je posijal soncni zarek razsvetljenja :). Predvolilni golaz novega predsedniskega kandidata ZRS. Menda pozegnano s strani upravnega odbora, le malo prehitro :(. Da ne bo pomote, S51BR nicesar ne zamerim, verjamem, da je iniciativa zgolj dobronamerna. Kaze pa na bolj slabo poznavanje obstojece S5 HAM scene, zlasti s strani vodstva ZRS.

LP, Sandi[/quote]

Kriminalka postaje vse bolj zanimiva! Ne vemo kdo je nedolzni S51BR, zdaj pa imamo se anonimnega predsedniskega kandidata. Mogoce gre za vojaski udar proti policiji?

LP MMIII S56A, N1YU
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Apr 2003, 09:53

Po besedah sekretarja (telefonicno, zapisnika seje nisem videl) je kandidat S51BR. Priznati je treba, da si je vsebino foruma dobro zamislil. Kar me zalosti je, da vodstvo ZRS ugotovi, da organizacija potrebuje internetni forum. Medtem pa forum na Lea (poleg enega zasebnega :)) ze dve leti odlicno funkcionira in kar je predvsem vazno - je mnozicno uporabljan s strani S5 radioamaterjev (z izjemo podmnozice "vodstvo").

S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S57NML » 16 Apr 2003, 10:29

Ne razumem, kako se lahko nekdo prijavi na ta obstoječi forum in edino kar napiše tu gor je, da povabi uporabnike tega foruma na svoj forum?
Ne vem kaj manjka temu forumu?

Jaz ostajam na tem neuradnem forumu... :roll:


LP Andrej S57NML/p v MB :D
S57NML
Moderator
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Maj 2001, 01:00
Kraj: Lasko

OdgovorNapisal/-a Rudi » 16 Apr 2003, 12:22

s56al napisal/-a:Tega ne razumem najbolje:

1. Na www.hamradio.si ne najdem nobenega linka na omenjeni forum.
2. Ocitno sem zivel v zmoti, da je forum na lea.hamradio.si nas S5 radioamaterski, ce ze ne ZRS-ov.
3. S51BR ne najdem v ZRS-ovem niti v Amebisovem call booku.

A mi lahko prosim nekdo razloži, v cem je tu problem? Videti je, da na podeželju (beri kmetje :)) marsicesa ne vemo. Ne vidim namrec potrebe po še enem forumu, ker ta cisto lepo deluje. Ce manjka kašna rubrika, predpostavljam, da ni problem odpreti dodatnih?!?

73 de S56AL

Opravicilo Iztoku in ostalim, ker se tole sporocilo podvaja s prejsnjim. Ko sem ga zacel tipkati, prejsnjega se ni bilo gori, zato ga bom vseeno pustil...

Vidim, da je radioamaterska srenja zelo razslojena. Ni čudno, da je ZRS skoraj razpadel. Če na www.hamradio.si ne najdeš ničesar, pač znaš slabo iskati. Če S51BR ne najdeš v Callbooku, je spet tvoj problem, ker pač nisi na ZRS naročil najnovejše verzije.

Vendar je škoda prepiranja,, če se pa da vse lepo dogovoriti...
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 16 Apr 2003, 12:27

s56al napisal/-a:Lej ga kljukca. Tudi na podezelje je posijal soncni zarek razsvetljenja :). Predvolilni golaz novega predsedniskega kandidata ZRS. Menda pozegnano s strani upravnega odbora, le malo prehitro :(. Da ne bo pomote, S51BR nicesar ne zamerim, verjamem, da je iniciativa zgolj dobronamerna. Kaze pa na bolj slabo poznavanje obstojece S5 HAM scene, zlasti s strani vodstva ZRS.

LP, Sandi

Kakšen golaž? Sem za sveže sadje! Mi je pa nekaj zelo zelo jasno. Z 20 mio letnega proračuna bi se radioamerstvo moralo nekoliko bolj povezati, ne pa da se je število članstva v nekaj letih zmanjšalo iz 7.000 na manj kot 3.000! Vas to ne skrbi?

Kaj pa če je nepoznavanje "scene" prednost?
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 16 Apr 2003, 12:28

s56al napisal/-a:Po besedah sekretarja (telefonicno, zapisnika seje nisem videl) je kandidat S51BR. Priznati je treba, da si je vsebino foruma dobro zamislil. Kar me zalosti je, da vodstvo ZRS ugotovi, da organizacija potrebuje internetni forum. Medtem pa forum na Lea (poleg enega zasebnega :)) ze dve leti odlicno funkcionira in kar je predvsem vazno - je mnozicno uporabljan s strani S5 radioamaterjev (z izjemo podmnozice "vodstvo").

S.


Zelo lepo. Le podcenjujočega odnosa se ne morem znebiti v tvojem pisanju. Oh, a smo res vsi pozabili na hamspirit?
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Apr 2003, 12:50

S51BR napisal/-a: ... Če na www.hamradio.si ne najdeš ničesar, pač znaš slabo iskati. Če S51BR ne najdeš v Callbooku, je spet tvoj problem, ker pač nisi na ZRS naročil najnovejše verzije.

Vendar je škoda prepiranja,, če se pa da vse lepo dogovoriti...


Ce ZRS ne uspe na svojih uradnih spletnih straneh azurno vzdrzevati niti call booka

http://www.cestel.si/cgi-bin/s5cbs.pl

se sprasujem, kako bo forum. Odtipkam "S51BR", kot odgovor dobim "SRY, S51BR ni v bazi."

Glede podcenjujocega odnosa pac vsak bere podton napisanega besedila tako, kot ga sam zeli videti.

Nikoli nisem trdil, da na www.hamradio.si NICESAR ne najdem. Ne spreobracaj mojih izjav.

S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56a » 16 Apr 2003, 13:31

Brezimeni S51BR s teh nekaj Internet nastopov vsekakor zasluzi mesto Predsednika ZRS ampak v svincevih letih UDBA nadzora! Niti Yahoo in Google ga ne poznajo, S56A_L zadetkov je kar nekaj...

LP MMIII S56A, N1YU ex-podpredsednik ZRS v upanju demokraticnih sprememb
s56a
 

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov