Priprave na 35. konferenco ZRS - aktualne zadeve

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s55m » 25 Dec 2006, 20:22

Try CW! Universal language :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55s » 26 Dec 2006, 19:07

Tukaj je omenil nekdo neke Brontose.
Tale Brontos, ki tole piše, je točno deset let in devet mesecev na internetu.
Sem za napredek v vse smeri. Tukaj pa slišim razno vpitje in cviljenje.

Ali nas je kdo vprašal pred 25 leti glede naročnine za bivši Radioamater?
Glede postaj v tistih časih: postajo si lahko imel v teh časih samo glede na opravljen razred (A, B, C, D, E, F).
Sedaj pa ima lahko vsak CEPEC (beri besedo nazaj) kar hoče. Kolikor denarja pač ima.

Telegrafija res ni odrešilna bilka. Samo, spada pa v radioamaterstvo.
Tako pač mislim!

Naš časopis je res malo predrag. Mislim glede tiska samega. Priprava je pa skoraj enaka za el. časopis, kot za papirnega.
Glede programske opreme: z demo programi se pač ne da delat. Crack, če je v redu, gre.
CorelDraw - PhotoShop > zakon za vso grafiko. Ostalo - pozabi!
Pred 15 leti sem začel s CorelDraw V 2.0.
Pač še vedno delam v grafiki.

73 de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a s55o » 26 Dec 2006, 20:00

Kraje intelektualne lastnine si organizacija ali firma ne more in ne sme privoščit! Časi bivše juge so minili in bi bilo počasi lepo, da se začne delati kaj po pravilih!

Časopis se z leti spreminja in koliko časopisov je samo spletnih, pa stanejo skoraj isto kot "pravi" papirnati ?

Tako da časi gredo dalje, nekateri pa še vedno stopicamo na mestu...

Lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 01 Jan 2007, 15:37

Kaj in gdo vse danes krade, - to bi pa bil veliki seznam ko bi ga gdo naredil. Jaz vem samo za nekaj. (seveda z dokazi ) To kaj pa vem a nimam dokazov si ne štejem da vem .
Nisem za krajo, a najmanj pa pristajam da me negdo prisiljava da nekaj plačam kaj nočem in je brezveze.To je pa kraja iz mojega žepa . Beri - če hočem plačati članarino za ZRS to ne pomeni da me mora kak brontos prisiliti da zraven plačam še "Svet elektronike" . To si lahko kupim na kiosku sam.
Neki ne dovolite Juretu da tiska CQ -pa dobro za kaj ga pa ne tiska potem gdo drug ki bi bil pripravljen delati bolje in ceneje kot naš AR i kompanija ???
Za kaj ni javni raspis pa naj se prijavi gdo se hoče .Jure se je takrat prijavil. Edini . Dragan ki si pa bil takrat. Mogoče bi dobil takrat ti to "čast" če bi bil konkurenčen in kvaliteten.
To ne pomeni da ko bo gdo drug tiskal naše glasilo brez vsebine da ga negdo mora kupovati.
...
Nisi "trapast" samo nočeš razumeti kaj tu pišem na forumu - to ti je edini problem .Preberi še enkrat vse moje prispevke na to temo.
Če se pa gdo sam proglasi za "brontosa" ni nujno da je brontos, lahko pa je tudi brontos pa magar uporablja že 100 let internet.
Za Dana:
1.Ne vpijem in ne cvilim.
2.Si pa res brontos (po moje ker se pozivaš na čase pred 25 let ) ali pa v najmanjo roko "jugonostalgičar"
3.Jokaš, stokaš ker nimaš samo ti določenih privilegij (opravljeni razred ABCDEF ) samo zaradi telegrafije ki si se jo učil v jugovojski.
4.Gdo ti je kriv da nisi ti tisti "CEPEC(beri besedo nazaj) " ki si lahko privošči kaj hoče ! To je sposobnost.
5.Ni samo telegrafija ki spada v radioamatersvo .Imaš pravico na svoje mnenje.Poznam velik KV-jašev iz jugo časov ki ne poznajo telegrafijo -ad info. Lovci na dvoznak ali jednoznak -kot sem im jas pravil
6.Da je naš časopis predrag -tu se tudi NE strinjam s teboj, samo nekvaliteten je in zanič.
Za Boštjana: Spletni časopisi so lahko enako dragi kot papirnati -ni bivstvo v tem ampak v vsebini in kvaliteti. Ti spletni časopisi se ne bi prodajali če nebi imeli kvalitete, vsebine ki interesira bralce.Seveda za nižjo ceno in večjo kvaliteto moraš imeti tudi "tiražo" ne pa kot nekateri mislijo 300 izvodov, nabiti visoko ceno, ter prek nekih "institucij" prisiliti nekoga da to plačuje -pa magar nekvalitetno . Po partijski liniji HI!
Za s55m:
Članarina je 18E 18E je pa CQ šest številk,seveda od sedaj bom plačal samo članarino ne pa časopis z članarino -to dvoje je treba razdružiti.
73 Josip
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 01 Jan 2007, 17:53

Z vsem dolžnim spoštovanje do tebe Josip, vendar, prej ko oddaš prispevek oziroma post na forum malce preglej svoj izdelek. S takimi slovničnimi napakami (brez zamere, ampak osnovnošolci v prvi triadi jih ne počnejo) žališ in podcenjuješ naš, slovenski jezik. Nekateri smo pač na to občutljivi.

Glede "brontosov" in "jugonostalgikov". Ponosen sem, da sem oboje, ker v časih prvih je bilo na radioamaterski klubski sceni veliko, veliko več sodelovanja, medsebojne pomoči, solidarnosti, po drugi strani pa na frekvencah mnogo več "ham spirita". Izobraževanje je bilo veliko bolje urejeno, saj smo skozi izpite prišli resnično najbolj zainteresirani. V obdobju drugih pa smo s naučili tolerance do drugačnih, različno govorečih in mislečih.

Zatorej DR OM Josip, ne bodi nestrpen, netoleranten, prepotenten do nas "brontosov" in "jugonostalgikov". Glede našega glasila: TAKO JE KOT SI GA SAMI USTVARIMO!!!!

Vsem skupaj pa Srečno 2007

73 de S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 01 Jan 2007, 19:31

Gospod s52jt -vsaj ime napiši ker naš BBS in adresar ni ažuriran ne vem od gdaj, pa še tistih ni noter ki niso plačali članarino ZRS tako kot jo jaz z ženo plačujeva že več kot 25 let .Značko kot oldtajmer sem že dobil in se ti z njo lahko dokažem da nisem od včeraj.
Pa še kar nekaj ih je ki ne plačujejo članarino na ZRS, uporabljajo vso našo infrastrukturo kot so SuperVozlji repetitorji, pa še tukaj ih je na forumu in čakajo da mi solijo pamet.
Nisem Toporišič nisem pa najslabši z slovnico na tem forumu, kaj se nisi lotil drugih, kako si glih mene našel?
A te do sedaj glede slovnice ni iritiral nobeden prispevek?
Preberi moje prispevke (prosim) in probaj razumeti kaj hočem povedati ne pa če je slučajno kakšna slovnična napaka.
Mene žali marsikaj drugega na tem forumu ne pa samo slovnica ki je še veliko bolj katastrofalna od moje.
Jaz se vsaj trudim.Slovenščine se nisem nikoli učil v nobeni šoli pa je za razumeti mojo slovnico. Prisluhni kak lokalni radio. Povej mi kak je tam besednjak.Toliko o jeziku.
Vse to kaj je bilo v "onih časih" (včasih -HI!) bi lahko bilo danes pa še boljše če se nebi tukaj natezali okrog gluposti.
Nisem nestrpen do nikogar. Samo ne dovolim da vedno manjšina ima prav, za kaj bi moral klan parih ljudi "drmati" z ZRS v ime ne vem koga.
Časopis - plačamo ga, in nam ga servirajo takšnega kakšnega imamo, za te visoke honorarje .Ne rečem da kvalitetne stvari v CQ ne smejo biti honorirane.Ne pa članki ki so že zastareli kak mesec,in brez pomena.
Jaz predlagam , ali vsaj hočem napeljati k razmišljanju o prihodnosti našega časopisa, vsebini, gdo ga bo tiskal ker se približuje 35 KONFERENCA ZRS in tam bo to treba rešiti.
Kaj je tu narobe ?
Zaradi tega me bombardirate z vsem drugim kot pa da konstruktivno prispevate na to temo če imate kaj.
A sam mogoče "žoknal" v osinjak ?
Srečno novo leto vsem dobronamernim radioamaterjem, veliko zdravja in osebne sreče Josip S56TWG (YU3TWG ,YT3TWG !)
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 01 Jan 2007, 21:08

Nisi dregnil v osje gnezdo, nasprotno tvoje razmišljanje je zame pa očitno še za nekatere čudno. Poanta ni v tisku našega glasila, temveč v njegovi vsebini. Ravno k vsebini bi lahko radioamaterji in vsa ostala zainteresirana javnost lahko in morala prispevati več.

Kar pa se tvoje slovnice tiče: žalostno je, da po 25 letih še vedno ne veš kako se napiše gdo. Vedno je tako - povsod, da v interesnih združenjih prevlada splošni interes nad interesom posameznika. Torej, če ti razmišljanje večine oz. nekaterih ne ustreza jih poskušaj prepričati z argumenti, ne pa pavšalno napadati. Če ti tega ne uspe imaš v demokraciji dve možnosti: da izstopiš iz društva, v katerem se združujemo ljudje z podobnimi interesi na prostovoljni osnovi ali pa se prilagodiš oziroma sprejmeš pogoje delovanja v društvu.

Lep pozdrav de S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 01 Jan 2007, 22:26

S56TWG napisal/-a:Gospod s52jt -vsaj ime napiši ker naš BBS in adresar ni ažuriran ne vem od gdaj, pa še tistih ni noter ki niso plačali članarino ZRS tako kot jo jaz z ženo plačujeva že več kot 25 let .Značko kot oldtajmer sem že dobil in se ti z njo lahko dokažem da nisem od včeraj.
Pa še kar nekaj ih je ki ne plačujejo članarino na ZRS, uporabljajo vso našo infrastrukturo kot so SuperVozlji repetitorji, pa še tukaj ih je na forumu in čakajo da mi solijo pamet.
Nisem Toporišič nisem pa najslabši z slovnico na tem forumu, kaj se nisi lotil drugih, kako si glih mene našel?
A te do sedaj glede slovnice ni iritiral nobeden prispevek?
Preberi moje prispevke (prosim) in probaj razumeti kaj hočem povedati ne pa če je slučajno kakšna slovnična napaka.
Mene žali marsikaj drugega na tem forumu ne pa samo slovnica ki je še veliko bolj katastrofalna od moje.
Jaz se vsaj trudim.Slovenščine se nisem nikoli učil v nobeni šoli pa je za razumeti mojo slovnico. Prisluhni kak lokalni radio. Povej mi kak je tam besednjak.Toliko o jeziku.
Vse to kaj je bilo v "onih časih" (včasih -HI!) bi lahko bilo danes pa še boljše če se nebi tukaj natezali okrog gluposti.
Nisem nestrpen do nikogar. Samo ne dovolim da vedno manjšina ima prav, za kaj bi moral klan parih ljudi "drmati" z ZRS v ime ne vem koga.
Časopis - plačamo ga, in nam ga servirajo takšnega kakšnega imamo, za te visoke honorarje .Ne rečem da kvalitetne stvari v CQ ne smejo biti honorirane.Ne pa članki ki so že zastareli kak mesec,in brez pomena.
Jaz predlagam , ali vsaj hočem napeljati k razmišljanju o prihodnosti našega časopisa, vsebini, gdo ga bo tiskal ker se približuje 35 KONFERENCA ZRS in tam bo to treba rešiti.
Kaj je tu narobe ?
Zaradi tega me bombardirate z vsem drugim kot pa da konstruktivno prispevate na to temo če imate kaj.
A sam mogoče "žoknal" v osinjak ?
Srečno novo leto vsem dobronamernim radioamaterjem, veliko zdravja in osebne sreče Josip S56TWG (YU3TWG ,YT3TWG !)


Strašno nerad se vmešavam v tako neproduktivne debate, vendar imam občutek, da večina sodelujočih ne ve, za kaj gre v teh pogovorih. Na željo nekaterih, meni dragih kolegov, se bom, kljub mojemu "balkanskemu" priimku, poskusil kot prevajalec zgornjega besedila.

Po potrebi, Josip, pa ti lahko tudi zelo konstruktivno odgovorim na tvoje konstrukte glede CQ ZRS - občutek imam, da o zadevi dejansko zelo malo veš iz prve roke in je večina tvojih informacij iz izvora "rekla-kazala".

LPB.


Gospod s52jt - vsaj ime napiši, ker naš BBS in adresar ni ažuriran ne vem od kdaj, pa še tistih ni noter, ki niso plačali kotizacije ZRS, tako kot jo midva z ženo plačujeva že več kot 25 let. Značko, kot oldtajmer, sem že dobil in se ti z njo lahko dokažem, da nisem od včeraj.

Pa še kar nekaj jih je, ki ne plačujejo kotizacije ZRS, a uporabljajo vso našo infrastrukturo, kot so SuperVozlji in repetitorji. Še tukaj so na forumu in čakajo, da mi solijo pamet.

Nisem Toporišič, a vseeno nisem najslabši s slovnico na tem forumu; kaj se nisi lotil drugih, kako si ravno mene našel?

Ali te do sedaj glede slovnice ni motil še noben prispevek?

Preberi moje prispevke (prosim) in poskusi razumeti, kaj hočem povedati, ne pa iskati, ali je slučajno kakšna slovnična napaka.

Mene žali še marsikaj drugega na tem forumu in ne samo slovnica, ki je še veliko bolj katastrofalna od moje.

Jaz se vsaj trudim. Slovenščine se nisem nikoli učil v nobeni šoli, pa je za razumeti mojo slovnico. Prisluhni kakemu lokalnemu radiu. Povej mi, kakšen je tam besednjak. Toliko o jeziku.

Vse to, kar je bilo v "onih časih" (včasih -HI!), bi lahko bilo tudi danes, celo še boljše, če se ne bi tukaj prerekali okoli neumnosti.

Nisem nestrpen do nikogar, samo ne dovolim, da ima vedno manjšina prav. Zakaj bi moral klan nekaj ljudi "drmati" z ZRS v imenu ne vem koga.

Časopis - plačamo ga in servirajo nam ga takšnega, kakršnega imamo, za te visoke honorarje. Ne rečem, da kvalitetne stvari v CQ ne smejo biti honorirane. Vendar ne članki, ki so že kak mesec zastareli in brez pomena.

Jaz predlagam, ali vsaj hočem napeljati k razmišljanju o prihodnosti našega časopisa, o vsebini in kdo ga bo tiskal, saj se približuje 35. KONFERENCA ZRS in tam bo to treba rešiti.

Kaj je tu narobe?

Zaradi tega me bombardirate z vsem drugim, namesto da konstruktivno prispevate k tej temi, če imate kaj.

Ali sem morda "žoknil" (dregnil) v osir?

Srečno novo leto vsem dobronamernim radioamaterjem, veliko zdravja in osebne sreče - Josip S56TWG (ex YU3TWG ,YT3TWG!)
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s55z » 02 Jan 2007, 02:20

s55z napisal/-a:
S56TWG napisal/-a:...
73 Josip S56TWG

No comment! Nekateri očitno ne razumejo, kaj pišem, ali sem pa jaz trapast ... :-?


Odlično Bajko!

Josip, no comment! Še vedno ne razumeš, o čem sem pisal... to kar pišeš je kar neko na pamet natresanje konstruktov, ki jih pobereš iz naključnih in slabo prebranih zapisov. Škoda... :-?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 02 Jan 2007, 08:26

Bajko "kotizacija" je manj slovensko kot članarina .Jaz sem član ZRS in plačujem članarino nisem pa kotizant.
Kljub temu pa TNX za prevod, menim da ni sedaj nič bolj slovenski kot je bil ko sem ga jaz napisal.
Nič ni rekla kazala, pa vendar sprejemamo CQ vsaka 2 meseca pa vidimo kvaliteto.
Kdo ali "gdo" je nekaj ukradel je pač ista stvar.
Kdo ali "gdo" je nekaj zaj... je isto samo nijansa druga.
Dragan nemam nič protiv če ostalo članstvo tako odloči, seveda večina da ti tiskaš CQ .Celo bi mi bilo drago, ker čakam na nekakšno pozitivno spremembo v časopisu že kar štiri-pet let.
S52JT bova videla na skupščini ali si večina ali manjšina.
Vedno se podredim večini.
Preden zapustim ZRS, ta forum, seveda nagnal me ne bo iz njega nopboden brontos, bom delal za dobro obojega.
Dragan ni mi nikako jasno kako ti nič ne zastopiš?
Saj sem tebe imel vedno za inteligentnega, brihtnega, predvsem pa poštenega.
Odgovoril ti pa nisem na privatno sporočilo ker to je treba javno rešiti , nič za kulisami, kot se to sedaj dela v našem vodstvu, ki ga i je in ni.
Bajko če ni razumljivo prosim za prevod.
73 Josip S56twg
P.S. Sem iz krajev ki je nekakšna mešanica slovenščine in kajkavščine, in tako kot pišem in govorim je to skoraj moj dijalekt kot ga imajo korošci ali primorci.
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s52w » 02 Jan 2007, 10:12

S56TWG napisal/-a: Preden zapustim ZRS, ta forum, seveda nagnal me ne bo iz njega nopboden brontos, bom delal za dobro obojega.


Eni vse to delajo brez velikega pompa :P

73 HNY Damjan S52W

P.S.
"nopboden brontos" verjetno pomeni "nobeden brontos" ali mogoče "novodoben brontos" :-?
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 02 Jan 2007, 10:51

Tnx za popravek :pravilno glasi nobeden

Probal sem reševati "rakasto" tkivo na ZRS ampak očitno mi ne bo uspelo, saj tako mi pravi Rudi, pa še kar nekaj radioamaterjev ki ih seveda sedaj ne bom omenjal , boš ih pa slišal pri Štormanu v Celju, seveda če prideš !

73 Josip
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s56oa » 02 Jan 2007, 11:10

s52w, Josipa res ni treba diskreditirati na primitiven način, torej z obračanjem besed, namesto z resno debato na temo problemov, ki jih je izpostavil. :-?

In ja, naša radioamaterska organizacija je "bolana". Sedaj je le vprašanje, a bomo kaj spremenili, ali pa nadaljujemo na star način naprej? V primeru slednjega vem, da bo v parih letih ZRS padla na manj kot 1000 članov, če se ji že prej ne bo zgodil popoln razpad sistema. Morda pa slednjega celo potrebujemo, da se dovolj ljudi prične zavedati resnosti problema? :-?

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 02 Jan 2007, 11:28

Hvala lepa Ognjen za potporo, upam da ne boš ti edini ki me razume.
Naša organizacija ima "rak" rano in to precej v visokem stadiju. Nismo pravčas ukrepali z zdravljenjem.Vsi smo krivi na nek način.
Priprave tečejo na 35 konferenco ZRS v Celju na način :"psi laju karavana prolazi" Dnevni red se potrdi, vnaprej pripravljeno vodstvo (privilegirano -podobno) tudi . Če se pa potem iskaže da ni na "liniji" kot Rudi ali S...M...J...itd. ga se "škartira" etiketira ,skratka odstrani namesto da se odreže rakasto tkivo enkrat za vselej. Pa še vedno je treba imeti "kontrole" da se bolezen ne ponovi.

Še kako se neki zavedajo problema, ampak z reformo ZRS izgubijo kalno lužo za ribarjenje v mutnem!
Ker je pa važnejši osebni interes(posameznikov) zveza tone vse globlje.

73 Josip S56TWG
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s52w » 02 Jan 2007, 13:57

s56oa napisal/-a:s52w, Josipa res ni treba diskreditirati na primitiven način, torej z obračanjem besed, namesto z resno debato na temo problemov, ki jih je izpostavil. :-?


Hmmm....Kako je šele primitivno to kar si mislim o takih, ki samo kritizirajo, brez da bi sami nekaj naredili za boljše stanje v ZRS ali radioamaterstvu na sploh. Bog ne daj da administrator foruma ve, kaj si mislim o takih, ki se jim vsa HAM aktivnost začne in konča s pisanjem in mlatenjem prazne slame na forumu. Zagotovo bi me doživljensko izključil kot uporabnika :P .

Vsekakor je stanje v ZRS slabo in to ne zaradi takih, ki v ZRS delajo, ampak zaradi takih ki NE DELAMO nič. Eni smo vsaj toliko fer, da ne kritiziramo ZRS, ker nismo nič naredili za izboljšanje stanja. V večini primerov je bolje delati nič, kot pa pametovati in zbijati voljo do dela še tistim, ki jo imajo.

Če pa sem že obsojen kot primitivec, bi prosil za mnenje nekoga, ki se razume na tem področju. Ali ni zelo primitivno pisati o organizaciji katere član nisi?, ali pa vsaj ne znaš pisati v jeziku, ki ga večina članov organizacije uporablja.

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov