Vabilo na 9. sejo UO ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 11 Dec 2006, 19:01

Pozdravljeni,

če neko organizacijo vodiš je med tvojimi nalogami tudi zagotovitev potrebnih sredstev (materialnih in nematerialnih) za delovanje organizacije. Zastopam stališče, da organizacija kot ZRS potrebuje profesionalca za opravljanje vseh del in nalog, ki mu kot "strokovni službi" nalaga statut ZRS. Ne pozabimo, gre za pripravljanje gradiva za organe ZRS. Ravno od kakovosti pripravljenih materialov je v največji meri odvisno tudi kakovostno odločanje oz. kakovostno delo organov ZRS (poleg UO še nadzornega odbora in podobno).

Glede glasila: tako je kot si ga zaslužimo, oziroma vložimo vanj. Tu ne mislim na materialna sredstva, kot na prispevke, članke.....

Strinjam se, da je dobra ideja ustanovitev centralnega RK. Vendar ključno dejstvo je, da so v ZRS vključeni klubi. Iz tega izhaja, da mora biti ZRS kot krovna organizacija tista, ki člane povezuje, pomaga pri ustanavljanju klubov in počne za svoje tisto kar članstvo o organizaciji pričakuje. Pa smo spet na začetku: brez definiranih in opredeljenih potreb članstva ne moremo ugotavljat izza svojih tipkovnic kaj potrebuje klub V Črnomlju, kaj teži klub na Bledu ali pričakuje od ZRS klub v Murski soboti. Brez sodelovanja članstva, brez "feed back"informacije članstva smo v mrtvem teku. Niti finančnega načrta - uresničljivega, uravnoteženega ni mogoče napravit....

73 de S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a s52w » 11 Dec 2006, 20:32

s52jt napisal/-a: Vendar ključno dejstvo je, da so v ZRS vključeni klubi. S52JT


In ravno to ključno dejstvo je največja zavora razvoja organizacije ZRS.

Čeprav nisem imel namena omenjati posameznih klubov se temu ne morem izogniti. S53CAB je eden vodilnih klubov v S5, ki ima veliko AKTIVNEGA članstva, članov ZRS. Vsako njihovo dobro idejo v prid ZRS na konferenci z lahkoto preglasujemo ostali klubi, ki mislimo da nekaj smo v resnici pa smo v ZRS samo za število. In kaj ostane takšnemu klubu. Enostavno gre svojo pot naprej, se razvija in služi za vzgled na vseh področjih vsem, ki jim je kaj do radioamaterstva, kar je tudi prav. Ostali člani ZRS pa lahko filozofiramo kaj bi zveza morala narediti za nas, s tem da sami niti s ......ne mrdnemo.

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a S51BR » 14 Dec 2006, 20:08

s56oa napisal/-a:Saj nima smisla preveč razpredati. Problemi ZRS so v osnovi enaki že kako desetletje. V osnovi pa pri večini ljudi padejo na nivo, kaj dobim, za vloženi denar. In pač realnost je, da ogromno ljudi za ta denar ne dobi prav dosti. In če pogledamo še na segment ljudi, ki imajo omejene dohodke, pa jim človek niti ne more zamerit, da kotizacije ZRS ne mislijo več plačevati. :cry:

ZRS in radioamaterstvo pri nas je pač zrelo za reforme, nekaj kar je morda nekoč "probal" napraviti S51BR, pa je dobil salvo topovskih krogel po buči, češ, da je zaradi njega vse narobe. Pa smo Rudija zamenjali, pa se tudi ni nič izboljšalo, ker je pač jederni sistem ZRS še vedno ostajal enak in dokler ne bo spremenjen, dvomim, da nam bo kaj bolje. Le staro reč in star sistem porivamo naprej, dokler se nekega dne popolnoma ne sesuje.

73 de S56OA - Ognjen


Ja, res je S51BR probal. Takrat je bolelo, ker sem vedel, da po meni streljajo neupravičeno in to ljudje, ki vztrajajo na okopih iz ne vem katerega obdobja! Na to obdobje sem zdaj pozabil, gledam dokaj neobremenjeno, vem pa, da sem bil premalo vztrajen in premalo lobističen. Vendar še zdaj trdim, da so bile rešitve. Vendar se tistim, ki smo hoteli premik naprej, ni dalo niti ob ostalih obveznostih nismo imeli časa se ukvarjati z nazadnjaki in zaviralci, še posebej v samem "jedru na sedežu ZRS". Čeprav si močno želim, da bi radioamaterstvo dobilo nazaj svoj ugled in pomen!
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S51BR » 14 Dec 2006, 20:14

s52jt napisal/-a:Pozdravljeni,

v takem primeru se ve kaj "modro" vodstvo naredi: Resurse poišče zunaj lastne organizacije..... ali pa ponovi natečaj - postopek

73 de S52JT


To naredi modro vodstvo. ZRS vsaj pred nekaj leti tega ni bilo sposobna. In čutim (sicer zdaj iz distance), da je organizacija še vedno preveč samovšečna in samozadostna. Kot sem bil predsednik, je sekretar delal po svoje mimo moje vednosti brez pooblastil, celo ponarejal podatke, ..., pa so celo nadzorniki ugotovili, da je bolje, da grem jaz, kot pa ponarejevalec (karikiram seveda). Žalostno toda resnično. Priznam, da mi je kar malce hudo za organizacijo, ki so jo za dolga leta kadrovsko in vsebinsko osiromašili posamezniki, ki se niso znali in hoteli pravočasno umakniti. Oh, spet me je zaneslo.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 15 Dec 2006, 19:45

Lepo bi bilo, če bi kdo od prisotnih na seji podal kratek povzetek 9.seje UO, saj je po mojem prepričanju že končana (ali se mogoče motim?)

73 DE S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov