Članarina ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S54PM » 20 Feb 2024, 23:02

Zdravo,
leta 2011 sem opravil izpit za radioamaterja zgolj zato, da sem pridobil S5 klicni znak ter, da lahko legalno oddajam na HAM frekvencah.
Iz osebnih razlogov me CQ ZRS revija, QSL kartice, članstvo v klubu ne zanimajo.
Klicni znak želim uporabljati dokler bom živ.
Jasno mi je, da je potrebno vzdrževanje nacionalne repetitorske mreže katero nameravam koristiti v primeru dolgotrajne odpovedi modernih komunikacijskih kanalov.
Kam in koliko nakažem?
S54PM
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Feb 2012, 20:00
Kraj: JN76HD

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 21 Feb 2024, 08:21

Zdravo S54PM!
Trenutna ureditev omogoča, da to urejaš samo preko kluba (enega izmed radioklubov, katerih član si). Vedno pa lahko nakažeš donacijo direktno ZRS za solidarnost pri vsemu, kar je že navedeno v tej temi.
ZRS račun SI56 6100 0001 6862 342 (odprt 4. 05. 2017, DELAVSKA HRANILNICA d.d. LJUBLJANA, ZVEZA RADIOAMATERJEV SLOVENIJE)

Sam avtomatično plačujem zrs od 2000 ali 2003 dalje če se ne motim :) Kakorkoli obrnem 40 eur je en svoh runda in naš hobi je vreden mnogo več od tega. Pa če se bunim čez zvezo ali ne, vseeno plačam, ker brez krovne organizacije (kakršnekoli) smo "nagi".
lp
Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S53RM » 21 Feb 2024, 08:22

.....Jasno mi je, da je potrebno vzdrževanje nacionalne repetitorske mreže katero nameravam koristiti v primeru dolgotrajne odpovedi modernih komunikacijskih kanalov.
Kam in koliko nakažem?.....

Ja, ZRS je trgovina v kateri lahko vsak kupi, kar se mu zdi uporabno.... :o
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Feb 2024, 09:34

Pozdravljeni

Boštjan je podal lepo rešitev in s tem izničil vse 'proteste' glede plačevanja članarine ZRS. Donacija na zapisan TTR
in ne verjamem, da bodo v ZRS preverjali kdo je član, kdo ni član (donira lahko vsak človek) in koga nimajo v spisku
društvenega člana, da mu bodo vrnili nakazano donirano vsoto.
Še vedno velja, normalni pogovori, dajo na koncu pozitiven rezultat. Le udeležba v pogovorih je potrebna in biti zmeren. :D

73, Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S54PM » 21 Feb 2024, 11:29

Ja, ZRS je trgovina v kateri lahko vsak kupi, kar se mu zdi uporabno.... :o

Prosim za konstruktiven komentar. Iz te izjave namreč ne razberem kje je problem.
S54PM
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Feb 2012, 20:00
Kraj: JN76HD

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NK » 21 Feb 2024, 11:49

Donacija v znesku 40 EUR je res dobra začasna rešitev za posameznike, bi bilo pa dobro, da se na konferenci ZRS to rešitev nekako potrdi. Kot zasilno rešitev, dokler se ne pripravi končne, ki bo zapisana v statut.
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s57fj » 21 Feb 2024, 12:04

Donatorstvo ni enakovredno članstvu.
Nekdo plačuje samo članarino in ima večjo veljavo od donatorja.
Donator je lahko v materialu, delu ali denarju.
Da klubi delujejo je premalo samo plačilo članarine.

Kar se stroška tiče, malo za šalo, malo zares.
Npr. Potekel mi je cept.(hi opazil včeraj) 30€, članarina zrs 40€, članarina klub 30, pot do kluba 7l dizla, (če hočeš vsaj nekaj doprinesti h delovanju kluba moraš biti v povprečju aktiven min enkrat na mesec) 7lx12 =84 l po trenutni ceni je 120€. To se pravi skupaj 220 € letno na družinski proračun. Za ta znesek ima srednješolec za dobre 2 meseca za malico.
:x
Za ta min znesek katerega si pripravljen v enem letu financirati v nek hobi, kateri spada pod določene organizacije, katere imajo svoja vodstva in niso sposobna v več kot pol leta podati preprosti odgovor; ni možno, nikoli ne bo možno, bomo preučili vaš predlog in vam odgovorili.....
To vprašanje visi tu na forumu že več kot 10 dni. To je čas v katerem sta bila dva vikenda v katerih dobri radioamaterji uspejo preživeti za postajam tudi po 48 ur, a ni uspelo vsaj določenim vodstvom klubov podati svoje mnenje ali jim se zdi smotrno, da celoten strošek delovanja organizacije ZRS nosijo sami ali se razdeli še na druge, ki imajo željo kakor koli prispevati.

Sam iz bojkota letos ne bom prispeval 70€. Bom pa s svojim donatorstvom-delom prispeval v skupno dobro vsaj 10 kratnik tega zneska. Vendar ne bom pripadnik ne kluba, kot ne ZRS.

Lp 73 s57fj, Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Feb 2024, 20:02

Prepričan sem, da glede na to, da posamezniki ne želijo imeti ničesar, niti z RK niti z ZRS, sem sam prepričan,
da je donatorstvo kar prava rešitev. Lahko se pa odpre vprašanje na konferenci, samo dvomim, da bi prišlo
tudi do rešitve oziroma končnega sklepa.
Če posamezniki čakajo, kdaj bodo lahko nakazali znesek v višini članarine ZRS, ne želijo pa biti člani ne RK
ne ZRS potem ne vidim trenutno boljše rešitve, kot donatorstvo. S tem tudi ni vprašanje veljave kogarkoli,
ker tako radioamater/donator ne sprejme statuta ZRS niti katerega koli RK in so pripravljeni le odšteti neko
odškodnino za uporabo skupnih naprav. Mogoče jih ni veliko, so pa in tem naj se da možnost, da nekaj
prispevajo saj za vzdrževanje repetitorjev in drugih naprav skupne uporabe.
Vsekakor se pa nihče ne upira, če kdo želi s svojim delom pripomoči na katerem koli področju amaterstva.
Nikakor ne razumem, da so nekateri pripravljeni prispevati denar, pa se odrivajo od njihovega dobrega
namena. Zakaj?
Kolikor je meni znano, je CEPT brezplačen, lahko pa, da se motim, ker pač potem nisem kot član RK in ZRS
obveščen o tekočih zadevah in spremembah! Na naši spletni strani je še vedno podatek, da CEPT ni plačljiv,
zahteva se le naslov prejemnika, da mu AKOS lahko pošlje ta dokument in tako ne obleži na AKOS-u..

73 Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s56a » 21 Feb 2024, 22:05

S57NK konstruktiven prispevek - Primer zveze, kjer so člani lahko tudi posamezniki, je Ribiška zveza Slovenije (RZS) .

Svoje čase sem prevedel USA Hamspirit v slovenščino in rahlo prispeval demokraciji. Nadaljni poskusi so bili preveč za tranziciono demokracijo. Sreča je S53BH SK uspešno opravil prehod na samofinansiranje ZRS. Problem ZRS članarine posameznika je zdavnaj rešil S51TA s RK Raketa brez klubske članarine. AKOS je očitno bolj poslovan od ZRS pa bo zdaj dobil denar za CEPT papir.

Danes je mobilnih radioamaterjev bistveno več kot ribičev ampak je nekaj verjetno narobe v naši samo-omejojoči mislenosti?

DISCLAIMER: Hvala ZRS za skrb za moje papirne QSL, uporabljam izključno LoTW.

73 de Mario, S56A, N1YU
s56a
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 Jan 2024, 19:16

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s57fj » 22 Feb 2024, 08:12

S57NAZ
Glede stroška za cept sem bil seznanjen tu na forumu.
viewtopic.php?f=9&t=23723&p=73274&hilit=Cept+dovoljenje#p73274
s57fj
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 22 Feb 2024, 09:44

Pozdravljeni
Se opravičujem, verjetno sem pozabil, da sem to enkrat tudi že prebral.
Zato pa pravim, več glav več ve, le še toliko moči moramo zbrati, da se sprejmejo sklepi, ki so koristni za vse, za nas in za ZRS.

73, Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s57fj » 16 Mar 2024, 08:05

Samo, da obudim temo, da vam bo mogoče danes na skupščini ZRS uspelo reči kakšno besedo o tej problematiki. Čeprav nekateri predsedniki klubov temu odločno nasprotujejo, samo se tudi dosti ne sikirajo, da jim odhajajo člani in propadajo klubi. Dejstvo pa je, da če hočemo, da neka stvar laufa je treba za to imeti tudi sredstva, katerih se ne smeš braniti, sploh če jih je nekdo pripravljen samovoljno plačat.
Lp 73 s57fj
s57fj
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov