Članarina ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s53zo » 13 Feb 2024, 14:56

S58Y napisal/-a:Osebno se pridružujem Adiji S55M.

Sem član ZRS od 1987, trenutno sem član RK Študent in Slovenia Contest Club. Mi niti na misel ne pride, da bi bil samo član kluba oz klubov, obenem pa ne bil član ZRS.


Tudi jaz, član ZRS od 1990. Smo kar kul druščina! Iščimo rešitve, ne jamrajmo.

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s56fej » 15 Feb 2024, 06:32

CQ CQ Pa zacnimo super debata bom kratek prvo kot clanarina pa zakaj bi placevali saj brez te kotizacije lahko delas po repetitorjih brez problema sploh pa DMR delijo IDeje brez clanarine in na 70 cm je vse zasedeno z digitalizacijo celo na 2 m bo kmalu komplet. Kar se pa tice QSL kartic sem pa jest pristas de placam clanarino direkno ZRS kar mi HAM dopusca in ne me silit v stranko ki mi ne odgovarja. Direktno z placilom clanarine tudi ne bi smeu bit problem in sigurno bi bilo mnogo vec clanstva razen ce ni isto kot v klubih nekateri so kralji nekateri smo nic vredni naj se vprasa vodstvo zakaj zapuscamo klub.
73 de Boris S56FEJ
s56fej
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Jun 2003, 19:46
Kraj: Logatec

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S58Y » 15 Feb 2024, 09:00

Boris,

HAM spirit, to nas združuje, ne pa to, da za moj prispevek ZRS-ju ti potem zastonj uporabljaš več ali manj vse storitve, razen QSL biroja. Se ti to zdi pošteno? Očitno da, drugače tega ne bi zapisal. Te pa nihče ne sili, da si radioamater, enako velja tudi za druga društva, katerih si oz. če si član. Statut je kakršen je in člani ga moramo spoštovati, lahko pa ga tudi spremenimo, seveda preko svojih predstavnikov v radioklubih.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 327
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s51mm » 15 Feb 2024, 09:15

S58Y napisal/-a:Boris,

HAM spirit, to nas združuje, ne pa to, da za moj prispevek ZRS-ju ti potem zastonj uporabljaš več ali manj vse storitve, razen QSL biroja. Se ti to zdi pošteno? Očitno da, drugače tega ne bi zapisal. Te pa nihče ne sili, da si radioamater, enako velja tudi za druga društva, katerih si oz. če si član. Statut je kakršen je in člani ga moramo spoštovati, lahko pa ga tudi spremenimo, seveda preko svojih predstavnikov v radioklubih.

Točno tako, statut in pravila je treba spoštovati, poleg HAM spirita. Po drugi strani pa upravičeno pričakujemo, da tudi ZRS upošteva statut in pravila, kar pa v nekaterih primerih ni ravno praksa in se je letos žal kar nekaj naših dolgoletnih članov ZRS odločilo, da nima več smisla plačevati kotizacije glede na pasivnost ZRS :(

73 David s51mm
s51mm
LEA Admin
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 29 Jun 2002, 09:31
Kraj: Cerkno

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S58Y » 15 Feb 2024, 09:35

s51mm napisal/-a:Točno tako, statut in pravila je treba spoštovati, poleg HAM spirita. Po drugi strani pa upravičeno pričakujemo, da tudi ZRS upošteva statut in pravila, kar pa v nekaterih primerih ni ravno praksa in se je letos žal kar nekaj naših dolgoletnih članov ZRS odločilo, da nima več smisla plačevati kotizacije glede na pasivnost ZRS :(

73 David s51mm


David popolnoma se strinjam s teboj. Če se ne motim bo v kratkem letna konferenca ZRS in pričakujem, da bodo člani ZRS, torej radioklubi povprašali vodstvo, zakaj diskurz od veljavnih pravil. Vodstvo pa upam, da bo imelo utemeljene odgovore oz. bo preverilo zaupanje med članstvom.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 327
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S51B » 15 Feb 2024, 14:40

Zadeva je sila preprosta. Najprej je potrebno zamenjat kompletno vodstvo ZRS, saj ne opravljajo funkcije.
Šele od tu dalje lahko pričakujemo pozitivno smer te organizacije.

73 Brane
S51B
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 18 Jun 2018, 22:18

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s58ru » 16 Feb 2024, 09:51

To naj bi bilo moje razmišljanje » na glas«.
-V tej rubriki na LEI ni nihče nikoli, iz strani vodstva ZRS, kaj komentiral, odgovoril, najavil,…
-ZRS je zveza RK, po statutu. Kako to razumem jaz.
Pred Konferenco ZRS bi morali vsi RK imet svojo konferenco. Zapisniki vseh RK so osnova za na primer za poročilo minulega obdobja, za poročilo za smernice za novo obdobje, za določit višino članarine, ….
Kje sem jaz v zmoti?
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 16 Feb 2024, 10:46

Samo dodam svoje razmišljanje.
Ni potrebno imeti konferenco vseh radioklubov, ker naj bi imel že tako vsak radioklub letni občni zbor. Tega pa naj bi imeli pred konferenco.
Na konferenci naj bi imel tako vsak radioklub svojega predstavnika, ki bi izrazil mnenje radiokluba. S tem se ne poda debata za kreganje, ampak za usklajevanje predlogov
in potrjevanje koristnih predlogov.
Res bi pa morali imeti člani UO ZRS glede na zapise v LEA, vsake toliko časa sestanek preko Zoom-a, predebatirati o novih ali vročih temah in nato odgovoriti na zapise,
kateri se tičejo tudi njih in na splošno radioamaterstva. Včasih kdo poda preprosto rešitev ali predlog, po konferenci in je to treba malce preučiti in vsekakor odgovoriti
predlagatelju. Saj vemo, recimo od 100 predlogov je recimo 5 koristnih, ampak ljudje imajo občutek, da se jih upošteva in da niso samo privesek v hobiju, kjer ne smejo
ne razmišljati, ne predlagati nič novega ali za izboljšavo.
Kar je najslabše je to kar se dogaja. Ne bev ne mev od članov UO na kakršen koli zapis. Niti se ne uporabljajo skedi, ki se vršijo vsakotedensko po različnih frekvencah.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s57fj » 16 Feb 2024, 10:50

S58Y napisal/-a:Boris,

HAM spirit, to nas združuje, ne pa to, da za moj prispevek ZRS-ju ti potem zastonj uporabljaš več ali manj vse storitve, razen QSL biroja. Se ti to zdi pošteno? Očitno da, drugače tega ne bi zapisal. Te pa nihče ne sili, da si radioamater, enako velja tudi za druga društva, katerih si oz. če si član. Statut je kakršen je in člani ga moramo spoštovati, lahko pa ga tudi spremenimo, seveda preko svojih predstavnikov v radioklubih.


Glede na to, da je s56fej-Boris prejšnji teden podarjal in glede nato, da je oglas izbrisan, tudi podaril vse revije CQ Zrs od nastanka samostojne Slovenije do danes, misli, da to ni oseba katera bi izkoriščala, kar plačujejo drugi. Verjetno se prej počuti izkoriščenega in prevaranega zaradi dvojnih meril, ki jih vodstvo dopušča.
s57fj
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S51TK » 16 Feb 2024, 13:44

ZRS je zveza RK....Zgleda da bomo morali ustanoviti zvezo radioamaterjev....
73, Jani







s58ru napisal/-a:To naj bi bilo moje razmišljanje » na glas«.
-V tej rubriki na LEI ni nihče nikoli, iz strani vodstva ZRS, kaj komentiral, odgovoril, najavil,…
-ZRS je zveza RK, po statutu. Kako to razumem jaz.
Pred Konferenco ZRS bi morali vsi RK imet svojo konferenco. Zapisniki vseh RK so osnova za na primer za poročilo minulega obdobja, za poročilo za smernice za novo obdobje, za določit višino članarine, ….
Kje sem jaz v zmoti?
S51TK
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 20 Apr 2003, 18:18
Kraj: Galicija p. Žalcu

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 16 Feb 2024, 14:16

Resnicno ne razumem vse te brezplodne debate.
Kot v vsaki demokraciji ima tudi ZRS letno konferenco. Lobirajte za spremembo statuta. Lobirajte za kakrsnokoli drugo spremembo. izglasujte jo na konferenci in zadeva bo resena.
Kje je problem? (morda v tem , da je potrebno za to precej casa, volje in tudi denarja?)
Demokracija je bila vedno in bo vedno "teror" ali "volja" vecine nad manjsino. V takem sistemu se je potrebno potruditi, da prepricate vecino.
Ni nemogoce. Seveda ce so zelje smiselne in vecina v njih vidi nek visji cilj. Da bi bil volk sit in koza cela, bi lahko nekdo ustanovil fiktiven klub in vanj vclanil vse tiste, ki ne zelijo biti clani kateregakoli drugega kluba.
Seveda administrativno vodenje takega kluba zahteva cas in denar. A to je edina nisa, ki je kolikor toliko v skladu s trenutnim statutom.
Za vse ostalo pa juris s prepricevanjem predstavnikov na konferenci.
Sam sem s somisljeniki prehodil to pot pred leti in dosegel spremembo, ki sem jo zelel (ki smo jo zeleli).
Ocitno je sedasj cas, da to poizkusite tisti, ki vam trenutna "druzbenopoliticna" ureditev ZRS ni vsec.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S51TK » 17 Feb 2024, 19:30

Pravi politik....! Pol se pa čudite, da ni mladih !
Ko to berejo, ne vedo kam so ali bi prišli ....
Vsak ki bi dobro hotel naši organizaciji, bi moral že zdavnaj spregledati , da imamo koncept , ki je preživel !
Pa ni samo ZRS v tem, po celem svetu je tako ! Pa prej bi menda spremenil ustavo ZDA, kot pa naš statut ! Ampak eni so tako zadrgnjeni, da bodo svoje gonili do bridkega konca....
Sicer ne vemo zakaj imamo naziv Zveza Radioamaterjev Slovenije, če moraš prej biti član RK ! Tudi moj klub se bo slej ko prej razformiral zaradi generacijskih zadev,
član zveze bi pa še rad bil, če sem že 50 let, bi pa še tistih dvajset do SK....
Pa 73, Jani !


s55m napisal/-a:Resnicno ne razumem vse te brezplodne debate.
Kot v vsaki demokraciji ima tudi ZRS letno konferenco. Lobirajte za spremembo statuta. Lobirajte za kakrsnokoli drugo spremembo. izglasujte jo na konferenci in zadeva bo resena.
Kje je problem? (morda v tem , da je potrebno za to precej casa, volje in tudi denarja?)
Demokracija je bila vedno in bo vedno "teror" ali "volja" vecine nad manjsino. V takem sistemu se je potrebno potruditi, da prepricate vecino.
Ni nemogoce. Seveda ce so zelje smiselne in vecina v njih vidi nek visji cilj. Da bi bil volk sit in koza cela, bi lahko nekdo ustanovil fiktiven klub in vanj vclanil vse tiste, ki ne zelijo biti clani kateregakoli drugega kluba.
Seveda administrativno vodenje takega kluba zahteva cas in denar. A to je edina nisa, ki je kolikor toliko v skladu s trenutnim statutom.
Za vse ostalo pa juris s prepricevanjem predstavnikov na konferenci.
Sam sem s somisljeniki prehodil to pot pred leti in dosegel spremembo, ki sem jo zelel (ki smo jo zeleli).
Ocitno je sedasj cas, da to poizkusite tisti, ki vam trenutna "druzbenopoliticna" ureditev ZRS ni vsec.
S51TK
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 20 Apr 2003, 18:18
Kraj: Galicija p. Žalcu

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a s56fej » 17 Feb 2024, 20:09

Ajoj ajoj pisejo meni da ne placujem clanarine kaj pa zdaj od lanskega leta razmisljam da je brez veze naprej da bi placeval ker nimam nic od tega DMR je prevadau skeda vec ne morem poslusat niti se javit na FM kamor na ECHOLINK FM.in kaj sedaj dragi radioamaterji pomagajte in svetujte kako naprej ali oni na DMR brez kotizacije ali mi brez clanarine ZRSju kdo je mocnesjsi. Naprej pa Radioamaterji sodelujte z vsemi ni vazno ali je prva kategorija ali zadnja mislim de smo vsi enakopravni dejmo bolj sodelovat ne pa kuj napast clana ki sploh ne preveris ali placuje clanstvo ZRS.
PS tocno izreceno od Kopra pa do Lendave bi mogla fousija pogoret pa bi biu in veliko sodeleovanja in mogoce se bi kateri najdu de bi pomagu te probleme resit ne pa kritizirat.
73 de Boris S56FEJ ta debata je za mene zaklucena ta pametni odneha.???????
s56fej
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Jun 2003, 19:46
Kraj: Logatec

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S58Y » 17 Feb 2024, 21:59

s56fej napisal/-a:Ajoj ajoj pisejo meni da ne placujem clanarine kaj pa zdaj od lanskega leta razmisljam da je brez veze naprej da bi placeval ker nimam nic od tega DMR je prevadau skeda vec ne morem poslusat niti se javit na FM kamor na ECHOLINK FM.in kaj sedaj dragi radioamaterji pomagajte in svetujte kako naprej ali oni na DMR brez kotizacije ali mi brez clanarine ZRSju kdo je mocnesjsi. Naprej pa Radioamaterji sodelujte z vsemi ni vazno ali je prva kategorija ali zadnja mislim de smo vsi enakopravni dejmo bolj sodelovat ne pa kuj napast clana ki sploh ne preveris ali placuje clanstvo ZRS.
PS tocno izreceno od Kopra pa do Lendave bi mogla fousija pogoret pa bi biu in veliko sodeleovanja in mogoce se bi kateri najdu de bi pomagu te probleme resit ne pa kritizirat.
73 de Boris S56FEJ ta debata je za mene zaklucena ta pametni odneha.???????


Boris,

že to, da razmišljaš o tem, da od ZRS nimaš nič, je po mojem mnenju narobe. Gotovo imaš kaj, je pa res, da vsi mi, ki plačujemo kotizacijo/članarino, smo ZRS, vsaj jaz tako to razumem. Pobude, da se kaj spremeni je treba nasloviti na radioklub, kjer si član, vodstvo radiokluba pa mora poskrbeti, da pride z delegatom na konferenco ZRS, kjer predstavijo problematiko in možne rešitve. Bolj kot to, kar navajaš, da je vse na DMR, mene skrbi, da ni več podmladka. Trenutno sedim za KV in poslušam na 15m telegrafijo, postaj na bandu na stotine. Ko pa poslušaš YOTA tekmovanje, kjer se izmenjuje koliko je kdo dopolnil let, pa je tudi tam slika zelo porazna, letnic nad 50 kolikor hočeš. Se ti pridružujem, da moramo sodelovati med seboj in iskati rešitve, da ta lep hobi preživi.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 327
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Članarina ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 17 Feb 2024, 22:20

Se strinjam. Pametni odneha, ampak za seboj pusti kopico odprtih vprašanj, naj se drugi dajejo z njimi.
Se pa strinjam s predhodnikom, da bi morali spremeniti Zveza radioamaterjev Slovenije v Zveza radioklubov Slovenije,
kar bi ustrezalo statutu ZRS.
Sam sem član radiokluba, pa se mi enako ne zdi v redu, da ostali, ki želijo nekaj prispevati pa nimajo namena biti člani katerega
koli radiokluba, ne morejo prispevati v vrečo ZRS, pa vsi vemo, da je vedno večja kriza z denarjem.

73 Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov