Malo heca

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Malo heca

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 06 Jan 2024, 15:25

Pozdravljeni!
Meni se zdi kar dokaj smešno, ko pogledam na spletno stran ZRS in
še vedno vidim zadnji zapis s 23. maja 2023. Se res ta čas ni dogajalo nič
kaj konkretna v ZRS?, kaj takega, da bi bilo vredno zapisati za vse člane.

73 de Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Malo heca

OdgovorNapisal/-a s58ru » 06 Jan 2024, 18:02

Ni hec, je resnica.
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Malo heca

OdgovorNapisal/-a s58ru » 16 Feb 2024, 15:18

Kako naprej!

Nekoč so mi pravili eno čudno zgodbo. Ko je šolar hodil v zimskem času v šolo, ko je bilo vse ledeno, je zamudil pouk. Tovarišica ga je vprašala za vzrok zamude. Učenec je dejal, da zaradi ledu je delal en korak naprej in dva koraka nazaj. Tovarišici ni bilo razumljivo kako, da je uspel vseeno priti v šolo. Odgovor učenca: sem se obrnil in delal dva koraka proti šoli in en korak nazaj.

RA – ATV smo na istem položaju, delamo en “korak” naprej in dva “koraka” nazaj.

Spet bom ponavljal, da sem jaz “skočil” na ta ATV “vlak” med zadnjimi...

Takrat v S5 smo imeli ATV-jaši svojo elektronsko revijo, S5 ATV contest, enkrat letno srečanje v Trojanah, ca 15 ATV repetitorjev, ... RA, ki so se ukvarjali z ATV so bili locirani v severu in jugu Slovenije. Center Slovenije je bil, tudi takrat, za RA ATV “ bela – prazna" cona.

Danes! Število S5 RA, ki se ukvarja tudi ATV lahko naštejem na eni roki.

Prevzeli smo, tudi ATV-jaši, nove modulacije DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, ATSC, DTMB, ISDB-T. Dobili stacionarni satelit. Nimamo več S5 kontesta. IARU ATV kontest je postal e velik neumen zmazek raznoraznih modulacij. RPT-orja sta ostala v Sloveniji le dva ( Hrvati nimajo noben ATV RPT.). Res, se še vedno srečujemo a na srečanje vabimo RA iz drugih Držav. Pišemo v tuje revije. Prej v CQ DTV, pa TV-AMATER, QSP, BATVC. IARU, ki bi morala biti vodilna organizacija za RA, je morda le na internetu. ZRS gre pridno za IARU. Konstruktorji, ki so bili nekoč “bistveni” pri izdelavi RX, TX so morali zapustiti ZRS. V poročilih ZRS ne najdemo niti sledi o ATV....

Hodimo nazaj!

Pred vrati je RIS2024. Za vogalom Konferenca ZRS. Bomo tu videli kam plove naša RA “ladja”?
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Malo heca

OdgovorNapisal/-a s56a » 21 Feb 2024, 21:10

s58ru napisal/-a:Ni hec, je resnica.


Verjetno je najbolj primerno da se glih na ovo temo javim! Po nekaj brezuspešnih poskusov dostopa do foruma sem končo dobil soglasje za memorialni radioklub Mihajlo Pupin, Coventry, CT, USA. Moj prvi je bil YU1BCD v Pančevu, Vojvodina, Srbija. W1BCD je registriran na naslovu K1ZZ in člani so še njegova soproga KA1ZD ter en DL gost. Nekaj aktivacij je bilo skupaj z mojim N1YU znakom. Zadnje srečanje treh članov kluba je bilo na IARU R1 konferenci na Zlatiborju, YU 1-4.11.2023 žal brez udeležbe ZRS.
Veselim se ponovnega ZRS srečanja na RIS v soboto 24.2.2024. Član sem DL RRDXA kluba ter ARRL združenja. Neuspel poskus vrnitve v S53AJK pred kratkim. Lep obisk S50W postojanke nad Ptujem s S57K. Veliko WSJT vsak dan ter contest vikendi na KV!

73 de Mario, S56A, N1YU, hamradio od 17. leta v 1962

http://artinian.bit.si/radio.htm
s56a
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 Jan 2024, 19:16


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov